rav_id - Przeglądanie profilu: Posty - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości


rav_id

Rejestracja: 05 sty 2016
Poza forum Ostatnio: wczoraj, 22:25
-----

Moje posty

W temacie: Spinningowe wieści z nad wody okolice Bydgoszczy

wczoraj, 22:16

Następnym razem możemy razem popływać.
Rezerwuj sobote[emoji3]
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To za 2 tygodnie najwcześniej bo w przyszły mam rodzinkę w gościach ;)

W temacie: Spinningowe wieści z nad wody okolice Bydgoszczy

wczoraj, 20:39

Piękne garbuski Marcin! Ja dziś przez blisko 6 godz. bez brania...

W temacie: Spinningowe wieści z nad wody okolice Bydgoszczy

17 listopad 2017 - 19:55

Ja się wybieram jutro Panie Jurku ;) Może będą aktywniejsze ;)

W temacie: Wisła 2017- wieści z nad wody.

17 listopad 2017 - 18:28

Tomku tak się złożyło, że brałem udział w tych zawodach, a kolega ze zdjęcia z dwoma szczupakami to mój znajomy (jak jest okazja to wędkujemy razem) - dla sprostowania: zajął 2 miejsce + puchar za największą rybę zawodów. Akurat przy złowieniu tych ryb nie byłem bo jakąś godzinkę przed końcem rozdzieliliśmy się. Kolega przeszedł zalaną groblą na drugi brzeg starorzecza, a moje wodery niestety nie starczyły i musiałem szukać innego miejsca. W tym czasie kolega obławiał kolejne miejscówki i w ciągu krótkiego czasu - niespełna pół godzinki wyjął te dwa szczupłe. Ponieważ nie było nikogo z zawodników w pobliżu żeby wymiar ryb potwierdzić, to po kolei powędrowały do siatki. Przy tej pogodzie i temperaturze wody oba były w dobrej kondycji z momencie wypuszczania do wody. Krzywda im się nie stała :) Zarówno w tym jak i w moim kole, zawody rozgrywane są na żywej rybie. Może w przyszłym roku uda się wprowadzić rozwiązanie, które zupełnie wyeliminuje siatki na takich zawodach, a weryfikacja ryby będzie się odbywać jedynie na podstawie zdjęcia ;)


W temacie: Wybór plecionki :)

07 listopad 2017 - 20:27

...Szybsze strzępienie się 8-splotowych jest logiczne, przy tej samej grubości plecionki włókna są o połowę cieńsze niż w 4-splotowych,więc muszą się szybciej przecierać.

Moim zdaniem to nie jest tak, że włókna są o połowę cieńsze. Wystarczy się przyjrzeć zdjęciu:

aw6ded.jpg

Widać, że każde pasmo w "warkoczu" składa się z licznych cienkich włókienek. W plecionkach 4 spolotowych, jak sama nazwa wskazuje, "warkocz" składa się z 4 splecionych pasm. W x8 - z ośmiu. Przy tej samej "średnicy" pasma w x8 będą o ok. połowę cieńsze, czyli pojedynczych cienkich włókienek będzie o połowę mniej, niż w x4. Ale to wciąż te same pojedyncze włókna. Taka budowa daje efekt większej "okrągłości" i gładkości x8. Ale być może te cieńsze pasma w splocie szybciej ulegają zużyciu i stąd strzępienie i mają mniejszą odporność na tarcie o twarde przeszkody.