daniel - Przeglądanie profilu: Tematy - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości


daniel

Rejestracja: 04 sty 2014
Poza forum Ostatnio: dziś, 14:34
*****

Moje tematy

Chodzi mi po głowie pływadełko (belly boat)

10 kwiecień 2018 - 20:51

W głowie rodzi się nowy pomysł, co by dobrać się do fajnych łowisk z pływadełka, może ktoś ma jakieś doświadczenia z takim sprzętem, wszelkie  porady mile widziane, pzdr


Dobre kotwiczki.

31 marzec 2018 - 18:37

Koledzy podzielcie się informacjami, jakie kotwiczki używacie łowiąc bolenie, sandacze?

Szukam dobrych kotwiczek, które wytrzymają hol chociaż jednej ryby.

W ostatnim sezonie co kupiłem to po jednym boleniu do wymiany. 

Kurcze reguła mówi, że zestaw jest tyle wytrzymały co jego najsłabszy punkt, ja mam problem z kotwicami. Może jakieś haki zamiast kotwi? Z góry dziękuję za pomoc. 


Wędkarska Tuba w telewizji...

01 luty 2018 - 19:45

Panowie ostatnio błądząc po liście kanałów w "tylywizji" napotkałem kanał NTL Radomsko, w nc+ to kanał nr 145, no i sobie patrze i nie wieżę, "Wędkarska Tuba". Czy ktoś już o tym wiedział? Oglądałem sobie już kilka odcinków.

Na przykład jutro o 18 będzie "Poradnik wędkarski" .


Krótkie podsumowanie roku 2017.

03 styczeń 2018 - 19:11

Tak w skrócie, żeby nie zanudzać, sezon 2017 uznaję za "nawet" udany...

A wszystko to przez brak czasu na częstsze wizyty nad wodą. Począwszy od łowienia na lodzie sezon zaczął się  dosyć ciekawie, trochę rybek przechytrzyłem, mimo tego, że lód nie zalegał długo.

Pstrągów troszkę złowiłem ale prawie wszystko małe, było tylko  kilka ponad wymiar. 

Najbardziej udana część sezonu to jeziorowe bolenie, w większości na Bartasowe woblery, no i pozostałości moich wahadełek. Jeśli ten sezon będzie podobny to muchowo się do nich dobiorę (nie wiem czy to dobrze ale okręg Wrocław zniósł okres ochronny i limit dla boleni i raczej będzie ich mniej, bo jak pójdą w rzekę na tarło to hołota  się nimi zajmie na LEGALU).

Wiosna i lato to był też czas muchowania za wzdręgami. Oj te dały mnóstwo emocji, sam moment brania, hol tych wojowniczek.....oby dało się powtórzyć..

Okonie tez trochę się pojawiło, w większości trok i larwy ważki. Najwięcej i najładniejsze łowiłem jednak na gumy kolegi Damira, dokładniej jazgarze 7cm. 

 

Sandacz w tym sezonie nauczył mnie pokory, mimo że padło sporo ryb, wszystko nie dużych rozmiarów, daje to jednak nadzieję, że coś z tych ryb dożyje starości.

 

W całym tym zamieszaniu można wywnioskować, że wiosna to typowo pstrąg, maj boleń, czerwiec lipiec wzdręgi i sandacz, sierpień i wrzesień okoń, no i tak chyba za tymi okoniami do końca, chociaż późną jesienią zawsze Odrzańskie sandacze..... 

 

 


Jeziora 2018.

02 styczeń 2018 - 21:13

Łowienie w Nowym Roku zacząłem od lekkiego spinningu, nad wodą rzucałem przynętami około 2-3g. 

Ryby nie za bardzo reagowały, ale zauważyłem, że okonie odprowadzają pod brzeg  i chwilę stoją w bezruchu po czym znikają.

Zmieniłem ciężar główki na 5g, na hak nawlokłem poturbowaną larwę ważki, na którą już połowiłem trochę rybek kilka tygodni wcześniej. Dzięki temu udało mi się złowić kilka okoni. Przykład poniżej. 

 

xpan2p.jpg

 

 

2lnwsv8.jpg

 

r0o11x.jpg