ManiekM - Przeglądanie profilu: Tematy - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości


ManiekM

Rejestracja: 02 cze 2015
Poza forum Ostatnio: 27 lut 2017 13:18
-----

Moje tematy

Leśne stawy

12 styczeń 2017 - 19:01

Witam, nie wiedziałem gdzie założyć owy temat więc zakładam tutaj.

W swojej okolicy na mapie google znalazłem pare leśnych stawów. Leżą one na terenie Lasów Państwowych, a co za tym idzie nie jest to teren ani prywatny, ani należący do PZW. Nurtuje mnie jedna rzecz, czy mogę tam się wybrać z wędką? Oczywiście na piechotę bo samochodem do lasu wjechać na mogę ;)


PZW Kraków - opłata jednodniowa

18 maj 2016 - 22:26

Nie mogłem tego nigdzie znaleźć to zapytam tutaj. W przyszłym tygodniu będę parę dni u siostry w Krakowie na nowej hucie, a tam mam kilkaset metrów do Wisły i chciałbym pierwszy raz w życiu powędkować na królowej polskich rzek. Mój okręg niestety nie ma porozumienia z Krakowem i chce się dowiedzieć gdzie mogę wnieść opłate jednodniowa i ile ona będzie wynosić. Liczę na to że mi ktoś pomoże

Pęczak - parę pytań

12 maj 2016 - 12:37

Witam mam kilka pytań w sprawie pęczaku. Nigdy w życiu na niego nie łowiłem, a powoli wracam do starych przynęt na które łowili nasi ojcowie. Macie jakieś dobre przepisy na przygotowanie pęczaku? Chciałbym znać wasze opinie nt. Gotowania tego ziarna i stosowania różnych dodatków do niego.

Młynek pod Mikado Inazuma Perch flash.

05 kwiecień 2016 - 21:57

Witam, poszukuję kręciołka pod moją inazumkę 3-18g i zastanawiam sie nad dwoma modelami, a mianowicie:

-Ryobi Ecusima 3000

-Spro Passion 730 FD

Chyba, że macie lepsze propozycje to jestem na nie otwarty

Budżet to jakies 150zł, maksymalnie 200, ale wiadomo im taniej tym lepiej. Da rade coś dla mnie znaleźć w tym przedziale cenowym?

Od siebie dodam, że kołowrotek raczej będzie latał z żyłką, a nie plecionką, poławiane rybki to okonie, w różnych rozmiarach i szczupaczki aktualnie do 60cm, póki co nic wiekszego się nie trafiło, a wędka obsługuje przynety tak mniej wiecej do 15g ponieważ łowie tylko na płytkich wodach stojących do 3-4 metrów głębokości i cięższych przynęt nawet nie zakładam ;) głównie gumy, czasami woblerki, obrotówki, rzadko kiedy wachadłówki.