Pawel Jankes Jankowski - Przeglądanie profilu: Posty - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości


Pawel Jankes Jankowski

Rejestracja: 09 paź 2013
Poza forum Ostatnio: 26 cze 2015 11:03
*****

Moje posty

W temacie: Wędzisko spinningowe na suma

19 czerwiec 2015 - 13:08

Młynek siedmiotysiączka do zwykłego spina??? Paweł chyba przesadzasz, kto by tym rzucał :blink:  Zresztą na jednym filmie, podkreślę że tu nie było reklamy-lokowania tego akurat produktu, taki spinningowy guru jakim jest Marek Szymański miał założoną srebrną Caldię. Przy trolu! A że nie jest ona produkowana w rozmiarze większym jak 4000 chyba wszystko mówi.

 

Poza tym do spinningu wielu, bardzo wielu fachowców poleca nieduże Slammery 260 i 360 i ryby ciągną. A że bywają sytuacje że nawet kij o CW pół kilo nie styka, zdarza się. Lecz nie przeginajmy, w żadną ze stron. Swoją drogą przy sumie jest ważniejszy jest dobry patyk, który szybko męczy ryby, haki/kotwice, kółka itp. a dopiero potem młynek.

PS. Moja malutka Caldiucha 2500 na luzie przeżyła hol wąsa sporo ponad 2m, skubana działa dalej :D

Wszystko wszystkim ale jeśli mówimy o łowieniu celowym sumów to z brzegu trzeba mieć na prawdę mocne zestawy . Marek Sz. łowi sumy w trolingu z łodzi a to jest inna bajka . Jesli oglądniesz filmiki to zobaczysz że każdą zaciętą rybe napływa nad głowę . Z brzegu tego nie zrobisz , a sum jest cwany pierwsze co to ucieka do dobrej kryjówki , wiec zestaw musi mieć odpowiednią moc by siłowo zatrzymać rybę .


W temacie: Wisła 2015

17 czerwiec 2015 - 23:40

Paweł a jak klenie, udało się coś złowić?

W dzień biorą bardzo małe osobniki .

przestawię się na nocny spin siadają ładniejsze ryby.

 

Na jednej z główek zaobserwowałem ogromne leszcze pałaszujące wyleg ryb..ogromne łopaty na oko przynajmniej około 4 kg wielkość dobre 70 + . myślałem że to jaski atakują a po podplynieciu do główki okazło się żę to lechy


W temacie: Wisła 2015

16 czerwiec 2015 - 20:57

Zbyszek przyznam się bez bicia ,,  tak sporadycznie łowi się brzany we Wisle , w sumie jako przyłowy i ten okres ochronny nieświadomie umknął uwadzę  . Ale zapewniam ryba wypuszczona ma się dobrze i jest to wszystko udokumentowane.

 

Moderator niech skasuje foto ,,  dla świętej zgody .


W temacie: Wisła 2015

16 czerwiec 2015 - 19:17

Brzanka złowiona kilka dni temu . Przyłów podczas łowienia kleni.


W temacie: Wobler na nocnego sandacza

10 czerwiec 2015 - 03:58

Daj cięższą kotwiczkę na tył i zgasisz pracę ogonka.