Jaki polecacie ponton na spining? - strona 4 - Pozostały sprzęt i akcesoria - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki polecacie ponton na spining?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#61 Marekx

Marekx

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Ulubiona metoda:Spining
  • MiejscowośćWędkarz znad Prosny

Reputacja: 3

Napisano 10 październik 2017 - 08:52

Jeżeli ktos jest w stanie przetransportować zwinęty ponton, to z reguły jest w stanie zrobic to samo z łodką.

Dziwne rzeczy wypisujesz. Nie widziałem jeszcze zwijanych łódek które można przewozić na tylnym siedzeniu samochodu osobowego.

• Komu pomógł : Alex

pozdrowienia z nad Prosny
                                                     Marek

fisherman.jpg

#62 owad

owad

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Reputacja: 0

Napisano 16 październik 2017 - 06:06

Witam panowie. Dzięki za podpowiedzi.

Jeszcze nic nie kupiłem bo trochę ochłonąłem :)

Też stwierdziłem że 260 jest optymalna dla jednej osoby, ale nie wiem czy warto kupować drugi ponton bo mam 330.

Dla jasności - z 330 nie mam problemu żeby go włożyć na dach. Koła transportowe również mam i sprawdzają się dobrze z jednym ale. Mam takie miejsca że muszę ponton ciągnąć nierówną polną drogą 400-500m i wtedy rękę wyrywa z ramienia :). Razem ze sprzętem to pewnie będzie z 30-35 kg obciążenia na rękę z przodu i o to głownie mi chodzi.

Ale chyba jeszcze popływam w tym roku 330tką i zdecyduje.

Pozdr

#63 jakrzysiek

jakrzysiek

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Ulubiona metoda:spining, spławik, grunt
  • MiejscowośćRadom

Reputacja: 14

Napisano 16 październik 2017 - 19:58

Może to banalna odpowiedź, ale znajdź sobie kompana do wędkowania (ciężar rozłoży się na dwóch)  ;)  albo znajdź inny dojazd do wody. Może warto pomyśleć nad takim czymś - http://allegro.pl/wo...6904689405.html

#64 Alcor

Alcor

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Reputacja: 2

Napisano 16 październik 2017 - 20:53

Owad

zrób/kup sobie wózek.

Dwa kółka, stelaż...człowiek wymyślił coś tak banalnego jak koło.

Jak ci fachowiec pospawa z nierdzewnych rurek i dasz porzadne koła na prawdziwych łożyskach to...jeszcze twoje wnuki będa transportowac te nieszczęsne pontony...o ile jeszcze będą ;)

Mając samochód to nie musisz się szczypac, robisz na 4.

I to składany.

#65 owad

owad

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Reputacja: 0

Napisano 17 październik 2017 - 04:25

Trochę się nie rozumiemy :)

Autem nie da się dojechać bliżej bo jeziorko jest w lesie.

O takich wózkach myślałem, ale: nie chcę następnych gratów wozić w aucie - wózek z linka- (poza tym jak zwoduje to co z nim zrobić? Kółka które mam dołączone do pontonu są najlepsze bo nie muszę ich nawet ściągać) a takie małe wózki wkładane pod ponton nie zdadzą egzaminu bo droga po której ciągam ponton jest mocno nierówna i poryta przez dziki także wózek by się wysuwał :)

A kompana to właśnie niestety straciłem i dlatego myślałem o mniejszym pontonie :). Dzięki wielkie raz jeszcze za porady.

Jeśli zdecyduje się na ponton to nie mniejszy niż 260. A poza tym to jednak nie wiem czy ma to sens bo to tylko jedno jeziorko z takimi problemami jest :) a te pontony niewiele się różnią jeśli chodzi o wagę.

Pozdrowionka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych