Muzyka z radia na filmach ? - Działalność Wędkarskiej Tuby - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Muzyka z radia na filmach ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dariusz

Dariusz

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów

Reputacja: 2

Napisano 23 maj 2014 - 15:37

Czesc

Tak jak w temacie napisalem. Interesuje mnie czy muzyka z radia (np. auta) jest dozwolona na nagrywanych przez nas filmach, ktore to nastepnie wstawiane sa na strone YouTube ?

Pozdrawiam

#2 Matiz992

Matiz992

Catch & Reklamówka

• Moderator
  • 2153 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning | Mucha
  • MiejscowośćSzczecin

Reputacja: 487

Napisano 23 maj 2014 - 15:45

Jest dozwolona ale... Muzyka np. z radia samochodowego również jest wykrywana jako utwór chroniony prawami autorskimi i są 3 możliwości:

1) nie płacisz za wykorzystaną ścieżkę dźwiękową, rezygnujesz z możliwości "zarabiania" na filmie i podczas jego odtwarzania wyświetlają się reklamy,

2) płacisz za wykorzystaną ścieżkę dźwiękową, możesz "zarabiać" na filmie i nie masz reklam z tytułu używania ścieżki chronionej prawami autorskimi,

3) usuwasz/zastępujesz ścieżkę dźwiękową w filmie inną, niechronioną prawami autorskimi. Jednak w tym wypadku usunięte zostaje wszystko, łącznie z dialogami itp.

Wrzuciłem na YT kiedyś filmik z auta, gdzie w tle było słychać muzykę z radia (jednak bardzo ale to bardzo głośno i wyraźnie) i są to czyste fakty, sprawdzone na własnej skórze a nie domysły :)

#3 MATIG

MATIG

MK FISHING :)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1888 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning

Reputacja: 1053

Napisano 24 maj 2014 - 11:23

Jeszcze często występuje coś takiego, że film jest blokowany w niektórych krajach, a związane jest to właśnie z prawami autorskimi dotyczącymi ścieżki dźwiękowej.. Ostatnio czego bym nie wrzucił z muzyką jakąś to mi blokuje..

#4 Pablotor2k

Pablotor2k

Administrator

• Administrator
  • 570 postów
  • MiejscowośćToruń

Reputacja: 210

Napisano 24 maj 2014 - 12:54

Z reguły blokuje i trzeba wtedy założyć spór. Zakładając oczywiście, że posiadamy prawa do wykorzystanej muzyki. Nam swego czasu doczepiali się do każdego filmu.

#5 MATIG

MATIG

MK FISHING :)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1888 postów

Reputacja: 1053

Napisano 24 maj 2014 - 13:51

Dokładnie. Nie wiem jak jest w tej chwili z tym zakładaniem sporu, ale kiedyś rzeczywiście to działało :).

#6 Dariusz

Dariusz

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów

Reputacja: 2

Napisano 27 maj 2014 - 18:52

Czesc

Dzieki za info .  :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych