Okoń a przynęty 9cm+ - Przynęty sztuczne - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Okoń a przynęty 9cm+

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 NERO HTF

NERO HTF

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 187 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning / Casting
  • MiejscowośćLublin

Reputacja: 102

Napisano 20 maj 2014 - 17:37

Temat skierowany jest do spinningistów którzy poławiają okonie 28cm+, świadomie nastawiając się na konkretne sztuki, a nie łapanie na paprocha pięćdziesięciu palczaków i jednego ładniejszego.

Co sądzicie o łapaniu większych okoni na przynęty 9 cm (ew. większe, ale to już raczej przyłów) ? Gumy,blachy,woblery. Macie efekty?

Stworzyłem swoje podstawowe pudełko przynęt na rybkę, w której się specjalizuje - szczupak. Podstawowe kryterium to 9cm+. Coraz częściej trafiają mi się przyłowy w postaci ładnych okoni, myslę,żeby celowo nastawiac się na te rybki (konkretne okazy) lecz przynęty 6cm do mnie nie trafiają. Myslicie,że z powodzeniem można jednoczeście polować na szczupaki i konkretne okonie jedną przynętą? Innego sprzętu oprócz przynęt nie chce omawiać, kij 10-30 / plecionka 0.12 dobrej jakości bardzo dobrze się spisują w tej sytuacji.

Dzielcie się swoimi efektami polowań na większe okonie jak i ich przyłowami, podawajcie długości przynęt na które te sztuki brały

Pozdrawiam, projekt

#2 nalesnik

nalesnik

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Ulubiona metoda:spining
  • Miejscowośćstargard

Reputacja: 4

Napisano 20 maj 2014 - 18:19

7 cm i 10 cm predatory manss , 7 cm cormoran belly dog 7 cm slider salmo - ryby łowie jednocześnie łowiac szczupaki bo w moim łowisku biora one czasem na przemian z zębatym i jak biora to te przynęty lub nawet większe nie robia problemów garbatym , ryby przedział - 30-43 cm

#3 psontour7

psontour7

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Ulubiona metoda:Feeder/Spinning

Reputacja: 4

Napisano 20 maj 2014 - 18:22

cannibale 10cm u mnie sprawdzaja sie znakomicie,pasiaki 35+ chetnie lykaja.

#4 zander96

zander96

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 737 postów
  • Ulubiona metoda:Spining z opadu
  • MiejscowośćPomorskie :)

Reputacja: 83

Napisano 20 maj 2014 - 18:32

Ja idąc na okonie i szczupaki używam przynęt miękkich a dokładnie mann's predator 9cm.Łowie tym okonie 30+(jak narazie największy 39cm) i szczupaki do 70cm.

#5 Matiz992

Matiz992

Catch & Reklamówka

• Moderator
  • 2001 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning | Mucha
  • MiejscowośćSzczecin

Reputacja: 306

Napisano 20 maj 2014 - 21:10

Siadały mi okonie 25cm+ na 9cm i większe gumy przy połowie sandaczy. Ostatnio notorycznie w wobki boleniowe 7-9cm walą mi 10-15cm pasiaczki, więc przy świadomym polowaniu na te większe 7cm uważam za minimum. Starczy zobaczyć jakie przynęty używane są w Szwecji do połowu okonia  ;)

#6 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4431 postów
  • Ulubiona metoda:spinning mucha, okoń sandacz
  • MiejscowośćPrzedgórze sudeckie

Reputacja: 1506

Napisano 20 maj 2014 - 21:41

U mnie jest dużo sandacza i jak zastosuję takie wabiki to złowię kilka sandaczy i może okonia ale to raczej duuuuże szczęście, jedynie w sierpniu konkretne modele gryzą na duże gumy a o innych porach to okonia tylko na trok się łowi z przyłowem sandacza często.

Zdrowy rozsądek i umiar, to złota reguła wędkarstwa.
2wrdnht.jpg

#7 Karol

Karol

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 517 postów
  • Ulubiona metoda:spinning; casting; podlodówka
  • MiejscowośćWągrowiec

Reputacja: 147

Napisano 20 maj 2014 - 21:52

Nie łowię okoni na mniejsze przynęty niż te 8cm :D Nie ma co brudzić sobie rąk drobnicą.

6d50901cb1140899gen.jpg

facebook.com/rubiksfishing

#8 spinPiotrek

spinPiotrek

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 92 postów
  • Ulubiona metoda:spinning
  • MiejscowośćToruń/R3

Reputacja: 37

Napisano 20 maj 2014 - 22:38

Nigdy nie stosuję gum mniejszych niż 8cm, a przynęta na którą złowiłem najwięcej okoni 35cm + to 4 calowe kopyto ;).
Jakoś też do mnie nie przemawia uganianie się za okonkami z paproszkiem, większa przynęta jest selektywniejsza, a w razie jak by nawet zaatakował ją mniejszy okoń to nie połknie jej głęboko i będzie większa szansa, że przeżyje po wypuszczeniu.

#9 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4431 postów
  • Ulubiona metoda:spinning mucha, okoń sandacz
  • MiejscowośćPrzedgórze sudeckie

Reputacja: 1506

Napisano 21 maj 2014 - 07:26

Ach zapomniałem że przynętą nr jeden na okonie to jest cykada, naprawdę rzadko się zdarza żeby nie ugryzł pasiak  

Kluczową sprawą jest namierzenie tych większych, ciężko je zobaczyć.

Zdrowy rozsądek i umiar, to złota reguła wędkarstwa.
2wrdnht.jpg

#10 MATIG

MATIG

MK FISHING :)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1840 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning

Reputacja: 978

Napisano 21 maj 2014 - 08:03

Ja natomiast, łowię na mikro przynęty i jakoś nie narzekam. Ostatnio połowiłem okoni, ( można powiedzieć że je namierzyłem ) na wobki 2-3.5 cm. I to nie były palczaki ;). Przynajmniej u mnie nie ma sensu szukać okoni na większe przynęty... Bardzo ale to bardzo sporadycznie zdarzy się że ładny okoń walnie w selektywną przynętę. A co do Szwecji to oglądałem film jak łowili je właśnie na przynęty sporawe.. bez problemów, no ale jak tego okonia tam jest dużo i duże to można :D

#11 gonzaless

gonzaless

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 75 postów
  • Ulubiona metoda:spinning
  • MiejscowośćWołomin

Reputacja: 2

Napisano 21 maj 2014 - 20:07

Spróbuj na żóltego Lunatica z czerwonym ogonkiem w rozmiarze 7cm i najlepiej dozbrajać gumy bo czasem walą w gumę i nie trafiają w hak.

#12 lepek

lepek

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 582 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, Spławik
  • MiejscowośćToruń

Reputacja: 195

Napisano 22 maj 2014 - 00:03

Nie no dozbrojki na okonia to już chyba jakaś przesada...

Ja na Wiśle używam manns'y 5,5-7cm. Jak nic nie bierze to przynajmniej jest się z czym pobawić. 

#13 Pawel Jankes Jankowski

Pawel Jankes Jankowski

Nałogowiec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1644 postów
  • Ulubiona metoda:Spining
  • MiejscowośćGru-dz

Reputacja: 168

Napisano 22 maj 2014 - 03:12

Jak okoń żeruje to nie ma kłopotu z większymi i wielkimi przynętami .

#14 miejski.spinning.wrocław

miejski.spinning.wrocław

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • MiejscowośćWROCŁAW

Reputacja: 16

Napisano 03 czerwiec 2014 - 21:03

U mnie okonie uderzają przeważnie w przynęty w przedziale od 4 do 7 cm. Na tym koniec. Nigdy nie udało mi się złapać okonia na nic powyżej tej wartości. Rekordowy to 36 na cannibala 6.8 (biała uklejka z pomarańczem) :)

#15 Incza

Incza

Moderator

• Administrator
  • 226 postów

Reputacja: 61

Napisano 03 czerwiec 2014 - 21:33

Duże okonie w większości przypadków łowiłem jako przyłów podczas polowania na sandacze - wielkość przynęt wahała się między 7-10 cm. Według mnie wielkość optymalna na okonie powyżej 30 cm. Podstawą są przynęty gumowe o pracy zbliżonej do Reno Killera.

#16 Marcin Gie.

Marcin Gie.

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 491 postów
  • MiejscowośćŻyrzyn

Reputacja: 53

Napisano 04 czerwiec 2014 - 09:38

Jak najbardziej przy polowaniu na duże garbusy sprawdzają się większe przynęty 9cm+,ale nie na każdej wodzie... Kilka razy miałem palczaki jednego za drugim na przynęty 10-12cm,nie mam pojęcia jak tej wielkości okoń atakował tak dużą przynętę,że hak tkwił mu wewnątrz pyszczka...

#17 wędkarzKP

wędkarzKP

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 416 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning>Spławik>Grunt

Reputacja: 221

Napisano 04 czerwiec 2014 - 10:42

Jakoś nigdy celowo na okonie się nie nastawiam, ale moje największe (40 i 40,5cm) również złowiłem przy okazji szukania sandaczy, mam na koncie też kilkanaście 30+, które również kusiły się na większe przynęty podawane z myślą o sandaczach. Moim zdaniem taki garbus już lubi zjeść konkretnie, więc na grube okonie - większa przynęta.

#18 Matiz992

Matiz992

Catch & Reklamówka

• Moderator
  • 2001 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning | Mucha
  • MiejscowośćSzczecin

Reputacja: 306

Napisano 04 czerwiec 2014 - 21:50

Jak najbardziej przy polowaniu na duże garbusy sprawdzają się większe przynęty 9cm+,ale nie na każdej wodzie... Kilka razy miałem palczaki jednego za drugim na przynęty 10-12cm,nie mam pojęcia jak tej wielkości okoń atakował tak dużą przynętę,że hak tkwił mu wewnątrz pyszczka...

Okoń to typowy Polak, a jak wiadomo POLAK POTRAFI :D 

#19 adamo

adamo

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 490 postów
  • Ulubiona metoda:Z opadu
  • MiejscowośćPomorskie, Gniew

Reputacja: 46

Napisano 05 czerwiec 2014 - 13:18

Przy ostatnim wędkowaniu nastawialiśmy się z kuzynem na szczupaka na 10 cm gumę przywalił okoń 34cm guma cała zażarta nawet główki nie było widać :huh:

#20 MariosLeeds

MariosLeeds

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • MiejscowośćLEEDS

Reputacja: 0

Napisano 05 czerwiec 2014 - 22:15

Duże gumy takie 9cm+ sprawdzają się, ale nie zawsze. Łowię na takie gumy okonie, ale tylko gdy są pierwsze przymrozki. Resztę czasu/sezonu łowiąc przynętami w tych rozmiarach, łowię zazwyczaj szczupaki a okoń jest jako przyłów.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych