Przechowywanie przynęt - woblery, blachy obrotowe i wahadłowe, koguty, sztuczne muszki itp. - Pozostały sprzęt i akcesoria - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przechowywanie przynęt - woblery, blachy obrotowe i wahadłowe, koguty, sztuczne muszki itp.

przechowywanie przynęt woblery blachy obrotowe blachy wahadłowe koguty sztuczne muchy wirujące ogonki popery dozbrojki itp.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Spider

Spider

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Ulubiona metoda:spinning
  • MiejscowośćStrzegom

Reputacja: 2

Napisano 25 styczeń 2014 - 13:16

Witam Was bardzo serdecznie!

Od pewnego czasu nurtuje mnie pytanie w jaki sposób przechowywać, a raczej usprawnić przechowywanie w sposób bardziej selektywny, przejrzysty, który sprawi, że przynęty będą czekały na swoją kolej w porządku :) pozwalającym na znalezienie danej przynęty na pierwszy rzut oka?!

Chodzi mi o przechowywanie przynęt:

-woblery

-popery

-koguty

-blachy obrotowe

-blachy wahadłowe

-sztuczne muchy

-wirujące ogonki

-dozbrojki

-ewentualnie przynęty gumowe

-itp.

W jaki sposób wy usprawniacie sobie przechowywanie danych przynęt w sposób przejrzysty?

Używacie jakiś ciekawych pudełek, pudełek typowo na przechowywanie much, piórników czy czegoś innego co pozwala na zachowanie ładu i porządku np. poprzez wbijanie przynęty w jakąś piankę co spowoduje, że przynęty nie będą swobodnie latać czy też plątać się kotwicami, bo to zaczyna być irytujące przy większej liczbie przynęt???

Proszę Was o jakieś propozycje, najlepiej ze zdjęciami lub linkami jak się zorganizowaliście, usprawniliście wprowadzając do swych przynęt porządek :P?!

Za wszelkie posty z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam!!!

#2 muffinka

muffinka

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 352 postów
  • Ulubiona metoda:Spining
  • MiejscowośćZielona Góra

Reputacja: 69

Napisano 25 styczeń 2014 - 20:50

Jeśli chodzi o gumki to najzwyklejsze pudełko rozkładane gdzie zmieści się kilkanaście kolorów i do tego kilka gramatur główek, zawsze mam jedno takie pudełko typowo pod okonia.

Koguty tu kolega seta84 mi podsunął pomysł, wygląda to następująco piórniki na płyty cd wycinamy przegródki i powstałe miejsce wykładamy jakąś karimatą albo podobnym materiałem w który kotwice można bezpiecznie wbijać i bez problemu wyciągać, przejrzystość świetna.

Analogicznie można zrobić z blachami, wirującymi ogonkami i jakimś starym portfelem, tylko materiał podobny do karimaty musi być cieńszy żeby kotwice się ładnie wbijały ale żeby portfel nie spuchł przez dużą warstwę materiału. Zrobiłem taki portfel i wchodzi tam około 10 blaszek w rozmiarach 1,2. 

Woblery, popery to chyba jedynie można przechowywać w pudelkach z przegródkami a żeby to było używalne to nie za dużo woblerów w jednej przegródce, chyba że jest jeszcze jakiś lepszy sposób przechowywania. 

#3 Spider

Spider

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • MiejscowośćStrzegom

Napisano 25 styczeń 2014 - 21:21

Spoko porady :)!

Jeszcze właśnie coś do przechowywania woblerów i poperów tylko w taki sposób żeby te przynęty były unieruchomione i nie grzechotały podczas wędrówek w plastikowych pudełkach w plecaku.

Jakieś etui czy właśnie portfele albo pudełko muchowe z pianką, żeby kotwice woblerów w coś wbić.

Wtedy nasze wobki będą poukładane a co najważniejsze nie będą się przemieszczać i czepiać kotwicami za kotwice innych woblerów :)!

I właśnie czegoś takiego na wobki szukam, bo ciągłe czepianie się kotwic jednego woblera o drugi zaczyna mnie irytować!

Zapraszam do dalszej dyskusji, propozycje produktów i foto mile widziane :)!

Arcybiskup proszę ( reputacja +1 ) for you ;)!

#4 muffinka

muffinka

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 352 postów
  • Ulubiona metoda:Spining
  • MiejscowośćZielona Góra

Reputacja: 69

Napisano 25 styczeń 2014 - 22:19

Dzięki :) gdzieś ktoś pisał że można wkleić właśnie karimatę lub podobny materiał do pudełek z wyjmowanymi przegródkami i to by spełniało trzymanie woblerów w miejscu :)

#5 Spider

Spider

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • MiejscowośćStrzegom

Napisano 26 styczeń 2014 - 16:47

Witam!

Znalazłem w necie takie oto patenty przechowywania woblerów w taki sposób żeby (myślę) na pierwszy rzut oka się nie plątały kotwicami i nie grzechotały podczas wędkarskich wędrówek ;)!

post-52227-0-83091100-1390644431_thumb.j

post-52227-0-58383400-1390644465_thumb.j

Inny patent wydaje się lepszy, a porządek wzorowy :)!!!

Pudełka Bogdana Gawlika są naprawdę fajne!

Wobki posegregowane i łatwo można je wyciągać, natomiast wymagają troszkę uwagi po łowieniu w celu ich ułożenia.

Niejednokrotnie potrzebne peany. Jednak efekt wizualny - zajebisty  biggrin.png

9zuc.jpg
5n6m.jpg

#6 bartuch5473

bartuch5473

perchoholic syndrome

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 437 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning/casting
  • MiejscowośćZamość

Reputacja: 84

Napisano 26 styczeń 2014 - 17:28

To już drugi temat w którym o coś pytasz i sam sobie odpowiadasz:) Na prawdę genialnie.

Pozdrawiam

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością"

Anthony Hopkins

#7 Spider

Spider

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • MiejscowośćStrzegom

Napisano 26 styczeń 2014 - 18:12

Po prostu szukam różnych rozwiązań, koledzy potrafią doradzić jednak nie zawsze na wszystko znajdą rozwiązanie. A gdy potrzebuję porady, a za jakiś czas znajdę coś ciekawego na zadany temat to czy to jest temat założony przez kogoś czy bezpośrednio przeze mnie nie robi mi różnicy.

A może ktoś będzie szukać odpowiedzi na to pytanie czy jakiegoś patentu, może mu się przyda!

Pozdrawiam!

#8 miejski.spinning.wrocław

miejski.spinning.wrocław

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning
  • MiejscowośćWROCŁAW

Reputacja: 16

Napisano 28 styczeń 2014 - 12:53

Świetna sprawa z tym pudełkiem , fajnie ,że wobki nie ''latają'' po pudełku ,ważne żeby przynęty się nie plątały z sobą. Fajnie że każdy ma swoje miejsce, bo często wobki się obijają o siebie i tracą swój wygląd. Super!

#9 Spider

Spider

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • MiejscowośćStrzegom

Napisano 28 styczeń 2014 - 13:47

Dlatego właśnie szukałem tego rodzaju rozwiązania do przechowywania woblerów :)!

Funkcjonalność i porządek a wszystko widoczne i dostępne na pierwszy rzut oka!

Planuję kupić tego rodzaju pudełka ze ( 3-4szt. ), zastanawiam się tylko jakiej firmy zakupić?!

Żeby pudełko było z dobrego materiału (plastiku), nie wypaczającego się nie odkształcającego czy nie bladnącego materiału typu plastik czy coś takiego...

Posiadacie tego rodzaju pudełko jak wyżej na wobki i sprawdza wam się, jesteście z niego zadowoleni pod względem użytkowym, materiałowy i wykonawczym to prosiłbym, żebyście polecili jakąś sprawdzoną firmę czy model tego rodzaju pudełek z których jesteście zadowoleni :)???

Z góry dziękuję!!!

Pozdrawiam!

#10 Maycin92

Maycin92

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, Casting
  • MiejscowośćRacibórz

Reputacja: 7

Napisano 28 styczeń 2014 - 15:24

Ja używam pudełek firmy Taimen. Są to pudełka dwustronne, wykonane z bardzo dobrych materiałów. Tylko że ja używam ich na jigi okoniowe.

ab3t.jpg

#11 Spider

Spider

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • MiejscowośćStrzegom

Napisano 29 styczeń 2014 - 00:03

Fajne kolego no to jakiś trop ;)!!!

#12 Spider

Spider

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • MiejscowośćStrzegom

Napisano 29 styczeń 2014 - 00:12

Proszę o polecenie również jakiś innych firm, które robią tego typu pudełka z dobrych i trwałych materiałów których jesteście użytkownikami i powiedzcie czy jesteście z nich zadowoleni :)???

Np. GAWLIK , TAIMEN , SPRO , JAXON ( chyba odpada źle mi się kojarzy ) lub jeszcze coś innego?

Dzięki, pozdrawiam ;)!

#13 dziadzio248

dziadzio248

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 222 postów

Reputacja: 9

Napisano 29 styczeń 2014 - 11:28

Post do usunięcia.

#14 dziadzio248

dziadzio248

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 222 postów

Reputacja: 9

Napisano 29 styczeń 2014 - 11:34

Pudełka Gawlika są fajne, można powiedzieć, że poznałem osobę, która je użytkuje 2 lata i jest ok, cena 15 złotych więc dość tanio.

#15 Spider

Spider

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • MiejscowośćStrzegom

Napisano 31 styczeń 2014 - 08:47

Wydaje się, że najlepsze produkty na naszym rynku. Ponoć przeznaczone na muchy, a z powodzeniem i w pełnym porządku możemy w nim trzymać::

-woblery

-koguty

-blaszki itp.

-drobne akcesoria takie jak np. krętliki, agrafki itp.

Pełna oferta pudełek na stronie :) :

http://bogdangawlik....ex.php?cPath=70

-Pudełko na woblery :) :

http://www.bogdangaw...roducts_id/8434

-Pudełko z przeźroczystym wieczkiem na woblery :) :

http://www.bogdangaw...oducts_id/10397

-Pudełko na koguty :) :

http://www.bogdangaw...roducts_id/9192

-Pudełko na drobne akcesoria itp. :) :

http://www.bogdangaw...oducts_id/10393

Serdecznie polecam :) .

Pozdrawiam!!!

#16 MATIG

MATIG

MK FISHING :)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1890 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning

Reputacja: 1057

Napisano 31 styczeń 2014 - 15:08

Pozwolę sobie, że się podepne do tematu ;). Mam pytanie, czy znacie może jakiś materiał którym mógłbym wyłożyć pudelko na woblery chodzi o to żeby też ciut wsiąkała ta woda w materiał. I żeby nie było to zbyt grube także. Niżej zapodam zdjęcie pudełka. Przegródki wyszły jak wyszły, no ale ważne że się dobrze trzymają :D.

rudb.jpg

#17 bartuch5473

bartuch5473

perchoholic syndrome

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 437 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning/casting
  • MiejscowośćZamość

Reputacja: 84

Napisano 31 styczeń 2014 - 15:46

Jak nie musisz tego przyklejać to włóż ręcznik papierowy. Chlonie wodę i można w każdej chwili wymienić na nowy jak się zużyje. Ewentualnie jak na stale to przyszła mi do głowy taka fajna cienka czarna gąbka jak jest włożona w metalowe pudełko str8:D znajdź coś podobnego i ognia!:)

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością"

Anthony Hopkins

#18 Pavlo

Pavlo

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 365 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning,spławik,wędkarstwo podlodowe
  • MiejscowośćToruń

Reputacja: 61

Napisano 31 styczeń 2014 - 15:50

Może jakiś kawałek gąbki, ja  swoje pudełka po Fridzie do nosa dla dzieciaków (bardzo podobne do twojego) wyłożyłem cienką gąbką, podkleiłem ją taśmą dwustronną i jest elegancko, może też być karimata ale nie wiem jak tam z chłonięciem wody

5v86iy.png

#19 nalesnik

nalesnik

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Ulubiona metoda:spining
  • Miejscowośćstargard

Reputacja: 4

Napisano 31 styczeń 2014 - 19:21

a ja mam stara gruba tapete do  przyczepiania do sciany nad lapkiem :) i wszystkie nowe lub naostrzone "przynęty " wisza nad "centrum " i czekaja wiosny :D

#20 Spider

Spider

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • MiejscowośćStrzegom

Napisano 31 styczeń 2014 - 19:25

Zapodaj foto :D

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: przechowywanie przynęt, woblery, blachy obrotowe, blachy wahadłowe, koguty, sztuczne muchy, wirujące ogonki, popery, dozbrojki, itp.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych