Podlodowcy z Torunia - Wędkarstwo podlodowe - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podlodowcy z Torunia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#1 adamb91

adamb91

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning
  • MiejscowośćTurzno / Toruń

Reputacja: 29

Napisano 24 styczeń 2014 - 19:41

Witam wszystkich użytkowników forum, a w szczególności wędkarzy z Torunia do których dedykuję ten wpis, a mianowicie.

Chciałbym podsunąć pomysł  wędkarzom z Torunia i okolic aby spotkać się na lodzie i połowić okonie, piszcie komu by pasowało, ja jutro będę od samego rana na jeziorze Kamionki w niedziele tak samo. Pozdrawiam Adam :)

#2 Kamil

Kamil

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 26 postów
  • Ulubiona metoda:Spining
  • MiejscowośćToruń

Reputacja: 2

Napisano 24 styczeń 2014 - 21:47

świetny pomysł. Z chęcią się piszę na takie coś zwłaszcza, że jeszcze nigdy nie łowiłem z lodu i mam chęć spróbować. Jutro jadę po kijek, ale z wejściem na lód jeszcze się wstrzymuję. Niech dobrze go mróz złapie, lepiej nie ryzykować. Moim zdaniem musi mieć te 10cm. Myślę, że za tydzień chętnie się wybiorę tam gdzie będą wędkarze np Kamionki lub okolice.

Zasadę mam prostą na pierwszy raz - nie widzę wędkarzy na lodzie, nie wchodzę. 

ps. nie chcę być jakimś przesądnym, ale czy Kamionki to nie za głęboki zbiornik żeby już na niego wchodzić? ciekawy jestem jak wygląda grubość pokrywy na tym zbiorniku

#3 adamb91

adamb91

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 24 styczeń 2014 - 22:01

kamil jutro jadę sprawdzić z samego rana mam raptem 10 minut drogi samochodem nad te jeziorko, podziele się informacjami na forum jak z lodem, liczę na ekipę WT może by coś się połowiło w niedzielę ? :)

#4 Bartass

Bartass

Zapaleniec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1051 postów
  • MiejscowośćToruń ( Grabowiec )

Reputacja: 560

Napisano 24 styczeń 2014 - 23:43

Z tego co wiem to Artur z Pawłem raczej nie przepadają za tym zbiornikiem. 

#5 adamb91

adamb91

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 25 styczeń 2014 - 16:23

Lód na Kamionkach 11cm czysty szklisty (bez raków ciężko się chodzi) połów 5 okoni 25,27,25,29,31cm także warto :)

#6 okonek

okonek

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 42 postów
  • MiejscowośćToruń

Napisano 25 styczeń 2014 - 16:29

byłem dzisiaj i na kamionkach grubość to 13-15cm, ale w trakcie robienia otworów lód pękał, tworzyły się kilkunastometrowe rysy, aż było czuć jak tafla siada pod nogami. Nie wiem czy to normalne, bo byłem pierwszy raz na lodzie, ale podobno jest to norma. Czy ktoś może to potwierdzić? I czy mimo tego lód ze względu na swoją grubość jest bezpieczny?

#7 Incza

Incza

Moderator

• Administrator
  • 226 postów

Reputacja: 61

Napisano 25 styczeń 2014 - 16:53

Podczas bardzo niskiej temperatury jest to zjawisko normalne - chociaż bardzo nieprzyjemne tak zazwyczaj jest jak tafla lodowa szybko rośnie i robi sobie miejsce wtedy często dochodzi do takich pęknięć - nie jest to niebezpieczne dla wędkarza. Lód o grubości powyżej 10 cm jednolity - czyli ciemny (czarny) jest dla wędkarza bezpieczny. Pozdrawiam

#8 adamb91

adamb91

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 25 styczeń 2014 - 17:37

Okonek - jak wyniki? pochwal się, ja jutro od samego rana będę już na Kamionkach :)

#9 Kamil

Kamil

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 26 postów
  • MiejscowośćToruń

Napisano 26 styczeń 2014 - 00:25

adamb91, bardzo ładnie gratuluję :)

widzę, że bardzo ładnie tam lód się związał.

ja zadebiutuję prawdopodobnie w środę bo kijków nie kupiłem, sklep był jednak do 13 i się spóźniłem. Będę prawdopodobnie też w sobotę na Kamionkach.(jakby co to PW albo info tutaj)

adamb91, czy mógłbyś napisać jak się nastawić? Chodzi mi czy blaszka, mormyszka czy spławiczek?

#10 adamb91

adamb91

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 26 styczeń 2014 - 01:11

Pierwszy lód czyli teraz tylko i wyłącznie blaszka,- dlaczego?, odpowiedź jest prosta a mianowicie, o tej porze najłatwiej o dużegoooo garbusa :)

#11 okonek

okonek

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 42 postów
  • MiejscowośćToruń

Napisano 26 styczeń 2014 - 09:16

no ja nie miałem tyle szczęścia i debiut na lodzie na zero... mormyszką nie dało się połapać, przy -15st wszystko zamarzało, a kiwok opadał coraz niżej od ilości zgromadzonego na żyłce lodu, ochotka też niechętna do współpracy, a na blaszkę nie miałem tyle szczęścia co kolega. No nic nie poddaję się i w tygodniu na pewno znowu będę atakować

#12 Kamil

Kamil

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 26 postów
  • MiejscowośćToruń

Napisano 27 styczeń 2014 - 21:03

w środę chciałbym się gdzieś wybrać na lód na zbiornik PZW w okolicach Torunia. Ze względów bezpieczeństwa nie uśmiecha mi się jechać samemu, więc jeżeli ktoś by się też wybierał to chętnie bym dołączył nad wodą. Jakby co to PW.

#13 Paczi

Paczi

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • MiejscowośćToruń

Napisano 15 luty 2014 - 20:01

Lód na jeziorach ma na dzień disiejszy ponad 20 cm. Mocny ciemny. Co do wedkowania dzis sprawdziła sie mormyszka na którą udało sie złowić kilkadziesiat niewielkich ploci i okoni oraz kilka odrobine wiekszych ryb 18 - 27cm coś tak na oko w tym przedziale.

#14 Paczi

Paczi

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • MiejscowośćToruń

Napisano 15 luty 2014 - 20:10

Panowie Czy był ktoś z was na dołach po drógiej stronie mostu, na Rudaku w ostatnich czasach?

#15 kapturr

kapturr

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 475 postów
  • Ulubiona metoda:spining/grunt/splawik
  • MiejscowośćTorun/r2

Reputacja: 21

Napisano 15 luty 2014 - 20:18

Paczi lipa okoń slabo bierze 2 wypady 5 okoni małe wszystkie

#16 Paczi

Paczi

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • MiejscowośćToruń

Napisano 16 luty 2014 - 18:53

Witam znaszej strony to sie zgodze jedynie kiedy można sęsownie polowić to o samym świcie na mormyche. Bardziej mnie rudak interesuze z tym że widziałem jesienią co tam okoń wyrabiał co prawda za późno znalazłem to miejsce i nie było opcji ładnie polowić. No ale widzialem okazy które polowili

#17 okonek

okonek

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 42 postów
  • MiejscowośćToruń

Napisano 21 luty 2014 - 15:05

orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja z lodem na okolicznych zbiornikach? da się jeszcze gdzieś bezpiecznie wejść?

#18 kapturr

kapturr

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 475 postów
  • Ulubiona metoda:spining/grunt/splawik
  • MiejscowośćTorun/r2

Reputacja: 21

Napisano 21 luty 2014 - 17:12

byłem poniedzialek , wtorek lód grubosci około 20 cm teraz nie mam pojecia jak sytuacja wyglada ( byłem na dużych jeziorach ) troche przy brzegu puszcza ale na środku jeszcze jest OK

#19 Paczi

Paczi

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • MiejscowośćToruń

Napisano 22 luty 2014 - 14:02

Witam jerzeli chodzi os tarożecza to nie proponuje wchodzić ponieważ just jest strasznie słaby a gdzie niegdzie dość mocno odpuściło. Na jeziorach róźnie zależy od zbiornika wczoraj chodziłem jeszcze po lodzie w Okoninie a jak wygląda z resztą musicie pytać Pozdrawiam

#20 Pawel Jankes Jankowski

Pawel Jankes Jankowski

Nałogowiec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1644 postów
  • MiejscowośćGru-dz

Reputacja: 168

Napisano 22 luty 2014 - 14:25

Jedno jest pewne , trzeba uważać przy brzegach bo może być słabszy lód jak na środku . Pamimętam sytuacje z jednego roku jak zostaliśmy uwięzieni na jeziorze bo brzegi odpuściły .15 wędkarzy zostało i trzeba było prościć straż pożarną o pomoc .

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych