Pkt za aktywność - Uwagi o forum oraz witrynie - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pkt za aktywność

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wojtek Z.

Wojtek Z.

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning
  • MiejscowośćBydgoszcz

Reputacja: 6

Napisano 28 wrzesień 2013 - 14:58

Witam. Jestem zarejestrowany też na forum sumowym na którym członkowie otrzymywali pkt za aktywność. Można później zrobić listę 10 czy 20 najaktywniejszych członków forum.

Korzystano z tego też podczas organizowanych konkursów (może kiedyś jakieś będą) i w takim konkursie mógł brać udział każdy członek forum który miał chyba chociaż 100 pkt za aktywność. Wykluczało to branie udziału w konkursach osób które kiedyś się zarejestrowały, przeczytały 2 tematy po czym zaglądały na forum raz na miesiąc.

Co Administratorzy o tym myślą?

#2 Matiz992

Matiz992

Catch & Reklamówka

• Moderator
  • 2153 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning | Mucha
  • MiejscowośćSzczecin

Reputacja: 487

Napisano 28 wrzesień 2013 - 20:04

Jak dobrze kombinuję to, to coś w rodzaju przycisku "Pomógł"? Jeżeli tak, też uważam to za dobry pomysł.

#3 Wojtek Z.

Wojtek Z.

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów
  • MiejscowośćBydgoszcz

Napisano 28 wrzesień 2013 - 21:44

w sumie myślałem o pkt za posty, bo jak za to cy pomógł czy nie to 100pkt może być dużo. Trzeba by dać sto rad a to nie łatwe tym bardziej że forum skupia się głównie tak na prawdę na kilku drapieżnikach i na jednej metodzie ich połowu. Za jakiś czas może pojawić się nowy uczestnik i nie nazbiera tylu bo reszta młodszych kolegów znajdzie już odpowiedzi na pytania na forum i nie kliknie mu "pomógł" Za nowe tematy też nie dostanie bo większość już będzie a regulaminie mamy, żeby unikać powtarzania tematów.

Moim zdaniem każda odpowiedź powinna być punktowana. Może wtedy faktycznie 100 to za mało. można zrobić 1000. Stworzy się w ten sposób stałą grupa dobrych wędkarzy pomagających sobie, spotykających się na zlotach które można by raz do roku zorganizować, razem wędkujących i dzielących się każdą wyprawą.

Ale czekam z cierpliwością na zdanie Administratorów :)

#4 Pablotor2k

Pablotor2k

Administrator

• Administrator
  • 570 postów
  • MiejscowośćToruń

Reputacja: 210

Napisano 28 wrzesień 2013 - 21:58

W zasadzie system punktów za aktywność w tym momencie działa na forum. W zależnośc od ilości postów użytkownikowi nadawana jest adekwatna ranga oraz przyznawane są znaczki graficzne widoczne pod avatarem.

Rangi są ustawione w tym momencie tak :

RANGA          IL. POSTÓW     ZNAK GRAFICZNY

Nowicjusz           0                      *

Amator              25                      **

Bywalec            75                      ***

Dyskutant       150                      ****

Gaduła            250                      *****

Entuzjasta      500                      ******

Pasjonat         750                      *******

Zapaleniec   1000                      ********

Nałogowiec  1500                      *********

Maniak          2000                      **********

Gwiazdki to są te znaki graficzne w postaci kółeczek pod Waszymi avatarami.

Jak rozumiem o coś takiego Ci chodziło ? Jeśli ten system wg Was jet ok to tam ten wykaz w odpowiednio założonym temacie aby każdy wiedział co i jak.

#5 Wojtek Z.

Wojtek Z.

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów
  • MiejscowośćBydgoszcz

Napisano 29 wrzesień 2013 - 09:24

Tabele pkt. jak najbardziej ok, i fajnie, że są rangi. Cóż niektórzy jak widać tak intensywnie myślą o rybach, że podstawowych rzeczy nie zauważyli;)

#6 Pablotor2k

Pablotor2k

Administrator

• Administrator
  • 570 postów
  • MiejscowośćToruń

Napisano 29 wrzesień 2013 - 14:24

Jest to faktycznie trochę słabo widoczne. Stworzę odpowiedni temat gdzie opiszę co i jak :)

#7 Wojtek Z.

Wojtek Z.

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów
  • MiejscowośćBydgoszcz

Napisano 29 wrzesień 2013 - 14:54

Świetny pomysł :)  Może najłatwiej byłoby umieścić takie info w regulaminie?

#8 HankaPoleca

HankaPoleca

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów

Reputacja: 0

Napisano 30 wrzesień 2013 - 08:51

ja bym zadnej punktacji nie wprowadzal, zawsze jak jest takie cos to wiekszosc postow jest napisana tylko dla punkta i nic nie wnosza do tematu. robi sie spam.

#9 Adam

Adam

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 41 postów
  • Ulubiona metoda:Spławik
  • MiejscowośćWodzisław Śląski

Reputacja: 3

Napisano 30 wrzesień 2013 - 10:04

ja bym zadnej punktacji nie wprowadzal, zawsze jak jest takie cos to wiekszosc postow jest napisana tylko dla punkta i nic nie wnosza do tematu. robi sie spam.

A ja myślę że na forum są na tyle poważni ludzie ze takie bezsensowne nabijanie postów nie będzie miało miejsca. 

#10 Matiz992

Matiz992

Catch & Reklamówka

• Moderator
  • 2153 postów
  • MiejscowośćSzczecin

Napisano 30 wrzesień 2013 - 11:13

A ja myślę że na forum są na tyle poważni ludzie ze takie bezsensowne nabijanie postów nie będzie miało miejsca. 

Popatrz na inne fora o podobnej tematyce, tacy sami ludzie jak tu a niestety nabijanie postów jest na porządku dziennym. Myślę, że dobrze jest jak jest :)

#11 Pablotor2k

Pablotor2k

Administrator

• Administrator
  • 570 postów
  • MiejscowośćToruń

Napisano 30 wrzesień 2013 - 11:14

Taki system rang jak jest obecnie jest domyślnie wbudowany i nic ponad to myślę nie ma sensu kombinować :)

#12 Adam

Adam

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 30 wrzesień 2013 - 19:40

Popatrz na inne fora o podobnej tematyce, tacy sami ludzie jak tu a niestety nabijanie postów jest na porządku dziennym. Myślę, że dobrze jest jak jest :)

Tak masz racje, ale są fora na których następuje to masowo a na innych trochę mniej. Wszystko jest związane ze średnią wieku na danym forum. Np. u lucia jest to 14-16 lat i forum zaczyna się rozlatywać, prawie nikt tam nie pisze. 

#13 Matiz992

Matiz992

Catch & Reklamówka

• Moderator
  • 2153 postów
  • MiejscowośćSzczecin

Napisano 30 wrzesień 2013 - 20:02

Tylko pamiętaj, że jest 14latek i 14latek. Jeden loguje się po to, żeby siać zamęt, nabijać posty i trollować a drugi chce faktycznie dowiedzieć się czegoś od starszych kolegów bo np. nie ma w rodzine wędkarza (ciężko w to uwierzyć ale nie każdego ojciec/dziadek wędkuje :D) a wśród rówieśników jest to mało popularne hobby. A co do występowania tego zjawiska bardziej zależy to od Modków, bo jeżeli na wielkim forum jest 10 moderatorów z czego tylko 2 aktywnych to siłą rzeczy zrobi się tam jeden śmietnik.

#14 Adam

Adam

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 30 wrzesień 2013 - 20:18

No tak ale jednak nie wszystko zależy od moderatora :) bo może być jeden ogarnięty i działać lepiej niż 10 normalnych, a wiem to z własnego doświadczenia. Jeśli przewagą na danym forum są 14latki z pod ciemnej gwiazdy, i ty chcesz się ich pozbyć bo rozwalają całe forum to po pewnym czasie nikt tam nie zostanie bo ludzie którzy nie tolerują tego typu osobników uciekli jeszcze przed nimi i nie chcą wchodzić i czytać pytań typu  "czy można spinningowac batem". Bo wiedzą ze nic ciekawego na danym forum się nie dziej a tym bardziej nie maja co liczyć na jaką kol wiek fachową pomoc. Takich 14latków trzeba albo sprowadzić na dobrą drogę albo po prostu się ich pozbyć bo potem ciągnie się to jak smród po gaciach i trzeba 100% więcej pracy żeby wszystko ożyło.  :) 

#15 ayem

ayem

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 39 postów
  • Ulubiona metoda:spławik , grunt ( feeder ) spinning
  • Miejscowośćszczecin

Napisano 20 listopad 2013 - 14:01

Niestety ale taka jest prawda , że dochodzi do pisania bzdur po to tylko aby nabijać konto, ale takie coś już istnieje więc jest gitara :)

#16 dziadzio248

dziadzio248

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 222 postów

Reputacja: 9

Napisano 30 listopad 2013 - 16:52

Niestety ale taka jest prawda , że dochodzi do pisania bzdur po to tylko aby nabijać konto, ale takie coś już istnieje więc jest gitara :)

Prawdę mówic, nie zauwazyłem tg chociaz juz kilka tematow oblecialem. Sam napisałem jedna bzdure chociaz niezamierzona.bardziej irytuje mnie to jak ktos w poscie pisze komus dziekuje a nie klika pomogl

Pozdrawiam

#17 Marcin Wojtczak

Marcin Wojtczak

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów

Reputacja: 1

Napisano 12 styczeń 2015 - 10:12

Ja mam jedną prośbe 

czy dało by rade zamienić jakimś innym określeniem to co mam napisane poniżej avatara????

chodzi mi konkretnie o dziwną punktację i podpis "Reputacja"

Tak sie złożyło że akurat gdy wstałem na pare chwil od komputera i podeszła moja mama zerknąc co przeglądam 

skupiła swoją uwagę tylko na jednym

"  Marcin Wojtczak

.....postów......

REPUTACJA :   0 !!!!

"

No musiałem sie tłumaczyć o co chodzi w tym wszystkim 

Druga sprawa to dziwaczne promowanie osób które aktywnie sie udzielają , promowanie ich i dawanie im jakiś przywilejów spowoduje że każde forum będzie się przeradzało w ranking popularności 

a jak wiadomo celebryci zaczynają po jakimś czasie być osobami znanymi z tego że są znane i nic pozatym

Mase osób pisze bo wydaje im sie że mają dużo ważnego i wartościowego do powiedzenia a bywa że zwyczajnie powtarzają to co inni już dawno powiedzili 

Dla mnie najbardziej zbliżoną do ideału formą forum jest www.fors.com.pl

nie ma punktów za celebryctwo i lanie wody i jakąś tam pomoc 

jest coś takiego jak "podziękował"

i Ok. 

Jak ktoś chce to podziękuje nie tylko za pomoc ale i za  zwyczajnie ciekwą informację

a nawet ładne zdjęcie

To co mi się podoba to też to, że administrator tego forum nie ingeruje w to w jaki sposób ktoś pisze posty

dla mnie najważniejsza jest treść   a to jak to zostało napisane to inna bajka

może być nawet w jeżyku suachili ( tak sie to chyba pisze )  jak będzie ciekawe i będzie coś nowego wnosiło do mojej wiedzy w danym temacie to sobie to przetłumacze....

pozdrawiam...

Marcin Wojtczak

#18 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4680 postów
  • Ulubiona metoda:spinning mucha, okoń sandacz
  • MiejscowośćPrzedgórze sudeckie

Reputacja: 1799

Napisano 12 styczeń 2015 - 13:14

Druga sprawa to dziwaczne promowanie osób które aktywnie sie udzielają , promowanie ich i dawanie im jakiś przywilejów spowoduje że każde forum będzie się przeradzało w ranking popularności 

a jak wiadomo celebryci zaczynają po jakimś czasie być osobami znanymi z tego że są znane i nic pozatym

Mase osób pisze bo wydaje im sie że mają dużo ważnego i wartościowego do powiedzenia a bywa że zwyczajnie powtarzają to co inni już dawno powiedzili 

Dla mnie najbardziej zbliżoną do ideału formą forum jest www.fors.com.pl

nie ma punktów za celebryctwo i lanie wody i jakąś tam pomoc 

jest coś takiego jak "podziękował"

i Ok. 

Jak ktoś chce to podziękuje nie tylko za pomoc ale i za  zwyczajnie ciekwą informację

a nawet ładne zdjęcie

To co mi się podoba to też to, że administrator tego forum nie ingeruje w to w jaki sposób ktoś pisze posty

dla mnie najważniejsza jest treść   a to jak to zostało napisane to inna bajka

może być nawet w jeżyku suachili ( tak sie to chyba pisze )  jak będzie ciekawe i będzie coś nowego wnosiło do mojej wiedzy w danym temacie to sobie to przetłumacze....

pozdrawiam...

Marcin Wojtczak

Regulamin forum jasno i przejrzyście informuje że trzeba używać poprawnej polszczyzny, drugą sprawą jest to że pisząc poprawnie odnosisz się z szacunkiem do osoby która to czyta. 

Administratorzy forum nie  muszą ingerować w pisownię postów bo mają od tego moderatorów, 

użytkownik ma dodawane punkty w reputacji jako podziękowanie za pomoc od kogoś innego.

Za 1 podziękowanie jest 1 punkt.

Drugą stroną jest to że tak naprawdę nikomu chcącemu normalnie użytkować forum nie chodzi po głowie punktacja za napisany post tylko znalezienie potrzebnych informacji lub pomoc innym. 

Samą reputacją możesz określić użytkownika jak dużo pomaga innym i jaką wiedzą dysponuje. 

Zdrowy rozsądek i umiar, to złota reguła wędkarstwa.
2wrdnht.jpg

#19 Marcin Wojtczak

Marcin Wojtczak

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów

Reputacja: 1

Napisano 12 styczeń 2015 - 13:53

No to chyba ładniej i bardziej adekwatnie do funkcji jaką ma pełnić, pasuje tu słowo "pomógł" a nie "reputacja"

Przeciętnie każdemu to słowo kojaży się z wizytą np. dzielnicowego który przeprowadza wywiad środowiskowy 

#20 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4680 postów
  • Ulubiona metoda:spinning mucha, okoń sandacz
  • MiejscowośćPrzedgórze sudeckie

Reputacja: 1799

Napisano 12 styczeń 2015 - 14:03

Dbaj o ortografię. 

Na chwilę obecną to nikt się nie żalił. Jesteś pierwszy. 

cytat ze słownika języka polskiego: "reputacja «opinia, jaką ktoś lub coś ma wśród ludzi» i to odnosi się do tego co pisałem powyżej, jeśli udzieliłeś komuś porady, cennej opinii itp dziękuje Ci za to klikając "pomógł" a to podnosi Twoją reputację, czyli skalę która obowiązuje w forum WT a nie w życiu codziennym. Poproś mamę niech nie przywiązuje do tego wagi i Ty też się tym nie przejmuj. 

Zdrowy rozsądek i umiar, to złota reguła wędkarstwa.
2wrdnht.jpg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych