Czym nagrywacie ? - Działalność Wędkarskiej Tuby - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czym nagrywacie ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 michal0304

michal0304

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów
  • Ulubiona metoda:spinning
  • MiejscowośćCiechanów

Reputacja: 0

Napisano 07 grudzień 2013 - 19:25

Witam :)

Chciał bym się was zapytać jakim sprzętem nagrywacie filmiki ?

Jakiego wysokiego używacie statywu  ?

Oraz Pawle jak idziesz i nagrywasz to chyba po prostu w dłoni nie trzymasz kamerki :P

#2 jerome2

jerome2

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Ulubiona metoda:spławik,spinning,grunt
  • MiejscowośćGdańsk/Londyn

Reputacja: 6

Napisano 21 grudzień 2013 - 01:26

WTF!!! przeczytaj forum od początku!!!

#3 jerome2

jerome2

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Ulubiona metoda:spławik,spinning,grunt
  • MiejscowośćGdańsk/Londyn

Reputacja: 6

Napisano 22 grudzień 2013 - 20:22

CANON HF M56,z tego co pamietam :-)
Bardzo przyzwoity sprzęt.

#4 Pablotor2k

Pablotor2k

Administrator

• Administrator
  • 570 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning
  • MiejscowośćToruń

Reputacja: 210

Napisano 16 styczeń 2014 - 02:48

Dokładnie, dobrze pamiętasz :) Sprzęt całkiem chociaż mam już upatrzone coś wyższego. Może kiedyś jak uzbieram kaskę... w końcu trzeba będzie podnosić jakoś filmów :)

Jak idę ekipa filmowa przesuwa kamerę na specjalnym wysięgniku a czasem operator jedzie wózkiem po specjalnie ułożonych szynach...

Hehehe żart oczywiście... jak idę to zwyczajnie trzymam kamerę w ręku albo trzymam cały statyw jak nie chcę mi się go odpinać :) Czasem po krzakach jest niezła przeprawa ale jakieś przygody muszą być :)

#5 Edi730

Edi730

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 28 marzec 2014 - 15:35

Wiem że to koszty, ale pomyślcie może o action camera nawet GoPro. Jako dodatkową kamerkę dla drugiej osoby. Wyeliminowało by to bieganie z kamerą do każdego brania...

#6 Flicho

Flicho

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 404 postów
  • MiejscowośćLublin

Reputacja: 177

Napisano 08 kwiecień 2014 - 13:13

... przesuwa kamerę na specjalnym wysięgniku a czasem operator jedzie wózkiem po specjalnie ułożonych szynach...

To tak może nie dokońca żartem powinno być ... ma to trochę sensu :D

Nie mam zamiaru tu robić reklamy ... ale tak się składa, że "znam" człowieka, ktory zajmuje się takimi secjalnymi wysięgnikami i tak jak wy jest pasjonatem w swojej dziadzinie.

Link: https://www.facebook.com/HdAirStudio

Przy okazji, pozdrawiam wszystkich z WT i z forum i po kiju, a prezesa nie pozdrawiam.

PS. a tu jest filmik jak takie specjalne wysięgniki działają ... https://www.youtube....h?v=jP3FcV3lRpM

Może się przyda ... bo jakość materiału może znacznie poprawić ;)

#7 Pablotor2k

Pablotor2k

Administrator

• Administrator
  • 570 postów
  • MiejscowośćToruń

Napisano 09 kwiecień 2014 - 11:40

Sprawa fajna... jest cała masa osprzętu pozwalającego porawić jakość obrazu, ale nie wyobrażam sobie tachać to wszystko idąc na ryby :)

#8 Flicho

Flicho

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 404 postów
  • MiejscowośćLublin

Reputacja: 177

Napisano 09 kwiecień 2014 - 14:45

:D

No w sumie ... dość szybko można się pogubić i zamiast zajmować się wędkowaniem zostać "mistrzem kamery".

Te stabilizatory to fajna sprawa, ale główne przy ujęciach w ruchu czy panoramicznych w locie.

Ale z drugiej strony, życzę WT tak dużego powodzenia, żeby budżet  na filmiki był porównywalny z kolejnymi częściami Star Wars ;)

Pozdrawiam Was wszystkich, a prezesa nie ...

#9 Michal001

Michal001

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Ulubiona metoda:Spining
  • MiejscowośćLipno

Reputacja: 3

Napisano 12 kwiecień 2014 - 14:07

Ciekawa propozycja od Shimano, paliłem się na GP3 ale chyba poczekam i sprawie sobie to cacko. Jest mniejsza i lżejsza a co najważniejsze tańsza.

http://wrower.pl/wia...-1000,5914.html

#10 Pablotor2k

Pablotor2k

Administrator

• Administrator
  • 570 postów
  • MiejscowośćToruń

Napisano 16 kwiecień 2014 - 12:35

Stabilizatory i cały ten sprzęt to fajna sprawa. Można myśleć o rozwoju w tym kierunku jednak wtedy potrzeba by było osoby, która będzie z nami jeździć i nas filmować. Głupie rozstawienie statywu tak aby fajnie wykadrować ujęcie, ustawić poziom chwilkę zajmuje a gdzie tu reszta :) Czasem lecę gdzieś żeby coś sfilmować np. Filmy powstają podczas łowienia ryb i zbyt dużo pracy związanej z samym nagrywaniem sprawiłoby że nie byłoby jak łowić :) Może kiedyś będziemy mieli filmowca :)

Co do kamer wyczynowych, które można na przykład założyć na głowę... fajna sprawa, ale powiem szczerze do końca do mnie nie przemawia :)

#11 Rraptor

Rraptor

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 maj 2016 - 16:01

Mam pytanie o to jakiego zewnętrznego mikrofonu używa WT (ten z "martwym kotem")?

Następnie, czy mikrofon montowany na górze nie przeszkadzam Wam w posługiwaniu się kamerą, a szczególności czy nie przeszkadza w operowaniu wajchą zoom? 

#12 Pablotor2k

Pablotor2k

Administrator

• Administrator
  • 570 postów
  • MiejscowośćToruń

Napisano 30 maj 2016 - 20:51

Mikrofon Canon DM-100. Jako, że ten model kamery nie ma wejścia mikrofonu nie mieliśmy wyjścia i trzeba było kupić coś pod stopkę Canona :)

W nagrywaniu nie przeszkadza ani w operowaniu zoomem. Trzeba tylko uważać jak się idzie po krzakach aby  go nie urwać :)

#13 Rraptor

Rraptor

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 maj 2016 - 22:09

Dzięki za odpowiedź Paweł. :) 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych