#Pomoc Śrucina sygnalizacyjna match - wody stojące - Wędkarstwo spławikowe - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

#Pomoc Śrucina sygnalizacyjna match - wody stojące

match wyważanie śrucinasygnalizacyjna sygnalizacyjna odległościówka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 rekin_stg

rekin_stg

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Ulubiona metoda:spinning/odległosciowa
  • MiejscowośćStarogard Gdański

Reputacja: 1

Napisano 17 lipiec 2018 - 22:56

Cześć koledzy ;)

Po bardzo długim czasie (prawie 2 lata) wybrałem się z moją odległościówką nad wodę i odbiłem się od problemu, który zawsze mi towarzyszy - sygnalizacja brań. Nigdy nie wiem jak dobrać śrucinę sygnalizacyjną i gdzie ją umieścić w wodzie by brania były widoczne z daleka, a ryba się nie płoszyła itd.

Potrzebuje bardzo łopatologicznego wytłumaczenia:

- wielkości śruciny  ( oczekuje tutaj odpowiedzi typu - na spławiku typu waggler 15 cm śrucina sygnalizacyjna to 1cm albo 3cm zatopienia, albo podniesienie śruciny sygnalizacyjnej zatapia spławik w 100%)

- umiejscowienie śruciny w łowisku - czy powinna być w toni, czy na dnie

- czy śrucina służy do zatapiania spławika, czy do podnoszenia go (co przez to rozumiem: Śrucina spoczywa na dnie ryba podnosi przynętę wraz z śruciną to spławik gwałtownie tonie?)

Skąd ten problem? Mam wrażenie, że w myśl zasady budowania zestawu odległościowego (śruciny im bliżej haczyka tym mniejsze), moja śrucina nie przynosi żadnego efektu.

Przykładowa budowa mojego zestawu: spławik z dociążeniem -> ogonek około 6 śrucin (jedna przy drugiej złączone) np: ś0,75, ś0,65, ś0,60, ś0,54, ś0,45, ś0,38        - >  50cm przerwy ś0,30,      -> 50cm przerwy śsygnalizacyjna0,20+krętlik rozmiaru 22, przypon z haczykiem np 30 cm.

Ostatnio byłem nad wodą na spacer i widziałem jak starszemu Panu rybki skubały to skoki spławika były bardzo widoczne. Dodam, że wyważam spławiki do maksymalnie 3 cm wystawania z wody, a przeważnie do około 1 cm. 

Używam spławików np: Hegon specjalista 4+2 i odległości łowienia oceniam na około +/- 20 m.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: match, wyważanie, śrucinasygnalizacyjna, sygnalizacyjna, odległościówka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych