feeder - Wędkarstwo gruntowe - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

feeder

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 damian9999

damian9999

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 78 postów
  • Ulubiona metoda:spławik/grunt/spining
  • MiejscowośćLublin

Reputacja: 6

Napisano 20 marzec 2018 - 11:32

Witam. Mam do was pytanie a jest ono takie jakie byście mi polecili feedery mam zamiar kupić dwa w tym roku mam do wydania na jednego 300 zł wiec jest w czym wybierać. Wędkuje na rzece Wisła,Wieprz wiec są to silne rzeki ale i wędkuję na wodach stojących więc mam własnie dylemat jakiego wybrac bo chciałbym coś co ma 3 wymienne szczytówki i zarazem był by delikatny na wody stojące żeby wyczuć te delikatne brania a zarazem coś co będzie dobre i na silny nurt tak myślałem żeby jedna miała 3,6 m a jedna 3,9 możecie mnie poprawić a cieżarem wyrzutu między 120 g a 150 g ? Właśnie nie wiem czy 3.9 nie było by najlepszym wyborem i 150 g wtedy była by ona miękka a i zapas by miała ale sam już nie wiem więc prosze was o pomoc.

#2 Mirek-Tczew

Mirek-Tczew

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 610 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, Feeder
  • MiejscowośćTczew

Reputacja: 615

Napisano 20 marzec 2018 - 17:07

Witaj.

Mam do was pytanie a jest ono takie jakie byście mi polecili feedery mam zamiar kupić dwa w tym roku mam do wydania na jednego 300 zł wiec jest w czym wybierać.

Ja Ci konkretnych modeli polecać nie będę, bo dobrych feederów w tej cenie jest wiele. Ja osobiście używam Konger Impact Special Feeder i jestem mega zadowolony, ale to ja... Kto inny nie musi.

dylemat jakiego wybrac bo chciałbym coś co ma 3 wymienne szczytówki i zarazem był by delikatny na wody stojące żeby wyczuć te delikatne brania a zarazem coś co będzie dobre i na silny nurt

Tak to się Panie nie da. Albo siła, albo delikatność. Jeżeli kupisz feeder na Wisłę, to jedynym delikatnym elementem będzie w nim najcieńsza szczytówka i tyle. Cały reszta kija, to będzie kawał sztywnego mocnego wędziska.
Nie mniej jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby takim kijem połowić nawet nad stawkiem. Sam tak łowię, ale o delikatności zapomnij.

tak myślałem żeby jedna miała 3,6 m a jedna 3,9 możecie mnie poprawić a cieżarem wyrzutu między 120 g a 150 g ?

To czy będzie ona miała 3,60, czy 3,90 to musisz Ty wiedzieć. Ja łowię przede wszystkim w Wiśle (dolnej Wiśle) i dla 3,60 jest optymalne. Bez uzasadnionej potrzeby dłuższych bym nie kupował.
CW do 150g. to dobry pomysł jeżeli chodzi o Wisłę. Ta rzeka się zmienia, a i stanowisko stanowisku nie równe. W jednym miejscu układasz przynętę na dnie z 40g. koszykiem, a w innym lub gdy woda jest wyższa i mocniej kręci 120g. to za mało.

Właśnie nie wiem czy 3.9 nie było by najlepszym wyborem i 150 g wtedy była by ona miękka a i zapas by miała ale sam już nie wiem więc prosze was o pomoc.

Tu czegoś nie rozumiem. 3,90 i 150g wtedy byłaby ona miękka?!
Feeder 150g to kawał sztywnej pały. Miękka jest tylko szczytówka i ostatni skład (szczytowy). Cała reszta to moc, która pozwoli Ci miotać ciężkimi koszykami.

Tylko Polak nie chce mieć lepiej niż inni. Polak chce, żeby inni mieli gorzej niż on.

#3 damian9999

damian9999

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 78 postów
  • MiejscowośćLublin

Napisano 20 marzec 2018 - 17:14

tego feedera masz 3,9 m i 150 g czy inny? chciałbym coś konkretnego i sprawdzonego bo czytełem o tych mikado UV ze szajs czy innych np z Daiwy powinny być dobre?

#4 Algeroth82

Algeroth82

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 325 postów
  • Ulubiona metoda:Lekki spinning, ciężki casting :)
  • MiejscowośćNowa Sól

Reputacja: 545

Napisano 20 marzec 2018 - 17:26

tego feedera masz 3,9 m i 150 g czy inny? chciałbym coś konkretnego i sprawdzonego bo czytełem o tych mikado UV ze szajs czy innych np z Daiwy powinny być dobre?

Czytamy uważnie ;) Mirek napisał, że 360 cm ;)

Ja używam na Odrze 360 i cw 120, ale to ja i to MI pasuje. (swoją drogą też konger, ale z serii medalist). Natomiast co do jakości - im drożej tym producent mocniej dba o procesy kontroli jakości więc i reklamacji mniej. Co oczywiście nie zmienia faktu, że i w przypadku budżetowych kijów znajdą się pewnie perełki ;)

"stojąc w miejscu cofamy się"

#5 damian9999

damian9999

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 78 postów
  • MiejscowośćLublin

Napisano 20 marzec 2018 - 17:47

http://allegro.pl/co...6681726958.html

http://allegro.pl/we...7126800213.html

A takie?

#6 Mirek-Tczew

Mirek-Tczew

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 610 postów
  • MiejscowośćTczew

Napisano 20 marzec 2018 - 17:49

Damian przede wszystkim mniej czytaj, więcej szukaj.
Ja mogę Ci doradzić CW, ale sam wybór wędziska należy do Ciebie.

Wcześniej miałem kije za mniej niż 100 zł i też 3 lata łowiłem nimi na Wiśle. To nic, że złamała się szczytówka. Za 10 PLN dokupiłem nową. To nic, że wypadła porcelanka z przelotki. Kupiłem za 2 zł. klej i trzyma do dzisiaj. Najważniejsze, że mogłem na nie łowić ryby i spędzać czas nad Wisłą. Swoją drogą stoją one po konserwacji i w każdej chwili mogę zabrać je nad wodę.

Kupiłem później Kongery, bo są szybkimi kijami, a na tym bardzo mi zależało. Ułatwia mi to oddawanie długich rzutów, których nieraz potrzebuję.
Wiem, że w sklepach wędkarskich, szczególnie tych mniejszych ciężko znaleźć dobry kij. Na wystawie stoi to co najtańsze, a to co lepsze jest na zamówienie, ale jak nie pomacasz, to się nie dowiesz, czy to jest właściwy wybór. Może i wspomniane Mikado Ci przypoasuje, o ile udało się zezowatym monterom ustawić wszystkie przelotki w jednej linii.

Tylko Polak nie chce mieć lepiej niż inni. Polak chce, żeby inni mieli gorzej niż on.

#7 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4605 postów
  • Ulubiona metoda:spinning mucha, okoń sandacz
  • MiejscowośćPrzedgórze sudeckie

Reputacja: 1697

Napisano 21 marzec 2018 - 08:49

Kurcze Mirku dawno się nie ujawniałeś....co tam strugasz????

Wczoraj przed pracą szukałem Twoich filmów z nad Wisły, bo coś mi się wydaje, że tam mówiłeś o sprzętach, ale wyłączył się skubaniec z braku prądu i musiałem już wychodzić. 

Zdrowy rozsądek i umiar, to złota reguła wędkarstwa.
2wrdnht.jpg

#8 Mirek-Tczew

Mirek-Tczew

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 610 postów
  • MiejscowośćTczew

Napisano 22 marzec 2018 - 11:36

Zgadza się nie było mnie trochę czasu.
Zrobiłem sobie trochę jerków na maj. W zeszłym roku szczupaki nie bardzo interesowały się gumami, więc jak nie kijem go, to pałką. Próbuję z czymś nowym.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych