Prośba o identyfikację wędek. Nietypowe (?) przelotki. - Wędkarstwo spinningowe - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prośba o identyfikację wędek. Nietypowe (?) przelotki.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 wędkarzKP

wędkarzKP

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 426 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning>Spławik>Grunt

Reputacja: 254

Napisano 19 marzec 2018 - 21:23

Witam. Mam prośbę, ponieważ niewiele mogę znaleźć w Internecie ( a podobno jest w nim wszystko ...) na temat dwóch wędek, których zostałem posiadaczem trochę przez przypadek tj. zostały mi przekazane przez znajomego, bo jakiś jego klient chciał się ich pozbyć (zmienił hobby).

Pierwsza, która notabene wygląda na zupełnie nową to Cormoran Blue Star Spinning 25, 1,95 5-25. W Internetach znalazłem tylko jakąś aukcje na e-bay mocniejszej wersji, nowa za ok 80 ojro, ale opisu brak. Na stronie producenta też niczego się nie doszukałem.

5e437e2658a720fdmed.jpg

Zastanawiają mnie jej przelotki, bo jakoś nie przypomina mi się żeby spotkał się z podobnymi. Czy ktoś wie coś na ich temat. Nada się to pod plecionkę?
3d46228f27422561med.jpg

Druga to ten sam producent tj. Cormoran, model HEXANE Light 2,40 5-15 
e1dc5c63492e6042med.jpg

Tutaj już przelotki wyglądają "normalnie" tj. jak w większości patyków, z którymi miałem do czynienia
f32231dc51052855med.jpg

Co jeszcze mogę powiedzieć. Pierwsza wydaje się "mocniejsza" z bardziej szczytową akcją, a druga delikatniejsza z pełniejszym ugięciem, aczkolwiek to tylko wrażenia na sucho. Nie jestem jakimś sprzętowym maniakiem, więc szczerze mówiąc zastanawiam się czy i ewentualnie do czego mogłyby posłużyć mi te kijki. Z jednej strony od przybytku głowa nie boli, a z drugiej jeśli mają leżeć i się kurzyć to nie wiem czy nie lepiej je spieniężyć i przeznaczyć na coś innego? Tylko nawet nie wiem czy są warte pięć dych czy może trochę więcej? Za jakiekolwiek wskazówki będę wdzięczny. Być może ktoś kiedyś natknął się na którąś z tych wędeczek. Pozdrawiam

#2 Matiz992

Matiz992

Catch & Reklamówka

• Moderator
  • 2153 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning | Mucha
  • MiejscowośćSzczecin

Reputacja: 487

Napisano 19 marzec 2018 - 21:25

Te złote przelotki to może być coś z gold cermet, w internecie są informacje na ich temat :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych