Jeziora 2018. - strona 4 - Wieści znad wody - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jeziora 2018.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#61 Algeroth82

Algeroth82

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 332 postów
  • Ulubiona metoda:Lekki spinning, ciężki casting :)
  • MiejscowośćNowa Sól

Reputacja: 579

Napisano 13 lipiec 2018 - 17:49

Łączę się w bólu bo mam to samo z okoniami, a siatki nie zabrałem ze sobą nigdy ;)

Wzdreg nigdy celowo łowić nie łowiłem, ale wielokrotnie obserwowałem - piękne ryby!

"stojąc w miejscu cofamy się"

#62 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4618 postów
  • Ulubiona metoda:spinning mucha, okoń sandacz
  • MiejscowośćPrzedgórze sudeckie

Reputacja: 1702

Napisano 13 lipiec 2018 - 18:10

No to czas zacząć, zestaw na troku, z malutkim paprochem, zabawa świetna, ryby walczą niesamowicie. Jeśli każdy gatunek by tak walczył to większość ryb pływała by wolno.

Zdrowy rozsądek i umiar, to złota reguła wędkarstwa.
2wrdnht.jpg

#63 #Łukasz#

#Łukasz#

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 75 postów
  • Ulubiona metoda:spinning
  • MiejscowośćPoznań / Zakrzewo - WLKP

Reputacja: 84

Napisano 18 sierpień 2018 - 20:39

Jak już się rozpędziłem z uzupełnianiem moich braków na forum, to i tu coś wstawię. Postanowiłem, że na urlopie zrobię porządek w zdjęciach z ryb:)

Aż żałowałem, że nie zdążyłem się zapisać na konkurs na szczupaka majówki, bo w tym roku udało mi się pobić mój PB w szczupaku, może nie jest to ryba medalowa, ale PB cieszy zawsze - miarka pokazała równe 75 cm.

Cała otoczka złowienia tej ryby tez była niezapomnianą przygodą. Łowiliśmy z kumplem 1 i 2 maja na zbiorniku zaporowym, na którym od wielu lat pływamy ze szczupakami, 2-3 razy maj i później odpowiednio po 2-3 razy październik i listopad. Nie mam tam szczęścia do większych ryb, takich 65, przerzuciłem już tam sporo, są ładne okonie, woda fajna. Kumplowi podbierałem kilka 80-tek i rodzynka ( a właściwie rodzynkę) :) 94 cm. Były też dni, że szczupaków od 50 do 60 cm łowiliśmy i po kilkanaście sztuk.

Wracając do tegorocznego. Zbiornik podzielony na trzy "podzbiorniki" oddzielone szerszymi i węższymi kanałami. Wtedy akurat byliśmy na "drugim", szeroki blat do 2,5 metra, większość około 1,5-2,0, pojedyncze głębsze miejsca w miejscu przechodzenia starego koryta rzeki. Na środku blatu dwie kępy oczeretu o średnicy po 10 metrów każda, oddzielone od siebie o kilkadziesiąt metrów, dalej zaczyna się łąka rdestnicy aż do wyspy, za którą woda się nieco urozmaica. Mieliśmy jakieś podszczypywania w okolicy tych kęp, więc tak sobie rzucamy od niechcenia, dochodziło już prawie południe. Kumpel jak zwykle rzucała swoim klasykiem, który i mi przyniósł tam już parę rybek - manns predator 8 cm, perła z czerwonym grzbietem na główce 5. Ja generalnie lubię często zmieniać przynęty i sposób prowadzenia, teraz padło na czterocalowego kajtka ES, w kolorze wakasagi, na główce trójce. Prowadziłem go w powolnym przedłużonym jeszcze kijem opadzie.

Kolejny rzut przed siebie, na pustą w zasadzie wodę, ściągam, wiem, że przynęta jest już blisko łodzi, przyspieszam prowadzenie, przynęta idzie do powierzchni, a za nią sunie torpeda. Spanikowałem, przynętę wyjąłem z wody, a ryba pod łódkę. Szybko się zreflektowałem, otworzyłem kabłąk, kajtek pod łódź, zamknąłem kabłąk ręką, jeden ruch szytówką, strzał i odjazd na 10 metrów od łódki:) Fajny, ale krótki hol, parę odjazdów bez wyskoków i szczupły wylądował w podbieraku:)

k4efl2b3wiiz_t.jpg

chłopaki czego używacie do hostingu zdjęć, ja próbowałem te ostatnie przez tiny pic i jakieś takie małe wychodzą:)

#64 Algeroth82

Algeroth82

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 332 postów
  • Ulubiona metoda:Lekki spinning, ciężki casting :)
  • MiejscowośćNowa Sól

Reputacja: 579

Napisano 18 sierpień 2018 - 21:11

Ja obecnie hostuje za pomocą tapatalka, ale polecić mogę zmniejszacz.pl

"stojąc w miejscu cofamy się"

#65 #Łukasz#

#Łukasz#

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 75 postów

Napisano 18 sierpień 2018 - 21:18

Ja obecnie hostuje za pomocą tapatalka, ale polecić mogę zmniejszacz.pl

12659506_ryba2.jpg

Teraz będzie lepiej, dzięki:)

#66 hm62

hm62

Casting to jest to :-)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 960 postów
  • Ulubiona metoda:spininng,casting
  • MiejscowośćIńsko

Reputacja: 1273

Napisano 25 sierpień 2018 - 09:59

Sezon ogórkowy  ma sie ku końcowi czas zacząć wędkarskie życie   :D okonie w mojej kałuży mają sie dobrze ,nawet są aktywne   ;)  ganiają ukleje aż miło,kilka zaległych fotek  pasiastych rozbójników 30+ i jednego albinosa  :D

331fxhy.jpg

2vnexhe.jpg

2me9u9i.jpg

1z48zh0.jpg

#67 #Łukasz#

#Łukasz#

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 75 postów

Napisano 27 sierpień 2018 - 14:36

U mnie w rodzinnych stronach szczupaki już się ruszają.

Ten złowiony na Cannibala 10, biały z czerwoną główką. Woda około 5 metrów, w miejscu, gdzie brzeg bardzo szybko schodzi, staliśmy około 1o metrów od brzegu. Na echo ławice drobnicy na głębokości od 2 do 3 metrów i pod nimi kilka pojedynczych łuków. Decydujemy z kumplem, że stajemy (chcieliśmy płynąć na początku na inna miejscówkę) i wykonamy kilka rzutów. W pierwszym rzucie już siedział :) ,a  w trzecim kolega ma branie bliźniaczego, niestety dał spod łódki nura w zatopiony kołek i tyle go widzieliśmy.

Łowiliśmy od 6 do 9, mieliśmy jeszcze po kilka "śledzi" i mi spadła przy łódce 50-tka. Wypad szybki, ale udany, ten z foto, równe 70 cm.12740881_70cm.jpg

#68 hm62

hm62

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 960 postów
  • MiejscowośćIńsko

Napisano 03 wrzesień 2018 - 13:49

Powoli kaczuczki zaczynają gryźć,było już kilka 60+ i ta Pani na kołderce to 81 ,zażarła 15 canibala na 10 gr wkrętce od sg

o94vx5.jpg

1z48zh0.jpg

#69 hm62

hm62

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 960 postów
  • MiejscowośćIńsko

Napisano 10 wrzesień 2018 - 10:20

Kilka portretów pasiaków 30+  z ostatniego wypadu,szczupaki jak na razie w rozmiarach akwariowych  :D

nb3fnm.jpg

5u2w5s.jpg

zj9xsm.jpg

2rpzdsi.jpg

1z48zh0.jpg

#70 hm62

hm62

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 960 postów
  • MiejscowośćIńsko

Napisano 13 wrzesień 2018 - 11:19

szczupaki powoli czują zbliżającą się jesień ,temp.wody spadła do 19 * i wreszcie zaczęło się ,dziennie odnotowuje po kilka brań,nie które to już naprawdę fajne kopnięcia  :D większość fotek nieudana(kalkulator) ;) jedna tak dla przypomnienia gatunku  :D  :D  :D

oa8xuf.jpg

1z48zh0.jpg

#71 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4618 postów
  • Ulubiona metoda:spinning mucha, okoń sandacz
  • MiejscowośćPrzedgórze sudeckie

Reputacja: 1702

Napisano 14 wrzesień 2018 - 20:05

No teraz to wątek odżyje, fajna rybka, chyba już po śniadaniu była?
Okonie ze zdjęć wyżej piękne.

2wrdnht.jpg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych