Spinning 270-300cm do 40-50 g Opad do 500 zl. - Wędkarstwo spinningowe - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spinning 270-300cm do 40-50 g Opad do 500 zl.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 mierzejkos

mierzejkos

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów

Reputacja: 2

Napisano 20 grudzień 2017 - 21:50

Witam ostatnio pomogliście mi z doborem kijka pod klenia (dziękuje) i teraz szukam czegoś na sandacza (jeżeli zapytacie o doświadczenia złapałem zero sandaczy) ale do tematu ... Potrzebuje kijka do opadu na gumy z  główkami około 30g  wiec myślę o większym CW. łowisko rzeka Niemiecki Men, potrzebuje oddawać dalekie rzuty. Zależny mi na tym żeby  czuć brania i dobrze wciąć się w twardy pysk Sandacza. Wklejanki odpadają, a mój budżet to około 500 zł. Pytanie poboczne, a mianowicie zastanawiam się nad kręciołkiem Spro RedArc z tym ze dostępne są teraz wersje Legend czy to to samo co normalny podstawowy model? Chyba ze znacie lepszy młynek  w cenie RedArc?

#2 zbyszek

zbyszek

Zapaleniec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1296 postów
  • Ulubiona metoda:spinning
  • Miejscowośćtoruń

Reputacja: 718

Napisano 20 grudzień 2017 - 22:36

Nie jestem fanem opadu ,ale jak już muszę używam Daiwę Lexa Jiggerspin 270cm 8-35 g.

Kijek lekki 140g ,szybki i sztywny.

Stosuję dwa kołowrotki Ryobi Zauber 3000 lub Spro Red Arc 10300 ten starszy model..

Prowadząc przynętę podbijam kijem a kołowrotkiem wybieram luz plecionki.

Moim zdaniem dłuższy kij byłby męczący.

W ofercie Daiwy jest jeszcze Lexa  Spinn 15-50 ,ale nie łowiłem nim więc nie orientuję się jaką ma charakterystykę .

#3 mierzejkos

mierzejkos

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 23 grudzień 2017 - 17:43

To może być dobra propozycja muszę gdzieś znaleźć i pomacać te kijki w sumie myślałem o mikado zgłupiałem od tego czytania. A kołowrotek chyba kupie Redarc tylko kusi mnie ta nowa odsłona The Legend ale nie wiem czy jest tak dobry jak zwykły.

#4 zbyszek

zbyszek

Zapaleniec

• Użytkownik
  • 1296 postów
  • Miejscowośćtoruń

Napisano 23 grudzień 2017 - 21:56

W nowej odsłonie rotor jest grafitowy i to do mnie nie przemawia.W poprzednim modelu był on grafitowy tylko w modelu 10401 Match w pozostałych był aluminiowy

Ponadto dużo większe zaufanie budzi u mnie mocowanie rolki kabłąka w starym modelu.

Dodatkowym plusem starego modelu jest szpula zapasowa ,taka sama jak główna w komplecie.

W nowym szpuli zapasowej brak.

Dla mnie kwestie wizualne też są ważne i stary model ,mnie się podoba , natomiast ten nowy jest moim zdaniem zbyt monotonny....ale to już kwestia gustu.

#5 mierzejkos

mierzejkos

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 24 grudzień 2017 - 16:52

Wiele pozytywnego jest o kijku Mikado Inazuma z tym ze do 35g ale ponoć zapas mocy i 100 tajnej może to będzie trafniejsze i powiedzmy ze Polskie.

#6 Alex

Alex

Pasjonat

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 794 postów
  • Ulubiona metoda:spinning UL, średni casting
  • MiejscowośćŁódź, Piotrków, Częstochowa, Sieradz

Reputacja: 275

Napisano 25 grudzień 2017 - 07:13

Zerknij na  http://www.wedkarski...mon-konger.html. Powinien spełnić Twoje wymagania. Alternatywnie nieco tańsza, wcześniejsza wersja http://www.wedkarski...mon-konger.html.

Żyję żeby łowić, nie łowię żeby żyć  ;) 

O/Piotrkowski, Koło nr 30 Tomaszów Maz.

ultralightspin.phorum.pl/index.php

#7 mierzejkos

mierzejkos

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 25 grudzień 2017 - 08:46

Jak oglądałem Kongera to patrzyłem na Paladin CX Full Contact 285 (10-35) ale troszkę za drogo, a właśnie wędki z pracowni coś czytałem po forach z tym, że znajduję same posty z przed kilku lat . Wiecie ile dzisiaj trzeba zapłacić za taką wędkę ? 1000 zł czy to może już mało?

#8 Algeroth82

Algeroth82

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 312 postów
  • Ulubiona metoda:Lekki spinning, feeder
  • MiejscowośćNowa Sól

Reputacja: 512

Napisano 25 grudzień 2017 - 09:15

Jak oglądałem Kongera to patrzyłem na Paladin CX Full Contact 285 (10-35) ale troszkę za drogo, a właśnie wędki z pracowni coś czytałem po forach z tym, że znajduję same posty z przed kilku lat . Wiecie ile dzisiaj trzeba zapłacić za taką wędkę ? 1000 zł czy to może już mało?

Zależy od wielu czynników - rodzaj blanku, przelotek, uchwytu, fanaberii zamawiającego (różne wstawki) kosztów robocizny itd. Ceny statystycznie zaczynają się od około 700 PLN a Maxa sądzę nie ma ;)
  • Komu pomógł : Alex

"stojąc w miejscu cofamy się"

#9 Matiz992

Matiz992

Catch & Reklamówka

• Moderator
  • 2153 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning | Mucha
  • MiejscowośćSzczecin

Reputacja: 487

Napisano 25 grudzień 2017 - 10:46

... Wiecie ile dzisiaj trzeba zapłacić za taką wędkę ? 1000 zł czy to może już mało?

Zależy czego wymagasz, jednak za 1000zł można już zbudować bardzo fajną wędkę o wysokich walorach użytkowych.

Jeżeli wystarczy Ci prosta, korkowa rękojeść lub pianka, do tego przelotki typu alconite lub podobne, uchwyt kołowrotka Fuji DPS to do ceny blanku musisz dodać +/- 500zł zależnie od pracowni.

Gdybyś chciał jednak tytany, wyplatanki, kosmiczne uchwyty i bajeranckie rękojeści z korkogumy czy korka najwyższej jakości to cena rośnie i to znacząco.

#10 zbyszek

zbyszek

Zapaleniec

• Użytkownik
  • 1296 postów
  • Miejscowośćtoruń

Napisano 25 grudzień 2017 - 11:03

Szukając kija do opadu brałem pod uwagę Mikado Inazumę ,Okumę Black Rock,Dragon Express i Daiwę Lexa.

Na tle Daiwy wszystkie wypadały blado.

Kije,które proponuje Alex są jak najbardziej na czasie, na troć ,natomiast podbijanie przynęty tak długą i ciężką wędką do przyjemnych nie należy.

Jeśli szukasz wędki o nieco większym cw to sprawdziłbym Robinsona Diplomat Zander Spin 2,7m 10-45g. Cena ok.240-260 zł.

Osobiście używam dwa Diplomaty z poprzedniej serii i jestem z nich bardzo zadowolony.

Daiwę Lexę dostaniesz już za ok 60-70 euro.

#11 Alex

Alex

Pasjonat

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 794 postów

Napisano 25 grudzień 2017 - 15:25

(...) Kije,które proponuje Alex są jak najbardziej na czasie, na troć ,natomiast podbijanie przynęty tak długą i ciężką wędką do przyjemnych nie należy. (...)

Zbyszku, zgadzam się z Tobą, ale celowałem w potrzeby Autora, który w tytule tematu określił długość na 270-300 cm i c. w. 40-50 g - de gustibus non est disputandum... ;)

Gdybym miał wybierać dla siebie to na pierwszym miejscu postawiłbym "perełkę" w stajni JAXONA  http://www.jaxon.pl/...r-spin-gtx.aspx i to w długości 240 cm, ale ostatnio zupełnie zatraciłem zainteresowanie tradycyjnym spinningiem na rzecz castingu... ;)

• Komu pomógł : hm62

#12 mierzejkos

mierzejkos

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 25 grudzień 2017 - 22:58

Do Jaxona jakoś jestem uprzedzony , nie z własnego doświadczenia tylko z opinii z forum (pewnie błąd). A o co chodzi z tymi castigami bo nie rozumiem tego do końca muszę gdzieś poczytać różnicę miedzy zwykłym kijem, a castingiem. Tego Jaxona wezmę pod uwagę.

#13 Alex

Alex

Pasjonat

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 794 postów

Napisano 26 grudzień 2017 - 05:53

Poczytaj:

http://jerkbait.pl/t...ingowa-kafejka/

http://jerkbait.pl/t...taw-castingowy/

Pooglądaj:

https://www.google.p.....0.pwKqv9r8rFk

Mnie wciągnęło pół roku temu do tego stopnia, że tradycyjny spinning poszedł do lamusa. ;)

#14 WojtekIno

WojtekIno

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 646 postów
  • MiejscowośćInowrocław

Reputacja: 369

Napisano 29 grudzień 2017 - 17:36

Po co taka długa luśnia do „opadu”? Z powodzeniem szukaj czegoś pomiędzy 2.20-2.40 jak chcesz łowić z brzegu. Wygodniej będzie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#15 mierzejkos

mierzejkos

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 29 grudzień 2017 - 18:50

Zawsze myślałem że długość kijka wpływa na dalekość rzutu może się mylę ? mam na szczupaka 2,70 powiem szczerze że mi to nie przeszkadza ... Aaaaaa zmieniając temat poczytałem o tych castingach   powiedzmy że do 500 zł jaki casting o podobnych parametrach?

#16 Algeroth82

Algeroth82

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 312 postów
  • Ulubiona metoda:Lekki spinning, feeder
  • MiejscowośćNowa Sól

Reputacja: 512

Napisano 29 grudzień 2017 - 19:37

Zawsze myślałem że długość kijka wpływa na dalekość rzutu może się mylę ? mam na szczupaka 2,70 powiem szczerze że mi to nie przeszkadza ... Aaaaaa zmieniając temat poczytałem o tych castingach powiedzmy że do 500 zł jaki casting o podobnych parametrach?

Wpływa jak najbardziej, ale nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na odległość - jest Jeszcze odpowiednie rozmieszczenie przelotek, odpowiedni ich rozmiar, akcja kija, wielkość szpuli I parę innych czynników. Sam kiedyś stosowałem kija 2,7m do łowienia okoni z brzegu - obecnie korzystam z kija 2,2 m, osiągam odległości nawet lepsze niż w przypadku poprzedniego kija, a komfort prowadzenia Przynęty jest o niebo lepszy.

"stojąc w miejscu cofamy się"

#17 WojtekIno

WojtekIno

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 646 postów
  • MiejscowośćInowrocław

Reputacja: 369

Napisano 29 grudzień 2017 - 20:01

Ja z brzegu używam najdłuższego kija 2.58 m do łowienia na woblery sandaczy na Wiśle. Do gum mam od 1.98 przez 2.13 az po 2.30 którego rownież używam pod wobler z pontonu

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#18 Alex

Alex

Pasjonat

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 794 postów

Napisano 30 grudzień 2017 - 06:23

(...) Aaaaaa zmieniając temat poczytałem o tych castingach   powiedzmy że do 500 zł jaki casting o podobnych parametrach?

Popytaj w tych tematach, które Ci polinkowałem. Tam są fachowcy w tym zakresie.

Zajrzyj też na forum http://www.multiplik...forum/index.php

#19 Tomas81

Tomas81

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 647 postów
  • Ulubiona metoda:Spinningista rodbuilder

Reputacja: 853

Napisano 30 grudzień 2017 - 13:27

Zawsze myślałem że długość kijka wpływa na dalekość rzutu może się mylę ? mam na szczupaka 2,70 powiem szczerze że mi to nie przeszkadza ... Aaaaaa zmieniając temat poczytałem o tych castingach   powiedzmy że do 500 zł jaki casting o podobnych parametrach?

Bardzo się mylisz gdyż im dłuższa wędka tym ma gorzej zrobiony spacing, tj. rozłożenie przelotek. Oczywiście mam na myśli patyki fabryczne. Sam swoimi około 7 stopowymi 1,98-2,20 króciakami przerzucam wszystkie fabryczniaki o podobnych mocach przy użyciu takich samych przynęt. Użycie długiego wędziska ma sens jedynie gdy warunki terenowe to wymuszają, np. gdy trzeba przytrzymać woba na opasce, za lodowym nawisem albo wystawić wabia za krzaki. W innych przypadkach długi kij tylko przeszkadza.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych