wędkowanie 31.12.2017 Drwęca - strona 4 - Polski Związek Wędkarski - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

wędkowanie 31.12.2017 Drwęca

torć spining drwęca

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#61 zbyszek

zbyszek

Zapaleniec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1296 postów
  • Ulubiona metoda:spinning
  • Miejscowośćtoruń

Reputacja: 718

Napisano 23 grudzień 2017 - 15:38

No i wszystko zgodne z zasadami określonymi w RAPR i przepisami dotyczącymi wędkowania na wodach Okręgu Toruńskiego PZW.

Wspomniałem o tym już na wstępie dyskusji...powiem nieskromnie ;)

Z całego bałaganu do którego wydatnie przyczyniła się informacja na stronie ZO PZW Toruń nasuwają się następujące wnioski.

-wynagrodzenie radcy prawnego zmniejszyć do najniższego z możliwych i przeegzaminowac jak początkującego wędkarza z zakresu wiedzy na kartę wędkarską. :lol:

-Zarząd wraz z prezesem wysłać na kurs czytania ze zrozumieniem przepisów , które o ironio sami stworzyli :lol: :lol:

A nam wędkarzom pozostaje spotkać się zgodnie z tradycją nad "górską" Drwęcą 1.01.2018 :)

#62 Tomas81

Tomas81

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 655 postów
  • Ulubiona metoda:Spinningista rodbuilder

Reputacja: 883

Napisano 30 grudzień 2017 - 00:14

Nie wiem dlaczego to poniższe jeszcze się nie znalazło w tym wątku więc sam pozwolę sobie to wrzucić. Głównie ku przestrodze tym którzy mają "inne" podejście do prawa.

http://www.pzw.torun...a-na-rz-drwecy/

Podsumowując.

Pseudowykładnia robiona na zamówienie PZW jednak rozbiła się o normalne prawo o czym już na samym początku pisałem. Czy mam z tego satysfakcję? Jednak nie gdyż wolał bym aby ludzie odpowiedzialni za nasze wody byli...bardziej odpowiedzialni :ph34r:

#63 WojtekIno

WojtekIno

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 647 postów
  • MiejscowośćInowrocław

Reputacja: 376

Napisano 30 grudzień 2017 - 10:40

Każdy dostaje wraz ze znaczkami rejestr, wykaz wód i zasad wędkowania. Na 2018 r. książeczka w okręgu toruńskim ma barbie- różowy kolor. I tak samo jak w poprzedniej edycji, obostrzenia są jasno tam wskazane. Koniec pieśni.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#64 zbyszek

zbyszek

Zapaleniec

• Użytkownik
  • 1296 postów
  • Miejscowośćtoruń

Napisano 30 grudzień 2017 - 12:14

Jałowe dyskusje na temat "wolno ,czy nie wolno "trwają nadal.

Opłacając składkę w moim kole zadałem dyskutantom jedno pytanie.

Co mówią  na temat wędkowania na "górskiej" Drwęcy przepisy.

Byli tacy którzy twierdzili,że nie wolno ....ale... i tu różne argumenty :lol:

W jednym ze sklepów wędkarskich usłyszałem z kolei ,że są tacy którzy wydrukowali pierwszą informację na stronie Okręgu i na tej podstawie zamierzają wędkować 31.12.2017.

Pomijając oczywisty fakt ,że powyższa informacja nie ma jakiejkolwiek mocy prawnej ,to idąc tym tokiem myślowym należy wydrukować również pozostałe informacje które tą pierwszą "dezinformację" doprecyzowują.

Pytanie jak zachowa się powołana do egzekwowania przepisów PSR ,SSR,Policja i inne służby.

Przeglądając zasady wędkowania na wodach okręgu nie mogę znaleźć obowiązującego i wprowadzonego w 2017r na wniosek TPRD zakazu połowu i posiadania troci i łososia  na odcinku od mostu Gen .Zawadzkiej do 500 m poniżej ujścia Drwęcy od 1.10 do 30.11.

W związku z tym zamieszaniem proponuję postawić do kąta Prezesa Zarządu Okręgu PZW Toruń...,a nawet niechaj poklęczy wychowawczo na woreczku z grochem ,co być może spowoduje refleksję ,iż oprócz brylowania na salonach należy pilnować spraw do których jest zobligowany. :lol:

Wszak prezesem się tylko bywa i o tym powinien pamiętać :)

Patrz przykład Zarządu Głównego PZW.

#65 Tomas81

Tomas81

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 655 postów

Napisano 30 grudzień 2017 - 13:12

Cytat:

Przeglądając zasady wędkowania na wodach okręgu nie mogę znaleźć obowiązującego i wprowadzonego w 2017r na wniosek TPRD zakazu połowu i posiadania troci i łososia  na odcinku od mostu Gen .Zawadzkiej do 500 m poniżej ujścia Drwęcy od 1.10 do 30.11.

Zbyszku tu jednak plamy nie dali, jest informacja w tej grubszej książeczce ;)

dbe61045afce0.jpg

be486178809b6.jpg

a3369471ca62b.jpg

#66 WojtekIno

WojtekIno

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 647 postów
  • MiejscowośćInowrocław

Reputacja: 376

Napisano 30 grudzień 2017 - 14:37

Jałowe dyskusje na temat "wolno ,czy nie wolno "trwają nadal.
Opłacając składkę w moim kole zadałem dyskutantom jedno pytanie.
Co mówią na temat wędkowania na "górskiej" Drwęcy przepisy.
Byli tacy którzy twierdzili,że nie wolno ....ale... i tu różne argumenty :lol:
W jednym ze sklepów wędkarskich usłyszałem z kolei ,że są tacy którzy wydrukowali pierwszą informację na stronie Okręgu i na tej podstawie zamierzają wędkować.

To tylko i wyłącznie pokazuje jaką ludzie mają świadomość prawną, kulturę dżentelmeńską oraz pustki w zamrazarkach i parcie „na minso”.

Upłynie jeszcze mnóstwo wody w Wiśle zanim pewne zachowania się skończą.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#67 zbyszek

zbyszek

Zapaleniec

• Użytkownik
  • 1296 postów
  • Miejscowośćtoruń

Napisano 30 grudzień 2017 - 16:01

Tomek ja mam na myśli zasady wędkowania na 2018 :)

Wydaje mi się , ze komuś celowo zależało na tym ,aby z tego ograniczenia się wycofać ;)

A zwalić można na błąd drukarski zawsze :lol:

#68 lepek

lepek

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 592 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, Spławik
  • MiejscowośćToruń

Reputacja: 216

Napisano 30 grudzień 2017 - 17:53

Z góry sorry za off.
Bodajże 2 lata temu, miała miejsce rzeź troci nad Wisłą. Wprowadzono zakaz posiadania troci od 500m poniżej ujscia Drwęcy do mostu im.Zawadzkiej.
Zniknął już ten przepis? Czy czegoś nie doczytałem?

A ja już o to pytałem. 

Tylko przeszło bez echa bo afera drwęcowa była :P

#69 Tomas81

Tomas81

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 655 postów

Napisano 02 styczeń 2018 - 14:22

Tomek ja mam na myśli zasady wędkowania na 2018 :)

Wydaje mi się , ze komuś celowo zależało na tym ,aby z tego ograniczenia się wycofać ;)

A zwalić można na błąd drukarski zawsze :lol:

2018r zmienia postać rzeczy ;)

Swoją drogą teraz też szperam po zasadach i faktycznie nie widać owego zakazu. Czy to dobrze czy źle? Osobiście miałem mieszane uczucia po jego wprowadzeniu. Tym bardziej iż dobrze wiedziałem gdzie owe tarliska były. Napiszę tylko tyle: nie w obrębie ochronnym. Inna sprawa że same tarliska na Wiśle zmieniają się prawie co roku więc uważam iż bezsensem jest ustalać coś z góry skoro i tak nie można tego przewidzieć.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych