wędkowanie 31.12.2017 Drwęca - Polski Związek Wędkarski - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

wędkowanie 31.12.2017 Drwęca

torć spining drwęca

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#1 dawid7171

dawid7171

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 198 postów
  • Ulubiona metoda:spinning
  • MiejscowośćWytrębowice / Toruń

Reputacja: 129

Napisano 04 grudzień 2017 - 13:24

Witam kolegów

Czy ma ktoś informację odnośnie wędkowania w ostatni dziń roku, który przypada na niedzielę? Jak wiadomo regulamin zezwala na wędkowanie w dzień poprzedzający oficjalne rozpoczęcie sezonu pod warunkiem że jest to niedziela. Chodzi mi tu oczywiście o odcinek Drwęcy. Jeżeli ktos ma informację z innych rzek i okręgów to też poroszę o wypowiedzenie się jak jest u Was.

pozdrawiam. 

#2 Tomas81

Tomas81

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 655 postów
  • Ulubiona metoda:Spinningista rodbuilder

Reputacja: 884

Napisano 04 grudzień 2017 - 18:55

Dawidzie problem z Drwęcą polega na tym że jest to oficjalny rezerwat przyrody, dokładniej ichtiologiczny. Zatem zgodnie z moją wiedzą nie można tam łowić nawet w ww niedzielę a dopiero od poniedziałku 1.01.2018. Choć na same trocie, łososie czy pstrągi w naszym okręgu możemy faktycznie się nastawiać właśnie od 31.12.2017. Tylko że na innych wodach... Zresztą na koniec sezonu trociowego tego roku była identyczna sytuacja, 1.10.2017 to też była niedziela. Ponoć nawet Policja i PSR chodziły i pilnowały wody.

#3 rav_id

rav_id

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 337 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning
  • MiejscowośćBydgoszcz

Reputacja: 580

Napisano 04 grudzień 2017 - 19:08

Drugim problemem jest zakaz łowienia spinningiem na wodach pstrągowych do 31,12. Więc na większości wód płn Polski nie ma przeszkód zacząć sezon pstrągowy już 31.12 ale tylko z muchówką :)

opowiescizespinningiem.blogspot

#4 zbyszek

zbyszek

Zapaleniec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1296 postów
  • Miejscowośćtoruń

Reputacja: 718

Napisano 04 grudzień 2017 - 19:09

Zasady wędkowania na wodach PZW okręg Toruń zakazują wędkowania właśnie od 1.10 do 31.12.na odcinku górskim Drwęcy.

czyli 200m od jazu młyna w Lubiczu do mostu w Złotorii.

Natomiast zasada o której piszesz Dawid dotyczy okresów ochronnych poszczególnych gatunków ryb.

W/g mnie można łowić troć i łososia 31.12.2017 na odcinku powyżej młyna w Lubiczu z wyłączeniem oczywiście obrębów ochronnych ,a jest tam ich kilka....ale mogę się mylić

#5 dawid7171

dawid7171

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 198 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 22:25

Takie też było moje podejrzenie, że zakaz odnosi się do wskazanego odcinka rzeki a nie do gatunku ryby. Czekamy więc do pierwszego z "górskim" kawałkiem Drwęcy.

#6 Marek

Marek

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 37 postów

Reputacja: 24

Napisano 05 grudzień 2017 - 23:32

Cześć. A do PZW dzwoniłeś? Może Zarząd już bedzie nad wodą w Sylwestra a my z nim...

#7 dawid7171

dawid7171

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 198 postów

Napisano 06 grudzień 2017 - 09:52

Nie dzwoniłem. Dopytam w kole przy okazji opłaty karty.

#8 Marek

Marek

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 06 grudzień 2017 - 21:44

Mam nadzieję, że będzie można już w niedzielę od rana rozpoczynać nowy sezon. Tak rzadko jest taka okazja...chyba inni też tak myślą bo ludzie pojada na morze zamiast do nas a tego chyba nikt nie chce. Wiecie pwenie o co chodzi

#9 Bartass

Bartass

Zapaleniec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1107 postów
  • Ulubiona metoda:Spining
  • MiejscowośćToruń ( Grabowiec )

Reputacja: 644

Napisano 08 grudzień 2017 - 14:57

Dzwoniłem koledy dla pewności i rozpoczęcie na odcinku górskim dopiero 1 stycznia. Może pojawi się jakiś oficjalny wpis gdzieś na stronie pzw ale tego nie jestem pewny
  • Komu pomógł : Alex

#10 Marek

Marek

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 09 grudzień 2017 - 00:11

Też dzwoniłem tyle że wcześniej i w Sylwestra można by gości można zaprosić

#11 kapturr

kapturr

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 476 postów
  • Ulubiona metoda:spining/grunt/splawik
  • MiejscowośćTorun/r2

Reputacja: 21

Napisano 17 grudzień 2017 - 13:19

Można łowić 31.12.2017 kominika bedzie podany wtorek / sroda w gazecie nowosci

#12 dawid7171

dawid7171

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 198 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 13:07

informacja potwierdzona - komunikat PZW Toruń

#13 maciekd

maciekd

Pasjonat

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 852 postów
  • MiejscowośćWarszawa / Grodzisk Mazowiecki

Reputacja: 631

Napisano 18 grudzień 2017 - 13:48

treść komunikatu tutaj http://www.pzw.torun...na-rz-drwecy-3/

Łówcie i dajcie znać jak wyniki. Ja planuje wypad 5 stycznia.

#14 dawid7171

dawid7171

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 198 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 15:45

Wpadaj Maciek, może w tym roku Ci się poszczęści:) 

#15 rav_id

rav_id

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 337 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning
  • MiejscowośćBydgoszcz

Reputacja: 580

Napisano 18 grudzień 2017 - 17:17

treść komunikatu tutaj http://www.pzw.torun...na-rz-drwecy-3/

Ciekawe w tym jest jaka podstawa prawna reguluje wyłączenie odcinka górskiego z wędkowania do dnia 31.12? Na przełomie obecnego i 2018 roku wystąpiła niezwykle ciekawa sytuacja: z jednej strony ustawowo uregulowana możliwość skrócenia okresu ochronnego - pstrąga i troci - o niedzielę, a z drugiej obowiązujący na wielu (jeśli nie na zdecydowanej większości) rzek górskich zakaz spinningowania - lub wędkowania w ogóle - do 31.12. Czy jeden przepis znosi obowiązywanie drugiego z automatu? Wydaje mi się, że OPZW Toruń powinno wystąpić o interpretację przepisu o okresie ochronnym w świetle przepisu o wyłączeniu przedmiotowego odcinka z wędkowania w tym czasie w ogóle.
Nie jestem prawnikiem, ale powinno zostać równocześnie wystosowane zarządzenie nt. skrócenia okresu obowiązywania obrębu ochronnego. W przeciwnym wypadku, jak wskazuje autor zastrzeżenie, może dojść do sytuacji, że strażnicy za nic będą mieli skrócony okres ochronny, a nakładane mandaty będą argumentować okresem wyłączenia odcinka z wędkowania.
opowiescizespinningiem.blogspot

#16 WojtekIno

WojtekIno

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 647 postów
  • MiejscowośćInowrocław

Reputacja: 376

Napisano 18 grudzień 2017 - 19:17

Oczywiście. 

Co z tego że okres ochronny skraca się o 1 dzień, jak Wojewoda nie wydał rozporządzenia zmieniającego przepis o ZAKAZIE WĘDKOWANIA NA ODCINKU GÓRSKIM DRWĘCY DO 31.12. 

Znaczy prosto, po chłopsku - 31 wędkujesz, mandat ryzykujesz (i zapłacisz! )

#17 Marek

Marek

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 19:45

Powiedz po co powstał zakaz wędkowania na Drwecy od 1.10 do 31 grudnia. Teraz przypomnij sobie od kiedy dzień ustawowo wolny skraca okres ochronny.

#18 WojtekIno

WojtekIno

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 647 postów
  • MiejscowośćInowrocław

Reputacja: 376

Napisano 18 grudzień 2017 - 20:46

okres ochronny dla troci i łososia to jedno

zakaz łowienia na odcinku/obrębie/rezerwacie to drugie :)

#19 Tomas81

Tomas81

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 655 postów
  • Ulubiona metoda:Spinningista rodbuilder

Reputacja: 884

Napisano 18 grudzień 2017 - 20:54

Geneza powstania owego zakazu nie powinna być w ogóle brana pod uwagę, czyt. ochrona troci i łososia. Natomiast skoro on już powstał to powinno się go trzymać sztywno. Zresztą tak było tego roku 01.10.2017. Była to niedziela a mimo to nie wolno było łowić. I basta! Ale ta pseudointerpretacja zamówiona specjalnie dla toruńskiego okręgu była podyktowana nie ukłonem w stronę wędkarzy a tylko pieniędzmi jakie on (okręg) zarobi na przyjezdnych. Przepisy jasno mówią o skróceniu TYLKO OKRESU OCHRONNEGO DANEGO GATUNKU  a nie skróceniu zakazu połowów, WSZELAKICH, na danym odcinku rzeki/akwenie. Na dodatek jest to rezerwat ichtiologiczny a nie zwykły kawałek rzeki.

Dla mnie jest to już nawet nie śmieszne ale żenujące. Kasa Misiu, kasa...

#20 Marek

Marek

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 21:13

Do tych trzymających się literalnie:). Skąd rok temu wzięła się innowacja, że okres ochronny skraca się o jeden dzień

jeśli ten wypada w dzień ustawowo wolny od pracy.  Cieszę, się w w końcu pomału zaczynam żyć w państwie gdzie takie sprawy są oczywiste. Człowiek może mieć  wtedy możliwość zaplanowania sobie dłuższego wyjazdu  i odpoczyneku z wędką od soboty jeśli to w niedzielę ów okres ochronny przypadał. Podobnie jest z Waszą pensją jeśli jest płacona tak jak trzeba. Jeśli termin wypłaty wypada Ci w sobotę lub niedzielę to kasę na koncie masz mieć w piątek do popołudnia. Po to żebyś kasą się mógł nacieszyć. Tak samo jest z nami, rok temu ktoś pomyślał że można ludziom ułatwić życie i pozwolić na łowienie dzień prędzej jeśli koniec okresu ochronnego wypada w niedzielę. Czy to okres sandacza, suma, troci obojętne. Dostajesz w XXI wieku dzień więcej ponieważ będziesz z tego miał WIĘCEJ PRZYJEMNOŚCI, WIĘCEJ SZCZĘŚCIA co jest Twoim podstawowym prawem.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych