Spinningi Westin W3 Ultrastick i Powershad - Wędki, wędziska - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spinningi Westin W3 Ultrastick i Powershad

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Matiz992

Matiz992

Catch & Reklamówka

• Moderator
  • 2001 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning | Mucha
  • MiejscowośćSzczecin

Reputacja: 304

Napisano 29 listopad 2017 - 11:04

Czy ktoś miał okazję to pomacać albo pomachać nad wodą?

Wyglądają całkiem nieźle, przyzwoite komponenty i trafiają się w bardzo okazyjnych cenach.

Szczególnie interesuje mnie W3 Ultrastick i Powershad, będę wdzięczny za każdą informację.

A szczególnie wdzięczny byłbym za informacje o konkretnych modelach: ultrastick 2,1m do 40g i Powershad 2,4m do 40g.

#2 Matiz992

Matiz992

Catch & Reklamówka

• Moderator
  • 2001 postów
  • MiejscowośćSzczecin

Napisano 11 grudzień 2017 - 18:03

Odpowiem sobie sam  :D

Nabyłem bardzo okazyjnie nówkę sztukę W3 Ultrastick'a 2,1m do 40g.

Dość dziwna wędka... ale strasznie mi się spodobała. Sandacz i szczupak na "lekko" przynętami gumowymi to jej żywioł moim zdaniem. Nie jest to słup telegraficzny o zerowym ugięciu, przy podbijaniu przynęty pracuje trochę mniej niż połowa wędziska ale zapewnia nieziemski kontakt z przynętą i z wcięciem mętnookiego nie powinno być problemów. Powinna dać sobie radę z boleniami z pływadła, ale to czas zweryfikuje.

Ciężar wyrzutowy ciężko oszacować, bo rzuca spokojnie ponad 40g ale przez swoją wizualną delikatność sprawia wrażenie wędki dużo lżejszego kalibru i dla mnie komfort kończy się przy 35g całkowitej masy przynęty.

Ma też pewne minusy. Przelotka startowa nie będzie współgrać z Daiwami od 3000 w górę i Siemano 4000, jest strasznie mała - chyba to będzie 20 w systemie fuji KR. Trochę dziwne przy kiju tej mocy ale cóż :P

Pękać też będzie lakier na omotkach, tego jestem pewien, no i jeszcze nadlewki lakieru. Chociaż akurat to mi w ogóle nie przeszkadza.

W weekend przetestuję bardziej dogłębnie, może jeszcze jakieś przemyślenia się nasuną to dodam więcej informacji.

#3 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4431 postów
  • Ulubiona metoda:spinning mucha, okoń sandacz
  • MiejscowośćPrzedgórze sudeckie

Reputacja: 1506

Napisano wczoraj, 08:44

A tak poważne to co Cię pchnęło w stronę takiego kija? pomijając promocję. 

Zdrowy rozsądek i umiar, to złota reguła wędkarstwa.
2wrdnht.jpg

#4 Matiz992

Matiz992

Catch & Reklamówka

• Moderator
  • 2001 postów
  • MiejscowośćSzczecin

Napisano wczoraj, 10:40

Lubię ryzyko :D 

A tak poważnie, żaden z odpowiadających mi STC ani Fenwicków nie występuje w 2 składzie - jednoskład już mam, potrzebowałem coś co może jeździć w aucie na codzień.

Trzeba też sobie wyrobić opinię na temat czegoś nowego, może zamiast wychwalać amerykańce ponad wszystko za rok będę fanatykiem Westina ;)? Zobaczymy, ryby zweryfikują. Tym bardziej, że będzie miał okazję spotkać się też z rybami innymi niż polskie mikrusy.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych