Casting czy wędka z kołowrotkiem o stałej szpuli - Wędki, wędziska - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Casting czy wędka z kołowrotkiem o stałej szpuli

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maciej🎣

Maciej🎣

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów

Reputacja: 0

Napisano 26 listopad 2017 - 22:28

Witam,
Zastanawiam się nad kupnem wędki na szczupaka. I teraz nie wiem czy casting czy klasyczna wędka. Będę łowił głównie gumami od 11 do 16cm, małymi i średnimi jerkami. Mój budżet to ok 700 zł , ale mogę jeszcze troche dołożyć. Co o tym sądzicie😄🎣

#2 Alex

Alex

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 739 postów
  • Ulubiona metoda:spinning UL, średni casting
  • MiejscowośćŁódź, Piotrków, Częstochowa, Sieradz

Reputacja: 246

Napisano 27 listopad 2017 - 07:12

Napiszę Ci tak:

Wędkuję od 60-ciu lat, od niemal 30-tu wyłącznie spinninguję (z brzegu), od niemal pół roku "wciągnął" mnie casting do tego stopnia, że do tradycyjnego spinningu już chyba nie wrócę. ;)

Co Tobie bardziej będzie pasowało, musisz sam zadecydować.

• Komu pomógł : hm62

Żyję żeby łowić, nie łowię żeby żyć  ;) 

O/Piotrkowski, Koło nr 30 Tomaszów Maz.

ultralightspin.phorum.pl/index.php

#3 Matiz992

Matiz992

Catch & Reklamówka

• Moderator
  • 2001 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning | Mucha
  • MiejscowośćSzczecin

Reputacja: 304

Napisano 27 listopad 2017 - 20:12

Chcesz spróbować castingu to spróbuj ;) Moje zdanie jest takie, że każdy musi wyrobić sobie zdanie na temat ruchomej szpuli sam.

Przerabiałem to sam, na własnej skórze od okoni, przez pstrągi, bolenie, sandacze na szczupakach kończąc. Powiem tyle, że do ciężkich przynęt nie ma nic lepszego niż ruchoma szpula. Takie przynęty jak wymieniłeś bez problemu rozpędzą szpulę nawet w multiku za 200-300zł, a przeżyje on nie jednego stałoszpulowca za dwukrotność tej ceny.

Musisz tylko uważać, bo to strasznie wciąga i z czasem zachcesz łowić castingiem na lekko. A multiplikator, który rzuci 2-3g kosztuje tyle, że w tej samej cenie kupisz dwa, całkiem porządne zestawy spinningowe :D

Pamiętaj tylko żeby przed majem potrenować rzucanie, bo nic tak nie wk***ia jak broda, gdy po długiej przerwie chcemy połowić normalne ryby  :lol:

#4 Maciej🎣

Maciej🎣

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów

Reputacja: 0

Napisano 28 listopad 2017 - 16:19

Chcesz spróbować castingu to spróbuj ;) Moje zdanie jest takie, że każdy musi wyrobić sobie zdanie na temat ruchomej szpuli sam.
Przerabiałem to sam, na własnej skórze od okoni, przez pstrągi, bolenie, sandacze na szczupakach kończąc. Powiem tyle, że do ciężkich przynęt nie ma nic lepszego niż ruchoma szpula. Takie przynęty jak wymieniłeś bez problemu rozpędzą szpulę nawet w multiku za 200-300zł, a przeżyje on nie jednego stałoszpulowca za dwukrotność tej ceny.
Musisz tylko uważać, bo to strasznie wciąga i z czasem zachcesz łowić castingiem na lekko. A multiplikator, który rzuci 2-3g kosztuje tyle, że w tej samej cenie kupisz dwa, całkiem porządne zestawy spinningowe :D
Pamiętaj tylko żeby przed majem potrenować rzucanie, bo nic tak nie wk***ia jak broda, gdy po długiej przerwie chcemy połowić normalne ryby  :lol:

Dzieki za radę 😁 Kolega namawiło mnie do kupna castingu a kiedyś mi bardzo źle doradził przy kupnie wędki więc nie chce jeszcze raz kupic byle czego, ale on będzie łowił w 80% na nieduże jerki bo się boi się łowić na duże pryzynety. Ja mu pokaże jak się łapie niewymiary na gumy 14cm.

#5 Alex

Alex

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 739 postów
  • Ulubiona metoda:spinning UL, średni casting
  • MiejscowośćŁódź, Piotrków, Częstochowa, Sieradz

Reputacja: 246

Napisano 29 listopad 2017 - 06:05

Nastawiasz się na łowienie niewymiarowych ryb?! :angry:

Żyję żeby łowić, nie łowię żeby żyć  ;) 

O/Piotrkowski, Koło nr 30 Tomaszów Maz.

ultralightspin.phorum.pl/index.php

#6 Matiz992

Matiz992

Catch & Reklamówka

• Moderator
  • 2001 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning | Mucha
  • MiejscowośćSzczecin

Reputacja: 304

Napisano 29 listopad 2017 - 08:06

Raczej koledze chodziło, że 14cm guma nie jest wyzwaniem dla szczupaka co ledwo matce spod ogona wypadł :D

• Komu pomógł : Alex

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych