Jako silnik elektryczny. - Pozostały sprzęt i akcesoria - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jako silnik elektryczny.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 pluto30

pluto30

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów

Reputacja: 6

Napisano 16 listopad 2017 - 17:59

Planuje kupic silnik do lodki na spinning i mam dylemat jaki mam na uwadze minn kote ale nie wiem jaki model czy endure c2 czy wersje max a może macie cos lepszego w podobnej cenie i klasie do minn koty?

Wysłane z mojego LG-H736 przy użyciu Tapatalka

#2 hm62

hm62

Casting to jest to :-)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 894 postów
  • Ulubiona metoda:spininng,casting
  • MiejscowośćIńsko

Reputacja: 1103

Napisano 16 listopad 2017 - 19:04

Co ma pchać i po jak dużych akwenach będziesz się przemieszczał?

Zdrowy rozsądek i umiar, to złota reguła wędkarstwa.

1z48zh0.jpg

#3 pluto30

pluto30

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 19:19

Ponton albo łódkę woda jezioro nie za wielkie.

#4 hm62

hm62

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 894 postów
  • MiejscowośćIńsko

Napisano 16 listopad 2017 - 19:27

Sam mam Minn kote 50 lbs z maximizerem ,z tuningu w mc sklep,powiem Ci , że fajna sprawa , oszczędności w zużyciu energii a co za tym idzie dłuższe pływanie,u mnie pcha łajbę 3,30 na wodzie 540 hektarów

1z48zh0.jpg

#5 seba-piorun

seba-piorun

Potokowiec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 757 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, grunt
  • MiejscowośćStarogard Gdański

Reputacja: 648

Napisano 16 listopad 2017 - 20:08

Szkoda przepłacać. Na mniejsze wody spokojnie wystarczy coś w okolicach 40lbs. Z firm to polecam Osapian ;)
Zarażam innych miłością do jezior, od stycznia do grudnia trwa u mnie sezon. Życie wiodę oparte na szacunku do darów natury, ludzi i ich kultur.

#6 hm62

hm62

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 894 postów
  • MiejscowośćIńsko

Napisano 16 listopad 2017 - 20:12

Seba nie pitol :-) a gdzie Twoje fotki z rybami?

1z48zh0.jpg

#7 seba-piorun

seba-piorun

Potokowiec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 757 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, grunt
  • MiejscowośćStarogard Gdański

Reputacja: 648

Napisano 16 listopad 2017 - 20:18

Tomku nie twierdzę, że minn kota nie jest warta swojej ceny. Ale czasem trzeba się dobrze zastanowić czy warto kupować coś na wyrost. Ja mam 44lbs łódź 3,05m plastik do tego aku 38Ah i na moje kałuże wystarczy. Po co targać niepotrzebnie kilogramy.
Zarażam innych miłością do jezior, od stycznia do grudnia trwa u mnie sezon. Życie wiodę oparte na szacunku do darów natury, ludzi i ich kultur.

#8 hm62

hm62

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 894 postów
  • MiejscowośćIńsko

Napisano 16 listopad 2017 - 20:30

Seba a ta kałuża to jakiej wielkości?Nie sugerowałem koledze zakup tak dużego silnika , tylko napisałem na swoim przykładzie co posiadam ,dodam do kompletu Aku 130 ah i fale która potrafi powstać z niczego a od brzegu do brzegu ok 3 km i co wtedy?

1z48zh0.jpg

#9 Tomas81

Tomas81

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Ulubiona metoda:Spinningista rodbuilder

Reputacja: 786

Napisano 16 listopad 2017 - 23:50

Zasada jest prosta: im większa woda tym mocniejszy elektryk. Zresztą w przypadku tego typu silników zawsze lepiej jest mieć możliwie jak najmocniejszego. Tylko że jeśli się nie troluje non stop to taki maximizer jest całkowicie zbędnym wydatkiem. Do tego trzeba zadać sobie pytanie: po co przepłacać za np. minkę Endura C2 55lbs za półtorej koła skoro w tej samej cenie można kupić Osapiana 55lbs + dobre aku 80ah??? Tym bardziej że do Haswinga można dokupić gwarancję do 8 lat a pod względem bezawaryjności taką nową C2 wciąga nosem. Bardzo dobry MK Traxxis to już z kolei wydatek ok 2400-2500. Lecz czy warto? Na to pytanie niech każdy sam sobie odpowie ;)  Ale pamiętajcie: na Minn Kocie świat się nie kończy, są lepsze konstrukcje czy podobne za to w atrakcyjniejszej relacji cena/jakość.

#10 Madal

Madal

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Ulubiona metoda:Przystawka
  • MiejscowośćToruń

Reputacja: 90

Napisano 17 listopad 2017 - 06:41

Zasada jest prosta: im większa woda tym mocniejszy elektryk. Zresztą w przypadku tego typu silników zawsze lepiej jest mieć możliwie jak najmocniejszego. Tylko że jeśli się nie troluje non stop to taki maximizer jest całkowicie zbędnym wydatkiem. Do tego trzeba zadać sobie pytanie: po co przepłacać za np. minkę Endura C2 55lbs za półtorej koła skoro w tej samej cenie można kupić Osapiana 55lbs + dobre aku 80ah??? Tym bardziej że do Haswinga można dokupić gwarancję do 8 lat a pod względem bezawaryjności taką nową C2 wciąga nosem. Bardzo dobry MK Traxxis to już z kolei wydatek ok 2400-2500. Lecz czy warto? Na to pytanie niech każdy sam sobie odpowie ;)  Ale pamiętajcie: na Minn Kocie świat się nie kończy, są lepsze konstrukcje czy podobne za to w atrakcyjniejszej relacji cena/jakość.

Tomek, a lepiej kupić aku 80-tkę czy 100-tkę. Bo właśnie się przymierzam do kupna. 

A silnik właśnie taki jak napisałeś - Osapian 55 lbs.

Możesz polecić jakiegoś dobrego sprzedawcę?  ;)

#11 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4431 postów
  • Ulubiona metoda:spinning mucha, okoń sandacz
  • MiejscowośćPrzedgórze sudeckie

Reputacja: 1506

Napisano 17 listopad 2017 - 08:15

Ja bym brał 100, minimum, bo za jakiś czas zapragniesz zmienić pływadło na ciiut większe i co znowu cały zestaw?

A człowiek za moment powie kurcze przydała by się większa łajba, każdy tak ma.

2wrdnht.jpg

#12 lepek

lepek

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 582 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, Spławik
  • MiejscowośćToruń

Reputacja: 195

Napisano 17 listopad 2017 - 09:36

Mi akumulator 100Ah starcza spokojnie na dzień pływania, w 2 osoby łajbą 3.5m. 

Silnik mam jeszcze tańszy niż Osapian 55lbs a budowany na podzespołach Haswing wiec się pewnie tylko obudową różni :P

#13 Madal

Madal

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • MiejscowośćToruń

Napisano 17 listopad 2017 - 17:24

Ja bym brał 100, minimum, bo za jakiś czas zapragniesz zmienić pływadło na ciiut większe i co znowu cały zestaw?

A człowiek za moment powie kurcze przydała by się większa łajba, każdy tak ma.

Większego to na pewno nie będę chciał kupić. Za ciężki już by był dla mnie samego do ogarnięcia. A i miejsca jest pod dostatkiem  ;)

Mi akumulator 100Ah starcza spokojnie na dzień pływania, w 2 osoby łajbą 3.5m. 

Silnik mam jeszcze tańszy niż Osapian 55lbs a budowany na podzespołach Haswing wiec się pewnie tylko obudową różni :P

Właśnie tak chyba bardziej w 100 Ah będę celować... Tylko ciężki dosyć jest...

A i jeszcze jedna sprawa, takie pytanie laika... Czy trzeba uważać żeby na akumulator nie nachlapać wodą?

Czy to nie ma znaczenia?  :)

#14 hm62

hm62

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 894 postów
  • MiejscowośćIńsko

Napisano 17 listopad 2017 - 18:05

Nie nachlapać wodą :-) a co powiesz o deszczu? :-)

1z48zh0.jpg

#15 Madal

Madal

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • MiejscowośćToruń

Napisano 17 listopad 2017 - 18:19

Chodziło mi bardziej o to czy czymś przykrywać np. workiem  :P w końcu to prąd hehe 

Ale zrozumiałem, że nie trzeba...  :D

#16 Tomas81

Tomas81

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Ulubiona metoda:Spinningista rodbuilder

Reputacja: 786

Napisano 17 listopad 2017 - 23:38

Patryku to zależy ile będziesz pływać, na jakich dystansach. Ja osobiście mam 110 amperową bateryjkę ale pierun staje się dla mnie coraz bardziej upierdliwy. Po prostu staram się w każdym aspekcie ograniczać wagę ale mogę też sobie na to pozwolić. Gdyż szukam coraz mniejszych zbiorników a co za tym idzie z reguły jest tam mniejsza presja. Więc taki agregat nie jest mi aż tak potrzebny. Waga też swoje robi, kręgosłup też już nie ten co za nastolatka :(  Dlatego po sezonie pewnie pójdzie do sprzedaży. Choć przyznaję że ogólnie im większy akumulator tym dłużej się go użytkuje gdyż cele tak się nie niszczą w wyniku ewentualnych głębszych rozładować. Mój dzięki temu jest w naprawdę dobrym stanie.

Na dobre aku w ogóle nie trzeba uważać jeśli chodzi o przetrzymywanie w wilgotnym środowisku. Jedynie to po każdym powrocie ładować na maksa i przechowywać na zimę w domu. Polecam takie zachowanie a akumulator będzie służyć dzielnie i bezawaryjnie latami. Coś o tym wiem ;)

#17 pluto30

pluto30

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 18 listopad 2017 - 08:12

No wlasnie chyba skuszę sie na tego osapian 55lbs bo cena super i coraz więcej opini pozytywnych widziałem. A zbiornik naprawdę nie za duży i bardziej będę używał żeby pływać i szukać drapieznika. Polecacie jakiś sklep co mozna kupic tanio i pewnie taki silnik. A gdzie ta dodatkowa gwarancja na 8lat.

#18 Madal

Madal

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • MiejscowośćToruń

Napisano 18 listopad 2017 - 20:59

A stosuje ktoś bezpiecznik na przewodzie? Jest konieczny?

Niektórzy sprzedawcy w gratisie do silnika oferują.

#19 Madal

Madal

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • MiejscowośćToruń

Napisano 19 listopad 2017 - 13:13

Nadaje się taka ładowarka samochodowa? Czy specjalna jakąś trzeba mieć do aku żelowego?  :)

Gdzie w Toruniu polecacie kupić akumulator? Bo kurierem za bardzo nie chcę, bo wiadomo jak kurierzy traktują paczki...

10036270_WP_20171119_07_58_08_Pro.jpg

#20 Podejrzany

Podejrzany

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Reputacja: 2

Napisano 19 listopad 2017 - 18:27

Według mnie nie bardzo się taka ładowarka nadaje. Prąd ładowania powinna mieć ok 10% wartości akumulatora, czyli dla aku 100Ah powinna mieć 10A. Powinieneś poszukać ładowarki impulsowej do aku żelowych bo takim sprzętem skrócisz sporo żywotność akumulatora.

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych