Jak łowić daleko na spławik ??? - Wędkarstwo spławikowe - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak łowić daleko na spławik ???

Odległościówka Spławik Waggler Leszcz

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bartosz84

Bartosz84

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning

Reputacja: 0

Napisano 15 listopad 2017 - 22:35

We wrześniu razem z ojcem nad jeziorem Rospuda Filipowska próbowaliśmy łapać z brzegu na spławik...
Podczas tygodnia spędzonego nad jeziorem i codziennych próbach nie udało się nic konkretnego złapać :( nęciliśmy codziennie około 10-15 m od brzegu i jedyne co podchodziło to niestety była uklejka :) czasami nawet papierosa nie dały spalić tak brały :) łowisko tam gdzie rzucaliśmy najdalej było głębokie na około 3 metry... ogółem lekki niewypał ale za to połowiliśmy szczupaków z łódki ale to inna bajka. W następnym roku chciałbym solidniej się przygotować i zaopatrzyć się w dłuższe wędki i z cięższym spławikiem spenetrować miejsce oddalone od 15 do 25 m od brzegu albo i dalej ... i teraz pytanie czy jeśli zanęce w tym miejscu co nie będzie problemem bo będę używał spomb... i jeśli będę miał wędkę bolonkę powiedzmy 5 do 6 metrów plus jakiś spławik do dalekich rzutów np waggler 16 gramowy z obciążeniem własnym plus głębokość ustawiona np od 3,5 do 5 m to czy będzie problem z wyrzuceniem takiego zestawu...? Co polecacie, wiem że jest tam duży leszcz, płoć, lin i okoń.

#2 hm62

hm62

Casting to jest to :-)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 894 postów
  • Ulubiona metoda:spininng,casting
  • MiejscowośćIńsko

Reputacja: 1103

Napisano 16 listopad 2017 - 06:19

Myślę, że wędka odległościowa jest do tego celu stworzona, długość ok 4,20-4,50 m i cw ok 25 gram załatwi sprawę

Zdrowy rozsądek i umiar, to złota reguła wędkarstwa.

1z48zh0.jpg

#3 przemope

przemope

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 457 postów
  • Ulubiona metoda:spinning, grunt, spławik, karpie, morze
  • MiejscowośćBydgoszcz

Reputacja: 187

Napisano 16 listopad 2017 - 07:44

Zdecydowanie wędka odległościowa

#4 Bartosz84

Bartosz84

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 07:45

61b03cbfdea2364865b428483c14bf14.jpg a co myślicie o tej wędce długości 5 lub 6 metrów ... jest to bolonka o cw 10-30 gram, waga 260-350 gram

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#5 Bartosz84

Bartosz84

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 08:21

Ok tą bolonkę i tak chciałem kupić także to zrobię :) czy moglibyście polecić mi jakąś dobrą odległosciówkę??? Pasowała by mi w sumie jak najdłuższa umożliwiająca posłanie zestawu jak najdalej a także chciałbym uniknąć nawijanie stopera przez przelotki przy ustawieniu dużej głębokości co uniemożliwiło by mi wyrzucenie zestawu daleko ... czekam na propozycje

#6 hm62

hm62

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 894 postów
  • MiejscowośćIńsko

Napisano 16 listopad 2017 - 15:42

Bartku ,chłopaku przy metodzie odległościowej stoper to nie jest problem, są wiązane :-) być może do tej pory używałeś gumowych ,sam mam odległościówki 4,20 i 4,50 i wędkowanie na głębokościach ok 6-9 m nie ma problemu ,jedyny myk jest taki aby przy wiązanym stoperze zostawić ok 2-3 cm końcówki ,to ułatwia prześlizgiwanie stopera przez przelotki :-)

1z48zh0.jpg

#7 Bartosz84

Bartosz84

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów

Napisano 18 listopad 2017 - 10:10

To czy ktoś może mi polecić jakąś wędkę 4,50 ??? Nie chce spędzać fortuny co powiecie np o tej :bfee6cc868467b21554e9e669eef5fb3.jpg

#8 Bartosz84

Bartosz84

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów

Napisano 18 listopad 2017 - 10:16

To czy ktoś może mi polecić jakąś wędkę 4,50 ??? Nie chce spędzać fortuny co powiecie np o tej :bfee6cc868467b21554e9e669eef5fb3.jpg

Jako ze chciałbym kupić dwie to może i taką ??1b19e82c20e2dc29a49559919f69f64d.jpg

#9 wesoływędkarz

wesoływędkarz

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, spławik-bat, grunt
  • MiejscowośćToruń

Reputacja: 9

Napisano 19 listopad 2017 - 07:28

Witaj,
Stada leszczy mają swoje stałe ścieżki żerowania w jeziorach, dobrze jest je znaleźć. Skuteczne łowienie na spławik wcale nie jest takie proste jak się wydaje. Trzeba najpierw wysondować dno i do tego podać odpowiednią zanętę. Piszesz, że brały Ci same uklejki i, że nęciłeś gdzieś mniej więcej 10-15m od brzegu. Niby chcesz złowić leszcza albo lina a używasz przynęty, którą ukleja weźmie do pyszczka. Podejrzewam, że popełniasz błędy w wyborze łowiska i w nęceniu.

#10 Bartosz84

Bartosz84

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów

Napisano 19 listopad 2017 - 08:09

Witaj,
Stada leszczy mają swoje stałe ścieżki żerowania w jeziorach, dobrze jest je znaleźć. Skuteczne łowienie na spławik wcale nie jest takie proste jak się wydaje. Trzeba najpierw wysondować dno i do tego podać odpowiednią zanętę. Piszesz, że brały Ci same uklejki i, że nęciłeś gdzieś mniej więcej 10-15m od brzegu. Niby chcesz złowić leszcza albo lina a używasz przynęty, którą ukleja weźmie do pyszczka. Podejrzewam, że popełniasz błędy w wyborze łowiska i w nęceniu.

Łowisko moim zdaniem nie jest najgorsze ... problem w tym że wszystko wcześniej miałem zaplanowane, mieliśmy przesondować dno ale zapomniałem kabla zasilającego do echosondy... był plan żeby oznaczyć spadek sznurkiem z plastikową butelką i rzucać tam zanętę ale wszystko legło w gruzach... także rzucaliśmy trochę na żywioł ... dziwne było to ze te ukleje brały na wszystko ... kukurydze czerwonego robaka No i bialego robaka ... czy uważasz ze używałem za małych haczyków ?? O ile pamietam były to chyba 10...

#11 Rafciu

Rafciu

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 595 postów

Reputacja: 938

Napisano 19 listopad 2017 - 09:21

Na temat leszcza z Jeziora dużo nie powiem gdyż jest to całkowicie inne łowienie niż nad rzeką może przeróżne materiały Pana B. Bartona pomogą. ;)

Na pewno to nie jest wina haczyków.

6if89c.jpg

#12 wesoływędkarz

wesoływędkarz

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, spławik-bat, grunt
  • MiejscowośćToruń

Reputacja: 9

Napisano 19 listopad 2017 - 11:38

Każda woda rządzi się swoimi prawami. W moich skromnych wodach w których obfituje drobna płoć, wzdręga i ukleja radzę sobie tak:
1. Łowię tuż za spadem.
2. Nęcę zanętą średnioziarnistą i gruboziarnistą ale przede wszystkim niepracującą, to ważne aby zminimalizować pojawienie się dużej ilości drobnicy.
3. Kule ląduję na twardszym spadzie. Po rozpadnięciu się kul składniki opadają po spadzie na półkę na której znajduje się również przynęta z haczykiem.
4. Wybieram dno twardsze aby uniknąć zatopienia kul w mule.

Najwięcej czasu poświęcam na to aby zbadać dno łowiska i dobrać odpowiednią zanętę. Jest w necie dużo informacji na ten temat.
Oczywiście nie każda wyprawa kończy się pełnym sukcesem...dlatego wraca się nad wodę po raz kolejny i kolejny...

#13 hm62

hm62

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 894 postów
  • MiejscowośćIńsko

Napisano 19 listopad 2017 - 13:49

Myślę,że w zimniejszych porach roku tj jesienią do nęcenia leszczy trzeba zastosować zanęty mięsne ,tak,tak mam na myśli znakomicie sprawdzające się w tym charakterze żarcie dla psów chrupki :-) albo jako dodatek zanętowy sproszkowaną krew a i do nęcenia używam bobiku i łubinu ,nie ma mowy aby podeszła ukleja :-)

1z48zh0.jpg

#14 Bartosz84

Bartosz84

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów

Napisano 19 listopad 2017 - 13:58

Muszę napisać wprost ze niedaleko koło tego miejsca po prawej stronie jest trzcinowisko dość długie i woda płytka ... do 2 m ... przypuszczam ze te ławice uklei przyszły właśnie stamtąd ... natomiast tam gdzie rzucałem na wprost znajduje się taka podwodna łąka 2-4 m, chyba najlepszym rozwiązaniem będzie przesądowanie dna zaznaczenie butelką gdzie jest jakiś spad i nęcić tam cały czas i łowić ... ewentualnie na grubo żeby ukleja nie przyszła ...

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Odległościówka, Spławik, Waggler, Leszcz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych