Wędkarstwo morskie wrzesień 2017 - Wędkarstwo morskie - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wędkarstwo morskie wrzesień 2017

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ruslan

Ruslan

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Reputacja: 0

Napisano 12 wrzesień 2017 - 08:57

Panowie, jak się ma sytuacja aktualnie nad morzem? Chcieliśmy się z żoną wybrać na jakiś ładny połów, bo znajomi co roku jeżdżą. Wszystko już zaplanowane, a oni mówią, że nie jadą bo słabe osiągi i nie ma co sobie głowy zawracać. My i tak jedziemy nad morze i tak, pytanie tylko czy ryzykować wypłynięcie czy nie.

#2 Sławek-Czarny

Sławek-Czarny

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 212 postów
  • Ulubiona metoda:Spining,wędkowanie na lodzie.
  • MiejscowośćToruń

Reputacja: 105

Napisano 12 wrzesień 2017 - 09:25

Patrz Wędkarstwo Morskie i tam pisz posty -powitalnia nie gryzie.

#3 dawid7171

dawid7171

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Ulubiona metoda:spinning
  • MiejscowośćWytrębowice / Toruń

Reputacja: 88

Napisano 12 wrzesień 2017 - 09:49

Miałem się wybrać w ubiegłą sobotę ale od zaprzyjaźnionego rybaka wiem że jest mało dorsza w zasięgu kutrów wędkarskich i ostatecznie z wyprawy zrezygnowałem.  Znajomi pojechali ale wyniki mizerne - od 2 do 20 szt. Osobiście czekam aż znacząco się ochłodzi i wtedy będzie dobrze:)   

#4 Ruslan

Ruslan

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 09:22

z całym szacunkiem - szukałem działu z wędkarstwem morskim. @dawid7171 dzięki wielkie za uściślenie. w sumie za 20 sztuk bym się nie obraził haha ale wiadomo jak na dwie padnie to trochę szkoda

#5 dawid7171

dawid7171

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 11:23

Ruslan to będzie Twoja pierwsza wyprawa?? czy może pływałeś już trochę? jeżeli tak to na jakich jednostka? jeżeli wybierasz się do Władka to mogę troche się wypowiedzieć o wynikach i o jednostkach.

#6 kapturr

kapturr

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 475 postów
  • Ulubiona metoda:spining/grunt/splawik
  • MiejscowośćTorun/r2

Reputacja: 21

Napisano 14 wrzesień 2017 - 08:42

Wladysławowo nie narzekaja naryby piekne wyniki

Kuter Admiral

#7 dawid7171

dawid7171

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisano 14 wrzesień 2017 - 08:47

Na admirale faktycznie połowili w ostatnim czasie ale u Wiśniewskiego i Zawady słabiej. Mówiąc piękne co masz na myśli? bo dla mnie pięknie to jest powyżej 50szt. a tak naprawde pięknie to było 10lat temu. Teraz ciężko o rybę powyżej 2kg. Zazwyczaj bolki 40-45cm:(  

#8 Ruslan

Ruslan

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 15 wrzesień 2017 - 16:31

Pierwsza wyprawa dlatego liczyłem na towarzystwo znajomych, którzy się rozmyślili. Będziemy na Helu na pewno przez tydzień. Okolice możliwe aczkolwiek po prostu nie planowaliśmy tego ale samochodem to mobilnie bez problemu. Słyszałem z tydzień temu, że na śledzia teraz najlepiej się wybierać. Czy to dobra alternatywa?

#9 dawid7171

dawid7171

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisano 16 wrzesień 2017 - 17:39

Na pierwszy raz proponuję pilker z max 1 przywieszką. Taki zestaw szybciej opada na dno niż z np. 3 przywieszkami. A wazne jest aby byc pierwszy na dnie, no i praca pilkera wtedy jest również lepsza.

#10 karpicki

karpicki

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 wrzesień 2017 - 12:24

na pierwszy raz emocje są czy się złapie jedną rybę czy piętnaście. a poza tym warunki poznacie, z wilkiem morskim słowo zamienicie. warto się wybrać

#11 Ruslan

Ruslan

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 13:44

Jeszcze za wcześnie było na dorsza ale postanowiliśmy się wybrać tyle, że na śledzie. Warto było, jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony bo i pogoda nam dopisała, to nie zmarzliśmy. Kuter to Cpt Morgan na Helu, kontakt telefoniczny znalazłem na stronie internetowej. Wg informacji organizują wyprawy turystyczne na śledzie, na których po 40-50 sztuk da się wyciągnąć. I pokrywa się to z rzeczywistością. Jedno jest pewne, że nie była to nasza ostatnia tego rodzaju aktywność. Pozdrawiam

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych