Wędka na szczupaka/sandacza ~1000zł - Wędkarstwo spinningowe - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wędka na szczupaka/sandacza ~1000zł

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 jaceklemp

jaceklemp

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Reputacja: 0

Napisano 07 sierpień 2017 - 16:53

Witam, szukam sprzętu do łowienia szczupaka/sandacza gumami oraz woblerami. Wiem, że ciężko będzie znaleźć taki uniwersal. Macie jakieś sprawdzone wędziska? Widziałem już dużo tematów o takich wędkach, ale wszystkie cenowo w okolicach 300zł. Ja poszukuję sprzętu w okolicy 1000zł. Myślałem o maksymalnym ciężarze wyrzutu 35g.  + do tego chciałbym jakiś kołowrotek do 500zł - wybiorę chyba Ryobi Zauber 3000. Co o tym myślicie?

#2 Tomas81

Tomas81

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Ulubiona metoda:Spinningista rodbuilder

Reputacja: 786

Napisano 07 sierpień 2017 - 22:25

Może jakbyś podał jaka preferowana długość a jeszcze lepiej warunki łowiska to pewnie bym spokojnie Ci doradził. Tym bardziej że budżet nie wąski więc i niezłe możliwości ;)

#3 Dim3n

Dim3n

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 285 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning
  • MiejscowośćDęblin

Reputacja: 61

Napisano 08 sierpień 2017 - 00:06

Dołoż parę złotych i niech Ci Tomas ukręcić Hm :)

27264618730775526039.png

#4 jaceklemp

jaceklemp

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 08 sierpień 2017 - 07:30

Wędzisko będzie wykorzystywane do łowienia z brzegu. Głównie na Odrze na wysokości Nowej Soli, a od czasu do czasu również na stawach i jeziorach. Na rzece jest mnóstwo glowek. Nie jestem pewny jaka jest głębokość w nurcie, ale słyszałem że dno obławiają jigami 20-28g Oczywiście mógłbym kilka złotych dołożyć do tego budżetu jeśli byłaby jakas ciekawa propozycja :) aktualnie korzystałem z delikatnego kija dragon street fishing o dl. 275cm i chciałbym pozostać w okolicy tej długości.

#5 Tomas81

Tomas81

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Ulubiona metoda:Spinningista rodbuilder

Reputacja: 786

Napisano 08 sierpień 2017 - 11:46

Jeżeli ma to być coś zbliżonego do uniwersału to sugerował bym zastanowić się nad wędziskiem zbudowanym na blanku FA Blaas F nano 20lb 8'6 2,6m lub 9'0" 2,74m. Naprawdę świetny materiał na takie urozmaicone łowienie (gumy+woby), na dodatek z przepięknym płynnym gięciem a w KR to bajka ;) . Zresztą do mnie zawita w czwartek/piątek do zbrojenia blank z tej serii, tylko że delikatny model 6lb ok 220cm pod okonie/klenie/jazie docelowo poławiane głównie na obrotówki lecz też nieduże wobki i gumki. WS długości, jeśli ma być przewaga w użyciu gum to lepszy będzie krótszy. Inna sprawa że jak specyficzne warunki nie wymuszają użycia dłuższych patyków (notoryczne obławianie opasek i napływów główek) to zawsze wygodniejszy będzie krótszy kij. Mają one same zalety: łatwiej się podbiera rybę, mocniej zacina, wędka jest lepiej wyważona więc wygodniejsza, bardziej operatywna.

Koszty w zależności od zbrojenia oraz użytych komponentów. Ale zgodnie z regulaminem Forum możemy o tym porozmawiać na PW.

#6 jaceklemp

jaceklemp

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 08 sierpień 2017 - 15:55

Mimo zalet krótszego kija, pozostanę przy tym dłuższym (9'0"). A jak wygląda sprawa z kołowrotkiem, Zauber będzie dobrym wyborem do tego wędziska? Co do kosztów skontaktujemy się na priv :)

#7 Dim3n

Dim3n

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 285 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning
  • MiejscowośćDęblin

Reputacja: 61

Napisano 08 sierpień 2017 - 21:55

Jacek ja też Ci polecę krótszy kijek, pierw zaczął od 270 teraz mam 215 jedno skład :) do 35g i nie zamienił bym go na dłuższy... Nie ma szans... Polecam Ci wziąć od kogoś krótszy kij i pomachać :)

27264618730775526039.png

#8 Alex

Alex

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 739 postów
  • Ulubiona metoda:spinning UL, średni casting
  • MiejscowośćŁódź, Piotrków, Częstochowa, Sieradz

Reputacja: 246

Napisano 09 sierpień 2017 - 04:34

Jacku, z własnego doświadczenia, poprę kolegów. Ten kijek 8'6" będzie zdecydowanie bardziej uniwersalny i wygodniejszy.

Kiedyś też preferowałem kijki długie, nawet UL-a miałem 3-metrowego. Teraz moje kijki mieszczą się między 210 a 240cm, mam co prawda jedną 3-metrówkę ale to trociówka do spinningowania z brzegu morza.

Żyję żeby łowić, nie łowię żeby żyć  ;) 

O/Piotrkowski, Koło nr 30 Tomaszów Maz.

ultralightspin.phorum.pl/index.php

#9 maciek86

maciek86

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Reputacja: 2

Napisano 10 sierpień 2017 - 13:15

A ja polecę Zaubera, oram już drugi sezon ciężkimi gumami do 60 gram i sprawuje się miodzio!

#10 jaceklemp

jaceklemp

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 10 sierpień 2017 - 16:16

Namówiliście mnie :) Wybiorę jednak kij o długości 2,60 cm oraz kołowrotek Zauber. A czy mielibyście może jakąś propozycję wędki poza rodbuildingiem? Pozdrawiam :)

#11 Michał30

Michał30

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Ulubiona metoda:Spining
  • MiejscowośćWrocław

Reputacja: 7

Napisano 11 sierpień 2017 - 16:10

Na główki dłuższy kij 260, czy 275 będzie wygodniejszy niż 215 jeżeli na obrzeżach są liczne kamienie i roślinność a nie bierzesz nad wodę kaloszy, gdyż poziom wody jest zmienny. Pamiętaj, że c.w. wędki to nie tylko sama główka jigowa , tylko trzeba dodać jeszcze masę gumy. Sama guma 5-10cm waży te około 5-10gram i trzeba by je do ciężaru główki dodać. Gość ma na Olx roczną sprowadzoną zza granicy Les86mhf2 St. Croix Legend Elite za 970zł, tyle, że jest 10-28g. Ktoś miał nową Elite 260cm 14-56g za 1000zł, ale już sprzedał. Modelu Elite do 35g niestety nie widziałem. Wędki które Tomas zaproponował są o c.w. 10-35g i wydają się być dla Ciebie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych