Wędkarstwo w Fiordach Norwegia - Wędkarstwo morskie - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wędkarstwo w Fiordach Norwegia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 jaceknor

jaceknor

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów

Reputacja: 3

Napisano 26 listopad 2013 - 22:38

Witam chciał bym podzieli się wiedzą i doświadczeniem w  połowach ryb w  fiordach Norweskich jeśli są zainteresowani proszę o pytania na pewno odp  201307070_nqpwhqe.jpg

#2 jaceknor

jaceknor

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 26 listopad 2013 - 22:48

-s0zmniej_nqpwrnx.jpgA to filmik z wyprawy www.youtube.com/watch?v=6_UT84J1_ws  

Raja microocellata 

#3 Tomekfaza

Tomekfaza

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 225 postów
  • MiejscowośćFinlandia, Porvoo

Reputacja: 29

Napisano 27 listopad 2013 - 21:48

Gdzie łowicie w Norwegii? ja już od jakiegoś czasu planuję zebrać ekipę na wypad w okolice North Capu albo na Lofoty ale jak przychodzi do rozmowy o koszty to wszyscy się wycofują. Można trochę obciąć cenę jak wezmę swoją łódź i zakwateruję się kilka kilometrów od morza ale raczej wolę pojechać na sprawdzone łowiska gdzie ktoś doświadczony podpowie gdzie, jak i kiedy łowić. Fajnie przedstawia się oferta Lofoten Fishing Center i bazy Nordic Sea, ceny i łowiska podobne. Jak długą macie łódź i jaki motor?

#4 jaceknor

jaceknor

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 27 listopad 2013 - 22:24

Gdzie łowicie w Norwegii? ja już od jakiegoś czasu planuję zebrać ekipę na wypad w okolice North Capu albo na Lofoty ale jak przychodzi do rozmowy o koszty to wszyscy się wycofują. Można trochę obciąć cenę jak wezmę swoją łódź i zakwateruję się kilka kilometrów od morza ale raczej wolę pojechać na sprawdzone łowiska gdzie ktoś doświadczony podpowie gdzie, jak i kiedy łowić. Fajnie przedstawia się oferta Lofoten Fishing Center i bazy Nordic Sea, ceny i łowiska podobne. Jak długą macie łódź i jaki motor?

Ja mieszkam w Bergen są tu też świetne łowiska tylko cze ba wiedzieć gdzie szukać ryb w danym łowisku a jest ich wiele teraz jest pora na takie gatunki jak Brosma ,Molwa i Hysa ,Zębacz Dorsz sporadycznie Czarniaka jest najwięcej co do łodzi to mam 5,70 m a silnik Tohatsu 50 

#5 jaceknor

jaceknor

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 27 listopad 2013 - 23:29

-s0zmniej_nqpwrnx.jpg

#6 Tomekfaza

Tomekfaza

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 225 postów
  • MiejscowośćFinlandia, Porvoo

Reputacja: 29

Napisano 28 listopad 2013 - 12:47

Bergen to chyba najbliżej położone odemnie w linii prostej łowisko morskie w Norwegii i najdalej jeśli jechać samochodem. Mi po głowie chodzą tarłowe dorsze tzw. skrei w marcu ale pogoda może dać popalić..

#7 przemope

przemope

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 459 postów
  • Ulubiona metoda:spinning, grunt, spławik, karpie, morze
  • MiejscowośćBydgoszcz

Reputacja: 192

Napisano 28 listopad 2013 - 15:26

Mam miłe wspomnienia z wędkarskiej wyprawy w okolice Bergen. Wędkowałem we fiordach - okolice wyspa Halsnoy i Stord oraz na Mauranger Fjord i okolicznej rzece łososiowo-pstrągowej Bondhuselva przy Sunndal i wyżej koło lodowca Folgefonna na jeziorze Bondhusvatnet. I oczywiście niezapomniany widok w postaci  Bondhusbreen – jęzor lodowca Folgefonna :)

#8 jaceknor

jaceknor

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 28 listopad 2013 - 19:11

Mam miłe wspomnienia z wędkarskiej wyprawy w okolice Bergen. Wędkowałem we fiordach - okolice wyspa Halsnoy i Stord oraz na Mauranger Fjord i okolicznej rzece łososiowo-pstrągowej Bondhuselva przy Sunndal i wyżej koło lodowca Folgefonna na jeziorze Bondhusvatnet. I oczywiście niezapomniany widok w postaci  Bondhusbreen – jęzor lodowca Folgefonna :)

Moim najlepszym łowiskiem jest wyspa  Fedje jest otoczony przez około 125 mniejszych wysepek i skał głównie na północ od głównej wyspy, a nazwa Fedje ma zastosowanie zarówno do głównej wyspy, oraz do wszystkich wysp i skał jako całości.Fedje jest wyspa, o łącznej powierzchni około 7,4 kilometrów kwadratowych. Licząc głównej wyspy i mniejszych wysp, powierzchnia wynosi około 9,4 kilometrów kwadratowych. Liczy około 600 osób. Tradycyjna działalność gospodarcza jest wędkarstwo.

#9 miejski.spinning.wrocław

miejski.spinning.wrocław

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning
  • MiejscowośćWROCŁAW

Reputacja: 16

Napisano 27 grudzień 2013 - 11:23

Witam ,ostatnio w Norwegii byłem 7-8 lat temu , za gówniarza mając może z 18lat . Pamiętam tylko ,że łowiliśmy , piękne ryby, A to wszystko w miejscowości MOSJØEN , nie zapomniane przeżycie . Nie ma opcji ,żeby wrócić z wyprawy o kiju. Gwarantuję! Cała Norwegia dba o środowisko naturalne ,także podejrzewam ,że gdzie byś nie pojechał , to na bank będzie się  zadowolonym.

#10 jaceknor

jaceknor

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 31 grudzień 2013 - 13:34

Zgadza się wrócić z wyprawy o kiju to jest niemożliwe ale zdarza się jeden łapie a drugi nie ale nie o tym chciałem  blisko tej miejscowości gdzie byleś znajduje się wyspa  Vega świetne łowisko znam kolegę który organizuje wyprawy z Polski nie jest wcale drogo a rybki są ładne Halibuty Dorsze Czarniaki jeśli byłbyś zainteresowany wyprawą do Norwegi pisz na  pw dam namiar na kolegę dodam że najtaniej  jest grupą 6 7 8 osobową  Pozdrawiam 

#11 Pawel Jankes Jankowski

Pawel Jankes Jankowski

Nałogowiec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1644 postów
  • Ulubiona metoda:Spining
  • MiejscowośćGru-dz

Reputacja: 168

Napisano 31 grudzień 2013 - 15:29

-s0zmniej_nqpwrnx.jpgA to filmik z wyprawy www.youtube.com/watch?v=6_UT84J1_ws  

Raja microocellata 

Na co łapiecie Raje ?? Ja nie raz łapałem je na lugwormy , albo na calamari sqid .

#12 jaceknor

jaceknor

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 07 styczeń 2014 - 21:54

Na co łapiecie Raje ?? Ja nie raz łapałem je na lugwormy , albo na calamari sqid .

Filet z makreli śledzia najlepiej świeże lub krewetka tygrysia 

#13 KaRaSTSW

KaRaSTSW

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Reputacja: 0

Napisano 24 styczeń 2014 - 02:55

Witam. Tak sie sklada ze bede w Norwegii jakis czas, tylko szkoda ze w zimie mianowicie caly luty i 2-3 tygodnie marca. Moje pytania czy w takim okresie jest szansa cos złowic? Wody słodkie raczej na pewno beda zamarzniete wiec odpada, jest sens isc na fiordy czy tam skały łowic w morzu? myslałem raczej o spininngu. Jakich ryb ewentualnie mozna sie spodziewac ? Jaka wybrac metode, technike itp.Bede łowił przy miejscowosciach Moss i Rygge nie daleko Oslo.

Pozdrawiam.

#14 przemope

przemope

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 459 postów
  • MiejscowośćBydgoszcz

Napisano 25 styczeń 2014 - 20:29

Witam. Tak sie sklada ze bede w Norwegii jakis czas, tylko szkoda ze w zimie mianowicie caly luty i 2-3 tygodnie marca. Moje pytania czy w takim okresie jest szansa cos złowic? Wody słodkie raczej na pewno beda zamarzniete wiec odpada, jest sens isc na fiordy czy tam skały łowic w morzu? myslałem raczej o spininngu. Jakich ryb ewentualnie mozna sie spodziewac ? Jaka wybrac metode, technike itp.Bede łowił przy miejscowosciach Moss i Rygge nie daleko Oslo.

Pozdrawiam.

Zobacz jak się łowi w Norwegii na zamarzniętych fiordach: https://www.facebook...73809560&type=1

#15 Nestoor

Nestoor

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 10 luty 2016 - 22:46

Oni organizują http://dorsze-wyprawy.pl/ - aczkolwiek ceny Norwegii raczej dla posiadaczy firm lub prezesów :)

#16 przemope

przemope

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 459 postów
  • MiejscowośćBydgoszcz

Napisano 12 luty 2016 - 14:22

Oni organizują http://dorsze-wyprawy.pl/ - aczkolwiek ceny Norwegii raczej dla posiadaczy firm lub prezesów :)

Znam ich doskonale. Organizuję fajne wyprawy. Mam kilku klientów, którzy każdego roku z nimi jeżdżą.

#17 Dan

Dan

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 lipiec 2016 - 09:48

Wyspa Seiland.

https://www.youtube....h?v=XAiWE9p5TQg

https://www.youtube....h?v=OJW-NfN5eRE

#18 pawel19864

pawel19864

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 12:11

witam wszystkich. Ja chciał bym prosić o mala przysługę a mianowicie chce kupić sobie wędkę na kuter do łowienia w Szkocji ale nie posiadam dużego doświadczenia kolega poradził mi żeby nie była za długa bo kuter jest mały a ludzi dużo i morze być problem z odhaczaniem ryb. Wiem ze łowić będziemy na głębokości do  30 m i ze jest bardzo dużo zaczepów a w wniosku z tym wędkę można naprawdę szybko połamać.   No i naprawdę nie wiem na co zwracać uwagę przy wędce czy lepiej żeby była krótka czy jednak  długa no i te IB jaki przedział 20-30 czy 30-50 czy 30-40 czy inny? tu mam pare wędek do wyboru:

Okuma G-Force Boat Rod Series 7ft Ib20-30   Fisheagle Saracen Boat Rod 7ft 2pcs 20-30lb   Okuma G-Force Light Boat Rod Series 8ft 60-120g    Ron Thompson Hardcore II Boat Rods 8ft 20-30 Abu Garcia Rocket Boat Rod 8ft Ib30-50  Greys Advent TE 8ft6 20-40lb Jig Rod

naprawdę nie wiem co wybrać dobrze by było żeby była z UK  proszę o pomoc jeśli ktoś by mógł poświecić chwile  i doradzić troche szukam wędki do 40 funtów  więcej wędek jest na stronie :   https://www.fishingm...ortby=price asc                    

​                                                         z góry dziękuje.

#19 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4618 postów
  • Ulubiona metoda:spinning mucha, okoń sandacz
  • MiejscowośćPrzedgórze sudeckie

Reputacja: 1702

Napisano 11 styczeń 2017 - 12:51

Z Twoich informacji  można wyczytać tylko że morze, kuter i około 30m głębokości. Za mało informacji żeby coś konkretnego doradzić. 

Jakie przynęty chcesz używać, jakie ryby łowić, jaki kołowrotek, ze stałą szpulą czy multik. 

Zdrowy rozsądek i umiar, to złota reguła wędkarstwa.
2wrdnht.jpg

#20 pawel19864

pawel19864

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 14:10

Chce łowić na pilkery mysle ze 200 g plus przywieszki. Przeważnie wyciąga się po 4 makrele a żądze dorsza ale kolega wyciągną jednego 8 kg. Na początek będę używał kolowrotek ryobi verum 6000 bo mam taki na stanie. Ogulnie chce się nastawić na dorsza. I chyba wezmę Abu Garcia Rocket Boat Rod 7ft9 30-50lb bo nie jest taka droga i nie będzie szkoda jak coś się z nią stanie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych