Zestaw na rzekę. - Przynęty sztuczne - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zestaw na rzekę.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ernest00001

Ernest00001

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Reputacja: 0

Napisano 19 czerwiec 2017 - 13:13

Witam.
Czy jest może ktoś kto wedkuje na Brdzie w Bydgoszczy? Jeżeli by mógł mi ktoś doradzić z czym ma sens tam się wybierać a co omijać szerokim łukiem?
Pozdrawiam

#2 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4201 postów
  • Ulubiona metoda:spinning mucha, okoń sandacz
  • MiejscowośćPrzedgórze sudeckie

Reputacja: 1314

Napisano 19 czerwiec 2017 - 13:46

Przestudiuj temat o Brdzie, jest tam mnóstwo informacji. 

Zdrowy rozsądek i umiar, to złota reguła wędkarstwa.
2wrdnht.jpg

#3 Ernest00001

Ernest00001

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 19 czerwiec 2017 - 17:09

Nikt za dużo o tym nie pisze. A czasami przynęty przestają być skuteczne :(
Nie mam za dużo środków a chciałbym się pobawić w wakacje :)

#4 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4201 postów

Napisano 19 czerwiec 2017 - 18:08

Spinningowe wieści z okolic Bydgoszczy popatrz. Koledzy piszą łowiłem na to i na to tutaj, no czego więcej chcieć?? ;)

2wrdnht.jpg

#5 rav_id

rav_id

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 181 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning
  • MiejscowośćBydgoszcz

Reputacja: 280

Napisano 19 czerwiec 2017 - 21:04

Witam.
Czy jest może ktoś kto wedkuje na Brdzie w Bydgoszczy? Jeżeli by mógł mi ktoś doradzić z czym ma sens tam się wybierać a co omijać szerokim łukiem?
Pozdrawiam

Zaczynasz dopiero wędkowanie na Brdzie? To przede wszystkim uzbrój się w cierpliwość :) A jak chcesz zacząć łowić rybki to zacznij od okoni. Występują dosłownie wszędzie, a trudność ich złowienia polega teraz przede wszystkim na poprowadzeniu przynęty nad podwodnymi łąkami albo w korytarzach między nimi. Każda przynęta może być skuteczna o ile da się ją poprowadzić w zarośniętej wodzie. Przy okazji może Cię spotkać niespodzianka w postaci klenia, bolenia lub smolta troci. Piszesz w innym wątku, że masz jakiś kijek okoniowy i pozostań póki co przy nim. Z cięższym sprzętem to końcem września lub w październiku bo teraz tylko się będziesz męczył, a efekty to jedna wielka niewiadoma... Daniel dobrze radzi przejrzeć wątek o Brdzie oraz sąsiedni o łowiskach w okolicach Bydgoszczy. Jak się informacji szuka to się je znajdzie ;)

#6 Ernest00001

Ernest00001

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 19 czerwiec 2017 - 21:29

Jak narazie to ja mam kijek jaxona 2.1m c.w 5-20g. Więc ciężko o dobry rzut. Kołowrotek trochę zużyty okumy revenger. Więc obawiam się, że jak by był jakiś przylow to zestaw by poszedł :(
A na tą wodę jakie c.w by było najlepsze?
Myślałem nad 7-30g oraz 10-30g.
Dziękuję za podpowiedzi :)

#7 Alex

Alex

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 606 postów
  • Ulubiona metoda:klasyczny spinning
  • MiejscowośćŁódź

Reputacja: 200

Napisano 20 czerwiec 2017 - 04:33

Jak narazie to ja mam kijek jaxona 2.1m c.w 5-20g. Więc ciężko o dobry rzut. (...)

W zupełności wystarczy, Brda to nie Wisła. Spokojnie dorzucisz poza połowę nurtu a w węższych miejscach uważaj na zaczepy na drugim brzegu... ;)

(...)A na tą wodę jakie c.w by było najlepsze? Myślałem nad 7-30g oraz 10-30g.(...)

Najlepsze od 3-15g do 5-25g, więc Twój kijek mieści się w tym zakresie. Dokup do niego dobry kołowrotek i wyjmiesz każdego drapieżnika jakiego spotkasz w Brdzie.

Żyję żeby łowić, nie łowię żeby żyć  ;) 

O/Piotrkowski, Koło nr 30 Tomaszów Maz.

ultralightspin.phorum.pl/index.php

#8 Ernest00001

Ernest00001

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 05:29

Dziękuję :) w takim razie kupię zaubera. A do niego żyłkę czy plecionke?

#9 Ernest00001

Ernest00001

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 06:25

Przepraszam, plecionke 0.14 ale chodzi mi o firme bo nwmw jakiej i czy 135m wystarczy?

#10 Algeroth82

Algeroth82

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 173 postów
  • Ulubiona metoda:Feeder, spinning
  • MiejscowośćNowa Sól

Reputacja: 212

Napisano 20 czerwiec 2017 - 07:03

135 metrów będzie wymagało podkładu, a czy Tobie wystarczy to nikt nie wie ;) zależy ile będziesz rwal i bród robił. Standardowo spokojnie powinno wystarczyć.
  • Komu pomógł : Alex

"stojąc w miejscu cofamy się"

#11 Alex

Alex

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 606 postów
  • MiejscowośćŁódź

Napisano 20 czerwiec 2017 - 08:20

0,12mm, tania na tyle że nie będzie Ci żal strat, dobra na tyle że w zupełności zaspokoi Twoje potrzeby.

#12 Dim3n

Dim3n

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 259 postów
  • MiejscowośćDęblin

Reputacja: 43

Napisano 22 czerwiec 2017 - 16:02

Octa Braid nie nie nie!!!!!!!!!!!! Szczerze kup chińska z Alli sam kupiłem i jestem bardzo zadowolony 10 zł za 100 metrów to możesz co miesiąc zmieniać :D mam 0.18 15lb dziś wyjechała Kłoda koło 8kg z wody praktycznie na chama.

27264618730775526039.png

#13 rav_id

rav_id

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 181 postów
  • MiejscowośćBydgoszcz

Napisano 22 czerwiec 2017 - 18:27

Kolega (bardzo dobry i doświadczony wędkarz, ładne ryby łowi) używa na Brdzie plecionki Dragon Invsible Braid - nie pamiętam grubości - i sobie chwali. Cena też nie rujnuje.

#14 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4201 postów

Napisano 22 czerwiec 2017 - 19:25

Kiedyś używałem takiej dragonowskiej białej braid, świetne to była linka ale się skończyła i już jej nigdzie nie spotkałem w sklepie. 

2wrdnht.jpg

#15 rav_id

rav_id

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 181 postów
  • MiejscowośćBydgoszcz

Napisano 22 czerwiec 2017 - 21:45

Daniel ta Invisible jest biała. Może to kolejne wcielenie tej używanej przez ciebie?

#16 Alex

Alex

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 606 postów
  • MiejscowośćŁódź

Napisano 23 czerwiec 2017 - 11:36

Octa Braid nie nie nie!!!!!!!!!!!! Szczerze kup chińska z Alli sam kupiłem i jestem bardzo zadowolony 10 zł za 100 metrów to możesz co miesiąc zmieniać :D mam 0.18 15lb dziś wyjechała Kłoda koło 8kg z wody praktycznie na chama.

Nie, nie, nie!!! Żadne chińszczyzny za 10 zł!!! To nie chodzi tylko o zużycie i czy wystarczy na sezon lub dwa (u mnie Octa wystarcza na półtora sezonu, a po przewinięciu jeszcze na jeden) czy na miesiąc, zdecydowanie ważniejsza jest utrata ryby (nie mówiąc o "rybie życia" bo takimi są zawsze wszystkie niepodebrane ;)). Taka plecionka za "dychę" potrafi trzasnąć po ataku ledwie wymiarowego okonka, albo co gorsze przy zarzucaniu przynęty...  :angry: 

#17 maciekd

maciekd

Pasjonat

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 790 postów
  • Ulubiona metoda:spinning
  • MiejscowośćWarszawa / Grodzisk Mazowiecki

Reputacja: 500

Napisano 23 czerwiec 2017 - 12:07

Nie, nie, nie!!! Żadne chińszczyzny za 10 zł!!! To nie chodzi tylko o zużycie i czy wystarczy na sezon lub dwa (u mnie Octa wystarcza na półtora sezonu, a po przewinięciu jeszcze na jeden) czy na miesiąc, zdecydowanie ważniejsza jest utrata ryby (nie mówiąc o "rybie życia" bo takimi są zawsze wszystkie niepodebrane ;)). Taka plecionka za "dychę" potrafi trzasnąć po ataku ledwie wymiarowego okonka, albo co gorsze przy zarzucaniu przynęty...  :angry:

o plecionkach to można tak do rana ;)

- ja mam dobre doświadczenia z Octa Braid 0,16mm czarna, ale znajdą się tacy, co na niej psy powieszą

- nabyłem i jeszcze mam 0,12mm (do 14,9kg) Varivas High Grade PE i nie ma się do czego przyczepić,

- ale mam też z Alli plecionki Kingkasta, np. 0,09 białą i mucha nie siada!

- najgorsze doświadczenia miałem (a nie wiem, czy nie najwięcej zapłaciłem) z Dragon Ultra 8x Nano Braid 0,10mm

także co robić... trzeba podjąć męską decyzję, kupić, nawinąć i łowić.

#18 rav_id

rav_id

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 181 postów
  • MiejscowośćBydgoszcz

Napisano 23 czerwiec 2017 - 13:06

Całkiem niedawno na kij z linką Berkley Fireline Crystal Competition 2 lb (po polsku 0,08 mm 5 kg - ewidentna rozbieżność opisów), odsądzaną na forach od "czci o wiary" wyjąłem ładnego karasia na spinning, 37 cm, - zdjęcia w odpowiednim wątku. Fakt, jest sztywna ale wiąże się nieźle, lekkie przynęty latają daleko, w porównaniu do innych o tej samej deklarowanej "średnicy" jest wyraźnie cieńsza. Od takiej pajęczynki i tak nie można dużo wymagać. Mam też jakąś chińską z eBay tej grubości i daje radę kolejny rok. Ilu użytkowniķów, tyle opini.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych