daiwa exceler jigger 2.70m 8-35g - Wędkarstwo spinningowe - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

daiwa exceler jigger 2.70m 8-35g

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 maly_lc

maly_lc

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Reputacja: 2

Napisano 06 czerwiec 2017 - 17:22

Witam to znowu ja :) poczatkujacy, sredniozaawansowany wedkarz :) bardzo bym was prosil o opinie na tem tego kija - daiwa exceler jigger 2.70m 8-35g . Gdyz w przegladarce i w googlach za duzo nie moge znalesc. Z gorybdzieki i pozdrawiam
To kij bardziej na szczupaka czy sandacza?

#2 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4201 postów
  • Ulubiona metoda:spinning mucha, okoń sandacz
  • MiejscowośćPrzedgórze sudeckie

Reputacja: 1314

Napisano 06 czerwiec 2017 - 17:47

Tak sobie myślę, że jak pisze jigger tzn że do "dżigów" się go używa, a jak tak to do sandacza.........

Zdrowy rozsądek i umiar, to złota reguła wędkarstwa.
2wrdnht.jpg

#3 MichuGrudziadz

MichuGrudziadz

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 249 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning
  • MiejscowośćGrudziądz

Reputacja: 174

Napisano 06 czerwiec 2017 - 18:56

Tak się składa, że posiadam kijek wymieniony przez Ciebie. Nie jest to wklejka lecz klasyczny spinning. Używam go praktycznie do wszystkiego od szczupaka na spore gumy z łódki po sandacza na woblery powierzchniowe z brzegu. Czuły, dobrze trzyma rybę. Oglądałem wiele kijów w podobnym przedziale cenowym ale nic mi tak dobrze nie leżało w dłoni ☺. Z mojej strony polecam
Sandacza Z opadu też da się zaciąć

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

#4 maly_lc

maly_lc

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 06 czerwiec 2017 - 20:37

Do Daniela. Pytam dlatego poniewaz ktos kiedys na szczupaka ja polecal. Roznie to jest. Np. Kij mikado zander mowili ze jest bardziej na szczupaka :) z tad moje pytanie
Dzieki Panowie

#5 Spinnigista

Spinnigista

Nałogowiec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1526 postów
  • Ulubiona metoda:SPINNING.

Reputacja: 578

Napisano 06 czerwiec 2017 - 20:56

Roznie to jest. Np. Kij mikado zander mowili ze jest bardziej na szczupaka :)

^_^

#6 RETEK

RETEK

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów

Reputacja: 11

Napisano 06 czerwiec 2017 - 21:11

Witam mam jiggera  zz tym że o do  5 do 25  i moim zdaniem bardziej się nadaje na szczupaka niż na sandacza  ze względu na akcje która w moim przypadku jest za wolna i bardziej paraboliczna niż szczytowa.

#7 maly_lc

maly_lc

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 06 czerwiec 2017 - 21:19

Tak gdzies przeczytalem :) wlasnie roznie to jest :)

#8 Alex

Alex

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 606 postów
  • Ulubiona metoda:klasyczny spinning
  • MiejscowośćŁódź

Reputacja: 200

Napisano 07 czerwiec 2017 - 06:45

Nazewnictwo wędzisk to licentia poetica producentów (dystrybutorów), nie ma co się nią sugerować.

Posłuchaj opinii Michu i Reteka, a najlepiej idź do sklepu i pomacaj ten kijek. Dopasowanie wędziska to bardzo często sprawa bardzo indywidualna.

Żyję żeby łowić, nie łowię żeby żyć  ;) 

O/Piotrkowski, Koło nr 30 Tomaszów Maz.

ultralightspin.phorum.pl/index.php

#9 maly_lc

maly_lc

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 07 czerwiec 2017 - 15:45

A co powiecie o tym - daiwa lexa jiggerspin

#10 RETEK

RETEK

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów

Reputacja: 11

Napisano 07 czerwiec 2017 - 18:35

dodam jeszcze do tego co napisał Alex , że macanie kija w sklepie to nie wszystko dopiero jak podepniesz kołowrotek , przerzucisz  kilka przynęt to widać czy dany patyk nam odpowiada czy nie . Ja kupuje to się pytam czy jak  nie leży to mogę go wymienić na inny lub oddać, w dużych sklepach lub o dobrej renomie nie ma z tym problemu , w małych sklepach bywa różnie. Czyli jak masz możliwość wypróbować kijek nad wodą to warto próbować różne kije i jeszcze jedno odnośnie DAIWY  mają bardzo opieszały serwis tz , sprzęt wraca po kilku miesiącach lub nie wraca wcale .

Pozdrawiam

#11 zbyszek

zbyszek

Zapaleniec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1249 postów
  • Ulubiona metoda:spinning
  • Miejscowośćtoruń

Reputacja: 634

Napisano 07 czerwiec 2017 - 20:17

Posiadam 270cm 8-35g z poprzedniej serii ,czasami używam do ciężkiego opadu do 40g i tu spisuje się bardzo dobrze ,natomiast z lekkimi przynętami współpracuje kiepsko.

Kij sztywny ,szybki i jak na popular bardzo lekki /140g/ :)

#12 Michał30

Michał30

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Ulubiona metoda:Spining
  • MiejscowośćWrocław

Reputacja: 7

Napisano 19 czerwiec 2017 - 19:34

Miałem w ręku Excelera i nowszą Lexe, to Lexe trzymało mi się w rękach lepiej. Lexa 7-28g jest cieńsza i sprawia wrażenie lekkiej i delikatnej, natomiast 8-35g jest ciut grubsza.

#13 Michał30

Michał30

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Ulubiona metoda:Spining
  • MiejscowośćWrocław

Reputacja: 7

Napisano 19 czerwiec 2017 - 19:38

Posiadam 270cm 8-35g z poprzedniej serii ,czasami używam do ciężkiego opadu do 40g i tu spisuje się bardzo dobrze ,natomiast z lekkimi przynętami współpracuje kiepsko.

Kij sztywny ,szybki i jak na popular bardzo lekki /140g/ :)

Jak dolna granica c.w. jest znacznie większa od masy przynęty, to łatwiej przy mocnym rzucie o splątanie. Pomijając gorsze ładowanie i czucie przy łowieniu z opadu.  Jak do lekkiej przynęty da się za grubą plecionkę, to też mogą tworzyć się supły. Znowu przekroczenie max c.w. ciężką przynętą często kończy się tym, że kij nie ładuje się prawidłowo do rzutu. 

#14 mati87

mati87

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Reputacja: 0

Napisano 20 czerwiec 2017 - 21:04

Mam Exceller Jigger 240 5-25g z przeznaczeniem na pstrąga. Kijek już bardzo fajnie ładuje przynęty 5 gramów a często używam lżejsze rapala original 5cm i dorado invader 4cm. Górny zakres moim zdaniem za wysoki, bałbym się mu założyć więcej jak 20 gramów ale może się mylę u mnie ma inne zastosowanie przy pstrągowaniu.
Bardzo smukły blank jak na masową produkcję wygląda bardzo dobrze bez nadlewek, przelotki ładnie równo wklejone. Akcja szczytowa ale dość szybko przechodzi w pełniejsze ugięcie nie jest jak dragony sztywne pały. Na pewno da radę jigowac jednak nie jakoś agresywnie.
Wymiarowy sandacz wyjeżdża bez problemu i jakoś na żyłce 0,16 nie gubi okoni nawet tych mniejszych.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych