Plecionka Stealth Smooth 8 - Haczyki, spławiki, żyłki, plecionki itp. - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Plecionka Stealth Smooth 8

Zapytanie o plecionkę?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Michał30

Michał30

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Ulubiona metoda:Spining
  • MiejscowośćWrocław

Reputacja: 7

Napisano 29 maj 2017 - 11:20

Witam, czy Ktoś z Was używał plecionki Stealth Smooth 8 ? Jak tak to proszę o opinię, oraz info jak się ma w porównaniu do innych plecionek.

#2 krzszcz

krzszcz

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 680 postów
  • Ulubiona metoda:spinning, spławik
  • MiejscowośćGrudziądz

Reputacja: 1330

Napisano 30 maj 2017 - 17:20

8378249_IMG_20170530_180139.jpg

Posiadam tą plecionkę pod szczupaka z łódki w zarośniętych miejscach. Wiele pewnie się o niej jeszcze nie dowiesz, ponieważ potrzeba trochę czasu aby ją rzetelnie ocenić. Z mojej strony mogę napisać po kilku-kilkunastu wyjazdach,że plecionka nie jest tak śliska jakbym oczekiwał. Myślałem aby kupić taką tylko zdecydowanie cieńszą pod bolenie i nocnego sandacza. Na dzień dzisiejszy już wiem, że jej nie kupię ponieważ w mojej ocenie poprzez swoją "tępość" rzuty mogą być trochę krótsze w porównaniu z bardziej śliskimi pletkami. W przypadku łowienia z łódki długość rzutów nie jest aż tak istotna, więc pod szczupaka uważam ją za ciekawą propozycję. Kolor co prawda trochę zgubiła, o wytrzymałości nie chcę się po tak krótkim okresie wypowiadać, puki co jest ok.

#3 Michał30

Michał30

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Ulubiona metoda:Spining
  • MiejscowośćWrocław

Reputacja: 7

Napisano 30 czerwiec 2017 - 16:54

Dzięki za info. Postanowiłem przetestować. Mam już jakiś czas tą plecionkę  0.14 High Vis Yellow. W mojej wstępnej ocenie bardzo wytrzymała, ale dokładnie jak napisałeś rzuty wydają się być trochę krótsze w porównaniu do niektórych innych plecionek. 

#4 piomar

piomar

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Reputacja: 1

Napisano 13 lipiec 2017 - 11:19

Słuchaj używam Stealth Smooth 8 i naprawdę jak za tą cenę jestem zadowolony to moja ocena :)

dałem chyba 77 zł  kolor red 150 m 0,10 hm wytrzymałość chyba ok 9 kg . Fajnie pracuje więc polecam tą firmę , znajomy używa dokładnie tej co ty , razem zamawialiśmy , nie ma z nią żadnych problemów

#5 Algeroth82

Algeroth82

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 205 postów
  • Ulubiona metoda:Lekki spinning, feeder
  • MiejscowośćNowa Sól

Reputacja: 272

Napisano 14 lipiec 2017 - 18:05

Słuchaj używam Stealth Smooth 8 i naprawdę jak za tą cenę jestem zadowolony to moja ocena :)

dałem chyba 77 zł  kolor red 150 m 0,10 hm wytrzymałość chyba ok 9 kg . Fajnie pracuje więc polecam tą firmę , znajomy używa dokładnie tej co ty , razem zamawialiśmy , nie ma z nią żadnych problemów

poza faktem, że plecionka 0,10 (0,4 PE) powinna mieć max 3-4 kg wytrzymałości więc pomyśl jak jest przegrubiona aby miała 9 kilo.... miałem spiderwire dura silk 0,06 , obecnie używam momoi oshikage 0,2pe (0,0745 mm) i różnica jest kolosalna w średnicy - momoi jest przynajmniej 4 razy cieńsza (a wg parametrów powinna być grubsza...)

"stojąc w miejscu cofamy się"

#6 Alex

Alex

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 649 postów
  • Ulubiona metoda:klasyczny spinning
  • MiejscowośćŁódź

Reputacja: 216

Napisano 05 sierpień 2017 - 08:29

(...) obecnie używam momoi oshikage 0,2pe (0,0745 mm) (...)

Z tego co czytam, poużywałeś już trochę tę plecionkę. Napisz o niej trochę więcej. Jak wizualnie ma się jej grubość do żyłki 0,10-0,12?

Po tych nielicznych Twoich spostrzeżeniach zaciekawiła mnie. Może się przekonam i skuszę na wymianę w UL-u żyłki na tę plecionkę.

Żyję żeby łowić, nie łowię żeby żyć  ;) 

O/Piotrkowski, Koło nr 30 Tomaszów Maz.

ultralightspin.phorum.pl/index.php

#7 Algeroth82

Algeroth82

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 205 postów
  • MiejscowośćNowa Sól

Napisano 05 sierpień 2017 - 15:40

Alex do żyłki 0,10-0,12 nie porównam bo nie używam i nie używałem... mam natomiast 0,14 dragon hm80 na drugiej szpuli i - na oko momoi jest dużo cieńszy od żyłki 0,14, odległość rzutowa porównywalna z lekką przewagą dla momoi (około 10%), dużo lepsza kontrola nad przynętą (MHX s 871-2 ma akcję med/fast w kierunku fast, ale nie jest to xfast jak większość wklejek), wytrzymałość oczywiście na plus plecionki, ale nie oznacza to, że należy wierzyć w zapewnienie producenta (na moim napisane 2,7kg, ale fulorocarbon z wytrzymałością 1,9 kg wytrzymywał, a plecionka puszczała). Po dłuższym użytkowaniu zaczyna być ją słychać delikatnie na przelotkach, ale nie jest broń Boże głośna (nowej praktycznie nie słychać w ogóle tak jakby nic nie wylatywało z kołowrotka). Mniejszy balon przy wietrznej pogodzie/mniejszym obciążeniu. Czy kupię ją ponowie? Nie i nie dlatego, że mi się nie podobała, a dlatego, że potrzebuję plecionki o mocy około 6 lb na węźle (sporo zaczepów oraz możliwe częste przyłowy), a ta niestety jej nie ma pomimo zapewnień producenta... a teraz najbardziej boląca wada - jak się zrobi broda/a nawet delikatny supełek to brak szans na rozplątanie i kieszeń boli bo każdy metr kosztuje ponad 1 pln... przy żyłce tego nie ma i to jego jedyna poważna wada

#8 Alex

Alex

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 649 postów
  • Ulubiona metoda:klasyczny spinning
  • MiejscowośćŁódź

Reputacja: 216

Napisano 05 sierpień 2017 - 18:02

Dzięki Andrzeju za ostrzeżenie. Pozostanę więc przy żyłce. Muszę się tylko zdecydować na coś na prawdę dobrego. Dotychczas używałem KAMATSU/Techron Soft Nylon/ teoretycznie 0,10mm/faktycznie prawie 1,8kg i jak na razie nie było źle, ale każda żyłka ma ograniczony żywot. Zastanawiam się nad nową i nie mogę się zdecydować co kupić. Nie chciałbym przekroczyć 0,10-0,12 bo używamy bardzo lekkich przynęt (0,7-3g) ale żeby to była faktycznie średnica w tych granicach, bo jak na razie nie udało mi się na taką natrafić, nawet ten używany przeze mnie Techron przy pomiarze mikrometrem wykazuje prawie 0,14mm.

Żyję żeby łowić, nie łowię żeby żyć  ;) 

O/Piotrkowski, Koło nr 30 Tomaszów Maz.

ultralightspin.phorum.pl/index.php

#9 Algeroth82

Algeroth82

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 205 postów
  • MiejscowośćNowa Sól

Napisano 05 sierpień 2017 - 18:40

Rafał używa od początku roku daiwe j Braid w rozmiarze 0,06 I jest bardzo zadowolony (używa również do glowek 0,8g) a ta Plecionka znowu kosztuje dużo mniej(u mnie kosztuje 49 PLN) . Może warto o niej właśnie pomyśleć. Ale to może szerzej niech Rafał napisze

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych