Linka muchowa - Wędkarstwo muchowe - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Linka muchowa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Spinnigista

Spinnigista

Nałogowiec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1561 postów
  • Ulubiona metoda:SPINNING.

Reputacja: 631

Napisano 07 maj 2017 - 14:23

Wiem, że są tutaj fanatycy pstrągowej muchy. Tak Daniel, Ciebie mam na myśli :) Możecie mi koledzy polecić jakąś dobrą nie drogą linkę pływającą w 5klasie ?

@Edit: Generalnie znalazłem coś takiego EGO WEAPON WF5F, cena dość spora ja na spróbowanie metody muchowej. Praktycznie cena kołowrotka :)

#2 Buszmenek

Buszmenek

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 179 postów
  • Ulubiona metoda:Mucha
  • MiejscowośćLębork

Reputacja: 176

Napisano 07 maj 2017 - 15:04

a masz kołowrotek ??

Linkę kup jaxon :D albo taimen

#3 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4362 postów
  • Ulubiona metoda:spinning mucha, okoń sandacz
  • MiejscowośćPrzedgórze sudeckie

Reputacja: 1452

Napisano 07 maj 2017 - 15:13

Ja łowię jakimś starszym modelem Coftlanda i Jaxonem ,z obu jestem zadowolony, nie podam pełnej nazwy, ale w 100% to wf5.

Jeśli to początek to najważniejszą rzeczą będzie dopasowanie się do wody, potem  dobrze spasowany zestaw, kij i linka, koło to magazyn linki. przy krótkim kiju moim zdaniem ma nie wielkie znaczenie.

Nie przepłacaj na początku, bo może Ci się nie spodobać.

A jak już się spodoba to wpadłeś i koniec... 

Zdrowy rozsądek i umiar, to złota reguła wędkarstwa.
2wrdnht.jpg

#4 Spinnigista

Spinnigista

Nałogowiec

• Użytkownik
  • 1561 postów

Napisano 07 maj 2017 - 15:14

a masz kołowrotek ??
Linkę kup jaxon :D albo taimen

Powiem tak od dawna mi chodzi spróbować metody muchowej, i mam w planach zrealizować moje widzimisię. Co do zestawu wybrałem to:
Mikado Fly Cast 2.70 #5
Mikado Trout 5/6

PS: jeśli znajdę jakieś "trenera" pewnie spróbuję.

#5 rav_id

rav_id

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 233 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning
  • MiejscowośćBydgoszcz

Reputacja: 396

Napisano 07 maj 2017 - 17:26

Linki tanie nie są, ale w końcu to, obok kija, najważniejsza część zestawu muchowego. Zerkaj do komisu na flyfishingforum. Ja tam trafiłem prawie nową linkę Airflo za 30% ceny. Z kijem Jaxon Monolith XT Fly tworzy bardzo zgrany zestaw.

#6 Spinnigista

Spinnigista

Nałogowiec

• Użytkownik
  • 1561 postów

Napisano 07 maj 2017 - 19:39

A coś takiego? http://allegro.pl/li...6683162072.html

#7 rav_id

rav_id

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 233 postów
  • MiejscowośćBydgoszcz

Napisano 07 maj 2017 - 20:41

Nie mam dużego doświadczenia w muchowaniu więc nie wypowiem się o tej lince Jaxona. Czytając jednak porady bardziej doświadczonych, jak echo pojawiają się rady żeby na lince nie oszczędzać. Że lepiej kupić niewiele używaną markową: Cortland, Rio, Airflo, SA czy Guideline niż najtańszą nową. Czy to wynika tylko ze snobizmu, czy z autentycznych (i wyraźnych) różnic w pracy z taką czy inną linką, nie wiem (jeszcze). Ja różnicę po przesiadce na lepszy kij i linkę poczułem wyraźnie, ale zaznaczam, że zmieniłem i kij i linkę. W początkach też chciałem przyoszczędzić na lince i na kilka różnych "wynalazków" z ebaya wydałem w sumie tyle co na jednen dobry (choć używany) sznur Airflo. Pewien doświadczony muszkarz na innym forum z niedrogich linek polecał mi ten sznur: http://www.taimen.co...99932262/104807 jako sprawdzony i dobry. Jeśli chodzi o Ego to znam ludzi łowiących na ten sprzęt, poznałem też Maćka - właściciela firmy Ego. Łowią na różne modele kiji, kołowrotków i linek i chwalą sobie. A co najważniejsze są skuteczni. Wydaje się, że to dobry wybór w budżetowej i średniej półce cenowej.

#8 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4362 postów
  • Ulubiona metoda:spinning mucha, okoń sandacz
  • MiejscowośćPrzedgórze sudeckie

Reputacja: 1452

Napisano 08 maj 2017 - 16:28

Ja mam dwa kijki w 5 klasie, jeden szybki drugi  krowi ogon. 

Ta linka tego szybkiego nie potrafi naładować, jakby była za lekka, Ten krowi ogon rzuca już dobrze.

To takie moje zdanie świeżaka. 

Posłuchaj Rafała, kup używkę z wyższej półki, jakąś okazję zawsze znajdziesz na FF, ten taimen może być w sam raz, zależy też od kija. 

Często w sklepach z muchowymi gadżetami są już gotowe zestawy, poczytaj o nich ,nie kupuj ale popatrz co z czym jest dobrane, szukaj okazji, taka z pewnością się pojawi, bo ludziska uczą się, rozwijają umiejętności a co z tym sie wiąże zmieniają sprzęt. Zestawy takie dobierają ludzie, którzy się znają. 

Teraz na rynku jest tyle sprzętu, że każdy się dopasuje, ale to trzeba przetestować na własnej skórze.

Na początek nauka na łące, nie nad wodą, później szukanie jakichś ryb i wnioski wyjdą same, co potrzebujesz itd.

Czasem ludzie proponują od razu sprzęty z górnej półki, ale nie wychodzi to z mody ale z doświadczenia, które zdobyli na własnych błędach. Bo to są takie etapy, początek, kupujesz coś nie wiesz dokładnie co i jak, czsem nerwy, lekka deprecha,  później rzuty co jakiś czas wychodzą, ale dalej coś nie pasuje i szukasz innego sprzętu, czytasz i powoli wiesz co z czym i jak, później coś zaczynasz łowić i już wiesz dosyć żeby dopasować sobie swój sprzęt. 

Ja już teraz wiem, że na moje rzeczki wystarczą mi kijki #5 a na jeziorka to już musi być #7, i taką szukam ale nie jakoś intensywnie, trafi się okazja to będzie moja. Głowice już mam, pływająca, intermedium  i tonąca, wszystko na jeziorowe smoczki  :) , w drodze jest materiał na streamery i sandacze będą zajadać muszki, aż miło, pzdr

Zdrowy rozsądek i umiar, to złota reguła wędkarstwa.
2wrdnht.jpg

#9 rav_id

rav_id

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 233 postów
  • MiejscowośćBydgoszcz

Napisano 08 maj 2017 - 20:57

@Spinningista weź też pod uwagę na jakie odległości i w jakich warunkach (z wody, z brzegu czystego, z brzegu zadrzewionego), a także jakimi muchami (suche, mokre, nimfy, streamery) będziesz najczęściej miał do czynienia. Czy są warunki do rzutu klasycznego pełną głowicą, czy raczej krótsze? Czy jedynie rzuty rolowane? Niekiedy zachodzi potrzeba użycia sznura w wyższej (cięższej) klasie żeby odpowiednio naładować kij - najczęściej przy rzutach krótszych niż głowica albo przy rolkach z drzewami za plecami.

#10 Buszmenek

Buszmenek

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 179 postów
  • Ulubiona metoda:Mucha
  • MiejscowośćLębork

Reputacja: 176

Napisano 28 maj 2017 - 07:51

Chłopaki mają rację może pożycz sprzęt od kogoś najpierw a jak się spodoba to kup sobie używkę z lepszej półki na forum ff mają dużo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych