Agrafki SPINWAL ( 2 kg ) - Haczyki, spławiki, żyłki, plecionki itp. - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agrafki SPINWAL ( 2 kg )

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 mateo87

mateo87

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Ulubiona metoda:SPINNING

Reputacja: 3

Napisano 23 kwiecień 2017 - 10:15

Witam. Panowie chodzi mi o same agrafki SPINWALA ( 2kg ). Jak to ogólnie sprawuje się pod okonia? Czy lepsze są krętliki z agrafką? Jak ktoś może to niech podpowie ;-) pozdro
33f5efb.jpg

#2 Algeroth82

Algeroth82

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 205 postów
  • Ulubiona metoda:Lekki spinning, feeder
  • MiejscowośćNowa Sól

Reputacja: 272

Napisano 23 kwiecień 2017 - 10:41

Ja używam kretlik z Agrafka od spinwalla i jestem zadowolony - trwałe, wytrzymałe i drogie :( niemniej jednak innych sobie nie wyobrażam.

"stojąc w miejscu cofamy się"

#3 Spinnigista

Spinnigista

Nałogowiec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1539 postów
  • Ulubiona metoda:SPINNING.

Reputacja: 596

Napisano 23 kwiecień 2017 - 10:59

Ja używam kretlik z Agrafka od spinwalla i jestem zadowolony - trwałe, wytrzymałe i drogie :( niemniej jednak innych sobie nie wyobrażam.

Osobiscie używam Kostala i Spinwall. Kostal jest nieco tańszy, ale również dobry, używam nr. 22 na pstrągi. Dragonowskie Spinn locki też są spoko. A co do tych wyżej wymienonych nie używałem, ale zamieżam zakupić trochę przyponów 2kg i 4kg od Spinwall.

#4 MATIG

MATIG

MK FISHING :)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1811 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning

Reputacja: 889

Napisano 23 kwiecień 2017 - 12:29

Te wsuwki spinwala są dobre ale nie te do 2 kg tylko do 5 kg, z mniejszych zdarzało mi się tak że spadała przynęta, ale również przy większej rybie się rozginały. Także te do 5 kg są ok. 

#5 dawid7171

dawid7171

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Ulubiona metoda:spinning
  • MiejscowośćWytrębowice / Toruń

Reputacja: 82

Napisano 23 kwiecień 2017 - 12:44

Ròwnież stosuje razem z krętkilkiem i są godne polecenia. Sprawdziły mi się rownież w łowieniu na błystki podlodowe.

#6 rav_id

rav_id

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 202 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning
  • MiejscowośćBydgoszcz

Reputacja: 332

Napisano 23 kwiecień 2017 - 14:34

Jeśli nie planujesz używać obrotówek to możesz stosować same agrafki choć mi osobiście lepiej się wiąże (a dokładniej: zaciska węzły) jak stosuję krętlik z agrafką. Takie wsuwki mam i na okonia czy wzdręgę zakładam ale już na pstrąga wolę tradycyjne agrafki. Kupiłem kiedyś też wsuwki Spinwala wzmocnione - przy tym rozmiarze to porażka. Drut jest tak sztywny, że ciężko przynętę zapiąć, a jak już sie uda to potem jest jeszcze większa męczarnia przy zdejmowaniu w czasie zmiany... Cienkie cążki przy tej czynności obowiązkowe.

#7 Rafciu

Rafciu

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 566 postów
  • Ulubiona metoda:Spławik, Lekki Spinning
  • MiejscowośćLubuskie

Reputacja: 867

Napisano 23 kwiecień 2017 - 15:52

Właśnie też raz je kupiłem i próbując założyć delikatną gumę zanim wcisnąłem przez tę spinkę to była tragedia, potrafiłem rozwalić całą.. Więc wzmocnione były za sztywne.. :)

6if89c.jpg

#8 Alex

Alex

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 649 postów
  • Ulubiona metoda:klasyczny spinning
  • MiejscowośćŁódź

Reputacja: 216

Napisano 25 kwiecień 2017 - 14:55

Używam 2 kg bez krętlika i z krętlikiem, jak dotąd nie miałem przykrych doświadczeń ale i rybki też nie były okazami.

Natomiast odradzam micro są co prawda bardzo mocne, ale zakładani i zdejmowanie przynęty to koszmarna, katorżnicza operacja.

Żyję żeby łowić, nie łowię żeby żyć  ;) 

O/Piotrkowski, Koło nr 30 Tomaszów Maz.

ultralightspin.phorum.pl/index.php

#9 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4260 postów
  • Ulubiona metoda:spinning mucha, okoń sandacz
  • MiejscowośćPrzedgórze sudeckie

Reputacja: 1348

Napisano 25 kwiecień 2017 - 15:20

Używam takich "spinek" (wsuwek) zwał jak zwał, ale poszedłem do sklepu i pomacałem, oglądałem i jakieś tam kupiłem, pasują mi do mojego łowienia, nie są sztywne itd, dośc mocno trzymają, nic się nie wypina. Nazwy nie pamiętam bo walają się luzem w pudełku, jak będę jeszcze w sklepie to zobaczę, generalnie to nie będę już używał agrafek do lekkich przynęt, bo te nie ważne jakiej firmy po prosu się niszczę, rozginają, odkształcają. Nie mówię już ile różnych nie wytrzymało na rybie albo jakimś większym obciążeniu.

Oczywiście do większych przynęt będę stosował, ale to tylko dlatego, że wsuwki byłyby za mocne do wpinania grubego oczka przynęty. 

Zdrowy rozsądek i umiar, to złota reguła wędkarstwa.
2wrdnht.jpg

#10 mateo87

mateo87

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisano 25 kwiecień 2017 - 18:56

No na te małe agrafki większe przynęty nie będą dobrze grały bo te oczko w agrafce jest małe i na typowe mniejsze przynęty. Ale raczej będę zakładał te do 5kg z krętlikiem i myślę że to bedzie najlepsze rozwiązanie. Ale co do samej agrafki 2kg tej co wspomniałem wyżej w temacie to sprawdza się. Połowiłem okoni i nic się wielkiego nie działo ale wiadomo woda piszę różne scenariusze. Może być chwila i po agrafce (2kg) a co za tym idzie zerwanie przynęty a co najgorsze zostanie w pysku ryby...

#11 zbyszek

zbyszek

Zapaleniec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Ulubiona metoda:spinning
  • Miejscowośćtoruń

Reputacja: 678

Napisano 25 kwiecień 2017 - 20:36

Używam Spinwala z krętlikiem zarówno do 2kg jak i do 5kg.

Zaznaczam,że nie jest to mój ulubiony sposób na łączenie żyłki z przynętą.

Zalety:

-po nabraniu wprawy szybkie wymiany przynęty :)

Wady:

-przy braku wprawy rozginamy trwale zaczep :(

Stosuję do obrotówek i gum na lekkich główkach,nie stosuje do woblerów.

Aby rozgiąć agrafkę do 2kg ryba musi być naprawdę spora...

• Komu pomógł : Alex

#12 mateo87

mateo87

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisano 26 kwiecień 2017 - 04:35

Używam Spinwala z krętlikiem zarówno do 2kg jak i do 5kg.
Zaznaczam,że nie jest to mój ulubiony sposób na łączenie żyłki z przynętą.

Zalety:
-po nabraniu wprawy szybkie wymiany przynęty :)
Wady:
-przy braku wprawy rozginamy trwale zaczep :(
Stosuję do obrotówek i gum na lekkich główkach,nie stosuje do woblerów.

Aby rozgiąć agrafkę do 2kg ryba musi być naprawdę spora...

Tzn w tych agrafkach spiwala to szybka jest wymiana przynęty. Zdarzają się zaczepy ale jakoś narazie udaje mi się wypstrykać przynetę jeśli jest zaczep. No ja używam żyłki Dragon Nano Power Okoń 0.18 / 3.95kg I do tej agrafki używam tylko średnich gum i obrotówek a woblerów nie. Ale jednak może przerzuce się na agrafki z krętlikiem :-)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych