SYMBIAN HX SUPRA SPIN 1-9g 2.26m - Wędki, wędziska - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

SYMBIAN HX SUPRA SPIN 1-9g 2.26m

Jaxon okoniowka wędka na okon

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sigur

Sigur

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Reputacja: 0

Napisano 07 kwiecień 2017 - 22:12

Witam. Zastanawiam się nad zakupem wędziska JAXON HS SUPRA SPIN 2.26 1-9g. Wiem, wiem Jaxon lepiej nie tykać...( tez mnie odstrasza ze względu na to ze robią  tani badziew), ale słyszałem opinie ze jest to bardzo fajny kijek pod okonia. Jego waga to 82g a zarazem ma duży zapas mocy. Obiło mi się o uszy ze tez jest zrobiony na bardzo fajnych blankach ,za które kije np w Dragonie trzeba zapłacić z 500 zl. Wbrew pozorom bardzo dobry starszy kolega wędkarz mówił mi ze Jaxon naprawdę wypuszcza dobre kije ale niestety nie ma takiego popytu gdyż dużo ludzi kojarzy go z wędziskami za 20zl, moze gdyby zmienil nazwe na kije z wyższej pólki to...... Osobiscie jestem ciekawy co Wy sadzicie o tym kiju i co mi doradzicie... Warto w niego zainwestować?

Pozdrawiam i połamania! :)

PS: TO OPIS KIJA:

Coś specjalnego w naszej ofercie. Ultralekkie spinningi dedykowane do łowienia na najmniejsze przynęty z wykorzystaniem najcieńszych średnic żyłek i plecionek. Łowienie na małe "paprochy" nie ogranicza rozmiaru skuszonego drapieżnika. Blanki Supra Spin są przygotowane na miłe niespodzianki i mają wystarczający zapas mocy, by poradzić sobie ze sporym szczupakiem lub sandaczem.

Seria Symbian HX
Wędkarstwo to pasja, która wielu może szokować swoim tempem rozwoju, ciągłymi udoskonaleniami, kolejnymi rozwiązaniami technicznymi czy też pojawiającymi się nowymi metodami łowienia. Szczególnie wymagającym działem wędkowania jest spinning - tropienie drapieżnika, kuszenie na coraz to bardziej wymyślne przynęty niesie za sobą konieczność przygotowania odpowiednich konstrukcji wędek, tak by stworzyć wędkarzowi perfekcyjne warunki do komfortowego łowienia. To właśnie z myślą o tej najbardziej wymagającej grupie wędkarzy przygotowaliśmy topową serię spinningów Symbian HX. Cechą wspólną wszystkich blanków tej serii jest wykorzystanie wysokomodułowego włókna węglowego C30T i C36T i uzbrojenie w klasowe przelotki SIC Zirconia.

#2 Alex

Alex

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 730 postów
  • Ulubiona metoda:spinning UL, średni casting
  • MiejscowośćŁódź, Piotrków, Częstochowa, Sieradz

Reputacja: 240

Napisano 08 kwiecień 2017 - 05:57

Kolega w pewnym sensie ma rację. JAXON czasem robi dobre wędziska, na podobnym poziomie co DRAGON lub KONGER, ale tańsze. Z czego to wynika? Ano przelotki Zirconia to nie Torzite a SLIM TS to nie Alconite, włókno węglowe 30/36 to nie 40/60 itp itd. Po prostu kierują swoją ofertę do mniej zamożnych użytkowników. Niektóre ich wyroby to perełki w swojej klasie. Śmiem twierdzić, że najlepsze wędziska kompozytowe na naszym rynku do właśnie JAXONOWSKA Arcadia a z węglówek nie ulega wątpliwości, że seria Ferox zdecydowanie dorównuje jakością dwukrotnie droższym wędziskom tej samej klasy innych firm. Bardzo dobre i chwalone były ich spinningi z serii XT-Pro a z droższych, klasą samą w sobie są Impressy. JAXON ma jednak też poważne wpadki i do takich zaliczyłbym Extery, na szczęście już wycofane z oferty i Silver Shadow, nieudane naśladownictwo SHIMANO Catany.

Wracając do Twojego pytania, seria Symbian to nowość i pewnie nie uzyskasz odpowiedzi na Twoje pytanie. Swoim design przypominają niektóre wędziska KONGERA, ceny też zbliżone, na pewno tańsze od porównywalnych wędzisk DRAGONA ale wygląd to nie wszystko i może być z nimi podobnie jak z Silverami porównywalnymi wyglądem z Cataną. Na rzeczową opinię o nich trzeba będzie poczekać. Pewnie nie będą to wyrzucone pieniądze, ale w pewnym zakresie to loteria.

Jeśli zdecydowałbyś się na Symbiana, to może właśnie Ty będziesz pierwszym testerem tego wędziska i opiszesz swoje wrażenia. :)

Żyję żeby łowić, nie łowię żeby żyć  ;) 

O/Piotrkowski, Koło nr 30 Tomaszów Maz.

ultralightspin.phorum.pl/index.php

#3 Alex

Alex

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 730 postów

Napisano 08 kwiecień 2017 - 06:42

Ps

Jeśli zależy Ci na dobrym wędzisku ultralight lub light, rozejrzyj się w KONGEROWSKIEJ serii Ultris. Wędziska warte polecenia, w przyzwoitej cenie. Mam Ultrisa 232cm/0,5-6g i mogę zapewnić, że Cię nie zawiedzie. Tyle że to wklejanki.

Z wędzisk z klasyczną szczytówką mogę Ci polecić SHIMANO Catanę 210cm/1-11g.

#4 Rybieusz

Rybieusz

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów
  • Ulubiona metoda:Spining
  • MiejscowośćOkolice Zielonej Góry

Reputacja: 3

Napisano 12 kwiecień 2017 - 19:57

Witam. Również przymierzam się do zakupu tego kijaszka. Miałem go w rękach na Rybomani w Poznaniu ,wykonanie świetne, mi dosyć dobrze leżał w dłoni no i przystępna cena to jeden z paru atutów tego kijka. Czekam na kogoś kto nim już połowił i wypowie się o nim jak łowi się nim nad wodą ;)

#5 RADMAC5

RADMAC5

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Reputacja: 0

Napisano 19 maj 2017 - 14:13

JA TRZYMAŁEM GO NIEDAWNO W SKLEPIE ... NA SUCHO FAJNY PATYK JAK ZA TAKA KASE :) 

#6 Alex

Alex

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 730 postów

Napisano 21 maj 2017 - 08:30

W piątek miałem okazję zobaczyć Symbiana HX Supra Spin 224cm/1-7g w akcji i nawet kilkanaście minut nim pomachać nad wodą. Miałem dokładne porównanie z moim Sicario 207cm/1-7g, z którym akurat byłem nad wodą. Wrażenie bardzo pozytywne, jaxonowski kijek w niczym nie ustępuje mikadowskiemu, a jest od niego o połowę tańszy. Takie samo wrażenie odniósł właściciel Symbiana, który z kolei pomachał moim Sicario.

Może okazać się kolejną "perełką" w stajni JAXONA.

#7 Rybieusz

Rybieusz

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów
  • Ulubiona metoda:Spining
  • MiejscowośćOkolice Zielonej Góry

Reputacja: 3

Napisano 26 czerwiec 2017 - 11:26

Zakupiłem Symbiana HX Supra Spin 2,26m 1-9g. Świetny kijek przyjemnie się nim łowi :)

• Komu pomógł : Alex

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych