Wisła 2017- wieści z nad wody. - Wieści znad wody - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wisła 2017- wieści z nad wody.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
192 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sławek-Czarny

Sławek-Czarny

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 200 postów
  • Ulubiona metoda:Spining,wędkowanie na lodzie.
  • MiejscowośćToruń

Reputacja: 98

Napisano 09 marzec 2017 - 18:12

Jako że nie znalazłem Wisły 2017, pozwoliłem sobie założyć nowy temat Wisły na rok 2017.

Dziś krótki wypadzik z grochem ( w końcu ugotowałem jak się patrzy ) ,efekt zerowy 1 pyknięcie i kilka spławów mikro rybek,zamieszczam 2 fotki z wypadu,35i7vgn.jpg2m6x5pl.jpgstrzałka pokazuje gdzie spławik :) Ogólnie trochę zimno ale za 2 tyg możliwe że się ruszy,pozdrawiam wiślaków :)

#2 Maniek2605

Maniek2605

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 233 postów
  • Ulubiona metoda:spinning,feeder
  • MiejscowośćToruń

Reputacja: 105

Napisano 09 marzec 2017 - 18:27

Brawo Ty !!! W końcu ktoś w tym roku otworzył temat 😉. Miejsce jakieś znajome 😂.

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

#3 Sławek-Czarny

Sławek-Czarny

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 200 postów
  • MiejscowośćToruń

Napisano 09 marzec 2017 - 19:15

Haha ,ktoś w końcu musiał się odważyć i ruszyć na te bestie wiślane :)

#4 krzszcz

krzszcz

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Ulubiona metoda:spinning, spławik
  • MiejscowośćGrudziądz

Reputacja: 1308

Napisano 10 marzec 2017 - 15:45

W dniu dzisiejszym pierwszy raz w tym roku wybrałem się z przystawką nad Wisłę i wygląda na to, że ponownie jako pierwszy wstawię fotkę ryby ;)

Odwiedziłem miejsca w których łowiłem w zeszłym roku, woda wysoka, uciąg spory, ale wierzyłem w sukces :)

Zasypałem sobie grochem trzy miejsca, w dwóch złowiłem ryby, trzecie uważam, że jest za głębokie.

Brania bardzo fajne, aż się cieplej zrobiło, ryby bardzo waleczne jak na tak zimną wodę.

Pierwszy miał 45cmqzi2ir.jpg2u4kkf8.jpg

Drugi trochę mniejszy 41cm i jedna z miejscówek ;)24wbsle.jpg11ghto0.jpg

Doradźcie czy można wstawiać zdjęcia przez coś innego niż tinpic, bo mnie szlag trafia i jeżeli można to jakąś instrukcję, bo trochę pod górkę z tym mam ;) 

#5 Maniek2605

Maniek2605

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 233 postów
  • Ulubiona metoda:spinning,feeder
  • MiejscowośćToruń

Reputacja: 105

Napisano 10 marzec 2017 - 15:47

Piękne ryby cieszą oko ☺ I ja się w niedzielę wybiorę nad Wisłę 😉

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

#6 maciekd

maciekd

Pasjonat

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 790 postów
  • Ulubiona metoda:spinning
  • MiejscowośćWarszawa / Grodzisk Mazowiecki

Reputacja: 500

Napisano 10 marzec 2017 - 16:01

Krzysztof tradycyjnie pozamiatał! :) Gratulacje serdeczne ładnego rozpoczęcia sezonu.

#7 seba-piorun

seba-piorun

Potokowiec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 739 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, grunt
  • MiejscowośćStarogard Gdański

Reputacja: 634

Napisano 10 marzec 2017 - 18:45

Uwaga uwaga Krzysztof znowu nadaje ;) Gratuluję Kolego piękne ryby łowione z mistrzowską premedytacją :) Czekamy na kolejne a ja osobiście czekam na powrót i zaraz do Ciebie dzwonię ;) Siedziałeś tym razem bliżej wody? Taka 40stka to w tym roku jeden z moich celów i albo to się uda z przystawką albo będę ćwiczył na mniejszej rzece smużaki.

Zarażam innych miłością do jezior, od stycznia do grudnia trwa u mnie sezon. Życie wiodę oparte na szacunku do darów natury, ludzi i ich kultur.

#8 mario74

mario74

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów

Reputacja: 308

Napisano 10 marzec 2017 - 18:54

Piękne ryby Krzysztof możesz napisać jakie głębokości preferujesz szukając kleni wiosną ?

#9 Sławek-Czarny

Sławek-Czarny

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 200 postów
  • MiejscowośćToruń

Napisano 10 marzec 2017 - 19:21

W dniu dzisiejszym pierwszy raz w tym roku wybrałem się z przystawką nad Wisłę i wygląda na to, że ponownie jako pierwszy wstawię fotkę ryby ;)

Odwiedziłem miejsca w których łowiłem w zeszłym roku, woda wysoka, uciąg spory, ale wierzyłem w sukces :)

Zasypałem sobie grochem trzy miejsca, w dwóch złowiłem ryby, trzecie uważam, że jest za głębokie.

Brania bardzo fajne, aż się cieplej zrobiło, ryby bardzo waleczne jak na tak zimną wodę.

Pierwszy miał 45cm

Drugi trochę mniejszy 41cm i jedna z miejscówek ;)

Doradźcie czy można wstawiać zdjęcia przez coś innego niż tinpic, bo mnie szlag trafia i jeżeli można to jakąś instrukcję, bo trochę pod górkę z tym mam ;)

Super rybki ,gratulacje,widzę że masz turiona kongera ,jak się sprawuje?Mam na celowniku takiego 5m do pontonu i z brzegu,pozdrawiam i oby tak dalej :)

#10 Madal

Madal

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 96 postów
  • Ulubiona metoda:Przystawka
  • MiejscowośćToruń

Reputacja: 69

Napisano 10 marzec 2017 - 21:31

Widzę, że rybki Cię ponownie namierzyły krzszcz :) niedługo trzeba się wybrać.

#11 Mirek-Tczew

Mirek-Tczew

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 526 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, Feeder
  • MiejscowośćTczew

Reputacja: 467

Napisano 10 marzec 2017 - 22:05

Krzszcz się nie liczy. On ma tresowane ryby. To nie on ich szuka, tylko one szukają gdzie pojawi się z wędką :)
Gratuluję :)  Ja jak pogoda trochę się poprawi, też wybiorę się z bolonką i feederkiem.

Tylko Polak nie chce mieć lepiej niż inni. Polak chce, żeby inni mieli gorzej niż on.

#12 seba-piorun

seba-piorun

Potokowiec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 739 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, grunt
  • MiejscowośćStarogard Gdański

Reputacja: 634

Napisano 11 marzec 2017 - 00:01

Mirku Krzysztof pokazywał mi swoje najlepsze miejscówki i powiem Ci szczerze, że są starannie dobrane i nie przypadkowe. W tej układance wszystko musi pasować a jedyne co może się popsuć to pogoda na, którą Krzysztof nie ma wpływu ;)
Zarażam innych miłością do jezior, od stycznia do grudnia trwa u mnie sezon. Życie wiodę oparte na szacunku do darów natury, ludzi i ich kultur.

#13 Sławek-Czarny

Sławek-Czarny

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 200 postów
  • MiejscowośćToruń

Napisano 11 marzec 2017 - 08:07

Dziś od rana od 5:30 do 7:40 znowu na 0 .Zimno jak pies od 0 do +1.Rybki się pospławiały,kaczuszki popływały,gęsi przeleciały kluczami ,pocieszyły oko ze wiosna za progiem  i jest ok :)

#14 krzszcz

krzszcz

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • MiejscowośćGrudziądz

Napisano 11 marzec 2017 - 08:12

Dzięki Koledzy ;)

........ czekam na powrót i zaraz do Ciebie dzwonię ;) Siedziałeś tym razem bliżej wody?

Dzwoń Seba jak tylko wrócisz :) , bliżej wody nie siedziałem, po prostu stan wody jest wyższy i nawet trochę daleko trzeba było rzucać, aby umieścić zestaw w zakarmionym miejscu ;)

Piękne ryby Krzysztof możesz napisać jakie głębokości preferujesz szukając kleni wiosną ?

Nie wiem czy robię to dobrze, czy nie i czy można by lepiej, ale w jakimś stopniu sprawdzają mi się wiosną w przypadku kleni głębokości w przybliżeniu 1,5-3,5m. Dodam tylko, że w tych miejscach nie złowiłem raczej nic innego niż klenie. Zeszłoroczne jazie złowiłem w "spokojniejszych" miejscach, a leszcza wiosną nie złowiłem, a Ty pamiętam, że miałeś ładną "łopatę" ;)

Super rybki ,gratulacje,widzę że masz turiona kongera ,jak się sprawuje?Mam na celowniku takiego 5m do pontonu i z brzegu,pozdrawiam i oby tak dalej :)

Konger Turion Bolognese spełnił moje oczekiwania w 100%, świetny kijek, lekki, i pozwala bez obawy na siłowy hol. Wczoraj powalczyłem z kleniem, któremu pomagał dość silny nurt i ten krzak na zdjęciu był przeszkodą ;) .

Krzszcz się nie liczy. On ma tresowane ryby. To nie on ich szuka, tylko one szukają gdzie pojawi się z wędką :)
Gratuluję :)  Ja jak pogoda trochę się poprawi, też wybiorę się z bolonką i feederkiem.

Polubiły mój groch, następnym rzem podsypię "trochę" więcej, aby do Ciebie dopłynął i zakarmił miejscówki :)

#15 mario74

mario74

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów

Reputacja: 308

Napisano 11 marzec 2017 - 15:14

Krzysiek masz rację u mnie trafiały się leszcze ala moje miejscówki są głębsze w granicach  4 do 5 m  .Muszę spróbować trochę  płycej mam upatrzone już miejscówki jutro pierwsza próba.Dzięki za odpowiedż .

#16 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4201 postów
  • Ulubiona metoda:spinning mucha, okoń sandacz
  • MiejscowośćPrzedgórze sudeckie

Reputacja: 1314

Napisano 11 marzec 2017 - 16:22

Krzysztof fajnie, jak zawsze  łowisz piękne ryby, gratuluję.

Co do zdjęć to są stronki, zapodajnet, ifotos, fotosik, naforum.

Chłopaki wrzucają z różnych stron, ja wrzucam z tinypic ale na kopmie, bo z telefonu to mnie trafia. 

Zdrowy rozsądek i umiar, to złota reguła wędkarstwa.
2wrdnht.jpg

#17 dawid7171

dawid7171

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • MiejscowośćWytrębowice / Toruń

Reputacja: 82

Napisano 11 marzec 2017 - 16:38

Gretulacje, ryb szukasz na napływie czy za główką? Podpowiedz jeszcze kolego jak długi przypon stosujesz? Zycze dalszych sukcesów

#18 Luxasz

Luxasz

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 47 postów
  • MiejscowośćŚwiecie

Reputacja: 118

Napisano 11 marzec 2017 - 21:56

Pierwszy miał 45cm

Drugi trochę mniejszy 41cm i jedna z miejscówek ;)

Gratulacje pięknie zacząłeś sezon

#19 krzszcz

krzszcz

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • MiejscowośćGrudziądz

Napisano 12 marzec 2017 - 20:48

Dzięki Koledzy.

Dziś po południu jedno branie, niestety miałem zbyt lekko ustawiony hamulec, łowiłem dość daleko, hak z grochu też tak łatwo nie wydostaje się, więc był tylko zgrzyt przy zacięciu i zdziwienie co się stało jak u nowicjusza :)

Gretulacje, ryb szukasz na napływie czy za główką? Podpowiedz jeszcze kolego jak długi przypon stosujesz? Zycze dalszych sukcesów

Łowię w klatkach między główkami, przypon 60-70cm, a jeszcze fajnie haki Gamakatsu 2210g w rozmiarze 6 pod jedno ziarno grochu mi się sprawdzają ;)

#20 krzszcz

krzszcz

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • MiejscowośćGrudziądz

Napisano 19 marzec 2017 - 18:45

Dziś po południu wizyta nad Wisłą z nadzieją na klenia. Złowiłem dwa, lecz jeden w mojej ocenie nie miał 30cm, a drugi z rodzaju okazów też nie był, ale najważniejsze, że coś się działo ;)210cdj8.jpg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych