Jezioro Mausz Kaszuby - Łowiska - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jezioro Mausz Kaszuby

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Madal

Madal

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Ulubiona metoda:Przystawka
  • MiejscowośćToruń

Reputacja: 90

Napisano 20 luty 2017 - 19:37

Na majówkę wybieram się na Kaszuby. Padło na jezioro Mausz. Łowił tam ktoś kiedyś? W necie rewelacyjnych opinii nie ma, a po za tym same stare. Ale jak rezerwuje się domek na kilkanaście osób, a już obdzwoniło się kilka opcji i wszystko zajęte, bierze się co jest... Jeśli posiada ktoś aktualne info tym zbiorniku, będę bardzo wdzięczny  :) Białoryb mnie interesuje.

#2 Madal

Madal

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • MiejscowośćToruń

Napisano 20 luty 2017 - 21:18

Chociaż jakaś mapa batymetryczna by się przydała  ;)

#3 lepek

lepek

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 582 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, Spławik
  • MiejscowośćToruń

Reputacja: 195

Napisano 20 luty 2017 - 21:42

Google nie boli ;)

http://www.podwodny....etria/Mausz.jpg

#4 Madal

Madal

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • MiejscowośćToruń

Napisano 20 luty 2017 - 21:54

Szukałem ale nie mogłem znaleźć, dzięki  :)

#5 seba-piorun

seba-piorun

Potokowiec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 757 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, grunt
  • MiejscowośćStarogard Gdański

Reputacja: 648

Napisano 20 luty 2017 - 23:07

Niestety aktualnego info na temat tego jeziora nie mam ale kiedyś jako 2 letnie dziecko mieszkałem nad tym jeziorem. Później się przeprowadziłem, więc nic nie pamiętam ale czasami tam zaglądaliśmy w ramach powrotu w stare strony. Ostatni raz byłem tam w 2008r. ale łowiłem na jeziorze Kłodzionko tuż obok. W rozmowie z właścicielem tego małego zbiornika usłyszałem, że działania rybaków na j. Mausz to raczej rabunkowa gospodarka. Czy coś od tamtego czasu się zmieniło nie wiem. Ja akurat szukałem swoich pierwszych węgorzy w życiu nocą. Przy okazji złowiłem swojego pierwszego miętusa i ładnego lina. Węgorze w tamtych rejonach gustują w rosówkach gdybyś miał chęć posiedzieć nocą. Nie wiem co teraz tam zastaniesz - jedno jest pewne jak nic nie złowisz to chociaż widok i urok tego miejsca Ci to choć trochę zrekompensuje. Piękne miejsca warto zobaczyć a biała ryba no chyba jakiś leszcz się znajdzie "u licha". Pozdrawiam bardzo serdecznie

Zarażam innych miłością do jezior, od stycznia do grudnia trwa u mnie sezon. Życie wiodę oparte na szacunku do darów natury, ludzi i ich kultur.

#6 Madal

Madal

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • MiejscowośćToruń

Napisano 21 luty 2017 - 21:32

Coś się tam chyba uwiesi na haczyku...  ;) W nocy raczej nie będę siedział. W maju to jeszcze pewnie będzie pizgać nieźle... To tam występują miętusy? Już z 2-3 lata nie mogę skubańca złapać, ale na Wiśle... Chyba populacja się zmniejszyła, bo kiedyś po kilkanaście sztuk łapałem w sezonie na jesień. Fakt, że częściej bywałem nad wodą, wiadomo w jakich warunkach pogodowych... Teraz dwa, max trzy razy się wybiorę, chyba się starzeje  :P

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych