Jaź - jezioro - Spokojnego żeru - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaź - jezioro

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 MATIG

MATIG

MK FISHING :)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1830 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning

Reputacja: 945

Napisano 18 listopad 2013 - 22:24

Tak jak w temacie, mam do was pytanie na co tego skurczybyka przechytrzyć. Jaź występuje w jednym jeziorze w mojej okolicy lecz jest piekielnie trudny do złowienia, a wiem że jest i to wcale nie mały. Woda jest czysta więc nie rzadko widziałem jak chodziły stadami, najczęściej blisko brzegu. Szukałem ich w typowych miejscach lub tam gdzie je najczęściej widywałem. Co do typowych miejsc to są przede wszystkim  zwalone drzewa. Jest takich miejsc dość dużo i zawsze próbowałem je obłowić starając się być jak najciszej. Próbowałem na małe wahadełka, wirówki i woblery lecz nie bardzo to skutkuje.. Nie próbowałem jedynie na muchy lub jigi.. Cóż w następnym sezonie znów postaram się połazić za jaziorami. Może wy macie gdzieś podobną sytuację ? Jak tak prosiłbym o jakieś porady ;). Dodam jeszcze, że na rzece potrafię złowić jazia czy klenia lecz właśnie to jest rzeka.. a nie jezioro więc dużo łatwiej jest go złowić..

#2 Pawel Jankes Jankowski

Pawel Jankes Jankowski

Nałogowiec

• Użytkownik
  • 1644 postów
  • Ulubiona metoda:Spining
  • MiejscowośćGru-dz

Reputacja: 168

Napisano 18 listopad 2013 - 23:04

jaż to jaż czy na rzece czy na jeziorze .... tak zwana ryba śmieciarz . łowiłem juz je na wszystko co mi wpadło do głowy .

tylko trzeba zwrócić uwagę na czym żerują .

#3 MATIG

MATIG

• Użytkownik
  • 1830 postów

Napisano 19 listopad 2013 - 20:19

Dość często na tym jeziorze bywałem latem, czasem praktycznie codziennie i od czasu do czasu lubiłem właśnie poobserwować wodę, lecz nie miałem okazji zauważyć aby te jaziory zbierały coś z powierzchni. W następnym sezonie spróbuję popróbować na smużaki lub małe woblerki płytko schodzące może to przyniesie jakiś rezultat. Dzięki za odpowiedź.

#4 Matiz992

Matiz992

Nałogowiec

• Moderator
  • 1948 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning | Mucha
  • MiejscowośćSzczecin

Reputacja: 249

Napisano 19 listopad 2013 - 21:02

Micro jigi i świstery (1,5-2,5mm) na lekkich główkach mogą okazać się dobrą przynętą.

#5 dziadzio248

dziadzio248

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 222 postów

Reputacja: 9

Napisano 20 listopad 2013 - 14:05

czasami poppery

#6 MATIG

MATIG

• Użytkownik
  • 1830 postów

Napisano 20 listopad 2013 - 14:09

Gdybym tylko miał skąd dorwać tak małe poppery to pewno że bym próbował. Bo próbować na poppera 6-7 cm to raczej bez sens bo z tej wielkość przynętą można łazić za szczupakiem okoniem a nie jaziem ;)

#7 fracek

fracek

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 86 postów

Reputacja: 4

Napisano 20 listopad 2013 - 20:42

Małe popery ma w ofercie firma hunter andrzeja lipińskiego takie ok 3cm.

#8 MATIG

MATIG

• Użytkownik
  • 1830 postów

Napisano 20 listopad 2013 - 22:45

Dzięki bardzo za podpowiedź! Za pewne na nastepny sezon skompletuje sobie takiego poppera, ponieważ może okazać się taki mały cudak skuteczny. Gdyby ktoś szukał tego modelu jest on dostepny na stronie pirania-sklep.pl 

#9 dziadzio248

dziadzio248

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 222 postów

Napisano 01 grudzień 2013 - 22:03

Gdybym tylko miał skąd dorwać tak małe poppery to pewno że bym próbował. Bo próbować na poppera 6-7 cm to raczej bez sens bo z tej wielkość przynętą można łazić za szczupakiem okoniem a nie jaziem ;)

nie zgodzę się. Jesli twoim celem jest złapanie takiego ok 1,5 kg to w 7 cm musi przywalic.Tak samo kleń.

Pozdrawiam

#10 Pawel Jankes Jankowski

Pawel Jankes Jankowski

Nałogowiec

• Użytkownik
  • 1644 postów
  • Ulubiona metoda:Spining
  • MiejscowośćGru-dz

Reputacja: 168

Napisano 02 grudzień 2013 - 09:37

nie zgodzę się. Jesli twoim celem jest złapanie takiego ok 1,5 kg to w 7 cm musi przywalic.Tak samo kleń.

Pozdrawiam

eryczekk głupot nie opowiadaj ,. jeśli jazie żerują na maleńkich muszkach , lub na wylęgu ryby który ma kilka milimetrów to takiego 7cm popera oleją .

W sezonie letnim na prawdę to trzeba poobserwować jazie co zjadają .i w tedy zacząć dopiero łowić .

Kiedyś na Wiśle pławiły się piękne jazie coś zbierały nie wiem do dziś co przypuszczam że atakowały pianę która się tworzyła pod wpływem rosnącej wody . Do wody polecialy wszystkie możliwe przynęty i jak nic to nic ,, na sam koniec zrobiłem zestaw z pływającą kulą i wrzuciłem na skórkę chleba . branie było natychmiastowe złapałem z jednego miejsca 5 dużych ryb i po zmianie miejscówki złapałem kolejne 4 jazie i klenia .

Tak więc obserwacja wody to podstawa nic innego nie pozostaje .

#11 Marcin Gie.

Marcin Gie.

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 491 postów
  • MiejscowośćŻyrzyn

Reputacja: 53

Napisano 02 grudzień 2013 - 11:14

Witam. Ja często łowię grube jaziory na starorzeczach na imitacje żółtobrzeżków. Chyba w sklepach ciężko dostać,trzeba raczej samemu zrobić,lub kupić od jakiegoś lurebuildera,ale myślę,że warto bo ta przynęta przez większość sezonu jest skuteczna nie tylko na grube jazie. Poza tym sprawdzały się też wirówki 0 i 1,jak również czasem inne małe wobki w ciemnych kolorach. Być może na dużym jeziorze będzie inaczej,ale myślę,że warto sprawdzić,bo żółtobrzeżek występuje chyba wszędzie...

#12 dziadzio248

dziadzio248

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 222 postów

Napisano 02 grudzień 2013 - 14:02

eryczekk głupot nie opowiadaj ,. jeśli jazie żerują na maleńkich muszkach , lub na wylęgu ryby który ma kilka milimetrów to takiego 7cm popera oleją .

W sezonie letnim na prawdę to trzeba poobserwować jazie co zjadają .i w tedy zacząć dopiero łowić .

Kiedyś na Wiśle pławiły się piękne jazie coś zbierały nie wiem do dziś co przypuszczam że atakowały pianę która się tworzyła pod wpływem rosnącej wody . Do wody polecialy wszystkie możliwe przynęty i jak nic to nic ,, na sam koniec zrobiłem zestaw z pływającą kulą i wrzuciłem na skórkę chleba . branie było natychmiastowe złapałem z jednego miejsca 5 dużych ryb i po zmianie miejscówki złapałem kolejne 4 jazie i klenia .

no tutaj się zgodze;) podsatwą jest tak jak mowisz obserwacja przyrody

#13 MATIG

MATIG

• Użytkownik
  • 1830 postów

Napisano 02 grudzień 2013 - 20:35

Dzięki za odpowiedzi ;). Będe w następnym sezonie próbował skusić któregoś.. Na rzece w dobrym miejscu to nie problem, łowiłem jazie na małe wobki jak i na wirówki. Na jeziorze ciężko.. Będe próbował na wszystko ;).

#14 dziadzio248

dziadzio248

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 222 postów

Napisano 10 grudzień 2013 - 18:31

o dlugosc mozna by bylo sie klucic i klucic ja lapalem na 6 cm 7 cm braly i to dosyc czesto

#15 dareknowicki4

dareknowicki4

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Reputacja: 0

Napisano 03 sierpień 2017 - 19:14

Zgadzam się

Wysłane z mojego LG-K120 przy użyciu Tapatalka

#16 Madal

Madal