Wyprawy na lód 2017. - Wędkarstwo podlodowe - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyprawy na lód 2017.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4137 postów
  • Ulubiona metoda:spinning mucha, okoń sandacz
  • MiejscowośćPrzedgórze sudeckie

Reputacja: 1242

Napisano 07 styczeń 2017 - 19:58

Dziś nastał ten dzień, kiedy mogłem pozwolić sobie na pierwszą  wyprawę na taflę lodu.

Z racji tego, że w mojej 25 tysięcznej wsi zabrakło robactwa, postanowiliśmy z kolegą połowić na tzw "blaszkę". 

Szybki wypad zaliczony od 7 do 12, wyniki takie sobie, złowiłem dwa okonie 30+, brania agresywne w dużym odstępie czasu, ryby posmakowały balansówki. Zdjęć rybom nie robiłem, bo przy minus 19 nie było mowy o moczeniu ręki.

Koło południa zrobiło się dużo cieplej.

bgjga6r48m6r.jpg

cnz4yc74si1v.jpg

jzx8lo9hlfoe.jpg

28p0p4cmjyz2.jpg

Zdjęcia fatalnej jakości, ale telefon po włączeniu wyświetlał informacje, że z powodu niskiej temperatury aplikacja jest nie dostępna, dopiero po zagrzaniu w kieszeni  pomogło. 

Jutro poprawka, ochotki już są. dżokersik też, będzie się działo. Na chwilę obecną minus 10 na termometrze. pzdr 

Zdrowy rozsądek i umiar, to złota reguła wędkarstwa.
2wrdnht.jpg

#2 dawid7171

dawid7171

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Ulubiona metoda:spinning
  • MiejscowośćWytrębowice / Toruń

Reputacja: 71

Napisano 07 styczeń 2017 - 20:33

Tez jutro ruszam ale na niewielki zbiornik poniewaz u nas na zieziora jeszcze strach wchodziać. Ma być w dziń około -5 wiec powinno byc ok. Napewno okonie będą. Postaram się zrobić kilka fotek.

#3 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4137 postów

Napisano 07 styczeń 2017 - 20:47

Ja sam nie wchodzę, a jak już to tylko jak ktoś jest gdzieś w pobliżu, w 95% wyjść to z kumplem. On tak jak i  ja mamy linkę zwiniętą w kieszeni, kombinezony, kolce, gwizdki, ogrzewacze do rąk itd. 

Uwielbiam to łowienie, ale mam wspaniałą rodzinkę i chcę żyć dla nich jak najdłużej. 

Może uda się jutro jakieś normalne zdjęcie zrobić. 

2wrdnht.jpg

#4 Mirek-Tczew

Mirek-Tczew

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 504 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, Feeder
  • MiejscowośćTczew

Reputacja: 437

Napisano 07 styczeń 2017 - 20:57

Ja mam powtórkę z zeszłego roku. Znaczki na ten rok będę mógł opłacić dopiero w środę, a od wtorku już deszcze zapowiadają :(

Tylko Polak nie chce mieć lepiej niż inni. Polak chce, żeby inni mieli gorzej niż on.

#5 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4137 postów

Napisano 07 styczeń 2017 - 21:00

Ja z tym nie mam problemu, skarbnik zostawił prywatny telefon i można dzwonić praktycznie zawsze, przecież chłop nie będzie cały dzień czekał na chętnych, jak ktoś chce to dzwoni i się umawia. Po kłopocie. 

2wrdnht.jpg

#6 Rafciu

Rafciu

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 536 postów
  • Ulubiona metoda:Spławik, Lekki Spinning
  • MiejscowośćLubuskie

Reputacja: 812

Napisano 07 styczeń 2017 - 21:19

Fajna sprawa, że Ci się udało wyjść na lód,gratulacje rybek ;)
Byłem sprawdzić i nie fajnie, za wcześnie się cieszyłem. Lód może być, chociaż dziś nie wchodziłem- czekam minimum do jura. Jest jeden minus, miejsca są zależne od Odry.. Lekko woda w górę i po zabawie, wczoraj fajnie, dziś? Przez minimalne podwyższenie nie ma jak bezpiecznie wejść, lepiej odpuścić niż ryzykować. To tylko krok, a może być też krok za dużo. Wchodzę w małe zakola kanałku, w tym roku płynie i trzeba dłużej czekać, zeszłoroczne miejsca eliminuje na rzecz siebie,nie wejdę jak nie mam pewności, a tam woda nie stoi.
Mam tego pecha, że ode mnie nikt nie chodzi na lód, czasem kolega, ale on nie przepada za lodem, szkoda brać, jaką będzie miał z tego przyjemność?

6if89c.jpg

#7 Marcinfishingspin

Marcinfishingspin

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 32 postów
  • Ulubiona metoda:Spining
  • MiejscowośćKobyłka

Reputacja: 24

Napisano 07 styczeń 2017 - 22:28

Właśnie odkurzyłem sprzęcik zimowy jutro ruszam z kolegami na pierwszy od dwóch lat lód.Postaram się zrobić parę fotek z wyprawy powodzenia.
Złów i wypuść

#8 Mirek-Tczew

Mirek-Tczew

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 504 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, Feeder
  • MiejscowośćTczew

Reputacja: 437

Napisano 08 styczeń 2017 - 07:27

Ja z tym nie mam problemu, skarbnik zostawił prywatny telefon i można dzwonić praktycznie zawsze, przecież chłop nie będzie cały dzień czekał na chętnych, jak ktoś chce to dzwoni i się umawia. Po kłopocie. 

W Tczewie można kupić tylko 2 razy w tygodniu, a otwarte mają tylko 2,5 godziny, co nie zawsze pasuje. Dziwi mnie to, że nie można wykupić znaczków w sklepach wędkarskich, tak jak jest to w wielu innych kołach.

Tylko Polak nie chce mieć lepiej niż inni. Polak chce, żeby inni mieli gorzej niż on.

#9 Dim3n

Dim3n

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 248 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning
  • MiejscowośćDęblin

Reputacja: 34

Napisano 08 styczeń 2017 - 08:56

Tak zapytam jaką macie grubość lodu ja tam wolę nie ryzykować,kiedyś ledwo wyszedłem i Teraz mam sete żeby wchodzić na lód.

27264618730775526039.png

#10 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4137 postów

Napisano 08 styczeń 2017 - 15:01

U mnie lód ma koło 10.

Dziś pogoda piękna, lekki mrozik, bez wiatru. Ludzi sporo, ryby nie gryzły, na 15 wędkarzy  6 płoci i    2 okonki 15cm, w tym jeden mój.

Ja z kumplem łowiliśmy od 7 do 12, ciekawe co ma wpływ, że nie można rybek namierzyć i że nie gryzą.

Wrzucaliśmy ochotki, dżokersy, zanęty i nic nie pomogło.

2wrdnht.jpg

#11 dawid7171

dawid7171

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisano 08 styczeń 2017 - 15:44

Jak obiecywałem wrzucam fotkę z dzisiejszego wypadu. Odczucia mam podobne jak Daniel, ryby zupełnie ignorowały przynęty a jak już były brania to chimeryczne. Pomimo, że w wodzie na bank są ładne okonie to wynik słaby. Jeden okonek (ze zdjęcia) 33 cm i kilka palczaków. Przynęty na które próbowałem to cykady, oblanki i blystki. 

aw846_okonie-lulkowo-08.jpg

#12 robert24

robert24

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów

Reputacja: 6

Napisano 08 styczeń 2017 - 15:56

Brawo kolego!! Piękny garbus.. bezpiecznie na lodzie było?

#13 dawid7171

dawid7171

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisano 08 styczeń 2017 - 16:01

pierwszy lód jest zazwyczaj bardzo mocny, tym bardziej że jest ujemna temperatura. Grubość lodu około 10cm - bezpiecznie

#14 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4137 postów

Napisano 08 styczeń 2017 - 17:47

Robert bezpiecznie nie jest nigdy na lodzie, tym bardziej jak brakuje komuś rozsądku.

Dziś siedzimy z kumplami i w oddali widzimy kilku gości idących w stronę cienkiego lodu, a między nimi biega dzieciaczek malutki mniejszy od mojego synka, mówić do końca nie potrafił, może 3 lata miał.

Masakra dosłownie.

Kilku kolejnych fachowców zaś butelki opróżnia, a to czystej, a to żurawinowej, później losowanie kto po kolejną butelkę skoczy...... 

Dawid ładny grubas, mam do Ciebie małą prośbę, daj fotkę tej oblanki, jak to pracuje? łowne to to.?

pzdr

2wrdnht.jpg

#15 robert24

robert24

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów

Reputacja: 6

Napisano 08 styczeń 2017 - 18:24

Danielu jak widać leku na głupotę niema a jeśli jest to najwidoczniej nie działa. Nie rozumiem jak rodzic moze narazić na niebezpieczeństwo własne dziecko, ja jako ojciec nie wyobrażam sobie tak lekkomyslnych sytuacji jakie opisujesz. Jesli chodzi o wędkowanie pod lodem to bezpieczeństwo stawiam ponad wszystko. Ostatnio znalazłem w necie film z testu kombinezonów pływających i do tej pory nie zdawałem sobie sprawy że to może nie wystarczyć i myślę że wielu naszych kolegów tak samo jak ja nie zdaje sobie z tego sprawy. W każdym razie w związku z tym filmem próbowałem do ciebie napisać ale chyba masz zapełnioną skrzynke odbiorczą bo wysłać nie dało rady

#16 Rafciu

Rafciu

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 536 postów
  • Ulubiona metoda:Spławik, Lekki Spinning
  • MiejscowośćLubuskie

Reputacja: 812

Napisano 08 styczeń 2017 - 18:55

Gratulacje ;)
Ja zrezygnowałem z lodu, a niedługo u mnie ma być ocieplenie.. Tafla ma te kilka centymetrów, ale od lini brzegowej jest około metra cienkiego, kruchego lodu, wszedłem dalej i zaczynał strzelać, rezygnuję na chwilę obecną :) Wolę leżeć w łóżku niż gdzie indziej :) może jeszcze zmrozi, ale ma być coraz cieplej..

6if89c.jpg

#17 dawid7171

dawid7171

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisano 08 styczeń 2017 - 20:06

Dokładnie taka oblanka:
http://allegro.pl/bl...6612440962.html

#18 Marcinfishingspin

Marcinfishingspin

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 32 postów
  • Ulubiona metoda:Spining
  • MiejscowośćKobyłka

Reputacja: 24

Napisano 08 styczeń 2017 - 20:08

250bd817f631.jpg 0c24d1908d98.jpg 3d02b8412aae.jpg c60d9b2ae888.jpg f14f8acf95a3.jpg                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Oto kilka fotek z wyprawy podlodowej.Na lodzie przebywałem od 8 do 12,ryby niestety nie dopisały kilka niewymiarowych okonków złapanych na mormychę.Lód grubości ok 10 cm temperatura około -15 stopni pierwsze koty za płoty za tydzień kolejna wyprawa w sobotę trening a w niedziele zawody.

• Komu pomógł : hm62
Złów i wypuść

#19 dawid7171

dawid7171

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisano 08 styczeń 2017 - 20:11

Po wrzuceniu oblanki do przerębla sprowadzam ją na samo dono, następnie energicznie podrywam ją do góry i daję opaść na głębokość 5 - 10 cm nad dno i trzymam chwilę do momentu aż przestanie kołysać się. Przewarznie w tym momencie jest branie. Do łowienia na błystki czy oblanki obowiązkowo kiwok, który pokaże każde branie.

#20 Maniek2605

Maniek2605

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 231 postów
  • Ulubiona metoda:spinning,feeder
  • MiejscowośćToruń

Reputacja: 104

Napisano 08 styczeń 2017 - 20:56

Ciśnienie leci na łeb i szyję. Przez to takie mieliśmy efekty . Ale ... Jutro nowy dzień 😈

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych