Zbrojenie dużych gum na wkręty/sprężyny - guma kręci się wokół własnej osi - Przynęty sztuczne - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zbrojenie dużych gum na wkręty/sprężyny - guma kręci się wokół własnej osi

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 DejwB

DejwB

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Reputacja: 0

Napisano 20 listopad 2016 - 22:32

Witam.

Panowie potrzebuje Waszej pomocy - mam problem ze zbrojeniem dużych gum +15cm w sprężynę/wkręt.
Otóż  KAŻDA guma, którą uzbroję w sprężynę.... KRĘCI SIĘ WOKÓŁ WŁASNEJ OSI.... :/   Począwszy od Shaker`ów od Lunker City, skończywszy na Svartzonkerach McPike 25cm.

Nie chce zbroić w jigi bo to dodatkowo obciąża gumę i praca traci na atrakcyjności.
To mój pierwszy sezon z tego typu zbrojeniem i doopa :/
Help, help, HELP!

#2 tomasz196209

tomasz196209

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 86 postów
  • Ulubiona metoda:spinning
  • MiejscowośćKiekrz Poznań

Reputacja: 35

Napisano 20 listopad 2016 - 23:11

https://youtu.be/CT-petaRAFE?t=456

#3 Dim3n

Dim3n

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning
  • MiejscowośćDęblin

Reputacja: 64

Napisano 21 listopad 2016 - 00:21

Na sprężynce się obraca? Czy razem ze sprężyna spróbuj "podklejać"

27264618730775526039.png

#4 DejwB

DejwB

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 21 listopad 2016 - 14:47

Ja pierdziele.... poraził mnie Pan swoją wiedzą :D

Panie Tomku trafił Pan w przysłowiową "dyche"! I to celnie!

Rozpytywałem we Wrocławiu w dwóch największych sklepach wędkarskich - "znawcy" twierdzili, że to wina przyponu, inni konkretnie wskazywali na kiepski krętlik w przyponie, a jak już ktoś nie wiedział co powiedzieć a koniecznie chciał się udzielić, to mówił że tu trzeba nagiąć sprężynę, tam podkleić gumę i będzie git....

W sumie to nawet utytułowani spinningiści z 2 największych sklepów wędkarskich we Wrocławiu za bardzo nie wiedziało jak podejść do problemu.

Tak więc WIELKIE dzięki za pomoc ;)

Pozdrawiam.

#5 pleban

pleban

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 26 postów
  • Ulubiona metoda:Spining
  • MiejscowośćBielawa-Jezioro Otmuchowskie

Reputacja: 6

Napisano 21 listopad 2016 - 18:56

Ja pierdziele.... poraził mnie Pan swoją wiedzą :D

Panie Tomku trafił Pan w przysłowiową "dyche"! I to celnie!

Rozpytywałem we Wrocławiu w dwóch największych sklepach wędkarskich - "znawcy" twierdzili, że to wina przyponu, inni konkretnie wskazywali na kiepski krętlik w przyponie, a jak już ktoś nie wiedział co powiedzieć a koniecznie chciał się udzielić, to mówił że tu trzeba nagiąć sprężynę, tam podkleić gumę i będzie git....

W sumie to nawet utytułowani spinningiści z 2 największych sklepów wędkarskich we Wrocławiu za bardzo nie wiedziało jak podejść do problemu.

Tak więc WIELKIE dzięki za pomoc ;)

Pozdrawiam.

Masz na myśli pana z Krokodyla???

Jest on ponoć jakimś mistrzem ale jak tłumaczył mojemu znajomemu (a ja słuchałem) jak powinno się zbroić jaskółki  to ręce opadały.

#6 DejwB

DejwB

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 21 listopad 2016 - 19:38

Masz na myśli pana z Krokodyla???

Jest on ponoć jakimś mistrzem ale jak tłumaczył mojemu znajomemu (a ja słuchałem) jak powinno się zbroić jaskółki  to ręce opadały.

może trafił na karpiarza z działu obok? sklep duży, a obsada okrojona - często tam jestem i widze jak na dziale spinningowym doradzają chłopaki od karpia... no cóż....

a możesz mi dokładnie powiedzieć jak radził zbroić jaskółki? bo kiedyś uciąłem sobie ze spinningowcami krótką rozmowe nomen omen właśnie na temat zbrojenia i prowadzenia jaskółek - powiedziałem, że czasem jak już nic nie działa to w akcie desperacji przekłuwam małą jaskółke (max 10cm)... przekłuwam lekkim jigiem (5 do max 10 gramów)  w połowie długości gumy i ciągnę ją po dnie małymi skokami albo nią szurając

odniosłem wrażenie, że Panowie byli lekko zdezorientowani ale mimo to przytakneli, że można i tak ale nie polecają bo na to nie ma żadnych brań i to naprawdę ostateczność

no cóż... ale co by nie było to Krokodyla mogę śmiało polecić - bardzo dobrze i wszechstronnie zaopatrzony sklep i mimo wszystko jednak czasem od sprzedawców można dowiedzieć się czegoś ciekawego i użytecznego, także sprawa nie jest tak do końca przesądzona

:)

#7 pleban

pleban

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 26 postów
  • Ulubiona metoda:Spining
  • MiejscowośćBielawa-Jezioro Otmuchowskie

Reputacja: 6

Napisano 21 listopad 2016 - 20:31

Konkretnie to chodziło że chciał kupić sobie z

czeburaszki i gumy do nich.Jako gumy polecił mu jaskółki a zamiast haków ofsetowych dał zwykłe żywcowe.Jak kolega stwierdził że haki są specjalne do tego to stwierdził że ogólnie powinno się je zbroić dżigami.

Ale tak jak mówisz.Może to był karpiarz,albo jakiś nowy.

Ale zgodzę się z tobą.Jeżeli idzie o zaopatrzenie sklepu to jak dla mnie pierwsza klasa.

A z kartą i ceny do przełknięcia ;)

#8 DejwB

DejwB

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 21 listopad 2016 - 20:52

no i miał rację - przynajmniej częściowo...

ja jaskółki najczęściej zbroje jigami, na łowiskach widze że większość też zbroi w jigi, necie i prasie wędkarskiej też przeważają zwolennicy zbrojenia jaskół jigami

czasem zbroje też hakiem offsetowym lub właśnie sprężyną - zależy od łowiska, wielkości/ciężkości gumy, techniki połowu, itp... - ale fakt faktem, że lepsze wyniki mam na jaskółki uzbrojone w głókwi jigowe

#9 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4680 postów
  • Ulubiona metoda:spinning mucha, okoń sandacz
  • MiejscowośćPrzedgórze sudeckie

Reputacja: 1799

Napisano 22 listopad 2016 - 14:55

Myślę, że najlepszy sposobem jest lekkie przycięcie gumy i uzbrojenie w główkę tzw"rybia głowa". 

Zdrowy rozsądek i umiar, to złota reguła wędkarstwa.
2wrdnht.jpg

#10 DejwB

DejwB

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 22 listopad 2016 - 22:52

Myślę, że najlepszy sposobem jest lekkie przycięcie gumy i uzbrojenie w główkę tzw"rybia głowa". 

nooooo takkkk...

ale moim skromnym zdaniem to już wydziwanie, bo nie zauważyłem znaczącej różnicy w braniach tradycyjny jig VS "rybia głowa"

ale jak zwykle jest jakie ALE ;p też odcinam czubek/główke jaskółki i zboje ją główkami jigowymi z małą paletką a`la mała błystka

niby jakiś efekt jest ale z kolei inni mówią, że to jest wydziwanie ;p

#11 marianos74

marianos74

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 18 grudzień 2018 - 09:17

Mam taki problem że potrzebuje uzbroić Westin Monster Teez 22cm bardzo lekko ale kończy się to tym że guma obraca się wokół własnej osi.
Przerabiał ktoś z was ten problem??

#12 hm62

hm62

Casting to jest to :-)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 975 postów
  • Ulubiona metoda:spininng,casting
  • MiejscowośćIńsko

Reputacja: 1332

Napisano 19 grudzień 2018 - 22:27

Zbrojiłeś samą wkrętką czy wkręcaną główką?

Zdrowy rozsądek i umiar, to złota reguła wędkarstwa.

1z48zh0.jpg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych