Silniki HAIBO - Pozostały sprzęt i akcesoria - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Silniki HAIBO

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mirek-Tczew

Mirek-Tczew

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 594 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, Feeder
  • MiejscowośćTczew

Reputacja: 578

Napisano 15 październik 2016 - 21:52

W ofercie Tokarexu (oficjalny dystrybutor KOLIBRI w Polsce) pojawiły się silniki HAIBO. Chciałbym zapytać, czy ktoś miał już jakąkolwiek styczność z nimi?
54 lbs z wbudowanym elektronicznym Voltomierzem i 5-letnią gwarancją kosztuje 750 zł. Cena kusząca i zaczynam się nad nim zastanawiać, ale nie chciałbym być testerem ;)

f80nc.jpg

Tylko Polak nie chce mieć lepiej niż inni. Polak chce, żeby inni mieli gorzej niż on.

#2 Spinnigista

Spinnigista

Nałogowiec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1587 postów
  • Ulubiona metoda:SPINNING.

Reputacja: 653

Napisano 16 październik 2016 - 06:49

W ostatnim czasie interesowałem się silnikami i pontonem dla siebie. Za te pieniądze polecano mi wyłącznie HasWing Osapian najlepszy stosunek cena/jakość.

#3 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4431 postów
  • Ulubiona metoda:spinning mucha, okoń sandacz
  • MiejscowośćPrzedgórze sudeckie

Reputacja: 1506

Napisano 16 październik 2016 - 15:02

Myślę, że Kolibri nie pakowałoby się w byle co, tym bardziej z tak długą gwarancją, 

cena atrakcyjna, warunki dobre bo gwara 5 lat to super (moim zdaniem), chyba mało firm daje takie zapewnienie. 

Z tego co wiem do tej pory to 3 lata max.. 

Zdrowy rozsądek i umiar, to złota reguła wędkarstwa.
2wrdnht.jpg

#4 Mirek-Tczew

Mirek-Tczew

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 594 postów
  • MiejscowośćTczew

Napisano 16 październik 2016 - 15:42

Osapian daje 4 lata. Co do tego silnika, to nie jest to chyba wyrób Kolibri. Wziął je po prostu do oferty dystrybutor Kolibri na Polskę. Na Jerkbaicie znalazłem kilka pozytywnych opinii na temat tego silnika. Co do Tokarexu, to nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś się uskarżał na problemy z gwarancją, a to do mnie mocno przemawia. Zobaczę jak wrócę. Może na przyszły sezon się w niego zaopatrzę i sam wystawię opinię. Na to moje pływanie nic więcej mi nie potrzeba. Wielkich jezior koło siebie nie mam. Jedynie na Martwej Wiśle zrobiłby trochę kilometrów.

Tylko Polak nie chce mieć lepiej niż inni. Polak chce, żeby inni mieli gorzej niż on.

#5 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4431 postów

Napisano 16 październik 2016 - 15:59

Mirek to nie lepiej jakąś małą spalinkę 2-4kM???

2wrdnht.jpg

#6 Mirek-Tczew

Mirek-Tczew

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 594 postów
  • MiejscowośćTczew

Napisano 16 październik 2016 - 17:45

Za 1300-1400 zł. nowej spalinówki nie dostanę, a w używki nie chciałbym się pchać. Druga sprawa, że elektryk byłby dla mnie wygodniejszy. bo jest bezobsługowy.

#7 neronhell

neronhell

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 305 postów
  • Ulubiona metoda:spinning, spławik, grunt
  • MiejscowośćKutno

Reputacja: 241

Napisano 20 październik 2016 - 07:59

Z Tokarexem nie miałem żadnych problemów kiedy wysyłałem ponton na przegląd- wręcz przeciwnie powymieniali/naprawili parę rzeczy sami -bez mojego zgłoszenia. Silniczek rzeczywiście wart zainteresowania, 5 lat gwarancji to długo i ten argument do mnie trafia no i cena również niezła. Ja po przeczytaniu różnych opini itp byłem zdecydowany na Ospiana, ale teraz muszę się zastanowić. U mnie spalina nie wchodzi w grę bo za dużo jest zbiorników na których jest zakaz pływania na spalinowych - więc pozostaje tylko elektryk. 

#8 Mirek-Tczew

Mirek-Tczew

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 594 postów
  • MiejscowośćTczew

Napisano 16 listopad 2016 - 18:16

Podjąłem decyzję. Po powrocie do Polski zakupię zestaw z Tokarexu. Haibo 44 lbs + akumulator 100Ah + ładowarka za 1499 zł. Jeżeli moja druga połówka będzie wyrozumiała, to zakupię jeszcze echo Myślałem trochę nad sugestią daniela apropo używanej spalinki, ale na żadnym z moich okolicznych jezior nie mógłbym jej używać. Wszystkie są objęte strefą ciszy.
Tak, że w przyszłym sezonie na pewno będzie dużo więcej spinningu na nowych jeziorach, ale także na Martwej Wiśle jak i Nogacie.

#9 seba-piorun

seba-piorun

Potokowiec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 757 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, grunt
  • MiejscowośćStarogard Gdański

Reputacja: 648

Napisano 16 listopad 2016 - 18:45

A czy na ostatnich filmach WT na łódce nie pływał właśnie ten silnik Haibo?

Zarażam innych miłością do jezior, od stycznia do grudnia trwa u mnie sezon. Życie wiodę oparte na szacunku do darów natury, ludzi i ich kultur.

#10 Mirek-Tczew

Mirek-Tczew

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 594 postów
  • MiejscowośćTczew

Napisano 16 listopad 2016 - 19:32

Obejrzałem film jeszcze raz i wszystko na to wskazuje.

#11 seba-piorun

seba-piorun

Potokowiec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 757 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, grunt
  • MiejscowośćStarogard Gdański

Reputacja: 648

Napisano 16 listopad 2016 - 20:00

No to pisz do Artura może coś napisze o tym motorku albo zapyta Michała "Paczisława" ;)

Zarażam innych miłością do jezior, od stycznia do grudnia trwa u mnie sezon. Życie wiodę oparte na szacunku do darów natury, ludzi i ich kultur.

#12 tatulio

tatulio

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Reputacja: 0

Napisano 07 kwiecień 2017 - 21:16

W ofercie Tokarexu (oficjalny dystrybutor KOLIBRI w Polsce) pojawiły się silniki HAIBO. Chciałbym zapytać, czy ktoś miał już jakąkolwiek styczność z nimi?
54 lbs z wbudowanym elektronicznym Voltomierzem i 5-letnią gwarancją kosztuje 750 zł. Cena kusząca i zaczynam się nad nim zastanawiać, ale nie chciałbym być testerem ;)

f80nc.jpg

a ja kupiłem na allegro silnik Bestway 65045 55 lbs za 600 zł - jeszcze pół roku temu kosztował 800 

pewnie za tydzień lub miesiąc jak będzie cieplej to skoczy cenka

#13 Marekx

Marekx

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów
  • Ulubiona metoda:Spining
  • MiejscowośćWędkarz znad Prosny

Reputacja: 3

Napisano 26 kwiecień 2017 - 07:34

I jak Ci się sprawuje ten sinik Bestway 65045 55 lbs? Z jakim akumulatorem chodzi i jak długo można pływać na tym akumulatorze?

pozdrowienia z nad Prosny
                                                     Marek

fisherman.jpg

#14 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4431 postów

Napisano 11 maj 2017 - 20:19

Panowie powiedzcie jak duża jest odczuwalna różnica między silnikiem el. o uciągu 55 a 44lbs?

Zastanawiam się nad kupnem , któregoś z silników haibo, do skorupki płaskodennej 3,3m.

Pływać to będzie po małych bajorkach, największe planowane to około 5km2

To ze względu na zakaz pływania na spalinie. 

2wrdnht.jpg

#15 lepek

lepek

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 582 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, Spławik
  • MiejscowośćToruń

Reputacja: 195

Napisano 11 maj 2017 - 22:00

Panowie powiedzcie jak duża jest odczuwalna różnica między silnikiem el. o uciągu 55 a 44lbs?

Zastanawiam się nad kupnem , któregoś z silników haibo, do skorupki płaskodennej 3,3m.
Pływać to będzie po małych bajorkach, największe planowane to około 5km2
To ze względu na zakaz pływania na spalinie.

500ha to małe bajorko? :o

#16 Mirek-Tczew

Mirek-Tczew

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 594 postów
  • MiejscowośćTczew

Napisano 12 maj 2017 - 03:50

Z 44 nie korzystałem, ale wiem że 55 to nie jest żaden potężny silnik. Mogę więc przekazać Ci tylko to, co mi mówiono. "Jak stać Cię na większy, to bierz większy".

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych