Problem z żyłką na feeder - Wędkarstwo gruntowe - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z żyłką na feeder

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 grubson110

grubson110

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Reputacja: 0

Napisano 04 wrzesień 2016 - 13:13

Witam, mam pewien problem z żyłką na wędce feeder, mianowicie żyłka okropnie sie zwija, w odleglosci około 2 metry od przyponu  Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane, mam założony tam zwykły przelotowy podajnik do methody 25g, żyłka o.16 leszcz marki dragon millenium. Czym to może być spowodowane? Proszę o pomoc!

#2 Mirek-Tczew

Mirek-Tczew

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 594 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, Feeder
  • MiejscowośćTczew

Reputacja: 578

Napisano 04 wrzesień 2016 - 14:15

Za cienka żyłka, albo kiepskiej jakości. Podajnik załadowany zanętą rozciąga ją podczas zarzucania i nie wraca ona do swojego pierwotnego kształtu. Załóż 0,20 - 0,22, a tą 16-tkę na przypony zostaw.

Tylko Polak nie chce mieć lepiej niż inni. Polak chce, żeby inni mieli gorzej niż on.

#3 Rafciu

Rafciu

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 595 postów

Reputacja: 938

Napisano 04 wrzesień 2016 - 16:49

Używam cienkich żyłek i nie mam problemów, jak kolega wyżej wspomniał może jakaś felerna.

Wydaje mi się, że takie skręcanie żyłki w tej odległości od przyponu może być spowodowane nawet przejechaniem po krawędzi jakiejś przeszkody pod wodą, na "sztywno" po przelotce,a nawet jak było zaplątane czasem tak się robi. Rozciągnięte żyłki tracą właściwości i też dzieją się różne rzeczy.

Miałem tak przy jednej żyłce dość grubej 0,31 właśnie po mocnym przyczepie i gdzie owinąłem na rękę tam miała skłonność do skręcenia czy odkształceń.

Można też wspomnieć, że żyłki z serii Dragon Milenium "gatunek" były źle ocenianie i nie zbyt chwalone, sam kilka lat temu się przejechałem na okoniu.Niedawno kupiłem żeby sprawdzić czy się zmieniło coś z tymi żyłkami [ponoć tak] i moja jest ok :) Łowię na Odrze, tam żyłki jak i plecionki potrafią szybko się kończyć dlatego też nie zawsze decyduje się na droższe linki ;)

6if89c.jpg

#4 hidden

hidden

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Reputacja: 1

Napisano 05 wrzesień 2016 - 06:14

Witam.Miałem podobny problem i okazało się,że przelotki na szczytówce były "wytarte",prawdopodobnie przy wyrzucie uszkadzają żyłkę,po wymianie problem powinien zniknąć.Wymieniłem również pierwszą przelotkę pod wymienną szczytówką i problem znikł,a co do żyłki to zdecydowanie polecam Fiume method feeder,jest naprawdę dobra .

#5 mach

mach

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 16 październik 2016 - 14:27

ja od 5  sezonów na  wiśle stosuje karpiowe żyłki i jestem bardzo zadowolony  nie jedna kłoda został wyciągnięta a po 2 żyłka szybko nie traci swoich właściwości   choć nie ma lekkiego życia  jak nawinę szpulkę  to łowie aż  żyłka się skończy lub  jakieś drzewo nie zabierze lub gdzieś  sam jej nie przetrę na kamieniach

#6 Ka35ta78O

Ka35ta78O

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 luty 2017 - 09:34

ok, mi się one okropnie zwijają również, a sprzęt nowy :/

#7 Aura

Aura

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 94 postów
  • Ulubiona metoda:Fly fishing
  • MiejscowośćWejherowo

Reputacja: 175

Napisano 18 luty 2017 - 10:53

Na taką dolegliwość dobrym lekarstwem jest tzw przypon strzałowy, najlepiej z plecionki o tej samej średnicy co żyłka główna.

#8 Alcor

Alcor

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Reputacja: 1

Napisano 05 październik 2017 - 23:10

KRĘTLIK.

Na rzekach podwójny

I tyle w temacie.

Za mało ? CZYTAC...czytac i jeszcze raz czytac,zanim zada się pytanie.

#9 Mirek-Tczew

Mirek-Tczew

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 594 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, Feeder
  • MiejscowośćTczew

Reputacja: 578

Napisano 08 październik 2017 - 15:59

Za mało ? CZYTAC...czytac i jeszcze raz czytac,zanim zada się pytanie.

To wyskoczyłeś ;)  Od zimy nikt tu nie pisał...

Tylko Polak nie chce mieć lepiej niż inni. Polak chce, żeby inni mieli gorzej niż on.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych