Echosonda +/- 1500 pln - strona 2 - Pozostały sprzęt i akcesoria - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Echosonda +/- 1500 pln

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 Mirek-Tczew

Mirek-Tczew

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 593 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, Feeder
  • MiejscowośćTczew

Reputacja: 578

Napisano 05 czerwiec 2017 - 14:36

Jeśli będziesz tak wierzył reklamom, to urosną Ci skrzydła po red bull'u;) Widziałeś kiedyś opis "Gps jest do bani, ale wsadziliśmy go, zeby podnieść cenę"?
Sonda przede wszystkim pokazuje strukturę dna i głębokość. Do tego jest stworzona.
Nie wiem jak dokładne są te gps'y w tych echosondach. Dla jednych margines 2-3 metrów jest akceptowalny, inni chcieliby trafiać dokładnie w ten sam punkt.
Tu warto by zapytać osoby posiadające go w swoich urządzeniach i przekalkulować, czy warto za niego dopłacić.
Tylko Polak nie chce mieć lepiej niż inni. Polak chce, żeby inni mieli gorzej niż on.

#22 lepek

lepek

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 582 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, Spławik
  • MiejscowośćToruń

Reputacja: 195

Napisano 05 czerwiec 2017 - 14:48

Z GPSem w echo nigdy nie trafisz w punkt. Dokładność nawigacji nie będzie większa niż te 2-3m choćby niewiadomo jaka echosonda by nie była. Oczywiście, jest możliwość zwiększenia precyzji ale wiąże się to z kosztami, a to przecież nie ma sensu.

Z tą strukturą dna to nie wiem, może koledze nie chodziło o "Structure scan". Ale to już zabawki od 4000PLN w górę.

#23 Marekx

Marekx

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów
  • Ulubiona metoda:Spining
  • MiejscowośćWędkarz znad Prosny

Reputacja: 3

Napisano 06 czerwiec 2017 - 09:57

Z GPSem w echo nigdy nie trafisz w punkt. Dokładność nawigacji nie będzie większa niż te 2-3m choćby niewiadomo jaka echosonda by nie była.

Tutaj nie chodzi o trafienie w punkt. Dokładność do 5 metrów jest wystarczająca by trafić na ostatnie swoje łowisko i miejsce w którym wyrzucało się zanętę. Chodzi o to by ponownie zanęcać i łowić w pobliżu poprzedniego łowiska i przyzwyczajać rybki że tym miejscu mogą znaleźć coś do zjedzenia.

Nie trzeba wydawać więc 4.000 zł by mieć możliwość zapamiętywania lokalizacji na kilku swoich łowiskach. Echosonda Lowrance HOOK-4 za 1400 zł daje takie możliwości.

lowrance_hook_4_6709_1460_224ac6ba737faa

Kolorowa echosonda z nawigacją GPS Lowrance HOOK-4 pracuje w technologii CHIRP i umożliwia wyświetlanie obrazu w dwóch trybach - tradycyjnym wędkarskim oraz DownScan. Urządzenie jest doskonałym rozwiązaniem dla wędkarzy i żeglarzy. Echosonda zapewnia rzeczywiste obrazowanie podwodnego świata, generując zdjęciowe obrazy.
4-calowy, kolorowy ekran w połączeniu z prosym i funkcjonalnym menu sprawia, że urządzenie idealnie nadaje się do rekreacyjnych wycieczek łodzią, zarówno po jeziorze jak i morzu.

Wbudowany odbiornik GPS
Urządzenie HOOK-4 posiada bardzo czuły, wbudowany odbiornik GPS, który sprawdzi się w każdych warunkach. Bez trudu mozna oznaczać ulubione łowiska lub inne ciekawe miejsca. Powrót do nich nie będzie stanowił żadnego problemu w przyszłosci.
Nawigacja umożliwia również śledzenie na bieżąco swojej trasy, a także planowanie i zapisywanie nowych do wykorzystania w późniejszym okresie.

Oto parametry GPS / Nawigacji tej echosondy:

Typ anteny - Wewnętrzna (high-sensitivity)
Liczba kanałów - 16
Własne punkty (waypoints) - 3000
Trasy - 100
Ślady 100
Obsługa map: Navionics, C-Map
Gniazda pamięci: 1x microSD

Dla porównania parametry GPS / Nawigacji Raymarine Dragonfly 4 PRO:

Typ anteny - wewnętrzna
Liczba kanałów - 72
Własne punkty (waypoints) - b/d
Trasy - b/d
Ślady -  b/d
Obsługa map - LightHouse, Navionics Gold, Plus, Hotmaps i SonarChart, mapy C-MAP
Gniazda pamięci - 1 microSD

Echosonda Raymarine Dragonfly 4 PRO za 1550 zł nie ma prawdopodobnie możliwości rejestrowania pozycji, za to więcej map obsługuje. Zastanawiam się czy ilość tych map ma znaczenie.

pozdrowienia z nad Prosny
                                                     Marek

fisherman.jpg

#24 Mirek-Tczew

Mirek-Tczew

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 593 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, Feeder
  • MiejscowośćTczew

Reputacja: 578

Napisano 06 czerwiec 2017 - 12:35

Jeśli chodzi tylko o powroty na miejsce nęcenia, to wystarczy darmowy gps status na smartfona. Zaznaczasz tyle punktów ile chcesz i zawsze możesz do nich trafić.
Widzę, że cały czas wspominasz o Hook 4. Masz ją i zachwalasz, czy szukasz potwierdzenia na to, że to dobra echosonda?
Tylko Polak nie chce mieć lepiej niż inni. Polak chce, żeby inni mieli gorzej niż on.

#25 Marekx

Marekx

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów

Napisano 06 czerwiec 2017 - 14:02

Na razie nie mam żadnej i szukam :)

Co do Hooka 4 to zrobiłem porównanie z Raymarine Dragonfly 4 Pro

3e243b0cb340128dmed.jpg

i wychodzi ono na korzyść Hooka 4. Jestem prawie zdecydowany na zakup tej echosondy, ale poszukam jeszcze opinii na jej temat w necie.

Marek

fisherman.jpg

#26 lepek

lepek

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 582 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, Spławik
  • MiejscowośćToruń

Reputacja: 195

Napisano 06 czerwiec 2017 - 14:57

Echo Lowrance jest o tyle lepsze, że możesz sobie wgrać własną mapę, ktorą stworzysz z zebranych logów. Bo Twojego porównania nie jestem w stanie odczytać.
O używce nie myślałeś?
Na jb.pl ostatnio były Lowrance Elite 7 HDI za bardzo rozsądną cenę. 1750 jak dobrze pamiętam.

#27 Marekx

Marekx

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów

Napisano 06 czerwiec 2017 - 17:42

O używce nie myślałeś?

Używanej echosondy nie chcę kupować bo nie wiadomo co w takiej siedzi.

Na jb.pl ostatnio były Lowrance Elite 7 HDI za bardzo rozsądną cenę. 1750 jak dobrze pamiętam.

jb.pl jest jakąś stroną prokuratorską. Nie widzę tam Lowrance Elite 7 HDI

Marek

fisherman.jpg

#28 pluto30

pluto30

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Reputacja: 5

Napisano 26 lipiec 2017 - 07:18

Witam też jestem teraz w kropce szukam echo myślałem o dragonfly 4 w wersji podstawowej bo wifi i gps zbędny ale jeszcze wpadła mi w oko garmin striker 4 cv ma ktoś może ten sprzęt i może o nim coś powiedzieć?

Wysłane z mojego LG-H736 przy użyciu Tapatalka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych