Echosonda +/- 1500 pln - Pozostały sprzęt i akcesoria - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Echosonda +/- 1500 pln

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 nsge

nsge

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Reputacja: 0

Napisano 05 czerwiec 2016 - 09:41

Witam.

Poszukuję echosondy. Sam osobiście nie znam się na tym i proszę o pomoc. Poszukuję sondy na jeziora w okolicach Olsztyna (małe jeziora do głębokości max. 6/7m).

Czym się kierować przy wyborze echosondy? Dodam, że nie będzie ona dla mnie i ma być to niespodzianka.

Chciałbym się zmieścić do około +/- 1500 pln.

Znacie jakieś dobre, polecane i znane sondy? (Dobrze jakby nie były przestarzałe bo ma ona starczyć na lata)

Proszę o pomoc.

#2 adamo

adamo

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 490 postów
  • Ulubiona metoda:Z opadu
  • MiejscowośćPomorskie, Gniew

Reputacja: 46

Napisano 05 czerwiec 2016 - 12:48

Kolego sonda pokazuje obraz w miarę czytelny od głębokości około 3-4m na płytszych wodach raczej wszystko się zlewa.

Co by miała ta sonda mieć GPS, CHIRP, jaka wielkość, czarno biała czy kolorowa? Jest to prezent dla jakiegoś wędkarza to podpytaj się na jakie ryby się nastawia drapieżniki czy biało ryb? 

#3 nsge

nsge

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 czerwiec 2016 - 18:28

To prezent dla wędkarza nastawionego na drapieżniki.

Obraz dobrze jakby był kolorowy.

Jezioro na którym będzie używana sonda na samych brzegach ma kilka metrów głębokości, a od brzegu jest to nawet po 20 metrów głębokości (poprzednie informacje co podałem były błędne.. teraz sprawdziłem dobrze głębokości).

GPS niekoniecznie... CHIRP - niestety nie wiem co to jest bo tak jak pisałem jestem zielony w tym temacie.

Sonda dobrze by było jak się zmieści w przedziale do 1500 pln.

Spróbuję się trochę podpytać ale będzie ciężko się czegoś dowiedzieć nie zdradzając przy tym, że to prezent.

Postaram się podpytać i dzisiaj albo jutro edytuję ten post z porcją informacji ale to co podałem jest pewne w 100%.

Jakie informacje będą jeszcze ważne?

#4 nsge

nsge

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 czerwiec 2016 - 20:33

To prezent dla wędkarza nastawionego na drapieżniki.

Obraz dobrze jakby był kolorowy.

Jezioro na którym będzie używana sonda na samych brzegach ma kilka metrów głębokości, a od brzegu jest to nawet po 20 metrów głębokości (poprzednie informacje co podałem były błędne.. teraz sprawdziłem dobrze głębokości).

GPS niekoniecznie... CHIRP - niestety nie wiem co to jest bo tak jak pisałem jestem zielony w tym temacie.

Sonda dobrze by było jak się zmieści w przedziale do 1500 pln.

Spróbuję się trochę podpytać ale będzie ciężko się czegoś dowiedzieć nie zdradzając przy tym, że to prezent.

Postaram się podpytać i dzisiaj albo jutro edytuję ten post z porcją informacji ale to co podałem jest pewne w 100%.

Jakie informacje będą jeszcze ważne?

Nie wiem dlaczego ale nie mogę edytować poprzedniej odpowiedzi...

Dowiedziałem się, że mój tata (bo dla niego robię prezent) interesował się Garming Fishfinder 350c [http://www.echosonda...inder-350c.html]

Czy jest to dobra sonda czy szukać coś nieco lepszego?

Wiem także, że chciałby mieć w niej GPS (najlepiej jakby wskazywał z dokładnością do kilku metrów).

Wyświetlacz najlepiej kolorowy i żeby dobrze było widać dno wraz z rybami.

#5 Dragster

Dragster

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 458 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, Method Feeder
  • MiejscowośćKoronowo

Reputacja: 145

Napisano 06 czerwiec 2016 - 06:57

Kolego, ta echosonda to do szukania miejscówek czy ryb? Bo jeśli ryb to najlepiej SI ale to już nie ta półka cenowa i zupełnie inny sprzęt. 

Z garmina +/- 1500 najlepiej wziąć http://www.echosonda...echo-551dv.html

Lowrance w tej cenie mieści się tylko: http://www.echosonda...roducts_id=1482. Niestety nie ma kolorowego wyświetlacza.

#6 Tomas81

Tomas81

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 589 postów
  • Ulubiona metoda:Spinningista rodbuilder

Reputacja: 722

Napisano 06 czerwiec 2016 - 12:13

W tej cenie najlepszym wyborem będzie jednak DragonFly 4 firmy Raymarine. Nie dość że kolorowa to oprócz zwykłego echo ma Chirpa a w wersji Pro też GPS. Poza tym jest WIFI więc można mieć niezależny podgląd obrazu na np. tablecie czy smartfonie co jak zauważyłem ma wiele plusów. I z tym wszystkim mieścisz się w zakładanym budżecie.

#7 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4363 postów
  • Ulubiona metoda:spinning mucha, okoń sandacz
  • MiejscowośćPrzedgórze sudeckie

Reputacja: 1452

Napisano 06 czerwiec 2016 - 15:59

Nie wiem dlaczego ale nie mogę edytować poprzedniej odpowiedzi...

Na forum edycja postu jest dostępna przez kilka minut, chyba 10. 

No i faktem jest, że działa dłużej jak skorzysta się z powitalni i lektury regulaminu. 

Zdrowy rozsądek i umiar, to złota reguła wędkarstwa.
2wrdnht.jpg

#8 Mirek-Tczew

Mirek-Tczew

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, Feeder
  • MiejscowośćTczew

Reputacja: 568

Napisano 29 listopad 2016 - 01:03

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Chcę zrobić sobie prezent na gwiazdkę, ale im więcej czytam tym głupszy jestem. Chodzi mi o echo w granicach tysiąca złotych. Jak wyjdzie ciut więcej to dam radę, ale ciut to nie kolejny 1000;-)
Czytałem o Garminie 201dv, 350c, Lowrance Elite 4 i Mark 5 pro (znalazłem jeszcze jakąś nową sztukę na Alledrogo za 1200 zl.) Nie wiem na co się zdecydować, bo nigdy echo nie miałem. Prawdę mówiąc ten 350c jakoś najmniej do mnie przemawia. Robi wrażenie kolorowej zabawki, która nadrabia braki ładnym świeceniem, ale może się mylę. Doradźcie coś, bo wiem, że wielu z Was używa echosond i jest w stanie coś obiektywnie o tych modelach napisać.
Tylko Polak nie chce mieć lepiej niż inni. Polak chce, żeby inni mieli gorzej niż on.

#9 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4363 postów

Napisano 29 listopad 2016 - 09:04

Mirku zajrzyj do tematu "czytanie obrazu z echosondy" tam koledzy pokazuja jakie maja zabawki i wtedy możesz pytać o konkrety, konkretnego kolegę. pzdr

O ile pamiętam to Bartass ma tego Dragona...... 

2wrdnht.jpg

#10 Mirek-Tczew

Mirek-Tczew

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów
  • MiejscowośćTczew

Napisano 29 listopad 2016 - 09:18

Ten temat znam już na pamięć. Stąd też moje zainteresowanie przede wszystkim 2 sondami. Jest Garmin 201dv i Lowrance 4 Chirp.

Zrobię jak mówisz. To będzie najlepszy sposób.
Tylko Polak nie chce mieć lepiej niż inni. Polak chce, żeby inni mieli gorzej niż on.

#11 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4363 postów

Napisano 29 listopad 2016 - 10:09

Z tego co widzę to Krzysztof pływa z elitką. 

2wrdnht.jpg

#12 maciekd

maciekd

Pasjonat

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 807 postów
  • Ulubiona metoda:spinning
  • MiejscowośćWarszawa / Grodzisk Mazowiecki

Reputacja: 528

Napisano 29 listopad 2016 - 15:04

Ten temat znam już na pamięć. Stąd też moje zainteresowanie przede wszystkim 2 sondami. Jest Garmin 201dv i Lowrance 4 Chirp.

Zrobię jak mówisz. To będzie najlepszy sposób.

Mirku. Ja echa nie mam, ale jakbym teraz miał kupować, to najbardziej do mnie przemawia DragonFly 4 firmy Raymarine. Kilka postów wyżej pisze o niej Tomas81. Znajdziesz za około 1200zł w wersji bez GPS i WiFi - pytanie czy Ci potrzebne? A w pełnej opcji za około 1500zł. Patrzyłeś na nią?

#13 Mirek-Tczew

Mirek-Tczew

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów
  • MiejscowośćTczew

Napisano 30 listopad 2016 - 10:14

Bartass też mi ją polecił, więc wybór chyba padnie na nią.

#14 Sławek-Czarny

Sławek-Czarny

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 212 postów
  • Ulubiona metoda:Spining,wędkowanie na lodzie.
  • MiejscowośćToruń

Reputacja: 105

Napisano 30 listopad 2016 - 19:08

A myślałeś o tej ? Echosonda z GPS Garmin Striker 5dv,mam ją i się spoko sprawdza co prawda powyżej 1500 zł ale niekiedy warto dołożyć ,pozdrawiam :)

#15 Mirek-Tczew

Mirek-Tczew

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów
  • MiejscowośćTczew

Napisano 30 listopad 2016 - 23:59

Przed chwilą zakupiłem Dragonfly 4 dvs. Sprzedajacy wygrał ją i postanowił sprzedać. 950 zł. za nówkę z 23 miesiącami gwarancji.

#16 Marekx

Marekx

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów
  • Ulubiona metoda:Spining
  • MiejscowośćWędkarz znad Prosny

Reputacja: 3

Napisano 04 czerwiec 2017 - 12:38

I jak się sprawuje z perpektywy 1 roku użytkowania ta sonda Dragonfly 4 dvs? Czy echosonda może być użyteczna do lokalizacji ryb w płytkich zbiornikach zaporowych o głębokości 1.00 do 2,5 m?

pozdrowienia z nad Prosny
                                                     Marek

fisherman.jpg

#17 Mirek-Tczew

Mirek-Tczew

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów
  • MiejscowośćTczew

Napisano 04 czerwiec 2017 - 14:36

Marekx to chyba Ty zostawiłeś komentarz pod moim filmem na YT.
Jak widać na filmie pływałem właśnie na takich wodach o jakich wspominasz i drobnicę było bardzo dobrze widać.
Na głębszych wodach również bardzo łatwo można namierzyć większe okazy, jak i ławice drobnicy.

Osobiście uważam to echo za bardzo dobry zakup.

#18 Marekx

Marekx

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów

Napisano 05 czerwiec 2017 - 06:30

Tzn że możliwe jest zlokalizowanie szczupaka w trzcinie?

Jeszcze sprawy techniczne - gniazdo pamięci dom czego jest ono wykorzystywane w sonarze.

Niektóre z nich mają GPS i WiFi. Czy one mają możliwość zapamiętywania lokalizacji ostatniego połowu, a więc i dają możliwość powrotu na tą samą pozycję?

Czy sonar jaki zakupiłeś ma mocowanie do pawęży pontonu?

Marek

fisherman.jpg

#19 Mirek-Tczew

Mirek-Tczew

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów
  • MiejscowośćTczew

Napisano 05 czerwiec 2017 - 10:52

1. Szczupaka w trzcinie nie zlokalizujesz, bo po pierwsze trzcina nie wyrasta 2 m. pod wodą, tylko przy samym brzegu na plyciźnie. Po drugie wpływając w trzciny na takiej plyciźnie na pewno go spod łódki wypłoszysz.

2. W sonarze nie mam żadnego gniazda pamięci.

3. Tak sonar można zamocować bezpośrednio do pawęży lub pośrednio poprzez uchwyt.

4. Są wersje z gps i wifi. Mi to akurat niepotrzebne, bo z gpsu korzystam w telefonie, a rozmiar wyświetlacza mi wystarcza. Slot kart w odbiorniku umożliwia wgranie map jak również zapisywanie szlaków, czy też punktów, do których chciałbyś wrócić. Co do dokładności gps w tych urządzeniach nie wypowiem się, bo nie posiadam.

#20 Marekx

Marekx

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów

Napisano 05 czerwiec 2017 - 14:13

Oto opis GPS-u z sonaru Lowrance HOOK-4:

Wbudowany odbiornik GPS
Urządzenie HOOK-4 posiada bardzo czuły, wbudowany odbiornik GPS, który sprawdzi się w każdych warunkach. Bez trudu można oznaczać ulubione łowiska lub inne ciekawe miejsca. Powrót do nich nie będzie stanowił żadnego problemu w przyszłości.
Nawigacja umożliwia również śledzenie na bieżąco swojej trasy, a także planowanie i zapisywanie nowych do wykorzystania w późniejszym okresie.

Wygląda na to że jest to GPS bardzo dokładny.

Czy ta sonda wyświetla także strukturę dna zbiornika?

Marek

fisherman.jpg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych