Jaka moc silnika elektrycznego/ akumulatora - do pontonu. - Pozostały sprzęt i akcesoria - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka moc silnika elektrycznego/ akumulatora - do pontonu.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 neronhell

neronhell

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 300 postów
  • Ulubiona metoda:spinning, spławik, grunt
  • MiejscowośćKutno

Reputacja: 235

Napisano 17 kwiecień 2016 - 14:04

Witam, potrzebuję rady w odpowiednim doborze silnika i akumulatora do pontonu. Zaznaczę że nie chodzi mi tu o firmę tylko o moc silnika i akumulatora. Przeczytałem podobny wątek ale tyczył się on łodzi. Ponton na którym pływam to Kolibri 300PP szer. 160 długość 300. Jakiej mocy kupić silnik i akumulator? Im większy akumulator tym cięższy (a ma to dla mnie znaczenie). Jeżeli znowu kupię za mały do silnika, to długo nie popływam. Jaki zestaw (silnik + akumulator) dobrze by się uzupełniały przy moim pontonie. Pozdrawiam.

#2 RETEK

RETEK

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów

Reputacja: 11

Napisano 17 kwiecień 2016 - 15:49

Witam 

Ja używam do pontonu 330cm silnika neraus 62 lbs i aku 100ah  żel toyama  , co do mocy silnika, tej nigdy za wiele , jeżeli chodzi o czas pływania to wystarcza na 7 godzin przy małym wietrze prędkość wg gps w echu  to max 6,5 kmh przy dużym wietrze to 5 godzin pływania max 5 kmh. 

Moim zdaniem mocy wystarcza jednak jak by był maksimizer  czas pływania na pewno by się wydłużył . 

#3 neronhell

neronhell

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 300 postów
  • MiejscowośćKutno

Napisano 17 kwiecień 2016 - 16:57

Dzięki, ja myślałem raczej o lbs w okolicach 40-45 i akumulatorze ok 60/80ah, 100/110ah waży ok 30 kg a to sporo zważywszy że wszystko będzie składane i przewożone w aucie, a i czasem pod zbiornik nie można podpłynąć i trzeba jeszcze kawałek dojść. Szukam więc kompromisu który pozwoli komfortowo popływać a i kręgosłup nie ucierpi ;) .

Co do maksimizera to różne opinie czytałem. Teoretycznie przydaje się ponoć jeżeli się trolinguje, podczas przemieszczania się z punktu do punktu oszczędność energii nie jest już taka duża (zasłyszane z netu) Wiadomo od przybytku głowa nie boli - tylko portfel bo jest to dodatkowy koszt ok 500zł. 

#4 hm62

hm62

Casting to jest to :-)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 866 postów
  • Ulubiona metoda:spininng,casting
  • MiejscowośćIńsko

Reputacja: 1054

Napisano 17 kwiecień 2016 - 18:32

Ostatnio kupowałem kwasiaka 100 ah i waży 24 kg

Zdrowy rozsądek i umiar, to złota reguła wędkarstwa.

1z48zh0.jpg

#5 RETEK

RETEK

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 17 kwiecień 2016 - 20:25

Ja również montuje wszystko nad wodą ,a do transportu mam kółka  waga całości to jest ok 120 kg i przetoczenie tych kilkudziesięciu  metrów to nie problem nawet pod górkę czy po nierównym terenie.

#6 neronhell

neronhell

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 300 postów
  • MiejscowośćKutno

Napisano 18 kwiecień 2016 - 05:49

Ostatnio kupowałem kwasiaka 100 ah i waży 24 kg

Czytałem w którymś z wątku że wcześniej miałeś żelowy aku, tym razem tradycyjny kwasiak? Można wiedzieć dlaczego? Kwestia ceny? Pzdr.

Ja również montuje wszystko nad wodą ,a do transportu mam kółka waga całości to jest ok 120 kg i przetoczenie tych kilkudziesięciu metrów to nie problem nawet pod górkę czy po nierównym terenie.

Kółka? Masz na myśli wózeczek do aku, czy kółka do pontonu? Możesz bardziej opisać/wstawić jakieś zdjęcie? Bardzo mnie ciekawi jak to wszystko transportujesz. Pzdr.

#7 RETEK

RETEK

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 18 kwiecień 2016 - 08:46

Czytałem w którymś z wątku że wcześniej miałeś żelowy aku, tym razem tradycyjny kwasiak? Można wiedzieć dlaczego? Kwestia ceny? Pzdr.

Kółka? Masz na myśli wózeczek do aku, czy kółka do pontonu? Możesz bardziej opisać/wstawić jakieś zdjęcie? Bardzo mnie ciekawi jak to wszystko transportujesz. Pzdr.

W tym tygodniu będę szykował  ponton do sezonu to postaram się wstawić fotki ,a kółka mam  do pontonu

• Komu pomógł : hm62

#8 dawid7171

dawid7171

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Ulubiona metoda:spinning
  • MiejscowośćWytrębowice / Toruń

Reputacja: 86

Napisano 18 kwiecień 2016 - 13:12

zestaw na którym ja pływam to:

ponton partiot promarine 320

silnik neraus 55lb

akumulator 100

zestaw sprawuje się bardzo bobrze i szybko się przemieszczam, a jak jeden z kolegów wspomniał moc nigdy za wiele.

#9 hm62

hm62

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 866 postów
  • MiejscowośćIńsko

Napisano 18 kwiecień 2016 - 15:18

Nadal mam żelowy a ten kwasiak to dla sąsiada i tu liczyła się cena ,i waga.

1z48zh0.jpg

#10 neronhell

neronhell

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 300 postów
  • MiejscowośćKutno

Napisano 18 kwiecień 2016 - 15:53

Hm czyli co, do pontonu 3m żeby był komfort pływania silnik co najmniej 55lbs, a że jest to żarłoczne urządzenie to aku co najmniej 100ah :huh: Ciężko i drogo to wychodzi :(

#11 hm62

hm62

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 866 postów
  • MiejscowośćIńsko

Napisano 18 kwiecień 2016 - 18:28

A jaką kwotę masz do dyspozycji?

1z48zh0.jpg

#12 neronhell

neronhell

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 300 postów
  • MiejscowośćKutno

Napisano 18 kwiecień 2016 - 18:40

A jaką kwotę masz do dyspozycji?

Powiem tak, nie jestem jakoś mocno ograniczony ale nie chciałbym za mocno "popłynąć"  :P Zacząłem od silnika za 700 a teraz jest za 1350 to samo z aku miałbyć za 750 a ostatni na jaki patrzyłem kosztował 1000. Myślę nad Osapianem 55 koszt ok 900, z maximizerem 1350. A aku jak dzisiaj szukałem to mam mętlik w głowie :D Za dużo rodzajów tych akumulatorów.  

#13 hm62

hm62

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 866 postów
  • MiejscowośćIńsko

Napisano 18 kwiecień 2016 - 18:55

Szalej :-) podobno nic człowiekowi nie sprawia tyle radości jak zakupy, po za tym ,pieniądze to rzecz nabyta :-)

1z48zh0.jpg

#14 dawid7171

dawid7171

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Ulubiona metoda:spinning
  • MiejscowośćWytrębowice / Toruń

Reputacja: 86

Napisano 18 kwiecień 2016 - 22:00

Nie jest powiedziane ze musisz miec taki zestaw jak mòj, ja tylko wyrazam zadowolenie ze swojego sprzetu, ktory jest godny polecenia. Napewno osapian 45 plus akus 80 rownie dobrze sie sprawdzi. Wczesniej plywalem na minkocie 32 i nie moge go polecic, zbyt wolny a w tej cenie mozna miec duzo mocniejszy silnik innej firmy.

#15 Możdzek

Możdzek

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Reputacja: 3

Napisano 21 kwiecień 2016 - 14:52

Hm czyli co, do pontonu 3m żeby był komfort pływania silnik co najmniej 55lbs, a że jest to żarłoczne urządzenie to aku co najmniej 100ah :huh: Ciężko i drogo to wychodzi :(

Do pontonu kolibri km 330 kupiłem zestaw z silnikiem osapian 55 lb i akumulatorem 100 ah za okoo 1300 zł. Aku starcza spokojnie na dwa/3 całodniowe wypady po jeziorze 20 hekatrów.

#16 neronhell

neronhell

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 300 postów
  • MiejscowośćKutno

Napisano 21 kwiecień 2016 - 16:58

Do pontonu kolibri km 330 kupiłem zestaw z silnikiem osapian 55 lb i akumulatorem 100 ah za okoo 1300 zł. Aku starcza spokojnie na dwa/3 całodniowe wypady po jeziorze 20 hekatrów.

Akumulator żelowy czy zwykły? A Osapian z maximizerem czy bez?

#17 Możdzek

Możdzek

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Reputacja: 3

Napisano 21 kwiecień 2016 - 17:46

Akumulator żelowy czy zwykły? A Osapian z maximizerem czy bez?

Akumulator zwykły a silnik bez maximizera.

#18 tatulio

tatulio

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Reputacja: 0

Napisano 07 kwiecień 2017 - 21:19

Witam, potrzebuję rady w odpowiednim doborze silnika i akumulatora do pontonu. Zaznaczę że nie chodzi mi tu o firmę tylko o moc silnika i akumulatora. Przeczytałem podobny wątek ale tyczył się on łodzi. Ponton na którym pływam to Kolibri 300PP szer. 160 długość 300. Jakiej mocy kupić silnik i akumulator? Im większy akumulator tym cięższy (a ma to dla mnie znaczenie). Jeżeli znowu kupię za mały do silnika, to długo nie popływam. Jaki zestaw (silnik + akumulator) dobrze by się uzupełniały przy moim pontonie. Pozdrawiam.

kupiłem 2 tygodnie temu na allegro bestwaya 55 lbs za 600 zł - myślę że przed sezonem extra cena i na razie raz z kwasowym akumualtorem 75 - płynąłem 1,5 godz i bez problemu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych