Wędka na pstrągi - strona 10 - Wędki, wędziska - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wędka na pstrągi

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
198 odpowiedzi w tym temacie

#181 esoxfish

esoxfish

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 201 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning
  • MiejscowośćNad Brdą

Reputacja: 311

Napisano 13 marzec 2017 - 17:00

Do Alexa jak długa jest rękojeść przy Ferox ultra spin 270 cm  :)

#182 Spinnigista

Spinnigista

Nałogowiec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1731 postów
  • Ulubiona metoda:SPINNING.(Jezioro: Okoń, Rzeka: Pstrąg)

Reputacja: 845

Napisano 13 marzec 2017 - 17:37

p.Jurku zobaczy Pan na Mikado Nihonto TT Zander do 18g. Swego czasu sam zastanawiałem się nad tym kijkiek. Proszę nie sugerować się napisem "Zander" - http://www.mikado.pl...der-na-pstragi/

#183 esoxfish

esoxfish

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 201 postów
  • MiejscowośćNad Brdą

Napisano 13 marzec 2017 - 19:09

Norbert dzięki za informację .Pozdrawiam 

#184 Alex

Alex

Pasjonat

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 804 postów
  • Ulubiona metoda:spinning UL, średni casting
  • MiejscowośćŁódź, Piotrków, Częstochowa, Sieradz

Reputacja: 286

Napisano 14 marzec 2017 - 05:50

Do Alexa jak długa jest rękojeść przy Ferox ultra spin 270 cm  :)

Długość całego dolnika 46cm, rękojeść od stopki do połowy uchwytu kołowrotka 33cm, od stopki do pokrętła uchwytu kołowrotka 28cm.

Ale nie gwarantuję precyzji, bo pomiary robiła kobieta według telefonicznych wskazówek... ;)

Żyję żeby łowić, nie łowię żeby żyć  ;) 

O/Piotrkowski, Koło nr 30 Tomaszów Maz.

ultralightspin.phorum.pl/index.php

#185 esoxfish

esoxfish

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 201 postów
  • MiejscowośćNad Brdą

Napisano 14 marzec 2017 - 07:33

Długość całego dolnika 46cm, rękojeść od stopki do połowy uchwytu kołowrotka 33cm, od stopki do pokrętła uchwytu kołowrotka 28cm.

Ale nie gwarantuję precyzji, bo pomiary robiła kobieta według telefonicznych wskazówek... ;)

Dzięki Alex. :) Pozdrawiam 

• Komu pomógł : Alex

#186 esoxfish

esoxfish

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 201 postów
  • MiejscowośćNad Brdą

Napisano 15 maj 2017 - 12:51

W padł mi w oko  taki spiner -Cormoran red master ultra light 210 /3-15 za małe pieniądze ,czy ktoś z kolegów miał styczność z tym spinerem. Pozdrawiam i z góry dziękuję   :)

#187 rav_id

rav_id

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 333 postów
  • MiejscowośćBydgoszcz

Reputacja: 573

Napisano 15 maj 2017 - 17:20

W padł mi w oko  taki spiner -Cormoran red master ultra light 210 /3-15 za małe pieniądze ,czy ktoś z kolegów miał styczność z tym spinerem. Pozdrawiam i z góry dziękuję   :)

Panie Jurku. Używałem (dopóki drzwiami samochodu nie przytrzasnąłem) podobny model Cormoran Red Master Trout & Perch 2,05 m 2-15 g. Bardzo przyzwoity kijek za małe pieniądze. Lekki i poręczny. Jakość wykonania to chyba raczej standard w tej cenie. Ja nie narzekałem. Łowiłem nim pstrągi (między 10 a 27 cm) w niewielkiej rzeczce w Irlandii. Z małymi obrotówkami 0, 1 oraz woblerkami do 5 cm chodził super. Daleko rzucać nie musiałem bo i tak miejsca nie było, a na celność narzekać nie mogłem.

opowiescizespinningiem.blogspot

#188 esoxfish

esoxfish

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 201 postów
  • MiejscowośćNad Brdą

Napisano 16 maj 2017 - 05:05

Panie Jurku. Używałem (dopóki drzwiami samochodu nie przytrzasnąłem) podobny model Cormoran Red Master Trout & Perch 2,05 m 2-15 g. Bardzo przyzwoity kijek za małe pieniądze. Lekki i poręczny. Jakość wykonania to chyba raczej standard w tej cenie. Ja nie narzekałem. Łowiłem nim pstrągi (między 10 a 27 cm) w niewielkiej rzeczce w Irlandii. Z małymi obrotówkami 0, 1 oraz woblerkami do 5 cm chodził super. Daleko rzucać nie musiałem bo i tak miejsca nie było, a na celność narzekać nie mogłem.

Witam -dzięki Rafał , a czy na Brdzie również łowiłeś jeżeli tak ,to jak się sprawował . :) Pozdrawiam

#189 rav_id

rav_id

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 333 postów
  • MiejscowośćBydgoszcz

Napisano 16 maj 2017 - 08:36

Niestety złamałem go za granicą, a w Polsce zrobiłem mu wklejkę. Od tego czasu miałem go kilka razy ale na gliniance i chyba raz czy dwa wczesną wiosną na miejskim. Łowiłem tylko malutkimi gumami. W międzyczasie kupiłem kijek UL i ten leży w szafie. Gdyby nie ten incydent to bym go brał na górski albo gdzieś na siurki w Bory.
Wg mnie (lubię krótkie kije) na Brdę się nada. Wystarczająco mocny żeby pociągnąć obrotówkę nr 2, woblerka drobno pracującego do 5 cm czy małe wahadełko i gumki.

#190 esoxfish

esoxfish

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 201 postów
  • MiejscowośćNad Brdą

Napisano 17 maj 2017 - 08:17

Niestety złamałem go za granicą, a w Polsce zrobiłem mu wklejkę. Od tego czasu miałem go kilka razy ale na gliniance i chyba raz czy dwa wczesną wiosną na miejskim. Łowiłem tylko malutkimi gumami. W międzyczasie kupiłem kijek UL i ten leży w szafie. Gdyby nie ten incydent to bym go brał na górski albo gdzieś na siurki w Bory.
Wg mnie (lubię krótkie kije) na Brdę się nada. Wystarczająco mocny żeby pociągnąć obrotówkę nr 2, woblerka drobno pracującego do 5 cm czy małe wahadełko i gumki.

Dzięki Rafał -" W międzyczasie kupiłem kijek UL i ten leży w szafie" , a jaki masz ten UL czy też CORMORAN -ja zkupiłem TROKER SPIN UL 228 /3-12 na razie stoi i czeka w niedzielę jadę do znajomego nad jezioro to go wypróbuję 

#191 rav_id

rav_id

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 333 postów
  • MiejscowośćBydgoszcz

Napisano 17 maj 2017 - 08:42

Mam ukraiński Favorite Balance 213 cm 2-7 g. Krótki opis i zdjęcia tu: http://www.forum.wed...nabyte/?p=47341

#192 esoxfish

esoxfish

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 201 postów
  • MiejscowośćNad Brdą

Napisano 18 maj 2017 - 05:08

Mam ukraiński Favorite Balance 213 cm 2-7 g. Krótki opis i zdjęcia tu: http://www.forum.wed...nabyte/?p=47341

Super wędeczka ,to dlaczego leży w szafia ? :)

#193 rav_id

rav_id

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 333 postów
  • MiejscowośćBydgoszcz

Napisano 18 maj 2017 - 05:33

Przerobiony na wklejkę Cormoran leży, a Favorite łowi ;) W sobotę pewnie będzie pierwsze od przeszło miesiąca podejście do pstrągów, tym razem na leciutko to kijek popracuje. Rzeka wzywa :)

#194 esoxfish

esoxfish

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 201 postów
  • MiejscowośćNad Brdą

Napisano 19 maj 2017 - 05:16

W tym roku byłem dwa razy w maju nad rzeką ,zaliczyłem takiego 40 + (miałem mało czasu) , może w czerwcu jeszcze wyskoczę , a Tobie życzę rekordowego "kropkowańca " :) Pozdrawiam 

#195 Alex

Alex

Pasjonat

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 804 postów

Napisano 02 kwiecień 2018 - 10:00

W moich okolicach pstrągów jak na lekarstwo, więc z myślą o nich musiałem wybierać wędziska bardziej uniwersalne, z nastawieniem nie tylko na pstrąga. Dodatkowo trudność w wyborze nastręczał fakt, iż w 100%% przestawiłem się na zestawy castingowe (moja Partnerka pozostała przy tradycyjnym spinningu). Wędkujemy wyłącznie z brzegu, co najwyżej brodząc w strefie przybrzeżnej. Poza tym uparłem się na wędziska jednoskładowe. Rzuciłem sobie tyle kłód pod nogi, że wybór trwał długo i namiętnie... ;)

Wreszcie udało się wygrzebać coś sensownego:

- moja Pani została doposażona w jednoskładowy spinn Black Rock 3-18g/198cm;

- dla siebie kupiłem jednoskładowego casta Pinnacle Vision T IM8 7-21g/183cm.

Na "sucho" sprawiają dobre wrażenie, mam nadzieję że równie dobrze zaprezentują się w praktyce. Gdy tylko pogoda się poprawi, zostaną "rozdziewiczone" i napiszę o nich kilka słów. :)

#196 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4616 postów
  • Ulubiona metoda:spinning mucha, okoń sandacz
  • MiejscowośćPrzedgórze sudeckie

Reputacja: 1700

Napisano 02 kwiecień 2018 - 10:15

A co tak stanowczo przekonało Cie w kierunku jednoskładów?

Zdrowy rozsądek i umiar, to złota reguła wędkarstwa.
2wrdnht.jpg

#197 Alex

Alex

Pasjonat

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 804 postów

Napisano 02 kwiecień 2018 - 11:01

Szczerze? Oszczędność czasu i lenistwo... Kompletuję zestaw w domu i dojeżdżając na łowisko mogę rozpocząć wędkowanie "z marszu". Po powrocie odstawiam zestaw do kącika za szafą i następnym razem jest gotowy do użycia... ;)

Na poważnie, przekonało mnie kilka opinii, według których jednoskład lepiej pracuje, bez przesztywnień w miejscu łączenia, a ponoć jest również mniej awaryjny. Nie wiem czy to prawda ale mnie trafiły do przekonania. Okaże się w praktyce.

PS

Zawsze preferowałem wędziska o c.w. w przedziale od 3 do 25g i może się okazać, że ten Vision stanie się moim ulubionym wędziskiem. :)

#198 Tomas81

Tomas81

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 655 postów
  • Ulubiona metoda:Spinningista rodbuilder

Reputacja: 883

Napisano 03 kwiecień 2018 - 12:54

Bo jednokawałkowce są lepsze i basta! ;)  Czulsze, mocniejsze, z reguły lepiej trzymają rybę oraz mają przyjemniejsze dla oka ugięcia. Choć w tych ostatnich dwóch przypadkach bywa różnie a prym wiodą amerykańce z delikatnymi szczytami i betonowymi dolnikami. "Najlepszy" przykład to wyższe modele STC...

#199 Matiz992

Matiz992

Catch & Reklamówka

• Moderator
  • 2153 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning | Mucha
  • MiejscowośćSzczecin

Reputacja: 487

Napisano 03 kwiecień 2018 - 15:57

Ja się śmieję, że z innego powod amerykany są jednoskładowe.

Większy kraj, więksi ludzie, większe auta i łatwiej zmieścić nawet 2,7 czy 3m w jednoskładzie :P

A do "naszych" aut o ile 2,1 wchodzi praktycznie wszędzie, łącznie z czinkłaczento to 2,7 już nie każdy wsadzi, żeby przez okno nie wystawało. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych