Wędki "by Tomas81" ;-) - Rodbuilding - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wędki "by Tomas81" ;-)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
170 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tomas81

Tomas81

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 547 postów
  • Ulubiona metoda:Spinningista rodbuilder

Reputacja: 592

Napisano 10 styczeń 2016 - 14:55

Witam Wszystkich :)

Za namową kilku znajomych, również z tegoż portalu, postanowiłem wrzucić parę swoich rodbuildingowych wypocin ;)   Niestety nie jest to całość gdyż gro fajnych zdjęć przepadło wraz ze starym twardzielem. Choć może jeszcze część odzyskam. Za to obecne prace będą pokazywane na bieżąco.

Za każdą uwagę, krytykę będę wdzięczny ;)

Na pierwszy ogień idzie P844-2 MHX czyli  moja dziewica :D

DSCN2891.JPG

DSCN2896.JPG

DSCN2894.JPG

DSCN2892.JPG

Jak to w MHX szczyt trochę krzywy. Lecz na właściwości nie ma to jakiegokolwiek wpływu.

DSCN2897.JPG

#2 Tomas81

Tomas81

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 547 postów

Napisano 10 styczeń 2016 - 15:19

Może teraz coś o samym blanku.

producent: MHX "mejd in juesej" ;) 

model: popping P844-2

długość: 2,13m dwa składy

moc linki: 8-15lb

teoretyczne CW: 7-18g, w rzeczywistości dużooo więcej bo praca opadowa zaczyna się od 10g+3'' gumka, kończy się na aż 28g+3" lub 25g+wąska 4"( typu Keitech ES czy Daiwa D'Fin)

Generalnie fajna, czuła sandaczówka choć nie lubię takich ugięć. Pracuje jak wklejka, nie jest nią! czyli ok 1/3 wędziska jest stosunkowo delikatne a potem...potem to beton. Poważnie tylko raz ryba zgięła mi patyka w półparabolę. Był to potężny sum o długości 212cm! Zresztą do te pory jest to moja życiówka ;)  Z patyka wbrew pozorom, ugięcie, ryby zbytnio nie spadają. Ja ją brałem nawet na celowe łowienie szczupaków na mniejsze przynęty i było całkiem dobrze. Okaz do 3kg wyjeżdża z wody bez najmniejszych problemów, jakaś zabawa zaczyna się gdy siądzie co najmniej "piątka", zębacz czy zed. Obojętnie. Zaletą jest dobry balans gołego blanku choć sam sporo waży. Ale ja lubię takie mięsko ;)

Mój egzemplarz był ubrany, był bo już dawno u ludzi ;)  w Fuji KR Alconite z topem SIC od 25KL-H do 4,5LG, na krótkim stożku 5,5M i 4,5KB.

Fotki z pracy pod obciążeniem:

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

#3 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4262 postów
  • Ulubiona metoda:spinning mucha, okoń sandacz
  • MiejscowośćPrzedgórze sudeckie

Reputacja: 1348

Napisano 10 styczeń 2016 - 16:09

Świetna robota, czekam na więcej. Ja bardzo lubię takie blanki. Od dawna jakiś poping chodzi mi po głowie.

Zdrowy rozsądek i umiar, to złota reguła wędkarstwa.
2wrdnht.jpg

#4 Bartass

Bartass

Zapaleniec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1039 postów
  • Ulubiona metoda:Spining
  • MiejscowośćToruń ( Grabowiec )

Reputacja: 533

Napisano 10 styczeń 2016 - 16:24

No i Tomku dobrze że założyłeś swój wątek bo robisz świetną robotę. Sam doświadczyłem tego na swoim kiju :) 

#5 Tomas81

Tomas81

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 547 postów

Napisano 10 styczeń 2016 - 18:30

Świetna robota, czekam na więcej. Ja bardzo lubię takie blanki. Od dawna jakiś poping chodzi mi po głowie.

Danielu to nie jest typowy popping bo te mają inne ugięcie. Dokładniej, gną się szybciej a sam dolnik nie jest tak potężny względem szczytówki. Ten MHXowski bardziej przypomina spinbassy choć też się różni. To dziwna konstrukcja, jedyna taka na świecie gdyż nie ma drugiego blanku w dwóch kawałkach  o podobnych właściwościach. Zresztą poppingi MHX w jednym kawałku też są zupełnie inne niż "łamańce" ;)

#6 Tomas81

Tomas81

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 547 postów

Napisano 10 styczeń 2016 - 18:52

Teraz coś z naprawdę grubej rury :D : MB844-2 MHX Kij prywatny choć również sprzedany.

Opis jak zwykle pod fotami. To będzie taki mój znak rozpoznawczy ;)

10.JPG

12.JPG

13.JPG

21.JPG

18.JPG

11.JPG

Z małym smaczkiem na końcu reara ;) 

19.JPG

#7 Tomas81

Tomas81

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 547 postów

Napisano 10 styczeń 2016 - 18:58

Dodatkowe zdjęcia:

Jak to u mnie, zawsze :P : świetne wyważenie pod konkretny młynek. W tym wypadku środek ciężkości całego docelowego zestawu wypadał coś ok 60mm. Ma to ogromny wpływ na komfort łowienia, łapa nie siada ;)

20.JPG

I dwie fotki z ugięciem. Na drugim zdjęciu naprawdę musiałem się dobrze przyłożyć :D  Ale to będzie w opisie.

16.JPG

17.JPG

#8 Tomas81

Tomas81

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 547 postów

Napisano 10 styczeń 2016 - 19:17

Opis:

producent: MHX USA

model: Mag Bass MB844-2

długość: 2,13m dwa składy

moc linki: 12-20lb

teoretyczne CW: 9-28g, praktycznie optimum 15g+4" gumiś do 40g+4" wabik.

Kij idealny pod szczupaka, sandacza na ciężko. Nie ma problemów żeby dobrze poprowadzić dużą gumę 6" na lżejszej główce 15-20g jak i również poskakać kogutem +40g. Też nie straszne mu przynęty twarde, jak wahadła, woby czy większe obroty-twardość szczytówki się kłania. Potężna moc. Ten opis 20lb jest stanowczo zaniżony, gdyż to dobra 25lb. Blank na naprawdę rosłe ryby. Sumek 1,5m nie ma nic do powiedzenia. Wielką zaletą MB od MHX jest ich plastyczności tj można je różnie zbroić osiągając różne ugięcia. Mój był zbrojony pod płynniejsze gięcie co widać na focie nr2. Przelotki Fuji KR stalówki ale już w pełnym SIC. Kurde trochę to kosztowało :D  Długi mocny stożek od 25KL-H, 12KL-H, 8M, 7L z grubym tunelem na 6 KT i MNST6. Generalnie blank pod wędzisko nie wymagające subtelności, dobry uniwersał na większe lub też cięższe przynęty. Taki wół roboczy ;)

Edytka: Musiałem rzucić okiem na swoje rozpiski bo coś mi nie pasowało :wacko:  Otóż optimum rzutowe to 15g+4"-40g+4" ale opadowe jest inne. Kij zaczyna pokazywać i przekazywać do ręki opad od 17-18g+ 4 calówka do tych ww 40g z gumą.

#9 WojtekIno

WojtekIno

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 618 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, Casting
  • MiejscowośćInowrocław

Reputacja: 340

Napisano 10 styczeń 2016 - 21:13

No w końcu

#10 Tomas81

Tomas81

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 547 postów

Napisano 10 styczeń 2016 - 21:19

No w końcu

Dzięki ;) 

#11 Tomas81

Tomas81

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 547 postów

Napisano 10 styczeń 2016 - 21:23

No i Tomku dobrze że założyłeś swój wątek bo robisz świetną robotę. Sam doświadczyłem tego na swoim kiju :)

Oby patyk był fartowny! Choć już pierwszą ładną trotkę zaliczył, czego lekko zazdroszczę ;)

#12 Spinnigista

Spinnigista

Nałogowiec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1539 postów
  • Ulubiona metoda:SPINNING.

Reputacja: 596

Napisano 10 styczeń 2016 - 21:29

Czekałem, czekałem i się doczekałem. Super !

#13 Tomas81

Tomas81

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 547 postów

Napisano 10 styczeń 2016 - 21:37

Czekałem, czekałem i się doczekałem. Super !

Będzie więcej ;)

#14 WojtekIno

WojtekIno

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 618 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, Casting
  • MiejscowośćInowrocław

Reputacja: 340

Napisano 10 styczeń 2016 - 22:32

I na to liczymy ( a szczególnie ja bo bedzie od kogo podpatrzeć co nieco hehe)

#15 Zack

Zack

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning
  • MiejscowośćWielka Nieszawka

Reputacja: 17

Napisano 11 styczeń 2016 - 08:33

Hej, Tomek wykonuje bardzo fajne wędki,miałem okazję pooglądać i poużywać,poza tym chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i służy pomocą , osobom dopiero zaczynającym przygodę z RB.pozdrawiam Daniel 

#16 Tomas81

Tomas81

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 547 postów

Napisano 12 styczeń 2016 - 18:59

Dziś będzie trochę inaczej, wrzucę kilka fotek "z odzysku" tj skopiowanych z innego forum. Niestety tylko trzy zdjęcia ale i tak dobrze że coś się znalazło.

Na tapecie wędka za "ZERO ZŁOTYCH" ;) Na dodatek będąca moim kamieniem milowym w rodbuildingu ale o tym będzie poniżej.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

#17 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4262 postów

Napisano 12 styczeń 2016 - 19:20

Już mnie zaciekawiłeś, czekam na część dalszą. 

2wrdnht.jpg

#18 Tomas81

Tomas81

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 547 postów

Napisano 12 styczeń 2016 - 19:56

Już Danielu ;)

Może zacznę od samej wędki. Za szafą stał sobie stary, już pełnoletni, bardzooo wysłużony Balzer Spin Magna Green. Boże ile on ryb wyjął! Płocie, liny, okonie, leszcze, węgorze, flądry, belony, szczupaki, sandacze, sumy gościł. Z gatunków które złowiłem nie było tylko troci. Długość 2,4m 10-40g. Kijaszek od lat już tylko służył od czasu do czasu latem i początkiem jesieni jako gruntówka zarówno na jezioro jak i Wisłę. Skubany ma taką wytrzymałość że spokojnie można ciepnąć i 100g ciężarkiem z 10cm uklejką :D  Kłania się niezniszczalny węgielek IM6 ale najlepszego gatunku.

Geneza :D

Jako że miałem problem logistyczny z moim nowym patykiem na 1.05 musiałem coś wymyślić. Więc padło na balzerka, poszedł do totalnej przeróbki. Całego go oskrobałem, przeszlifowałem i oczyściłem. Lakierować nie miałem zamiaru, na czasie mi zależało. Nie posiadałem też na tyle dużo korka aby przygotować całą rękojeść więc zajrzałem na strych i znalazłem w swoich rupieciach złamany dolnik od Team Dragona. Decyzja była szybka, przerzucam rękojeść na nowy blank. Tylko kurde jak? Po wycięciu uchwytu i pomiarach średnic blanku Balzera-zewnętrzna i TDka-wewnętrzna wyszło że dam radę założyć ją w całości na Balzera. Wystarczyło trochę skrócić blank z obu końców do 228cm, lekki rozwiert reamerem i wszystko zaczęło pasować. Uchwyt i gumowy pierścień nad fore też "zapożyczyłem" od TD. Ale pojawił sie problem wypełnienia samego uchwytu. TD'ek miał go z korka którego nie dałem rady odzyskać. Więc wpadłem na pomysł insertu mojego wykonania :D  Znów na strych po rurkę odpowiedniej średnicy. Żeby jakoś to wyglądało nałożyłem omotkę i polakierowałem. Efekt może nie powalał ale swoje zadanie spełnił. Za to niesamowicie się odwdzięczył jako ten kamień nilowy, moich późniejszych projektów. Chodzi o to że nauczyłem się, wtedy jeszcze jakoś ;)  kłaść lakier na bardzo duże powierzchnie. I zarazem podsunął mi świetny pomysł na upiększanie moich uchwytów. Ale ich zdjęcia będą wraz z następnymi wędkami :P ;)

Opisałem go na początku że "ZA ZERO ZŁOCISZY" Otóż był to fakt. Blank od balzerka przecież nic mnie nie kosztował, rękojeść przerzucona od TDka też, uchwyt tak samo. Jedynie lakier i omotka ale co to za koszt. Nie wypowiedziałem się w sprawie przelotek bo te były na kiju tylko jeden dzień. 3.05 już gościły na swoim prawowitym miejscu: Hersie. Tym bardziej iż to Fuji SIC Titanium ;) Za to kijkowi założyłem jakiś mix trzech setów, żeby dalej służył jako gruntówka. Ot cała historia najtańszego mojego projektu :)

#19 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4262 postów

Napisano 12 styczeń 2016 - 20:09

Te najtańsze najlepsze stare nowe kije, które chcą żyć i dawać radość. Balzero-dragon-magna. Dobra robota Tomas.

2wrdnht.jpg

#20 Tomas81

Tomas81

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 547 postów

Napisano 12 styczeń 2016 - 20:17

Dzięki ;) 

"Balzero-dragon-magna" HEHEHE Tylko już nie GREEN, teraz BLACK :lol:

Swoją drogą coś w tym jest. Choć jednak wolę swoje topowe projekty. Vegtery to Vegtery :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych