Jeziora 2016 - strona 27 - Wieści znad wody - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jeziora 2016

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
557 odpowiedzi w tym temacie

#521 MATIG

MATIG

MK FISHING :)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1859 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning

Reputacja: 1022

Napisano 13 listopad 2016 - 07:51

Wczoraj byłem gdzieś tak od 10.30-11.00 nad wodą i niestety bez brania. Pogoda się zmieniła, wiatr kompletnie w inną stronę, ciśnienie z tego co wiem poszło do góry, no i drobnica jak wcześniej była jakieś 20 m od brzegu tak się schowała teraz do trzcin, nie wiem w jakim celu, aczkolwiek i tak coś tam podganiało ją w tych gęstych trzcinach. No nic mam nadzieję że dzisiaj sytuacja będzie inna ;)

92d00ca9e114.jpg

#522 hm62

hm62

Casting to jest to :-)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 919 postów
  • Ulubiona metoda:spininng,casting
  • MiejscowośćIńsko

Reputacja: 1131

Napisano 13 listopad 2016 - 14:48

Tak to już koniec ,sezon 2016 z łodzi zakończony.Dzisiaj na wodzie diametralnie inne warunki jak wczoraj (ciepełko,i słońce) a dzisiaj wszystko ,wiatr północno-zachodni,śnieg ,deszcz ,słońce, cały dostępny repertuar. 

Jezioro pożegnało mnie jednak szczupakiem,co prawda 50 ale rybą  :D

fkrxq8.jpg

Zdrowy rozsądek i umiar, to złota reguła wędkarstwa.

1z48zh0.jpg

#523 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4510 postów
  • Ulubiona metoda:spinning mucha, okoń sandacz
  • MiejscowośćPrzedgórze sudeckie

Reputacja: 1602

Napisano 13 listopad 2016 - 16:13

Mati u mnie zobaczyć tyle drobnicy to graniczy  z cudem....

Tomek maluch ale  wagi ciężkiej, widać pożarł już swoje. Teraz możesz aktywnie czesać nabrzeżne krzaczory... ;)

A tak ogólnie to dziś wybraliśmy się z kumplem nad nasze jeziorko poszukać sandacza, jednak nic z tego, żadnego kontaktu z tą rybą, złowiliśmy co prawda kilka okoni, ale żaden nie zażarł gumy do "paszczy", tylko wszystko z przysiadu, wszystkie zapięte od dolnej strony pyszczka, pod tzw brodę...

Pogoda świetna, rano minus 5 później lekki wiatr dawał popalić. Dziś  u mnie cały dzień na lekkim minusie.

py1uceuvef34.jpg

p9bcmue3oe2i.jpg

1g4ilb5uf1fg.jpg

Poniżej zdjęcie dla porównania z dziś 13.11.2016 i  01.11.2016

bcmcckmo66bi.jpg

dm2i60dd5n6c.jpg

2wrdnht.jpg

#524 Krzysiek

Krzysiek

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 95 postów
  • Ulubiona metoda:spławik, spinning
  • MiejscowośćMalbork

Reputacja: 30

Napisano 13 listopad 2016 - 18:59

Piątek i sobota bez kontaktu z rybą, chyba wysokie ciśnienie i pełnia dały o sobie znać, dziś już sobie odpuściłem. Od środy zmiana pogody, cieplej i deszczowo.

#525 wędkarzKP

wędkarzKP

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 419 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning>Spławik>Grunt

Reputacja: 229

Napisano 16 listopad 2016 - 20:37

W weekend u mnie też była studia. Pogoda się trochę zmieniła i dziś popołudniu postanowiłem wyskoczyć na krótki 2,5 godz wypad na łódkę. Trafił się jeden, jak dla mnie już bardzo fajny

79d5a364df48894bmed.jpg

Rybka zażarła w całości 19 cm soft 4play w kolorze firetiger. Co prawda puściła trochę "farby", ale sprawnie została odhaczona, odpoczęła chwilę w obszernym podbieraku, dwa (niestety kiepskie) zdjęcia z samowyzwalacza w telefonie no i kolejne już na do widzenia

8630263e3153a12fmed.jpg

Było jeszcze jedno wyjście i puknięcie pyskiem w 20cm real eel'a. Rybę widziałem, ale trudno mi oszacować jej wielkość. Co ciekawe mimo wody o temperaturze 3 st szczupaki stały na 2 - 2,5 metrowej wodzie. Pogoda trochę się zmieniła, więc może zbliżający się weekend będzie ciekawy.

#526 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4510 postów

Napisano 17 listopad 2016 - 12:03

Najlepsza chwila to wędkowanie przed pracą. Dziś szybkie wyjście nad wodę, dosłownie 2 godziny:

uty2n26f3yh2.jpg

trilhl0u0rca.jpg

No i rodzynka, 75 cm, walnęła 5 metrów od brzegu, długi odjazd na 15 metrów i później już do brzegu. 

ilu6d1975isb.jpg

Przynęta ta sama co zawsze, jazgarz. Dał już kilka ładnych rybek.....a zaraz do pracy, pzdr

2wrdnht.jpg

#527 MATIG

MATIG

• Użytkownik
  • 1859 postów

Napisano 17 listopad 2016 - 19:02

Fajne rybki ;), ten szczupal to chyba pod 80 centów tak mi się wydaje :) spasiony już fajnie. U mnie dzisiaj jeden garbus tylko wyjechał, jutro od rana będę atakować zobaczy się co to wyjdzie. ;) Miejmy nadzieję że to spadające ciśnienie uruchomi ryby do żerowania :) 

4be7c6a36fed.jpg

43df5376379a.jpg

0a21ff65c59e.jpg

ea1146830772.jpg

#528 wędkarzKP

wędkarzKP

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 419 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning>Spławik>Grunt

Reputacja: 229

Napisano 19 listopad 2016 - 10:42

Wczoraj powtórka. Pierw jedno delikatne puknięcie z opadu, ale nie wcięte. Później na ciągniętego za łódką Herring Shad'a 16 w kolorze Clown uderzyła taka rybka. Oczywiście pływa i rośnie dalej.
2afbd8c4b96917f8med.jpg

Dziś niestety w rękach wałek i farba... może jutro się wyrwę na trochę ;), a tym co ruszają w weekend życzę "połamania".

#529 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4510 postów

Napisano 19 listopad 2016 - 11:00

Mati ładnie tam poławiasz rozbójniki, mój ząbek miał równe 75cm, złowiony prawie w tym samym miejscu co ten poprzedni 86cm. ryba bardzo gruba, silna, branie wyglądało jak sandaczowy pstryk, szybki elektryczny, po zacięciu odjazd na 15 metrów, myślę sobie będzie grubas, no i po chwili już ładnie dał się podholować. 

Jazgarze dały już wiele fajnych ryb, powoli muszę się zmobilizować do kolejnego zamówienia. 

Karol ładna metę szczupakową rozgryzłeś, Twoje rybki też upasione, kto wie czy nie  nabite już chyba ikrą. Chociaz mi wydaje sie za wcześnie. 

Okoń z mojego  zdjęcia kiedy go złapałem w dłoń wypluł malutkiego okonka około 5cm, Na pół strawionego. Widać zajadają sobie. to już któraś z kolei taka sytuacja. 

pzdr i gratuluję chłopaki udanych wypraw. 

2wrdnht.jpg

#530 andrus

andrus

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 150 postów
  • Ulubiona metoda:spinning, czasem grunt
  • MiejscowośćSiedlce

Reputacja: 65

Napisano 19 listopad 2016 - 16:29

Fajne rybki łowicie, ja wyskoczyłem dzisiaj na 2 godzinki nad pobliski zalew i trafił się jeden krótki sandaczyk trzydziestak. Pogoda super, 7 stopni, lekki wiatr, oby więcej takich dni tej jesieni. Pozdro.

#531 MATIG

MATIG

• Użytkownik
  • 1859 postów

Napisano 19 listopad 2016 - 17:48

Mati ładnie tam poławiasz rozbójniki, mój ząbek miał równe 75cm, złowiony prawie w tym samym miejscu co ten poprzedni 86cm. ryba bardzo gruba, silna, branie wyglądało jak sandaczowy pstryk, szybki elektryczny, po zacięciu odjazd na 15 metrów, myślę sobie będzie grubas, no i po chwili już ładnie dał się podholować. 

Jazgarze dały już wiele fajnych ryb, powoli muszę się zmobilizować do kolejnego zamówienia. 

No to dużo się nie pomyliłem :D. Przy okoniowaniu zajebisty przyłów  B) Miałem dzisiaj po południu znowu atakować jezioro za garbusami ale jak około 13 się rozpadało tak pada do teraz, ale jutro już ma być ładnie bez opadów no i wiatr nie będzie głowy urywał :D, tak naprawdę to dzisiaj już było super, zero wiatru, no ale co zrobisz jak nic nie zrobisz. Tak poza tym patrzyłem na te Twoje zdjęcia z garbusami i coś mnie zastanowiło, nie zauważyłeś czasem, że niektóre okonie mają taki biały nalot na łbie ? Ostatnio dwa takie złowiłem i też taki miały biały nalot, cholera wie co to jest. 

#532 Rafciu

Rafciu

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 603 postów

Reputacja: 951

Napisano 19 listopad 2016 - 18:00

Co tu Mati zgadywać jak jest napisane :lol:
Też miałem dziś atakować, ale podobnie z pogoda. Miałem mieć lekki deszcz lub przelotny.. :D
Z okonkami, u mnie nic białego nie mają, tak mnie do myślenia tym skłoniłeś ;)

6if89c.jpg

#533 rafrod

rafrod

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 305 postów
  • Ulubiona metoda:Tyczka/Spinning
  • MiejscowośćMiędzyrzecz

Reputacja: 490

Napisano 20 listopad 2016 - 21:34

Witam

Po ostatnich niepowodzeniach postanowiłem w tym tygodniu zmienić łowiska.

Wczoraj byłem nad takm śródleśnym jeziorku, w trzecim rzucie wyjąłem szczupaczka 41 cm, pomyślałem, że fajnie będzie...

Niestety to była jednocześnie ostania ryba tego dna ;-)

Dzisiaj wyskoczyłem z kolegą na chwilę na moją rzeczkę, porzucałem godzinkę, trochę za szczupakiem, trochę za okoniami, przede wszystkim byłem ciekawy tych okoni, czy stoją jeszcze w swoich letnich dziurkach? Nie stały - bez brania. Kolega z żywcem bez brania również.

Przejechałem nad pobliskie jezioro, to już spore, ale nie przepadam za nim, tak jakoś raczej je omijam... Łowiliśmy dwie i pół godziny od 13.50.

Długo nie działo się nic. I w końcu magiczne 10 minut:

Pierwszy okoń 31cm, branie bardzo daleko od brzegu, fajne, mocne, wyraźne walnięcie, myślałem, że to będzie sandacz. Szybka sesja, i ryba do wody:

347flsm.jpg

Drugi, może trzeci rzut, mniej więcej w to samo miejsce i okoń 37cm. Ten już fajnie walczył :-), ponownie sesja, może trochę dłuższa, ryba do wody:

k0ysl.jpg

Kolejne rzuty, zminy przynęt nie przyniosły już brań... Tak sobie myślę, że chyba jakaś ławica drobnicy przepływała, a za nimi okonie. Niepotrzebne były te sesje, trzeba było szybcej się uwijać, może jeszcze jakiś by się trafił... Ale dobre i to. Bardzo się cieszę, w końcu jakaś fajna ryba, kołowrotek w końcu ochszczony, sprawuje się dobrze, wypadzik jak najbardziej na plus... Kolega z żywcem bez brania - w tle jego wiaderko z rybkami ;-)

Pozdrawiam

PS

Niestety foty w stronę łowiska były pod światło i wychodziły tylko czarne zarysy ryb :-(

#534 MATIG

MATIG

• Użytkownik
  • 1859 postów

Napisano 20 listopad 2016 - 21:59

Alee garby, super! Mnie już chyba nie będzie dane złowić takiego rozmiaru w tym roku ;),  za dużo pustych wypadów, no i drobnicy namierzyć nie mogę :D, a jak już namierzę to strasznie ciężko dorzucić, bo albo pokazuje się daleko na wodzie albo w głębszych zatoczkach gdzie dorzucenie z brzegu jest bardzo ciężkie, trzeba by było włazić po pas w wodę. Dzisiaj również odwiedziłem "swoje" jeziorko oczywiście za okoniem, trafiło się sporo krótkiego właśnie pod drobnicą ale  ławica ustawiła się na skraju trzcin i nie miałem jak obłowić konkretnie tego miejsca. A jak już rzuciłem tak jak chciałem to rzeczywiście siadały i takie "większe" (około 20 cm)   bo czułem na kiju ale spadały bo musiałem przez trzciny je targać..ale też nie brały tak jak powinny, brania były co rzut, praktycznie ale bardzo chimerycznie reagowały, bardziej podskubywały za ogon niż atakowały "ofiarę".  jak nie urok to wiecie co :D Obowiązkowo muszę skołować na następny sezon jakiś środek pływający.

#535 Rafciu

Rafciu

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 603 postów

Reputacja: 951

Napisano 21 listopad 2016 - 08:07

Fajne ryby, ten garb u większego.. życzę więcej takich ;) Sam bym chciał chociaż jeszcze jednego z trójką na przodzie, ale jakoś w to nie wierzę w obecnym sezonie.

6if89c.jpg

#536 MATIG

MATIG

• Użytkownik
  • 1859 postów

Napisano 23 listopad 2016 - 21:24

Dzisiaj szybki wypad nad wodę zaowocował tylko jednym "lepszym" okoniem.. ale fajnie za to brał. W jednym rzucie ze 3-4 razy uderzył w przynęte, odpuścił. W kolejnym już zażarł całego keitecha 7,5 cm, tylko przypon wystawał :) :)  Jutro jadę tak prawdę mówiąc w ciemno, sprawdzić co się dzieje w jednym takim porcie który się rzecz jasna łączy z Wisłą, późną jesienią zawsze można było tam połowić okoni, zobaczymy co to będzie. 

3c2751131fed.jpg

#537 Spinnigista

Spinnigista

Nałogowiec

• Użytkownik
  • 1661 postów
  • Ulubiona metoda:SPINNING.(Jezioro: Okoń, Rzeka: Pstrąg)

Reputacja: 755

Napisano 26 listopad 2016 - 15:15

Dawno nie byłem na rybkach. Dziś wyskoczyłem na chwilkę 8-12:30. Zamiast Mikado, wybrałem fartowne XT-PRO. Przez pierwsze trzy godzinki ZERO. Kolejne miejscówki i mega kopniak nie wcięty, zmiana gramatur i nic. Kolejne miejsce cisza zmiana główki na 8,5G. Pierwszy opad "BUUM" siedzi, ale nie wielki około 50'centów. Szybkie wyjęcie gumy z pyska, fotka i do wody. Następny rzut w to samo miejsce pierwszy opad "BENG" siedzi. Szybki hol i jest podobny do pierwszego. W głowie słyszę "eldorado? niemożliwe.." i po tym sandaczyku nic już się nie wydażyło. Przyszedł silny wiatr w prost w twarz i uciekłem do domy.

8898a821b3aa4.jpg
51215e9617abe.jpg

#538 MichuGrudziadz

MichuGrudziadz

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 251 postów
  • MiejscowośćGrudziądz

Reputacja: 175

Napisano 04 grudzień 2016 - 18:54

Dziś wybraliśmy się z Krzysztofem na pobliskie jezioro w poszukiwaniu szczupaków. Wyruszyliśmy o świcie i na pierwszą rybkę nie trzeba było długo czekać. Zameldował się okazały model, największy mój z tym sezonie
79d982118fbd64bemed.jpg
Niestety to była jedyna moja ryba tego dnia. Miałem jeszcze jedno branie też ładnej ryby ale po kilku sekundach spadła

#539 seba-piorun

seba-piorun

Potokowiec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 762 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, grunt
  • MiejscowośćStarogard Gdański

Reputacja: 652

Napisano 04 grudzień 2016 - 19:05

Michał nie trzymaj nas w tym napięciu ile tam cm było i jakie okoliczności połowu? A Mistrzu coś złowił? Fajna ryba gratuluję!
Zarażam innych miłością do jezior, od stycznia do grudnia trwa u mnie sezon. Życie wiodę oparte na szacunku do darów natury, ludzi i ich kultur.

#540 MichuGrudziadz

MichuGrudziadz

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 251 postów
  • MiejscowośćGrudziądz

Reputacja: 175

Napisano 04 grudzień 2016 - 19:09

Krzysztof oczywiście stanął na wysokości zadania ☺ ten miał 93 cm

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka