Jeziora 2016 - Wieści znad wody - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jeziora 2016

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
557 odpowiedzi w tym temacie

#1 ------------

------------

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 680 postów

Reputacja: 1332

Napisano 06 styczeń 2016 - 18:04

Dziś pierwsza w tym roku moja wyprawa na jezioro, na dodatek na lód :) Jezioro na którym dziś łowiłem nie zamarzało równomiernie i pokrywa lodowa wynosiła 7-12 cm. Lód był czysty, jednolity, twardy , ale brak śniegu nie rokował dobrze. Jedynie w miejscach gdzie "strzelał" i wylewała się woda miał barwę mleczną, tam też próbowałem łowić. Złowiłem ponad dwadzieścia sztuk okoni, lecz tylko kilka przekroczyło 18 cm, największy miał 31 cm. Jutro próba ponowna, może na innym jeziorze ;) 2m81f1w.jpgu3iva.jpgr03xfp.jpg25fssnt.jpg

#2 ------------

------------

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 680 postów

Napisano 07 styczeń 2016 - 18:08

Dziś brań zdecydowanie więcej, tylko rozmiarowo tak samo jak wczoraj. Jeden ok 30 cm sporo 20+ , straciłem ulubioną balansówkę, branie w toni bardzo energiczne i luz :( Kolczyka szczupak pozbędzie się zanim skończy się karnawał :Dwk3f5e.jpgt883uh.jpg20sdhk9.jpg20p79cj.jpgwukzuq.jpg

#3 Maniek2605

Maniek2605

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 238 postów
  • Ulubiona metoda:spinning,feeder
  • MiejscowośćToruń

Reputacja: 126

Napisano 07 styczeń 2016 - 19:13

Bardzo ładnie 😊. U nas coś pasiaki nie chcą współpracować

#4 zbyszek

zbyszek

Zapaleniec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1296 postów
  • Ulubiona metoda:spinning
  • Miejscowośćtoruń

Reputacja: 718

Napisano 07 styczeń 2016 - 19:33

Piękne okonki! :)

Gratuluję!

Łowiłeś tylko na balansówki?

#5 wędkarzKP

wędkarzKP

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 426 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning>Spławik>Grunt

Reputacja: 254

Napisano 07 styczeń 2016 - 19:43

Gratulacje, fajne rybki :) a takie z lodu cieszą podwójnie! Możesz mi odpowiedzieć na dwa pytania? Na jakiej głębokości zlokalizowałeś okonie oraz czy używasz kiwoka łowiąc na blaszki/balansówki czy nie? Pozdrawiam

#6 ------------

------------

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 680 postów

Napisano 07 styczeń 2016 - 20:35

Dzięki ;)

Łowiłeś tylko na balansówki?

Wczoraj i dziś łowiłem tylko na balansówki, ale często sięgam również po blaszki podlodowe. Kolega wczoraj i dziś łowił na blaszki i miał zdecydowanie mniej brań, ale to kwestia dnia ;)

Na jakiej głębokości zlokalizowałeś okonie oraz czy używasz kiwoka łowiąc na blaszki/balansówki czy nie?

Łowiłem dziś na jeziorze o głębokości ok.13m, a okonie zlokalizowałem na głębokości 8-9m, kiwoka używam ponieważ niektóre brania są bardzo delikatne, np. kiwoczek leciutko się wyprostuje lub nieznacznie drgnie w dół, brania te są raczej nie do zaobserwowania na szczytówce, nie mówiąc już o poczuciu w dłoni, chociaż czasem też są takie dni, że biją aż kij przygnie (tylko rzadko ) ;)

#7 Spinnigista

Spinnigista

Nałogowiec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Ulubiona metoda:SPINNING.(Jezioro: Okoń, Rzeka: Pstrąg)

Reputacja: 846

Napisano 08 styczeń 2016 - 16:06

A te balansówki nie mają za dużo haczyków ?

#8 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4644 postów
  • Ulubiona metoda:spinning mucha, okoń sandacz
  • MiejscowośćPrzedgórze sudeckie

Reputacja: 1731

Napisano 08 styczeń 2016 - 17:24

Krzysztof zazdroszczę możliwości z lodu i pięknych rozbójników. 

Jeśli czytałeś RSPR to powinieneś zobaczyć opis metody podlodowej, jest tam zapis o mormyszkach.

można to na dwa sposoby rozpatrywać, albo jako przynęta do łowienia z pod lodu a jeśli nie ma o niej mowy to znaczy, że można używać (?) i jako przynęta sztuczna co by ją dyskwalifikowało. Dlaczego też producent miałby wypuszczać na rynek coś nie dozwolonego ??

Zdrowy rozsądek i umiar, to złota reguła wędkarstwa.
2wrdnht.jpg

#9 ------------

------------

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 680 postów

Napisano 08 styczeń 2016 - 18:02

Czekałem na to pytanie :).  Miałem w życiu na lodzie chyba ponad dwadzieścia kontroli PSR, SSR, widzieli na co łowię i nigdy nie miałem problemów. Na szarpaka chyba balansówka się nie nadaje, na te haki które posiada nigdy więcej niż jeden okoń też się nie zawiesił, tak więc nie widzę powodu aby coś zmieniać. Jeżeli strażnik zwróci mi uwagę lub wypisze mandat to któryś hak zlikwiduję, tylko że kiedyś podczas kontroli oglądał moją balansówkę i stwierdził, że łowi na taką samą tylko nie ma tak ładnej kotwiczki z cyrkonią ;) 2diiph1.jpg

Dziś odwiedziłem moje ulubione jezioro na Pojezierzu Brodnickim, na fotce panorama. Brań dziś jak na lekarstwo i tylko jeden okoń do zdjęcia 35cm ;) 2h5p5pu.jpgrw6wbl.jpg

#10 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4644 postów

Napisano 08 styczeń 2016 - 18:13

Świetny klimat, zazdroszczę jak nie wiem co...

2wrdnht.jpg

#11 Maniek2605

Maniek2605

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 238 postów
  • Ulubiona metoda:spinning,feeder
  • MiejscowośćToruń

Reputacja: 126

Napisano 08 styczeń 2016 - 18:39

Znam te jezioro☺ Kiedyś co roku spędzałem tam wakacje...Piękna jest tam ryba. Zawsze chciałem jechać tam zimą, ale nigdy się nie udało.

#12 zbyszek

zbyszek

Zapaleniec

• Użytkownik
  • 1296 postów
  • Miejscowośćtoruń

Napisano 08 styczeń 2016 - 19:10

Bardzo ładny okoń!

Jeśli jest to jezioro o którym myślę,z wyspą na środku, to nie dziwię się ,że jest ono Twoim ulubionym ;)

Przy połowie ryb spod lodu:

-sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej niż dwa haczyki,przy czym każdy haczyk może mieć nie więcej niż trzy ostrza ,rozstawione w taki sposób ,aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 20mm.

Tak mówi RAPR ,a PSR i SSR chyba??? zna RAPR :lol:

#13 Spinnigista

Spinnigista

Nałogowiec

• Użytkownik
  • 1732 postów

Napisano 08 styczeń 2016 - 19:36

Krzysztof zazdroszczę możliwości z lodu i pięknych rozbójników. 

Jeśli czytałeś RSPR to powinieneś zobaczyć opis metody podlodowej, jest tam zapis o mormyszkach.
można to na dwa sposoby rozpatrywać, albo jako przynęta do łowienia z pod lodu a jeśli nie ma o niej mowy to znaczy, że można używać (?) i jako przynęta sztuczna co by ją dyskwalifikowało. Dlaczego też producent miałby wypuszczać na rynek coś nie dozwolonego ??

Czytalem RAPR rok temu i tak mi się zdawało, że nie wolno używać więcej niż 2 haki. A dlaczego producent miałby sprzedawać coś nie dowzwolonego, ponieważ nie wszystkie łowiska należa do PZW. U mnie nie daleko jest łowisko, gdzię można łowić szczupaki z pod lodu..

Bardzo ładny okoń!
Jeśli jest to jezioro o którym myślę,z wyspą na środku, to nie dziwię się ,że jest ono Twoim ulubionym ;)

Przy połowie ryb spod lodu:
-sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej niż dwa haczyki,przy czym każdy haczyk może mieć nie więcej niż trzy ostrza ,rozstawione w taki sposób ,aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 20mm.

Tak mówi RAPR ,a PSR i SSR chyba??? zna RAPR :lol:

Dzięki, czytałem przed chwilą RAPR, który zawsze mam z dokumentami.

#14 ------------

------------

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 680 postów

Napisano 08 styczeń 2016 - 20:39

Panwie to są tylko drobne niejasności z jednym haczykiem :) Tęgie głowy w kraju nie wiedzą do końca o chodzi z Trybunałem Konstytucyjnym, więc my nie róbmy sobie problemów na siłę z błahostki ;)

A teraz coś bardziej poważnego. Gdyby ktoś z kolegów wybierał się na lód na jeziora Pojezierza Brodnickiego to chciałbym ostrzec, że na jeziorze Łąkorz pokrywa lodu jest bardzo niebezpieczna. Byłem dziś pod koniec dnia w części od leśniczego i kilka metrów od brzegu wystarczy raz pierzchnią uderzyć aby przebiła taflę, dalej nawet nie próbowałem. Rozmawiałem wcześniej (04 stycznia) ze znajomym, który informował mnie, że jezioro Łąkorz jeszcze jest w większości wolne od lodu, miałem nadzieję że będzie dziś trochę lepiej, ale tam zawsze zamarza na końcu, uważać też trzeba na na Głowinie w części najgłębszej. Z resztą zawsze należy brać pierzchnię i na początku sezonu w nieznanych sobie miejscach ostukiwać lód wtedy unikniemy przykrej niespodzianki ;)

#15 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4644 postów

Napisano 08 styczeń 2016 - 20:46

cyt.RAPR "

5. Metoda podlodowa 

5.1. Łowienie ryb spod lodu na przynętę sztuczną - inną niż mormyszka - dozwolone jest na jedną wędkę, a w przypadku połowu na przynętę naturalną lub mormyszkę na dwie wędki. Za mormyszkę uważa się przynętę, w postaci jednolitego korpusu – dowolnego kształtu i koloru, o długości nie większej niż 15 mm, z wtopionym lub wlutowanym haczykiem o pojedynczym ostrzu. 5.2. Otwory w lodzie należy wykonywać o średnicy nie większej niż 20 cm, a między nimi zachować odległość nie mniejszą niż 1 m. 5.3.Zabrania się połowu ryb w porze nocnej, tj. od zmierzchu do świtu. 5.4. Złowione ryby, przeznaczone do zabrania należy uśmiercić bezpośrednio po złowieniu. Zabite ryby należy przechowywać w pojemnikach. 5.5. Przy wędkowaniu tą metodą wędkujący zobowiązany jest zachować minimalną odległość 10 m od innych wędkujących. 5.6. Zabrania się stosować martwej i żywej ryby, jako przynęty."

Trochę mnie ten punkt zmylił.

Nie ma pewności co do lodu, mi w tym sezonie znowu pójdzie bokiem, niestety 100kg pchać na cienki lód nie ma co, ktoś zawsze czeka w domu kiedy wrócę. Tęgich mrozów nie zapowiadają więc żyję nadzieją, że coś się zmieni w prognozach.

2wrdnht.jpg

#16 zbyszek

zbyszek

Zapaleniec

• Użytkownik
  • 1296 postów
  • Miejscowośćtoruń

Napisano 08 styczeń 2016 - 21:53

Planuję w niedzielę odwiedzić jez.Chełmżyńskie...podobno pokrywa lodowa jest gruba.

Pytanie tylko,czy się nie roztopi? :)

Odnośnie owego zbrojenia przynęt ,to nie w ilości haczyków droga do wędkarskiego sukcesu ;) 

#17 ------------

------------

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 680 postów

Napisano 08 styczeń 2016 - 22:18

Zbyszku jeżeli dziś jest bezpieczna to do niedzieli też będzie. Z soboty na niedzielę będzie lekki mrozek, byle tylko śnieg został na tafli.
Muszę w tym roku kupić raki na buty, ponieważ na mokrym lodzie mogę się "złożyć jak cyrkiel":-)

#18 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4644 postów

Napisano 09 styczeń 2016 - 10:19

Krzysztof poszukaj w sklepach Lidl, były tam swego czasu takie nakładki antypoślizgowe na buty, fajne na gumkach w uniwersalnych rozmiarach. 

Ja sobie kupiłem w Niemczech i to jest takie cuś........

2wrdnht.jpg

#19 bartuch5473

bartuch5473

perchoholic syndrome

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 448 postów
  • Ulubiona metoda:casting
  • MiejscowośćZamość

Reputacja: 101

Napisano 09 styczeń 2016 - 10:23

W biedronkach były ostatnio. Może jeszcze sa

#Edyta: potwierdzone info, u mnie w bieronce sa

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością"

Anthony Hopkins

#20 Spinnigista

Spinnigista

Nałogowiec

• Użytkownik
  • 1732 postów

Napisano 09 styczeń 2016 - 12:04

Dzisiejszy spacer po lodzie, ogólnie słabo jutro raczej już inne łowisko.

81576947256461147564.jpg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych