Sezon trociowy 2016 - Łososiowate - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sezon trociowy 2016

Troć łosoś spinning drwęca parsęta ina słupia wieprza

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#1 Spear

Spear

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning
  • MiejscowośćKoszalin

Reputacja: 32

Napisano 22 grudzień 2015 - 09:56

W poprzednim roku pod koniec grudnia, założyłem podobny temat i postanowiłem, że nadchodzący sezon też musi mieć swoje miejsce :) Jestem świeżo po obejrzeniu nowego filmu chłopaków i powiem szczerze, że krew się rozgrzała oglądając te wszystkie przynęty. Trzeba będzie przysiąść wieczorem i posprawdzać sprzęt. Zapowiada się ciepła zima, co moim zdaniem nie jest zbyt dobre, ale zobaczymy. Pewnie część z was zaatakuje rzeki już pierwszego dnia sezonu, inni podobnie jak ja trochę później ( a szkoda). Słyszałem, że na Parsęcie jest podobna sytuacja jak na Drwęcy ;) Ryby już zeszły a rzeka zamknięta - sprawdzone info, nie co jechać ;)

Piszcie czy w tym roku macie jakieś nowe pomysły czy trzymacie się sprawdzonych reguł. Oczywiście zdjęcia ryb to podstawa :)

#2 esoxfish

esoxfish

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 201 postów
  • MiejscowośćNad Brdą

Reputacja: 311

Napisano 24 grudzień 2015 - 07:22

Najeżdziłem się za trocią jak miałem trochę lat ,teraz jako starszy Pan jestem skazany na Brdę w poszukiwaniu pstrągów .Pamiętam w latach dziewięćdziesiątych też trafiały bardzo łagodne zimy i tu i tam  się słyszało, że na Drwęcy  :rolleyes:  trocie zeszły ,a nie było to prawdą .Z tym zejściem to jest proces dosyć długi ,przecież nie dostają rozkazu- natychmiast wszystkie uciekać do morza . :)  

#3 Kempes

Kempes

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
  • Ulubiona metoda:Grunt i Spining
  • MiejscowośćToruń

Reputacja: 0

Napisano 25 grudzień 2015 - 15:29

To prawda że proces schodzenia trwa jakiś czas, ale na pewno aktualne warunki to przyspieszają więc przypuszczam że ryb w tym roku będzie mniej pomijając pier..... kłusoli o których się temat czasem przewija mamy niski stan który stopniowo się podnosi i ciepło, wszytko aby ryb było mniej. Co prawda są Trocie, Łososie które lubią sobie zostać na dłuższy czas i nie schodzą. Ja będę odwiedzał Drwęcę codziennie z wędką nie tylko dlatego że kocham łososiowate ale panuje nad ta rzeką wspaniały klimat jest tam uroczo i może się trafić prawdziwa petarda :)

#4 Bartass

Bartass

Zapaleniec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1104 postów
  • Ulubiona metoda:Spining
  • MiejscowośćToruń ( Grabowiec )

Reputacja: 641

Napisano 25 grudzień 2015 - 15:34

Ja już praktycznie gotowy kije już zrobiony kołowrotek wyczyszczony i nawinięta pleciona oraz na drugiej szpuli żyłka. przynęty już prawie wszystkie są uzbrojone i czekają w pudełkach.

Pierwsze pudełko to głównie same hand mady ( Zaworka, P. Nadrowskiego,P.G.,R-emy, kolegi Daniela z forum oraz Kuby (Dale Cooper) ,Piotra Pietruszki, Mepps )

3999659_DSC02097.JPG

Drugie pudełko to woblery w większości moje wyroby ale używam woblerów też innych kolegów takich jak:

(P.G., Tomek Miernik, Marcin Guz, Janusz Wideł, Górale i kilku których nie znam a znalazły się w moim pudełku) 

3999660_DSC02096.JPG

#5 MATIG

MATIG

MK FISHING :)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1888 postów

Reputacja: 1053

Napisano 25 grudzień 2015 - 18:13

Konkretne pudła  B) A tak na marginesie, powiedz czy masz jakieś dojście do wobków " Górali " ? Czy już niestety nie można ich dostać? Znajomy ich szuka i tak się mówie zapytam. 

#6 Tomas81

Tomas81

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 652 postów
  • Ulubiona metoda:Spinningista rodbuilder

Reputacja: 871

Napisano 26 grudzień 2015 - 01:50

Że też ci Bartku nie szkoda wrzucać do wody tych cudeniek, na dodatek z kotwiczkami :lol: ;)  Swoją drogą arsenał fajny. No i dobrze że się zmobilizowałeś i zostawiłeś sobie parę swoich drewienek ;)  Nie chce mi się liczyć ale parę sztuk widzę hehehe

#7 Bartass

Bartass

Zapaleniec

• Użytkownik
  • 1104 postów
  • Ulubiona metoda:Spining
  • MiejscowośćToruń ( Grabowiec )

Reputacja: 641

Napisano 27 grudzień 2015 - 09:47

Konkretne pudła  B) A tak na marginesie, powiedz czy masz jakieś dojście do wobków " Górali " ? Czy już niestety nie można ich dostać? Znajomy ich szuka i tak się mówie zapytam. 

MATIG z góralami jest ciężko tak jak z Gabkorami. jedyna szansa to allegro itp. 

#8 OstryBart

OstryBart

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 174 postów
  • Ulubiona metoda:Spining,spławik,grunt
  • MiejscowośćGdynia woj.pomorskie

Reputacja: 37

Napisano 28 grudzień 2015 - 20:12

Mam pytanie,czy ktoś z kolegów wędkował może na "słupii"?Chyba w przypadku troci to mam na tą rzekę najbliżej

#9 WojtekIno

WojtekIno

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 647 postów
  • MiejscowośćInowrocław

Reputacja: 376

Napisano 28 grudzień 2015 - 21:19

Ty nad Redę to masz najbliżej. A tam ryby są.

#10 WojtekIno

WojtekIno

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 647 postów
  • MiejscowośćInowrocław

Reputacja: 376

Napisano 28 grudzień 2015 - 21:20

MATIG z góralami jest ciężko tak jak z Gabkorami. jedyna szansa to allegro itp.

A ja wiem gdzie Gabkory są i to tak po prostu na wyciagnięcie ręki.

#11 Spear

Spear

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • MiejscowośćKoszalin

Napisano 28 grudzień 2015 - 22:28

Mam pytanie,czy ktoś z kolegów wędkował może na "słupii"?Chyba w przypadku troci to mam na tą rzekę najbliżej

Słupia to ścisła czołówka trociowych rzek. Kiedyś trochę tam wędkowałem, a z tego co się orientuję to spora część wędkarzy zaczyna w okolicach Bydlina.

#12 Tomas81

Tomas81

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 652 postów
  • Ulubiona metoda:Spinningista rodbuilder

Reputacja: 871

Napisano 29 grudzień 2015 - 00:54

Nie chce być złośliwy wrzucając ów artykuł, naprawdę. Ale sądzę że powinien on dać trochę przemyśleń tym co uderzą nad wodę 1.01 a płakali nad różnym okresem ochronnym trotki i łośka na Wiśle i Drwęcy. Gdzie na Wiśle gro złowionych ryb było srebrniakami a z Drwęcy wszystkie będą keltami.

http://jerkbait.pl/t...roci-wędrownej/

#13 Spear

Spear

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • MiejscowośćKoszalin

Napisano 29 grudzień 2015 - 16:58

Stosunek złowionych keltów, do ryb łowionych sieciami na bałtyku, czy tych łowionych w drodze na tarło, jest niewielki. Moim zdaniem problem nie leży w łowieniu keltów, tylko w zarybianiu naszych rzek, sprowadzanymi słabymi rybami z innych rejonów, złą gospodarką przy odławianiu tarlaków i kłusownictwem. Na parsęcie w tym roku złapali na gorącym uczynku kłusola, czwarty raz z rzędu! Cztery razy gość został złapany w ciągu tego roku! Ilu jest takich, których nikt nie łapie? Ile ryb zdołał zabić ten jeden gość? Tego wszystkiego możemy się tylko domyślać. Zdażają się także bezmyślni ludzie, którzy biją fazą. Zdobycie jednej lub dwóch ryby, okupione jest śmiercią ogromnej ilość drobnego narybku i świerzo zapłodnionej ikry. Moim zdaniem tu leży problem. Tych którym udało się złowić noworoczną troć, jest stosunkowo niewiele, a dzięki propagowaniu C&R, ilość beretowanych ryb jest jeszcze mniejsza. Moim zdaniem przedłużanie okresu ochronnego, czy całkowity "no kill"  to ograniczenia, które tylko w niewielkim stopniu mogły by pomóc. Zastawianie ujścia wisły, czy wejścia do portów siatkami, stanowi dużo większy problem, dodajmy "odłowy tarlaków" i kłusownictwo i mamy piękny obraz problemu braku ryb łososiowatych w naszych wodach.

#14 Spinnigista

Spinnigista

Nałogowiec

• Użytkownik
  • 1723 postów
  • Ulubiona metoda:SPINNING.(Jezioro: Okoń, Rzeka: Pstrąg)

Reputacja: 836

Napisano 30 grudzień 2015 - 13:56

Spear prawda to, że nasz okręg stracił prawo nad Parsętą ?

#15 Spear

Spear

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • MiejscowośćKoszalin

Napisano 30 grudzień 2015 - 16:32

Spear prawda to, że nasz okręg stracił prawo nad Parsętą ?

Z tego co czytałem, były jakieś zawirowania, ale wszystko uzgodnili. Organizowane są już zawody na początek sezonu, więc najwidoczniej wszystko zostaje po staremu.

#16 Spear

Spear

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • MiejscowośćKoszalin

Napisano 30 grudzień 2015 - 19:29

Z tego co czytałem, były jakieś zawirowania, ale wszystko uzgodnili. Organizowane są już zawody na początek sezonu, więc najwidoczniej wszystko zostaje po staremu.

SPrawa dalej w toku, niby w dniu 25.12. bylo coś podpisane, a teraz się dowiedziałęm, że jednak nie jest... Jeszcze chwile poczekamy

#17 Spear

Spear

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • MiejscowośćKoszalin

Napisano 30 grudzień 2015 - 22:12

No to się wyjaśniło. Pięknie, po prostu pięknie!

http://www.pzw.org.p...secie_i_wieprzy

Trochę o przyczynach - "Powodem wypowiedzenia umowy użytkowania Okręgowi PZW w Koszalinie było prowadzenie niewłaściwej gospodarki rybackiej, a ściślej zaniedbywanie przedmiotu użytkowania."

Wszystko w temacie. Połowione!

http://iszczecinek.p...-grozi-upadlosc

#18 Spinnigista

Spinnigista

Nałogowiec

• Użytkownik
  • 1723 postów
  • Ulubiona metoda:SPINNING.(Jezioro: Okoń, Rzeka: Pstrąg)

Reputacja: 836

Napisano 31 grudzień 2015 - 14:24

I po zawodach.
http://www.pzw.org.p..._zostaja_odwola

#19 Spear

Spear

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • MiejscowośćKoszalin

Napisano 31 grudzień 2015 - 15:01

Ja w tym roku uderzam na słupię. Mamy porozumienie i nie potrzeba dodatkowych opłat. Szóstego startuję.

#20 zbyszek

zbyszek

Zapaleniec

• Użytkownik
  • 1296 postów
  • Ulubiona metoda:spinning
  • Miejscowośćtoruń

Reputacja: 718

Napisano 31 grudzień 2015 - 17:27

Jednak połowimy na Parsęcie! :D 

Informacja na stronie Okręgu PZW Koszalin.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Troć, łosoś, spinning, drwęca, parsęta, ina, słupia, wieprza

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych