Dragon Viper 830i Z przednim hamulcem - Kołowrotki, multiplikatory - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dragon Viper 830i Z przednim hamulcem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 mati98

mati98

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów

Reputacja: 0

Napisano 11 listopad 2015 - 19:02

Mam zamiar używac tego kołowrotka do łowienia okoni ale nie wykluczam też sandaczy i szczupaków kosztuje u mnie w sklepie 150 czy jest wart swojej ceny? Myślę że 5 lat gwarancji świadczy o jakości :) 

#2 kleniu25

kleniu25

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 11 listopad 2015 - 19:33

Witam,

nie wiem czy 5lat gwarancji jest wyznacznikiem jakości, ale posiadam ten kołowwrotek do okonia i mam jeszcze ze 2 lata gwarancji i jeśli chcesz to mogę  Ci go odstąpić za 60zł + jakieś drobne 5na przesyłkę. pod okonia ci wystarczy. W razie co pisz tutaj lub na priv.

#3 adamo

adamo

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 490 postów
  • Ulubiona metoda:Z opadu
  • MiejscowośćPomorskie, Gniew

Reputacja: 44

Napisano 11 listopad 2015 - 19:35

Jaka wielkość tego kołowrotka cię interesuje tylko 3000 czy może być mniej, używasz plecionki czy żyłki?

Na jakie przynęty masz zamiar łowić te okonie szczupaki sandacze (rodzaj i waga)? 

#4 zbyszek

zbyszek

Zapaleniec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Ulubiona metoda:spinning
  • Miejscowośćtoruń

Reputacja: 678

Napisano 11 listopad 2015 - 20:23

Wybierając kołowrotek spinningowy celuj w sprawdzone młynki.

Wskazany przez Ciebie Dragon nada się do lekkiego spinningu,ale zadowolenie z używania tego młynka będzie średnie.

Osobiście w podobnej cenie wybrałbym Ryobi Arcticę 3000/176 zł/ lub dozbierał do Zaubera 3000./212 zł/

#5 mati98

mati98

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 11 listopad 2015 - 21:16

Jaka wielkość tego kołowrotka cię interesuje tylko 3000 czy może być mniej, używasz plecionki czy żyłki?

Na jakie przynęty masz zamiar łowić te okonie szczupaki sandacze (rodzaj i waga)? 

Na kopyta/twistery do rozmiaru 4 główki 5-12 gram plecionkę może zakupie 0.08 ale narazie będę łowic na żyłkę 0.16 okonie a plecionkę nawinę już na następny sezon na szczupaczki/sandacze Zobacze jeszcze co jest w sklepie jutro oprócz tego vipera ale 5 lat zawsze można oddac na gwarancje jak się coś spierniczy wędkę posiadam wklejanke jaxon extera jig spin 5-20 zastanawiam sie tez nad zakupem mikado inazuma perch tą do 20g ale zobacze jeszcze jak sie extera spisuje bo nie miałem jeszcze okazji holowac na nią szczupaka tylko okonie 30cm+ :)

#6 dawid7171

dawid7171

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • MiejscowośćWytrębowice / Toruń

Reputacja: 82

Napisano 11 listopad 2015 - 21:19

Jeżeli masz zamiar łowic na plecionke to nie polecam bo kiepsko nawija. Z żyłką jest troche lepiej.

#7 mati98

mati98

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 11 listopad 2015 - 21:24

Jeżeli masz zamiar łowic na plecionke to nie polecam bo kiepsko nawija. Z żyłką jest troche lepiej.

Ok dzięki za rade kupie jakąś dobrej jakości żyłkę :) 

#8 mati98

mati98

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 11 listopad 2015 - 21:25

Witam,

nie wiem czy 5lat gwarancji jest wyznacznikiem jakości, ale posiadam ten kołowwrotek do okonia i mam jeszcze ze 2 lata gwarancji i jeśli chcesz to mogę  Ci go odstąpić za 60zł + jakieś drobne 5na przesyłkę. pod okonia ci wystarczy. W razie co pisz tutaj lub na priv.

Nie dzięki wole zakupic nówkę :) 

#9 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4260 postów
  • Ulubiona metoda:spinning mucha, okoń sandacz
  • MiejscowośćPrzedgórze sudeckie

Reputacja: 1348

Napisano 11 listopad 2015 - 21:27

Kolego @mati98 mam prośbę, poszukaj w wyszukiwarce temat dobór kija spinningoweo czy kołowrotka itp. jest ich cała masa, nie zakładaj co chwilę nowego tematu na forum bo się bałagan robi, tematy nic nie wnoszą a podobne były już poruszane, w każdy jeden możesz się podpiąć. 

Posty można edytować w ciągu chyba 20 minut, więc proszę używać tej opcji. 

Zdrowy rozsądek i umiar, to złota reguła wędkarstwa.
2wrdnht.jpg

#10 mati98

mati98

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 11 listopad 2015 - 21:33

Kolego @mati98 mam prośbę, poszukaj w wyszukiwarce temat dobór kija spinningoweo czy kołowrotka itp. jest ich cała masa, nie zakładaj co chwilę nowego tematu na forum bo się bałagan robi, tematy nic nie wnoszą a podobne były już poruszane, w każdy jeden możesz się podpiąć. 

Posty można edytować w ciągu chyba 20 minut, więc proszę używać tej opcji. 

Akurat o tym kołowrotku niema żadnego tematu

#11 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4260 postów
  • Ulubiona metoda:spinning mucha, okoń sandacz
  • MiejscowośćPrzedgórze sudeckie

Reputacja: 1348

Napisano 11 listopad 2015 - 21:40

Dlatego piszę jasno i wyraźnie, że możesz się podpiąć np, do tematu kołowrotki na okonie itp.

Zdrowy rozsądek i umiar, to złota reguła wędkarstwa.
2wrdnht.jpg

#12 adamo

adamo

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 490 postów
  • Ulubiona metoda:Z opadu
  • MiejscowośćPomorskie, Gniew

Reputacja: 44

Napisano 12 listopad 2015 - 08:03

Z kołowrotków polecił bym ci ryobi arctic 2000 cena do 200 zl 5 lat gwarancji lub team dragona 720 dobrze nawijaja plecionke bez obaw użwam obu czemu taki rozmiar z tego co piszesz łowisz dość lekko do 12g plus guma 4 cale max. nastawiasz sie głównie okoń i szczupak a sandacze to wyjątkowe przyłówy.

#13 Mirek-Tczew

Mirek-Tczew

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 536 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, Feeder
  • MiejscowośćTczew

Reputacja: 480

Napisano 12 listopad 2015 - 10:50

Ja Vipera na prawdę chwale. Mam go 6, albo 7 lat i nie ma on najmniejszych śladów zużycia. Co prawda nie służył do ciężkiej orki, ale początkowo był przy okoniówce, potem tata zakładał do gruntówki, a teraz mam go przy bolonce. Ten kołowrotek chyba przeżyje wszystkie inne jakie mam.

Tylko Polak nie chce mieć lepiej niż inni. Polak chce, żeby inni mieli gorzej niż on.

#14 azumi88

azumi88

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • MiejscowośćDęblin

Napisano 15 luty 2016 - 13:13

Używałem takiego do kleniowania, osobiście nie polecam, często robiły mi się brody i czasem żyłka wchodziła pod pokrętło hamulca, pękła mi również w nim stopka.

#15 Spinnigista

Spinnigista

Nałogowiec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1539 postów
  • Ulubiona metoda:SPINNING.

Reputacja: 596

Napisano 04 maj 2017 - 14:20

Zastanawiam się na takim Viperkiem pod spławik. Po rocznej przerwie w linowaniu czas powrócić :) Warto się nim zainteresować ? Cena poniżej 100zł, a może warto dołożyć do Spro Passion ?

#16 przemope

przemope

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 436 postów
  • Ulubiona metoda:spinning, grunt, spławik, karpie, morze
  • MiejscowośćBydgoszcz

Reputacja: 159

Napisano 04 maj 2017 - 16:03

Zastanawiam się na takim Viperkiem pod spławik. Po rocznej przerwie w linowaniu czas powrócić :) Warto się nim zainteresować ? Cena poniżej 100zł, a może warto dołożyć do Spro Passion ?

Pod spławik i jeden, i drugi młynek się nada :)

#17 Sylwester

Sylwester

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 554 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning
  • MiejscowośćPruszcz Gdański

Reputacja: 105

Napisano 04 maj 2017 - 18:30

Kolega dał mi do przesmarowania Vipera po dwóch lub więcej sezonach spinningowania na Motławie. W środku był w stanie idealnym. Dostał niewielkich luzów, ma wytrzymały mechanizm jak za tak niewielkie pieniądze. W tym przedziale cenowym ciężko o coś lepszego.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych