Spinningowe wieści z nad wody okolice Bydgoszczy - Wieści znad wody - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spinningowe wieści z nad wody okolice Bydgoszczy

Wyprawy na szczupaka Jesienne szczupaki 2015

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
169 odpowiedzi w tym temacie

#1 esoxfish

esoxfish

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 201 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning
  • MiejscowośćNad Brdą

Reputacja: 311

Napisano 03 listopad 2015 - 18:05

Chciałbym poruszyć temat wieści z jesiennych wypraw na szczupaka kolegów z Bydgoszczy i okolic .Zacznę od siebie od pażdziernika do dzisiaj jest cienko takiego sezonu nie miałem jeszcze nigdy ,a nad wodą jestem często jako emeryt mogę sobie na to pozwolić.Najczęściej odwiedzam Noteć w okolicach Łabiszyna Antoniewo , Frydrychowo ,kanały bydgoski ,notecki ,Brda w okolicach Tesko i ogólnie jest słabo ,nie licząc  małych szczupaczków .Zachęcam do pisania jak wam idzie tej jesieni. :lol:

#2 Jary

Jary

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów
  • Ulubiona metoda:Feeder/Spinning
  • MiejscowośćStronno

Reputacja: 21

Napisano 03 listopad 2015 - 19:17

Od października Zalew Koronowski obdarzył mnie 2 szczupakami (45cm i ~30cm :lol: ) i 1 okoniem (25cm), poza tym parę ryb potrykało przynęty nosem... :D Poza Zalewem byłem na jeziorach Byszewskich (Krosna i Długie) bez rewelacji; Brda poniżej Koronowa bez brania; jeziora Kusowo, Dobrcz, Borówno (bardzo ładne raki w Borównie) również bez rewelacji (nie mówiąc o jakości wody w j. Dobrcz i Kusowo...). Jutro walczę znowu z Zalewem!

Ryba lubi fachowca!

#3 esoxfish

esoxfish

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 201 postów
  • MiejscowośćNad Brdą

Napisano 04 listopad 2015 - 06:51

Od października Zalew Koronowski obdarzył mnie 2 szczupakami (45cm i ~30cm :lol: ) i 1 okoniem (25cm), poza tym parę ryb potrykało przynęty nosem... :D Poza Zalewem byłem na jeziorach Byszewskich (Krosna i Długie) bez rewelacji; Brda poniżej Koronowa bez brania; jeziora Kusowo, Dobrcz, Borówno (bardzo ładne raki w Borównie) również bez rewelacji (nie mówiąc o jakości wody w j. Dobrcz i Kusowo...). Jutro walczę znowu z Zalewem!

Super już jeden wpis jest ,gratuluję rybek ,może nie kolosy ale jednak,  przy odrobinie szczęścia może tej jesieni złowisz rybę życia czego Ci życzę  :D

• Komu pomógł : Jary

#4 esoxfish

esoxfish

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 201 postów
  • MiejscowośćNad Brdą

Napisano 04 listopad 2015 - 07:06

Ja wczoraj byłem na kanale bydgoskim w okolicach Pawłówka, jeden leszcz przypadkowo pod haczony w okolicach płetwy grzbietowej -około 0.90 kg, a myślałem, że to szczupak, bo nieźle dawał. Poza tym pięć godzin, bez jakichkolwiek oznak żerowania nawet nie było widać żeby gdzieś jakieś rybki uciekały przed drapieżcą . :(

#5 Maniek2605

Maniek2605

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 238 postów
  • Ulubiona metoda:spinning,feeder
  • MiejscowośćToruń

Reputacja: 126

Napisano 04 listopad 2015 - 09:26

To samo na Wiśle w Toruniu.

#6 Darks

Darks

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 193 postów

Reputacja: 38

Napisano 04 listopad 2015 - 14:50

Chmielniki ostatnio również nędzne. Zwłaszcza w odniesieniu do tego, co było jeszcze w okolicy września.

#7 esoxfish

esoxfish

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 201 postów
  • MiejscowośćNad Brdą

Napisano 04 listopad 2015 - 15:05

Panowie i właśnie ot chodzi żeby pisać co jest grane na naszych wodach ,jeżeli chodzi o jesiennego szczupaka .Zastanawiam się dlaczego tak się dzieje -nie ma ryb czy inne czynniki wchodzą w rachubę ,może utrzymujące się wysokie ciśnienie  od dłuższego czasu. :(

#8 Maniek2605

Maniek2605

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 238 postów
  • Ulubiona metoda:spinning,feeder
  • MiejscowośćToruń

Reputacja: 126

Napisano 04 listopad 2015 - 16:05

Panowie i właśnie ot chodzi żeby pisać co jest grane na naszych wodach ,jeżeli chodzi o jesiennego szczupaka .Zastanawiam się dlaczego tak się dzieje -nie ma ryb czy inne czynniki wchodzą w rachubę ,może utrzymujące się wysokie ciśnienie  od dłuższego czasu. :(

Nie mam pojęcia. Od prawie miesiąca, m/w co dwa dni spiningujemy w nocy na Wiśle i nawet małego pistoleta nie dostaliśmy. A uwierz mi każdą strone Wisły sprawdzamy. W bankowych miejscówkach na których łowiliśmy ryby

#9 Frogerset

Frogerset

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Ulubiona metoda:spinning
  • MiejscowośćBydgoszcz

Reputacja: 108

Napisano 05 listopad 2015 - 09:11

Ja mogę sie skromnie wypowiedzieć pod katem tego roku. Od wiosny tj maja bardzo słabe wyniki, na Wiśle Chmielnikach Borównie, trochę lepiej na Brdzie, ale szału nie ma...generalnie moi koledzy od kija też raczej nie wykazali się wynikami....w niektórych okresach bywaliśmy we czterech i to codziennie nad wodą i zdarzało się ze praktycznie zerowaliśmy....a to już masakra. Poziom wody w zbiornikach i akwenach bardzo niski...słaby baaaaaardzo sezon, mimo ze jeszcze się nie skończył to raczej już zostanie jak dotychczas. Szczupak siedzi w czcinie ( dosłownie ) drobnica gdzieś...sam nie wiem gdzie.....może ktoś mądrzejszy wypowie się co jest grane....i czy są widoki na poprawę.

#10 esoxfish

esoxfish

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 201 postów
  • MiejscowośćNad Brdą

Napisano 05 listopad 2015 - 10:26

No to rzeczywiście jest klapa ,wnioskując z tych dotychczasowych wypowiedzi wygląda ,że ryb nie ma -słabe zarybiania <_<  

#11 RETEK

RETEK

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów

Reputacja: 13

Napisano 05 listopad 2015 - 16:08

Zasłyszane nad jeziorem od jednego dziadka / Panie ale szczupaków nałapałem .Ładne pytam się ,a on na to .Tak TRZY  na patelni się mieściły / i myślę że tu również mamy przyczynę braku tej ryby w wodach  

#12 Sylwester

Sylwester

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 554 postów
  • MiejscowośćPruszcz Gdański

Reputacja: 105

Napisano 05 listopad 2015 - 16:18

Z moich obserwacji w tym sezonie wynika że wśród znajomych najwięcej dużych szczupaków padało podczas łowienia szczupaków z łodzi z głębokiej wody. Niektórzy znajomi łowili po kilka wymiarowych szczupaków podczas gdy spinningiści łowiący z brzegu byli na zero albo łowili pistolety. Brak drobnicy przy brzegach ryba jest ale zajmuje inne rejony wody. Ostatnio miałem ładnego szczupaka łowiąc w głębokim miejscu sandacze na drop shota :)

#13 neronhell

neronhell

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 310 postów
  • Ulubiona metoda:spinning, spławik, grunt
  • MiejscowośćKutno

Reputacja: 249

Napisano 05 listopad 2015 - 16:34

Ja ostatnio byłem na jeziorku na którym generalnie nigdy nie miałem większych sukcesów, pojechałem tak - bo dawno nie byłem a tu szok. 4 szczupaki wyciągnięte 1 się zerwał (z mojej winy  :P ) generalnie gryzły i na głębokiej wodzie i na płytkiej, aż szkoda było wracać do domu. Pojechałem zatem na te samo jeziorko dwa dni później. I gdybym nie był tam dwa dni wcześniej i nie miał takich wyników, powiedziałbym że tam nie ma ryb. Masakra, zero kontaktu, martwe jeziorko, nie wiem o co chodzi. Wczoraj znowu klapa. Coś w tym roku nie pasuje naszym szczupakom i trzeba się w strzelić w dobry dzień. (ps. Jeziorko troszkę dalej od Bydgoszczy ale co tam :)

#14 RETEK

RETEK

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów

Reputacja: 13

Napisano 05 listopad 2015 - 22:18

Ja trzy tygodnie temu na jednym jeziorku  z jednego miejsca  szczyt podwodnej górki ok 1,5 m  7 szt   i tylko jedna przynęta , potem 4 godziny pływania i ani pstryka ,tydzień póżniej  ta sama górka ,ta sama przynęta nawet pogoda podobna   i co sześć godzin machania,i nawet okonka nie złapałem

Wniosek taki że jak traficie na miejsce i czas to można nałowić się na maksa . W czerwcu miałem podobną sytuację z sandaczem w 45 min w trzy osoby złowiliśmy 6  w tym 2 powyżej 70cm .Czyli jak nie żre to nie.

• Komu pomógł : hm62

#15 esoxfish

esoxfish

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 201 postów
  • MiejscowośćNad Brdą

Napisano 06 listopad 2015 - 06:17

Zasłyszane nad jeziorem od jednego dziadka / Panie ale szczupaków nałapałem .Ładne pytam się ,a on na to .Tak TRZY  na patelni się mieściły / i myślę że tu również mamy przyczynę braku tej ryby w wodach  

Tam masz rację ,kłusownictwo zabieranie niewymiarowych ryb i mamy efekt .Pozdrawiam  :mellow:

#16 esoxfish

esoxfish

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 201 postów
  • MiejscowośćNad Brdą

Napisano 06 listopad 2015 - 06:29

Gratulacje dla kolegów ,którzy złowili ryby może nie jest tak żle  :rolleyes:

#17 esoxfish

esoxfish

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 201 postów
  • MiejscowośćNad Brdą

Napisano 13 grudzień 2015 - 10:21

Po długim czasie mam chwilę ,aby zajrzeć na forum .W listopadzie kilka razy odwiedziłem kanał bydgoski i trzy wyprawy zaliczone sukcesem , może nie okazy, ale jednak !!!   I tak w kolejności : 66 ,68,55 cm   :D

#18 MATIG

MATIG

MK FISHING :)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1890 postów

Reputacja: 1057

Napisano 13 grudzień 2015 - 13:10

A tam nie okazy, szczupłe powyżej 65 już można uznać za bardzo fajne rybki. U mnie taka wielkość to rzadkość  :D

#19 andrebydgoszcz

andrebydgoszcz

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 30 postów

Reputacja: 6

Napisano 13 grudzień 2015 - 17:14

A tam nie okazy, szczupłe powyżej 65 już można uznać za ba

Po długim czasie mam chwilę ,aby zajrzeć na forum .W listopadzie kilka razy odwiedziłem kanał bydgoski i trzy wyprawy zaliczone sukcesem , może nie okazy, ale jednak !!!   I tak w kolejności : 66 ,68,55 cm   :D

A tam nie okazy, szczupłe powyżej 65 już można uznać za bardzo fajne rybki. U mnie taka wielkość to rzadkość  :D

ja 06 grudnia dostałem szczupaka na kanale bydgoskim 60 cm miał do wody oczywiście posszedł później fotke wstawię

#20 andrebydgoszcz

andrebydgoszcz

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 30 postów

Reputacja: 6

Napisano 22 maj 2016 - 08:45

wczoraj na kanale dostałem niezłą mamuchę 78 cm połakomiła się na king shada niebiesko białego, rybka pływa dalej

[IMG]http://i67.tinypic.com/30xbv9c.jpg[/IMG

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych