Relacje z naszych wypraw wędkarskich nad polskie wody za "białą rybą" - strona 3 - Wieści znad wody - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Relacje z naszych wypraw wędkarskich nad polskie wody za "białą rybą"

biała ryba

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
365 odpowiedzi w tym temacie

#41 MATCH 2000

MATCH 2000

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 220 postów
  • Ulubiona metoda:Spławik - odległościówka
  • MiejscowośćCzęstochowa

Reputacja: 201

Napisano 27 sierpień 2015 - 12:55

Witam wszystkich.Ponieważ od dzisiaj znowu zapowiadają wysokie temperatury,to na rybki wybrałem się wczoraj tj.26-go w środę.Znalazłem dobrze zacienione miejsce gdzie mogłem sobie przyjemnie łowić.Łowiłem jak zwykle maczówką z zestawem 3gr. i haczykiem nr.16 na mady i pinki.Próbowałem też na kukurydzę ale bez efektów.

A to moje rybki:płotki i leszczyki.

2pqn8g1.jpg

Łowiłem od 10:30 do 16:00.

#42 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4695 postów
  • Ulubiona metoda:spinning mucha, okoń sandacz
  • MiejscowośćPrzedgórze sudeckie

Reputacja: 1817

Napisano 27 sierpień 2015 - 14:35

Ładnie, jak zawsze, sporo rybek złowiłeś, moje okolice to są zasobne  w wielkie leszcze, tu to byś miał zabawę. pzdr

Zdrowy rozsądek i umiar, to złota reguła wędkarstwa.
2wrdnht.jpg

#43 MATCH 2000

MATCH 2000

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 220 postów
  • MiejscowośćCzęstochowa

Napisano 27 sierpień 2015 - 17:16

Witam.No niestety tak jak już kiedyś wspominałem okolice Częstochowy to pustynia pod tym względem.No ale zabawa jest,i o to chodzi.Pzdr.

#44 MATCH 2000

MATCH 2000

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 220 postów
  • MiejscowośćCzęstochowa

Napisano 04 wrzesień 2015 - 09:46

Witam wszystkich.Wczorajsza wyprawa była średnio udana.Ryby słabo żerowały i brania były pojedyńcze.Udało mi się jednak coś wydłubać tyle tylko że tym razem było to kilkanaście rybek a nie kilkadziesiąt.Trafiło się też kilka leszczyków ok.40cm.

Łowiłem jak zwykle maczówką z zestawem 3gr.i haczykiem nr.16,na mady i pinki w różnych kombinacjach.

#45 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4695 postów

Napisano 04 wrzesień 2015 - 18:02

Jak to jest wyprawa średnio udana to jak wygląda nie udana? haha żart, jak zawsze gratuluję ładnych rybek, zwłaszcza tych leszczyków, bo już  tańczą konkretnie na kiju, pzdr

2wrdnht.jpg

#46 MATCH 2000

MATCH 2000

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 220 postów
  • MiejscowośćCzęstochowa

Napisano 11 wrzesień 2015 - 09:38

Witam.Wczorajszy dzień zaowocował karpiami.Pojechałem na łowisko komercyjne.Pierwszy raz byłem na tym łowisku.Jest oddalone od mojego domu

19 km.,a więc bliżej niż to na które zwykle jeżdżę.Tam muszę jechać 45 km.Fajnie ale ryby mi nie pasują,są za duże.Mnie interesują karpie do 1,5 kg a

tu są powyżej 2,0 kg.Te,które złowiłem napewno miały powyżej 2,5 kg.

Pierwsze 4szt. włożyłem do siatki i zorientowałem się że więcej nie mogę bo nie wyjmę siatki z wody.

263j3nq.jpg

Następne ryby wypuszczałem z podbieraka.

2uiyzj6.jpg

swb5f5.jpg

20a9w7q.jpg

2hwyys5.jpg

W sumie złowiłem 8szt.karpi.

Łowiłem na wędkę spławikową z waglerem,zestawem 5gr. z haczykiem nr.12.Zyłka główna 0,18,przypon 0,16.Na haczyk zakładałem białego robaka i kastera.

#47 MATCH 2000

MATCH 2000

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 220 postów
  • MiejscowośćCzęstochowa

Napisano 19 wrzesień 2015 - 10:50

Witam.W minionym tygodniu zaliczyłem dwie wyprawy na rybki.Pierwsza we wtorek 15.09.

32zibnc.jpg

Płotki 27szt. i jeden karaś.

Druga wyprawa wczoraj 18.09.

2ef0ygg.jpg

Leszczyki 22szt. w tym kilka ok.40cm.

#48 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4695 postów

Napisano 19 wrzesień 2015 - 17:43

Ładnie ładnie, gratuluję.

2wrdnht.jpg

#49 MATCH 2000

MATCH 2000

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 220 postów
  • MiejscowośćCzęstochowa

Napisano 29 wrzesień 2015 - 14:15

Witam.W poprzednim tygodniu ponownie dwa wyjazdy na rybki.W środę 23.09.wyjazd nieudany,tylko kilka rybek.

rucwhi.jpg

Wobec tego w piątek 25.09. zrobiłem poprawkę.

2rz3mlv.jpg

No i było lepiej,zmieniłem miejscówkę na tym samym łowisku i pomogło.

#50 MATCH 2000

MATCH 2000

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 220 postów
  • MiejscowośćCzęstochowa

Napisano 18 październik 2015 - 11:36

Witam wszystkich.Wczorajsza wyprawa była średnio udana.Ryby słabo żerowały i brania były pojedyńcze.Udało mi się jednak coś wydłubać tyle tylko że tym razem było to kilkanaście rybek a nie kilkadziesiąt.Trafiło się też kilka leszczyków ok.40cm.

5ugz0w.jpg

Łowiłem jak zwykle maczówką z zestawem 3gr.i haczykiem nr.16,na mady i pinki w różnych

kombinacjach.

#51 MATCH 2000

MATCH 2000

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 220 postów
  • MiejscowośćCzęstochowa

Napisano 07 kwiecień 2016 - 08:47

WITAM WSZYSTKICH W NOWYM SEZONIE A.D. 2016.

We wtorek 5.kwietnia zapoczątkowałem tegoroczny sezon.Pogoda była piękna,warunki do wędkowania doskonałe.

Udało mi się złowić kilkanaście rybek.

2d9z96s.jpg

Same leszczyki,jeden ok.40cm.Łowiłem moją ulubioną odległościówką,z zestawem 3gr.,na gruncie 4m.Na haczyk zakładałem:mady,pinkę,ochotkę i kukurydzę oraz kastery.Pierwsze dwie godziny ryb nie było w łowisku,dopiero póżniej się znęciły.

Ryby brały na wszystko oprócz kukurydzy.Nie wiem czy mój termometr dobrze wskazuje ale pokazał temperaturę wody 12st.

Łowiłem od 11 do 17.

#52 Guest_pyszaleka55_*

Guest_pyszaleka55_*
  • Gość

Reputacja: 0

Napisano 07 kwiecień 2016 - 09:32

Świetne łowy! Również wybieram się w ten weekend. Mam nadzieję, że nie wyszedłem z wprawy. Ostatnio było ciepło, więc podejrzewam, że temperaturę dobrą temperaturę pokazał. 

#53 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4695 postów

Napisano 07 kwiecień 2016 - 10:19

Fajnie, że zacząłeś sezon, temperatura wody już wysoka, z pewnością pobudzi to rybki do amorów. 

2wrdnht.jpg

#54 MATCH 2000

MATCH 2000

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 220 postów
  • MiejscowośćCzęstochowa

Napisano 07 kwiecień 2016 - 17:11

Witam. Następną wyprawę planuję w przyszłym tygodniu.Sprawdzę ponownie temperaturę wody.Byłem zaskoczony tym co pokazał termometr.

Najważniejsze że rybki brały.Mam nadzieję że w tym sezonie więcej kolegów będzie zaglądało do tego tematu.Pozdrawiam.

#55 seba-piorun

seba-piorun

Potokowiec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 768 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, grunt
  • MiejscowośćStarogard Gdański

Reputacja: 677

Napisano 07 kwiecień 2016 - 18:10

Witam. Następną wyprawę planuję w przyszłym tygodniu.Sprawdzę ponownie temperaturę wody.Byłem zaskoczony tym co pokazał termometr.

Najważniejsze że rybki brały.Mam nadzieję że w tym sezonie więcej kolegów będzie zaglądało do tego tematu.Pozdrawiam.

Ja tu zawsze zaglądam jak się coś pojawia. A zazwyczaj jest co oglądać. Łowisz na wodzie PZW czy prywatnej?

Zarażam innych miłością do jezior, od stycznia do grudnia trwa u mnie sezon. Życie wiodę oparte na szacunku do darów natury, ludzi i ich kultur.

#56 maciekd

maciekd

Pasjonat

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 859 postów
  • Ulubiona metoda:spinning
  • MiejscowośćWarszawa / Grodzisk Mazowiecki

Reputacja: 642

Napisano 07 kwiecień 2016 - 20:12

Ja też zawsze chętnie czytam nowości w tym wątku, choć sam białoryb łowię bardzo sporadycznie

#57 MATCH 2000

MATCH 2000

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 220 postów
  • MiejscowośćCzęstochowa

Napisano 08 kwiecień 2016 - 10:57

Witam.Płotki i leszczyki łowię na wodzie PZW.Na wodzie komercyjnej łowię to co tam jest:karpie,amury,karasie,czasem złowię lina i jazia,także płoć.

Na komercję jeżdżę po ryby na patelnię.

#58 rafrod

rafrod

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 336 postów
  • Ulubiona metoda:Tyczka/Spinning
  • MiejscowośćMiędzyrzecz

Reputacja: 601

Napisano 08 kwiecień 2016 - 22:37

Witam

Ja już się tłumaczyłem MATCH'owi, że jakoś przegapiłem ten temat w zeszłym roku :-(.

Obok spinningu łowię też tyczką i mogłem zamieścić trochę relacji, ale nie wiem, brak czasu, ciągły pośpiech, z resztą wiecie, jak to jest - odkryłem temat jakoś na przełomie jesieni i zimy.. Nie chciałem już robić jakiejś retrospekcji... Ale w tym roku postaram się to nadrobić :-). Oby nie było gorzej, niż w poprzednim ;-)

Zasadniczo łowię przede wszystkim na Obrze, dość często na Warcie i kilka razy w roku staram się być nad Odrą. Sporadycznie odwiedzam inne wody. Postaram się zamieszczać w tym temacie moje wypady z tyczką, i nie tylko, z tym, że relacje z Warty i Odry zamieszczę jednak w tematach dedykowanym tym rzekom. Ale cała reszta dotycząca białorybu będzie tu :-)

Sezon "tyczki" rozpocząłem w tym roku 29.03. na Obrze. Musiałem zmienić miejsce, bo na starym zawaliły się dwa drzewa i już go nie ma. Ale na tej rzece tak jest, to już nie pierwszy raz, że przyroda każe mi się przenosić i szukać czegoś nowego.

Moje nowe miejsce, może tylko chwilowo, nie bardzo mi odpowiada:

21de69v.jpg

Trochę gratów... Polecam markę Śmig ;-)

xomir4.jpg

Rybki:

2wmi240.jpg

Totalna drobnica. Ale w zeszłym roku też tak było na początku. W sumie cały rok był słaby, nie trafiłem na tym odcinku tyczką większej rybki. A jeszcze kilka lat temu łowiłem całkiem przyzwoite płocie, leszcze i jazie. Trafiały się też linki. Łowiłem około 4 godzin, a 75 ryb ważyło zaledwie 2,3 kg... Mam swoją teorię na ten temat, dwa razy już widziałem wjeżdżające busy i odpowiadałem na głupie pytania, czy widziałem Franka, czy Jurka, po czym odjazd. Spinningując podhaczyłem też kiedyś kawał słoniny na sznurku przywiązanym do gałęzi :-(. Ale ten sznur jest już chyba lepszy niż sieci, czy prąd :-(

Drugi wypad w to samo miejsce 03.04.

Łowiłem około 2 godzin. 31 ryb,1,1 kg:

15g9gqq.jpg

Znowu drobne rybki... Nie ma płoci (uwielbiam je łowić), za to mnóstwo krąþików, przez które już chyba zgrzytam przez sen... Wszędzie, gdzie nie pojadę, tylko krąþie i krąpie. No i jeszcze tutaj ich rozmiar... Bezcenny... :-(.  Mam nadzieję, że to się zmieni, bo inaczej będę chyba musiał zapomnieć o tym łowisku :-(. Szkoda, bo mało tam ludzi, cisza, spokój, ładnie, dziko. No i były fajne ryby, fajne łowienie. Można było liczyć na coś ciekawego... I nie piszę o latach 70 zeszłego wieku, ale dwa, trzy lata w tył...

Życzę sobie, żeby moje domysły były przesadzone...

Pewnie jeszcze klika razy w tym roku odwiedzę ten odcinek. I obym miał coś fajnego Wam do pokazania...

Pozdrawiam

#59 seba-piorun

seba-piorun

Potokowiec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 768 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, grunt
  • MiejscowośćStarogard Gdański

Reputacja: 677

Napisano 08 kwiecień 2016 - 23:32

To mi się podoba temat się rozwija. Aktywnych przybywa nic tylko czytać uczyć się i delektować zdjęciami. Pozdrawiam bardzo serdecznie!

Zarażam innych miłością do jezior, od stycznia do grudnia trwa u mnie sezon. Życie wiodę oparte na szacunku do darów natury, ludzi i ich kultur.

#60 MATCH 2000

MATCH 2000

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 220 postów
  • MiejscowośćCzęstochowa

Napisano 09 kwiecień 2016 - 09:43

Gratulacje rafrod.Fajne rybki.Moją ulubioną rybą też jest płoć.Dla mnie liczy się przede wszystkim widok spławika znikającego pod wodą i chcę aby działo się to jak najczęściej.Nie poluję na duże ryby bo to wymaga sporo zachodu,szczególnie w moim okręgu.Wolę złowić np.40szt.płotek niż jednego lina albo dwa leszcze po 50cm.Do najbliższego łowiska muszę jechać 30km.,łowię więc z tzw.marszu.Nie ma więc mowy o jakimś wstępny,kilku dniowym nęceniu.Pozdrawiam.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych