Ryobi Slam 4000 - Kołowrotki, multiplikatory - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ryobi Slam 4000

Ryobi Slam 4000 Zauber konger Drwęca Troć

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 WiktorJ

WiktorJ

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning
  • MiejscowośćGostynin

Reputacja: 2

Napisano 04 styczeń 2015 - 17:45

Witam.

Pod choinkę dostałem kołowrotek Ryobi slam 4000, posidama też Zaubera 4000 i który się lepiej sprawdzi przy spinningu i połwoie troci na Drwęcy ?

PS. Czy kij Konger MAXIM TAZAR 285 15-60G to dobry wybór na trocie w tym przedziale cenowy ?

#2 zander96

zander96

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 737 postów
  • Ulubiona metoda:Spining z opadu
  • MiejscowośćPomorskie :)

Reputacja: 83

Napisano 04 styczeń 2015 - 17:57

Zdecydowanie lepszym wyborem będzie zauber,stara sprawdzona konstrukcja.Slam ma rożne opinie jedni chwalą a inni wręcz przeciwnie.Zerknij na strone fishing-test jest tam artykuł własnie o tym kołowrotku.

#3 Spinnigista

Spinnigista

Nałogowiec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1562 postów
  • Ulubiona metoda:SPINNING.

Reputacja: 631

Napisano 04 styczeń 2015 - 18:05

Lepszy będzie Zauber. Co do tego Slama to jakoś podejrzania spadły ceny jeszcze w maju ubiegłego roku kosztował około 400zł a teraz 270-320zł.

#4 MATIG

MATIG

MK FISHING :)

• Użytkownik
  • 1830 postów

Reputacja: 945

Napisano 04 styczeń 2015 - 18:22

Czyli dzieje się pewnie to samo co z ultimą... Wpierw ceny chore po 450 zł, a teraz 230-250 zł można kupić tą pierwszą wersję... Slama nie warto, lepiej coś sprawdzonego kupić typu zauber.. A jak młynek ma być pod ciężkie łowienie to Salina tez jest dobrą opcją.

#5 zander96

zander96

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 737 postów
  • Ulubiona metoda:Spining z opadu
  • MiejscowośćPomorskie :)

Reputacja: 83

Napisano 04 styczeń 2015 - 18:22

Chociaż waga Slama zachęca bo wersja 4000 waży 249 g.Albo kupić Penn Slamer pancerna konstrukcja nie do zajechania( chociaż Karol zajechał go w tydzień)

#6 Esox

Esox

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów

Reputacja: 6

Napisano 04 styczeń 2015 - 18:28

Zauber będzie lepszy, mam Slama, dziś pierwsze testy i to w moim odczuciu kołowrotek do bardzo ciężkiej orki nie jest, ale do średniego i lekkiego spina będzie myślę spoko. Cena to akurat wynik tego, że mamy dwóch dystrybutorów - Dragona i Kongera.  ;)

#7 WiktorJ

WiktorJ

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów
  • MiejscowośćGostynin

Napisano 04 styczeń 2015 - 19:00

To chyba postąpie tak jak mówicie i slama zostawiena lżejsze łwoienie a zauber pójdzie na wisłę/drwęce. Różnica wagowa między zauberem a salmem jest "ogromna", trzymając slama wydaje sie o połowę lżejszy co jest dużą zaletą.

#8 Bartass

Bartass

Zapaleniec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1049 postów
  • Ulubiona metoda:Spining
  • MiejscowośćToruń ( Grabowiec )

Reputacja: 554

Napisano 04 styczeń 2015 - 20:15

koledzy mam ryobi slam 4000 i mogę szczerze kołowrotek polecić nie wiem jak sprawdzi się na Drwecy ale pewnie da sobie radę, ale osobiście wziął bym zaubera sprawdzony młynek.

#9 klusek

klusek

Pasjonat

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 756 postów
  • Ulubiona metoda:Spining, Spławik, Grunt
  • MiejscowośćLeszno

Reputacja: 239

Napisano 05 marzec 2015 - 22:59

Panowie, 

szukam kołowrotka który będzie podczepiony pod kij boleniowy. Cena to max 400 zł. I właśnie wpadł mi w oko ten model. 

Pewnie zaczniecie polecać mi Zaubera albo Reda w tej kasie. Z tymi maszynkami miałem już do czynienie a teraz chciałbym sprawdzić inny model. 

Zastanawia mnie jednak czy warto inwestować kasę akurat w ten. Ktoś ma? Lub zna kogoś kto używa?

#10 Matiz992

Matiz992

Nałogowiec

• Moderator
  • 1948 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning | Mucha
  • MiejscowośćSzczecin

Reputacja: 249

Napisano 05 marzec 2015 - 23:10

Widziałem zdjęcia bebechów Slam'a i bardzo przypomina dużo tańsze konstrukcje, więc bez szału. Chociaż praktycznie niema co się tam zepsuć. Są zwolennicy i przeciwnicy, jak zawsze :D

Jeżeli zależy Ci na wadze kołowrotka, to będzie to chyba jeden z lepszych wyborów. 

#11 klusek

klusek

Pasjonat

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 756 postów
  • MiejscowośćLeszno

Napisano 05 marzec 2015 - 23:15

hm.. ciężko powiedzieć na czym mi zależy najbardziej :D 

Właśnie wpadł mi do głowy pomysł żeby poszperać w używkach jakiś do tej kasy. Chociaż ten Slam jakoś mnie tak dziwnie przyciąga :P

#12 Bartass

Bartass

Zapaleniec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1049 postów
  • Ulubiona metoda:Spining
  • MiejscowośćToruń ( Grabowiec )

Reputacja: 554

Napisano 05 marzec 2015 - 23:21

Używam Slama 4000 od zeszłego roku łowiłem nim z opadu sandacze, bolenie i praktycznie wszystko co się dało i mogę szczerze polecić. Dużym plusem jest mała waga młynka nie męczy rąk pod bolenia wskazane ponieważ wykonujemy sporo rzutów. jeśli Ci się spodobał to się nie zastanawiaj a na bank będziesz zadowolony.  

#13 MATIG

MATIG

• Użytkownik
  • 1830 postów

Napisano 05 marzec 2015 - 23:35

A może warto się zastanowić nad Zauberem L. Jest lżejszy od zwykłego zaubera i to dosyć sporo, a w środku zapewne to samo. Na allegro są dostępne z tego co kojarzę. I w cenie się zmieścisz. 

#14 Spinnigista

Spinnigista

Nałogowiec

• Użytkownik
  • 1562 postów

Napisano 06 marzec 2015 - 15:14

Panowie, 

szukam kołowrotka który będzie podczepiony pod kij boleniowy. Cena to max 400 zł. I właśnie wpadł mi w oko ten model. 

Pewnie zaczniecie polecać mi Zaubera albo Reda w tej kasie. Z tymi maszynkami miałem już do czynienie a teraz chciałbym sprawdzić inny model. 

Zastanawia mnie jednak czy warto inwestować kasę akurat w ten. Ktoś ma? Lub zna kogoś kto używa?

Był taki temat ... pierw wyszukiwarka potem zakładanie tematu. http://www.forum.wed...yobi-slam-4000/

#15 klusek

klusek

Pasjonat

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 756 postów
  • MiejscowośćLeszno

Napisano 06 marzec 2015 - 16:58

A ja proszę przeczytać o co dokładnie chodzi a później pisać.
Temat średnio związany z tym o co mi chodzi. Wolę żeby było przejrzyście i czytelnie. A nie dwie odmienne sprawy łączone w 1 temacie.

Dlatego jeśli nie mamy do napisania nic w tym temacie proszę o nie odpowiadanie.

#16 WiktorJ

WiktorJ

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów
  • MiejscowośćGostynin

Napisano 06 marzec 2015 - 21:07

Ja na swojego slama jeszcze nawet do wędki nie przyłożyłem ani plecionki nie nawinąłem a już w serwisie jest bo straszne luzy miał (może pech , lub jakaś wada produkcyjna). Za tydzień odbieram młynek, zobaczymy jak będzie chodził. 

#17 klusek

klusek

Pasjonat

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 756 postów
  • MiejscowośćLeszno

Napisano 06 marzec 2015 - 23:45

Wydaje mi się, że to prawie na pewno był wadliwy model.

Mi natomiast coraz bardziej po głowie chodzi kupno starszego, używanego kręcioła. Panowie do 400 zł da radę znaleźć coś ze starszych, pancernych maszynek?

#18 Darks

Darks

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 193 postów

Reputacja: 38

Napisano 07 marzec 2015 - 00:59

Coraz więcej wadliwych Ryobi się trafia, chociaż to dotyczy również innych producentów. Món wymagał 2 wizyt w serwisie. Oby na tym się skończyło.

#19 Spinnigista

Spinnigista

Nałogowiec

• Użytkownik
  • 1562 postów

Napisano 07 marzec 2015 - 13:54

Wydaje mi się, że to prawie na pewno był wadliwy model.

Mi natomiast coraz bardziej po głowie chodzi kupno starszego, używanego kręcioła. Panowie do 400 zł da radę znaleźć coś ze starszych, pancernych maszynek?

Daiwa Emblem, Team Daiwa

#20 MATIG

MATIG

• Użytkownik
  • 1830 postów

Napisano 08 marzec 2015 - 10:45

Dokładnie tak jak wyżej :). Radzę Ci śledzić giełdę na jb.pl bo ostatnio rodzynki się trafiały. Bodajże gablotowy emblem był wystawiony. Także warto warto, bo można wyrwać dobry młynek nie styrany.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Ryobi, Slam, 4000, Zauber, konger, Drwęca, Troć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych